Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ξαφνικά σήμερα μετά από τόσα χρόνια ούτε θυμάμαι πόσα έληξε τo cu special.

Και τώρα τι κάνουμε;

Έχετε κάποια πρόταση;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχει πέσει σκούπα στην Vodafone, δεν θυμάμαι άλλη φορά κάτι τόσο μαζικό

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σήμερα μετά από τόσα χρόνια ούτε θυμάμαι πόσα έληξε τo cu special.

Και τώρα τι κάνουμε;

Έχετε κάποια πρόταση;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα τι σε ενδιαφέρει ποιο πολύ. Θες περισσότερα λεπτά προς όλους η περισσότερο ίντερνετ. Θες ποιότητα υπηρεσιών με το ανάλογο κόστος η ψάχνεις μια πολύ οικονομική λύση κτλ. Αν είσαι ευχαριστημένος με την Vodafone μείνε στο cu που έχει bonus ευρωπαϊκή καρτα νεων, Bing bang, cashback αλλιώς η ποιο οικονομική λύση από όλους q και frog.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω έχει πέσει σκούπα στην Vodafone, δεν θυμάμαι άλλη φορά κάτι τόσο μαζικό

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό. Δεν μου κάνει εντύπωση. Ήδη τα φοιτητικά της Vodafone είναι τα ποιο πολλά (και σε άτομα που δεν ήταν ποτέ φοιτητές) και από τα ποιο παλιά που υπάρχουν. Προσωπικά θεωρώ καλύτερα να κόψει όλα τα φοιτητικά που δεν δικαιούνται (ακόμα και το δικό μου) και να δώσει καλύτερες παροχές σε όλους τους χρήστες η ακόμα καλύτερα να δώσει τα φοιτητικα πακέτα σε όλους και να μην διαχωρίζει συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν έχει πέσει σκούπα σε όλα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια βασική αρχή των επιχειρήσεων είναι η τμηματοποιηση της αγοράς

 

να πουλάς το ίδιο προϊόν σε διαφορετική τιμή ανάλογα το ποσό είναι διαθετιμενος ο πελάτης να πληρώσει και να ψάξει φυσικά

 

Έτσι το γατονι πληρώνει λίγα διότι ψάχνει και βρίσκει τρύπες

 

ενώ το βόδι πληρώνει παχουλά συμβόλαια για να έχει το κεφάλι του ήσυχο

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Άκουσον άκουσον!! Όχι μόνο δε μου το ακυρώνουν αλλά μου δίνουν και άλλα gb!

 

Screenshot-2021-03-19-13-52-23-287-gr-mobile-vodafone.jpg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά σήμερα μετά από τόσα χρόνια ούτε θυμάμαι πόσα έληξε τo cu special.

Και τώρα τι κάνουμε;

Έχετε κάποια πρόταση;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eντάξει μικρό το κακό άλλωστε πλέον με 10€ παίρνεις 600 λεπτά και στο απλό cu όπως δίνει και το special μόνο στο ιντερνετ χάνεις που θα έχεις 500mb του πακέτου συν 1,2gb από cu shake συν 500mb από just surf bonus συν πάρε να έχεις άρα χοντρικά αν είναι μέχρι 2+gb το μήνα μια χαρά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8-9 χρόνια ήρθε και σε μένα μήνυμα λήξης του φοιτητικού.. Ξεκίνησα όμως για 2ο πτυχίο στο ΕΑΠ.. Λογικά δικαιούμαι εκ νέου την προσφορά, σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Τη φοιτητική ταυτότητα θα στείλεις, μπρος πίσω. Αν δεν γράφει ημερομηνία λήξης (μεταπτυχιακά εαπ), πιθανως θα σε πάρουν τηλέφωνο για να σε ρωτήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Έχω ένα αριθμό cu απο φοιτητικό πακέτο (που δεν ενεργοποίησα ποτέ) αλλα έληξε τον Αύγουστο του 2020. Μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση τώρα ή πρέπει να αγοράσω καινούριο αριθμό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πέρασε η ημερομηνία στο πακέτο και όταν καλείς τον αριθμό σου λέει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή, τότε όχι.

Πολύ συχνά τα ενεργοποιούν αυτοί, δες μήπως πιάνει σήμα και έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Σε αυτή τη περίπτωση μπορείς να ανανεώσεις και να ξεκινήσει να λειτουργεί κανονικά.

 

Εναλλακτικά μπορείς να αγοράσεις νέο αριθμό και να τον συνδέσεις με το πάσο σου, σε ένα κατάστημα ή μέσω του vodafonecu.gr

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

 

Έχω ένα αριθμό cu απο φοιτητικό πακέτο (που δεν ενεργοποίησα ποτέ) αλλα έληξε τον Αύγουστο του 2020. Μπορεί να γίνει η ενεργοποίηση τώρα ή πρέπει να αγοράσω καινούριο αριθμό;

 

Μια χαρά μπορούν να στον ξανά ενεργοποιήσουν το ίδιο νούμερο ακόμα και να λέει ότι το νούμερο δεν αντιστοιχεί σ συνδρομητή! Μου το έκαναν και σε εμένα τις προάλλες σε νούμερο που πλέον είχε απενεργοποιηθεί καθώς είχα να ανανεώσω πάνω από χρόνο και μου το ενεργοποίησαν από το τσατ ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για 6 μήνες και μόνο αν έχει ενεργοποιηθεί ήδη. Αν το πακέτο ήταν ανενεργό, πάει στον κάδο μετά την ημερομηνία λήξης του.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα στο chat της Vodafone και μου είπανε οτι έχει καταργηθεί και δεν φαίνεται κάποιος αριθμός στο όνομά μου, οπότε θα παραγγείλω ένα καινούριο. Επίσης μου είπανε, οτι γενικότερα αν περάσουν 12 μήνες απο την τελευταία ανανέωση ο αριθμός ακυρώνετε και δεν γίνεται να επανενεργοποιηθεί.

 

Σας ευχαριστώ όσους απαντήσατε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , σημερα με καλεσαν απο το 21300021490 να μου πουνε οτι το φοιτητικο μου ληγει 31/3 , ητανε μια γυναικα που μου παρουσιαζει το καρτοπρογραμμα λες και ηταν το πιο οικονομικο που υπαρχει καπου βιδωσα και τις ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι. Παντως ηθελε να μου προσφερει με 13,55 ευρω τον μηνα 1000 λεπτα προς ολους και 100sms και 600 λεπτα προς vodafone και 5gb internet .

Τις λεω οτι θελω να γινει special και μου λεει αφου ειναι μονο για 6 μηνες; λεω τι λετε; για 2 χρονια ειναι και το ειχε ο αδελφος και το εχω διαβασει σε φορουμ και επισης και στον αδελφο μου που φετος εληξε το σπεσιαλ μετα του το ξανα ανανεωσαν παλι για καποιυς μηνες και του εβαλαν το special. Δηλαδη να το κανω καρτοπρογραμμα να μην εχω bing bang game να μην εχω ολα τα πακετα και την γκαμα του vodafone cu , ε οχι! αμα εβαζα 2 καρτες τον μηνα τοτε θα το σκεφτομουνα , τωρα βαζω μια καρτα περιπου ανα 2 μηνο και αυτο οχι παντα αφου δεν το χρησιμοποιω. Τελος της ειπα οτι τα 100sms τον μηνα ειναι λιγα και μου ειπε οτι αφου εχετε και τα social media viber facebook δεν χρειαζεστε αλλα sms.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο μπορεις να βάζεις μία κάρτα το δίμηνο αλλά να έχεις μηνύματα για 2 μήνες ;

 

Κατά τα λοιπά και εγώ θεωρώ το καρτοσυμβόλαιο ένα παρατημένο πακέτο χωρίς κανένα πλεονέκτημα.

Έχει όλα τα κακά των συμβολαίων ( όχι Rollover όχι προσφορές) και όλα τα κακά των καρτοκινητών ( εξτρα κάρτα για να μιλήσεις εξωτερικό, κανένα πακέτο εξωτερικου εκτός από Αλβανία και Ιταλία νομίζω ).

Πλεονέκτημα κανένα,

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο μπορεις να βάζεις μία κάρτα το δίμηνο αλλά να έχεις μηνύματα για 2 μήνες ;

 

στελνω sms απο το dosms και δεν χρεωνω την καρτα μου στο cu.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν μπορείς να έχεις εκδόσει μια ευρωπαϊκή καρτα νεων που σου δίνει 10€ μπόνους κάθε 30 μέρες αν κάνεις ανανέωση, την βγάζεις χαλαρά με 10 η 12€/δίμηνο, θεωρώ δεν υπάρχει λόγος να πας σε συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Με πιο τρόπο μπορεις να βάζεις μία κάρτα το δίμηνο αλλά να έχεις μηνύματα για 2 μήνες ;

 

Κατά τα λοιπά και εγώ θεωρώ το καρτοσυμβόλαιο ένα παρατημένο πακέτο χωρίς κανένα πλεονέκτημα.

Έχει όλα τα κακά των συμβολαίων ( όχι Rollover όχι προσφορές) και όλα τα κακά των καρτοκινητών ( εξτρα κάρτα για να μιλήσεις εξωτερικό, κανένα πακέτο εξωτερικου εκτός από Αλβανία και Ιταλία νομίζω ).

Πλεονέκτημα κανένα,

 

Πλέον δεν συμφέρει...επιστροφή σε cu μόλις λήξει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν συμφέρει...επιστροφή σε cu μόλις λήξει.

 

πιστευω οτι συμφερει καποιον που δεν υπερβαινει την χρηση του καρτοπρογραμματος, εξαλλου μην ξεχναμε οτι nova και wind σταθερη( μονο απο 50mbs και πανω! ) εχουνε στο πακετο double play τους απεριοριστα και προς κινητα τηλεφωνα , οποτε οταν εισαι σπιτι γιατι να καλεις απο το κινητο σου; καλεις απο το σταθερο σε κινητο και μιλας απεριοριστα !!, ( βεβαια δεν πιανουνε σε ολη την Ελλαδα αλλα αξιζει να αναφερθει και αυτο για να μην κανουνε τζαμπα συμβολαια κινητης !! ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης αν μπορείς να έχεις εκδόσει μια ευρωπαϊκή καρτα νεων που σου δίνει 10€ μπόνους κάθε 30 μέρες αν κάνεις ανανέωση, την βγάζεις χαλαρά με 10 η 12€/δίμηνο, θεωρώ δεν υπάρχει λόγος να πας σε συμβόλαιο.

 

ειναι εως 30 χρονων η ευρωπαικη καρτα νεων , αμα τα συμπληρωσεις δεν σε αφηνει , οποτε ουτε και εμενα ! .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ειναι εως 30 χρονων η ευρωπαικη καρτα νεων , αμα τα συμπληρωσεις δεν σε αφηνει , οποτε ουτε και εμενα ! .

 

Κάποιον φίλο γνωστό η συγγενή να στην έκδοση στο όνομα του. Μόνο έτσι. Από όσο έχω δει δεν χρειάζεται να είναι ίδια τα στοιχεία της κάρτας νέων με τον αριθμό που ενεργοποιείται

Link to comment
Share on other sites

Εχει στείλει κάποιος τα δικαιολογητικά στο email του μηνύματος για να μη λήξει το φοιτητικό? Πήρε απάντηση?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει στείλει κάποιος τα δικαιολογητικά στο email του μηνύματος για να μη λήξει το φοιτητικό? Πήρε απάντηση?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ήρθε και μένα.. Όχι δεν έστειλα αν και τυχαίνει να είμαι ξανά φοιτητής

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...