Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρό με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν θα λήξει η φοιτητική προσφορά. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 1000 λεπτά προς όλους, 600 προς Cu, 100 sms προς όλους και 5gb internet με 10,16 ευρώ τον μήνα. Το έκανα με κλειστά μάτια, δε νομίζω να βρω κάτι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν θα λήξει η φοιτητική προσφορά. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 1000 λεπτά προς όλους, 600 προς Cu, 100 sms προς όλους και 5gb internet με 10,16 ευρώ τον μήνα. Το έκανα με κλειστά μάτια, δε νομίζω να βρω κάτι καλύτερο.

 

Γενικά και να καταργηθεί θα πας σε xclusive για 2 χρόνια οπότε πάλι κομπλέ θα ήσουν. Αλλά με 10,16€ (με όλους τους φόρους είσαι σίγουρος γι αυτό;) θα το έκανα κι εγώ. Μέχρι τώρα η προσφορά παίζει στα 13,5€ που κάνουν και σε μένα κάθε βδομάδα που δεν αξίζει το κόπο να μπλέξω με συμβόλαιο όταν με το xclusive είσαι οκ με κάρτα 12€ το μήνα και το κεφάλι σου ήσυχο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γενικά και να καταργηθεί θα πας σε xclusive για 2 χρόνια οπότε πάλι κομπλέ θα ήσουν. Αλλά με 10,16€ (με όλους τους φόρους είσαι σίγουρος γι αυτό;) θα το έκανα κι εγώ. Μέχρι τώρα η προσφορά παίζει στα 13,5€ που κάνουν και σε μένα κάθε βδομάδα που δεν αξίζει το κόπο να μπλέξω με συμβόλαιο όταν με το xclusive είσαι οκ με κάρτα 12€ το μήνα και το κεφάλι σου ήσυχο
10,17 για την ακρίβεια825f630a94a012792480b2fef4bab7c0.jpg

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10,17 για την ακρίβεια825f630a94a012792480b2fef4bab7c0.jpg

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

 

Εντάξει απίστευτη τιμή ομολογώ, εκεί θα απαρνιόμουν κι εγώ το καρτοκινητό νομίζω. Τσάμπα πράμα.

Αλήθεια πόσα χρόνια φοιτητικό είχες; Και σου έκαναν κατευθείαν αυτή τη προσφορά; Γιατί πριν καμιά τριετία μου το έδιναν 17€ περίπου, μετά έπεσαν στα 15 και τώρα κάπου στα 13,5 όπως στους περισσότερους

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητικό από το 11 νομίζω. Με είχαν πάρει το 16 να που πουν ότι λήγει αλλά επειδή με κατατακτήριες είχα περάσει δεύτερο ΑΕΙ τους έστειλα βεβαίωση σπουδών και συνέχισα το φοιτητικό. Πριν λίγους μήνες με πήραν για να μου πουν ότι πάλι έληξε και κατευθείαν μου έκαναν αυτή τη προσφορά. Εν τω μεταξύ με πήραν μεσημεριανές ώρες μέσα στον ύπνο ήμουν έτοιμος να τους το κλείσω αλλά μόλις το άκουσα λέω εδώ είμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω φοιτητικό από το 11 νομίζω. Με είχαν πάρει το 16 να που πουν ότι λήγει αλλά επειδή με κατατακτήριες είχα περάσει δεύτερο ΑΕΙ τους έστειλα βεβαίωση σπουδών και συνέχισα το φοιτητικό. Πριν λίγους μήνες με πήραν για να μου πουν ότι πάλι έληξε και κατευθείαν μου έκαναν αυτή τη προσφορά. Εν τω μεταξύ με πήραν μεσημεριανές ώρες μέσα στον ύπνο ήμουν έτοιμος να τους το κλείσω αλλά μόλις το άκουσα λέω εδώ είμαστε.

 

 

Μήπως έχεις κρατήσει το τηλέφωνο από το οποίο σε κάλεσαν ;

Έχει διετή διάρκεια όπως τα αλλά συμβόλαια;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι από το γνωστό 2182189789 όπως παίρνουν όλους ασταμάτητα

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

10,17 για την ακρίβεια825f630a94a012792480b2fef4bab7c0.jpg

 

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

 

Το έχω από τον Αύγουστο, καλή κίνηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχεις κρατήσει το τηλέφωνο από το οποίο σε κάλεσαν ;

Έχει διετή διάρκεια όπως τα αλλά συμβόλαια;

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχει 18μηνη διάρκεια,όταν έκανα τον Αύγουστο του 2020 σε εμένα.

Δεν βρίσκω το τηλέφωνο δυστυχώς αλλά είναι από την ίδια την Vodafone με 21042 τα πρώτα ψηφία

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν θα λήξει η φοιτητική προσφορά. Μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με 1000 λεπτά προς όλους, 600 προς Cu, 100 sms προς όλους και 5gb internet με 10,16 ευρώ τον μήνα. Το έκανα με κλειστά μάτια, δε νομίζω να βρω κάτι καλύτερο.

 

Βασικά, μου φαίνεται καλύτερη προσφορά από το φοιτητικό των 8,5€. :p Ειδικά αν στο αφήσουν για πολλά χρόνια, σε τιμή πολύ κοντά σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από τον Αύγουστο, καλή κίνηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχει 18μηνη διάρκεια,όταν έκανα τον Αύγουστο του 2020 σε εμένα.

Δεν βρίσκω το τηλέφωνο δυστυχώς αλλά είναι από την ίδια την Vodafone με 21042 τα πρώτα ψηφία

 

 

Και μετα την λήξη της διαρκείας, αν δεν επιθυμείς την συνέχιση, μπορει να ξαναγίνει απλη καρτα cu ;

Δυστυχως μονο το 2104276 δεν φτανει, καθως τα 3 τελευταια ψηφία καθορίζουν το τμημα με το οποιο θα μιλήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, όταν λήξει το συμβόλαιο και δεν σε ενδιαφέρει η ανανέωση, μπορείς να το μετατρέψεις ξανά σε απλό καρτοκινητό.
Link to comment
Share on other sites

Και μετα την λήξη της διαρκείας, αν δεν επιθυμείς την συνέχιση, μπορει να ξαναγίνει απλη καρτα cu ;

Δυστυχως μονο το 2104276 δεν φτανει, καθως τα 3 τελευταια ψηφία καθορίζουν το τμημα με το οποιο θα μιλήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Επικοινώνησα τελικά με το τμήμα προσφορών.

Μου είπαν ότι υπάρχει προσφορά για αυτό το νούμερο στα 14+€ με 600 προς όλους και 3 γίγα.

Είπα ότι με ενδιαφέρει μόνο το παραπάνω πακέτο με αυτές τις παροχές και σε αυτή την τιμή.

Θα με καλέσουν μέχρι την Τρίτη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι τα τρελά η voda συνεχίζει να στέλνει μηνύματα περί λήξης υπόλοιπου

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ

Και την προηγούμενη φορά, και τώρα, ήρθαν τα sms "ειδοποίησης λήξης υπολοίπου" και στα 2 που εχω

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι τα ίδια

Screenshot-2021-04-16-14-21-05-648-com-android-mms.jpg

 

Και σε μενα το ίδιο εγινε ,τι θα κανουμε?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Να πάρετε τηλέφωνο και να κάνετε παράπονα για τα άκυρα μηνύματα που δεν συμφωνούν με οτι λέει η εφαρμογή

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο, έκανα παράπονο και μου είπαν ότι είναι συστημικό το πρόβλημα και να το αγνοήσω. Ζήτησα να κάνω γραπτό αίτημα για το θεμα και μου έδωσαν το παρακάτω λινκ

 

https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/

 

θα καθήσω και θα τους γράψω 2-3 πράγματα διότι κυριολεκτικά είναι για κλωτσιές με αυτά τα μηνύματα που στέλνουν

 

το ίδιο μήνυμα ήρθε πριν 1 μήνα με το υπόλοιπο να λήγει 11 Απριλίου και τους είχα πάρει τηλέφωνο και τότε

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η παρακάτω προσφορά και την ενεργοποίησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Ότι καλύτερο έχω δει σε πακέτο σε ελληνικό παροχο!

 

10GB KAI 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 3E AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣENA AΠO TO CU. ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 025 ΣTO 1355 MEXPI 01/05

Σημείωση: έχω να βάλω κάρτα από τον Νοέμβριο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η παρακάτω προσφορά και την ενεργοποίησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Ότι καλύτερο έχω δει σε πακέτο σε ελληνικό παροχο!

 

 

 

10GB KAI 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 3E AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣENA AΠO TO CU. ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 025 ΣTO 1355 MEXPI 01/05

 

Σημείωση: έχω να βάλω κάρτα από τον Νοέμβριο.

Λολ. Μετατραπηκε σε φιλανθρωπικο ιδρυμα εκει στη βοντα :P

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε ακόμη και αν δεν έχουμε λάβει το σχετικό σμσ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η παρακάτω προσφορά και την ενεργοποίησα χωρίς δεύτερη σκέψη. Ότι καλύτερο έχω δει σε πακέτο σε ελληνικό παροχο!

 

10GB KAI 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 3E AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA EΣENA AΠO TO CU. ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 025 ΣTO 1355 MEXPI 01/05

Σημείωση: έχω να βάλω κάρτα από τον Νοέμβριο.

 

μου ηρθε και εμενα φοβερη προσφορα πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

Και μετα την λήξη της διαρκείας, αν δεν επιθυμείς την συνέχιση, μπορει να ξαναγίνει απλη καρτα cu ;

Δυστυχως μονο το 2104276 δεν φτανει, καθως τα 3 τελευταια ψηφία καθορίζουν το τμημα με το οποιο θα μιλήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν το θυμάμαι δυστυχώς και ούτε το βρήκα κάπου γραμμένο να το εχω

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επικοινώνησα τελικά με το τμήμα προσφορών.

Μου είπαν ότι υπάρχει προσφορά για αυτό το νούμερο στα 14+€ με 600 προς όλους και 3 γίγα.

Είπα ότι με ενδιαφέρει μόνο το παραπάνω πακέτο με αυτές τις παροχές και σε αυτή την τιμή.

Θα με καλέσουν μέχρι την Τρίτη.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Μπορεί να στο δώσουν,αξίζει ομως

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...