Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοιτητικό cu που έχω να βάλω κάρτα πάνω από χρόνο και δεν λήγει το υπόλοιπο.

 

411f0fea0f38f5d4c8184afd523812d2.jpg

 

Το καλυτερο καρτοκινητο με διαφορά,η Vodafone σε τιμες πλεον ακολουθάμε στρατηγικές Wind 2012-2013.

Περισσότερα λεπτά προς ολους και φυσικά απεριόριστα δεδομένα πλεον που εναρμονίζεται με τα ευρωπαϊκά δεδομένα.

Αν ειχα τη δυνατοτητα θα εκανα το συμβολαιο unlimited.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο καρτοκινητο με διαφορά,η Vodafone σε τιμες πλεον ακολουθάμε στρατηγικές Wind 2012-2013.

Περισσότερα λεπτά προς ολους και φυσικά απεριόριστα δεδομένα πλεον που εναρμονίζεται με τα ευρωπαϊκά δεδομένα.

Αν ειχα τη δυνατοτητα θα εκανα το συμβολαιο unlimited.

 

Τα απεριόριστα δεδομένα δεν είναι μόνιμο πακέτο. Είναι προσφορά που κάποια στιγμή θα σταματήσει. Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Μόνο τις ταχύτητες να φτιάξει και θα είναι σούπερ!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα με τα απεριόριστα στα 38 ευρώ ήταν όντως πραγματικά πολύ καλό.

Αλλά μην νομίζεται ότι και στο εξωτερικό τα απεριόριστα είναι κάτι δεδομένο και φθηνό. Πολλοί πάροχοι δεν προσφέρουν καν απεριόριστα και μιλάμε για μεγάλα ονόματα. Τα screenshots είναι σημερινά.

 

AT&T 45$= 36 ευρώ με 100gb full speed

https://i.ibb.co/m94p2X5/att.png

 

Verizon 70$= 57 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/fYT2csk/verizon.png

 

T-Mobile Γερμανίας 85 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/3mQ4FhR/tmobilege.png

 

Vodafone Αγγλίας 30£= 34 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/c6y1bMb/vodafoneuk.png

 

Orange Γαλλίας 80 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/wwxGgY2/orangefr.png

 

Optus Αυστραλίας 199$ Αυστραλίας= 75 ευρώ 500gb full speed

https://i.ibb.co/Lp7MzDm/optusau.png

 

Το φθηνότερο απεριόριστα data είναι της Three Αγγλίας με 25£= 28 ευρώ

 

Η προσφορά της Vodafone την περίοδο του black friday.

https://i.ibb.co/0n8gtZr/vodafonegr.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε τελείως off topic αλλά ναι, κρατήστε το αυτο το post :p

Και οι τιμές που σας φαίνονται νορμαλ συνοδεύονται από πολλές ελλείψεις σε θέμα δικτύων, εξυπηρέτησης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα με τα απεριόριστα στα 38 ευρώ ήταν όντως πραγματικά πολύ καλό.

Αλλά μην νομίζεται ότι και στο εξωτερικό τα απεριόριστα είναι κάτι δεδομένο και φθηνό. Πολλοί πάροχοι δεν προσφέρουν καν απεριόριστα και μιλάμε για μεγάλα ονόματα. Τα screenshots είναι σημερινά.

 

AT&T 45$= 36 ευρώ με 100gb full speed

https://i.ibb.co/m94p2X5/att.png

 

Verizon 70$= 57 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/fYT2csk/verizon.png

 

T-Mobile Γερμανίας 85 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/3mQ4FhR/tmobilege.png

 

Vodafone Αγγλίας 30£= 34 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/c6y1bMb/vodafoneuk.png

 

Orange Γαλλίας 80 ευρώ με πραγματικά απεριόριστα full speed

https://i.ibb.co/wwxGgY2/orangefr.png

 

Optus Αυστραλίας 199$ Αυστραλίας= 75 ευρώ 500gb full speed

https://i.ibb.co/Lp7MzDm/optusau.png

 

Το φθηνότερο απεριόριστα data είναι της Three Αγγλίας με 25£= 28 ευρώ

 

Η προσφορά της Vodafone την περίοδο του black friday.

https://i.ibb.co/0n8gtZr/vodafonegr.png

 

Οι μισθοί όμως δεν είναι οι ίδιοι και εκεί υπάρχουν MVNO και ειδικές προσφορές που ρίχνουν πολύ τις τιμές. Στην Ελλάδα η κινητή και η σταθερή είναι πανάκριβες.

 

Το φοιτητικό CU όμως, είναι τέλειο. :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, SOS!

Μόλις με κάλεσαν από ένα σταθερό για να με ενημερώσουν ότι έχω το φοιτητικό (λες και δεν το ήξερα :p ) και να μου προτείνουν το εξής: 600 λεπτά προς Vodafone, 1000 προς όλους και 5 GB για 24 μήνες στα 15,κάτι€ με όλα τα οφέλη του CU (Cash back, 1+1 κ.α που δεν ξέρω καν τι είναι). Συμφέρει? Λέτε να είναι προμήνυμα ότι θα μου το κόψουν??

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητα κακο, απλά σου κάνανε τη συγκεκριμένη προσφορά. Ανάλογα με τις ανάγκες σου, δέχεσαι ή την απορρίπτεις.

Cash Back είναι υπηρεσία του Thank You, αγοράζοντας συγκεκριμένα προϊόντα από σούπερ μάρκετ παίρνεις έκπτωση στον λογαριασμό σου.

1+1 είναι οι προσφορές του Vodafone Thank You, οι οποίες συνηθως δεν είναι 1+1 αλλά κάποια έκπτωση σε αγορές σε site όπως Adidas, efood κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, SOS!

Μόλις με κάλεσαν από ένα σταθερό για να με ενημερώσουν ότι έχω το φοιτητικό (λες και δεν το ήξερα :p ) και να μου προτείνουν το εξής: 600 λεπτά προς Vodafone, 1000 προς όλους και 5 GB για 24 μήνες στα 15,κάτι€ με όλα τα οφέλη του CU (Cash back, 1+1 κ.α που δεν ξέρω καν τι είναι). Συμφέρει? Λέτε να είναι προμήνυμα ότι θα μου το κόψουν??

 

Οχι,πολλα χρηματα.

Μείνε με το καρτοκινητο καλύτερα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, SOS!

Μόλις με κάλεσαν από ένα σταθερό για να με ενημερώσουν ότι έχω το φοιτητικό (λες και δεν το ήξερα :p ) και να μου προτείνουν το εξής: 600 λεπτά προς Vodafone, 1000 προς όλους και 5 GB για 24 μήνες στα 15,κάτι€ με όλα τα οφέλη του CU (Cash back, 1+1 κ.α που δεν ξέρω καν τι είναι). Συμφέρει? Λέτε να είναι προμήνυμα ότι θα μου το κόψουν??

 

Όταν με καλούν για τέτοιες προσφορές πάντα τους λέω το ίδιο: Με το που θα μπορείτε να δώσετε αυτήν την προσφορά με 10€ τον μήνα, πάρτε μου αμέσως τηλέφωνο και το κλείνω άμεσα το συμβόλαιο. Μου λένε οτι σε τέτοια τιμή δεν υπάρχει κάποια προσφορά, οπότε τους λέω οτι θα περιμένω να κάνετε την προσφορά που σας είπα στα 10€ για όσο χρόνο χρειαστεί. Μέχρι τότε μην με καλείτε άδικα. :D

.
Link to comment
Share on other sites

Με 5 GB δεν ξέρω αν έχει, αλλά με 3 GB αυτό μου έστειλαν:

Vodafone-Studen.jpg

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Με 5 GB δεν ξέρω αν έχει, αλλά με 3 GB αυτό μου έστειλαν:

Vodafone-Studen.jpg

 

Και Εμενα ετσι έγραφε και εβαλαν 5GB.

Εδωσαν τη προσφορα σε μενα και ζητησα να την δώσουν και στους γονεις μου που βάζουν καρτα καθε μηνα.

Μετατροπή όλα από φοιτητικά CU,που ανανεώναμε συχνα. Ειδικα η μητέρα μου έβαζε 2 κάρτες των 10€.

Μονο αρνητικό η δέσμευση και τα ακριβά πακέτα για έξτρα GB.

Αν κρατήσουν ομως το απεριόριστο μονιμα και ειχε καλυτερη καλυψη θα γινόταν κύριος αριθμός.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μετά τη λήξη του καρτοσυμβολαιου τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι μετά τη λήξη του καρτοσυμβολαιου τι γίνεται?

 

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καρτοκινητο φοιτητικο παλι,

Εξάλλου η Cosmote παιζει καλυτερα στις περιοχές που κινούμαι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα vodafone να παρω νέο καρτοκινητο.

Ζήτησα από την υπάλληλο ένα καινούριο αριθμό καρτοκινητού και τελοσπαντων χωρίς να δώσω βάση και χωρίς να μου πει ή να της πω τίποτα άλλο,

μου έδωσε ένα πακέτο cu το οποίο εξωτερικά γράφει cu students xclusive.

Κανω εγγραφή στην εφαρμογή και μου είχε ενεργοποιημένα δυο πακέτα, ένα cu combo L κι ένα students xclusive 7.

Είναι δυνατόν να μου έδωσε φοιτητικό αριθμό, χωρίς να είμαι ούτε να μοιάζω με φοιτητή και χωρίς να μου ζητήσει δικαιολογητικά?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ...

 

...εγώ θα πέρναγα ξανά να πάρω το τηλέφωνο της κοπέλας που με συμπάθησε :)

 

Μια απορία όμως,

 

....οι φοιτητές πως μοιάζουν;;;

 

Μη μου πεις για ηλικία καθώς υπάρχουν πολλοί προπτυχιακοι αλλά και μεταπτυχιακοί φοιτητές που τα έχουν τα χρονακια τους (ειδικά στο ΕΑΠ)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα vodafone να παρω νέο καρτοκινητο.

Ζήτησα από την υπάλληλο ένα καινούριο αριθμό καρτοκινητού και τελοσπαντων χωρίς να δώσω βάση και χωρίς να μου πει ή να της πω τίποτα άλλο,

μου έδωσε ένα πακέτο cu το οποίο εξωτερικά γράφει cu students xclusive.

Κανω εγγραφή στην εφαρμογή και μου είχε ενεργοποιημένα δυο πακέτα, ένα cu combo L κι ένα students xclusive 7.

Είναι δυνατόν να μου έδωσε φοιτητικό αριθμό, χωρίς να είμαι ούτε να μοιάζω με φοιτητή και χωρίς να μου ζητήσει δικαιολογητικά?

 

Δεν είναι καθόλου περίεργο. Αυτά τα λάθη θα της στοιχίσουν κάποια στιγμή. Φοιτητικα σε όλους, κάποια που δεν λήγουν ποτέ, και άλλα πολλά. Φαίνεται από το δίκτυο άλλωστε που έχει πέσει σε ποιότητα τον τελευταίο καιρό. Όλα αυτά μας συμφέρουν φυσικά εμάς τους καταναλωτές και ελπίζω να φτιάξουν λίγο το δίκτυο τώρα με το 5g.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα vodafone να παρω νέο καρτοκινητο.

 

Ζήτησα από την υπάλληλο ένα καινούριο αριθμό καρτοκινητού και τελοσπαντων χωρίς να δώσω βάση και χωρίς να μου πει ή να της πω τίποτα άλλο,

 

μου έδωσε ένα πακέτο cu το οποίο εξωτερικά γράφει cu students xclusive.

 

Κανω εγγραφή στην εφαρμογή και μου είχε ενεργοποιημένα δυο πακέτα, ένα cu combo L κι ένα students xclusive 7.

 

Είναι δυνατόν να μου έδωσε φοιτητικό αριθμό, χωρίς να είμαι ούτε να μοιάζω με φοιτητή και χωρίς να μου ζητήσει δικαιολογητικά?

Γίνεται. Δεν έγινε πάντως τυχαία ούτε κατά λάθος να είσαι σίγουρος. Δεν είναι δύσκολο να βρεις φοιτητικό γνωρίζοντας τα κατάλληλα άτομα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη ζωή όλοι φοιτητές ήμαστε, όσο ζούμε μαθαίνουμε!
Σωστός !!

 

Το θέμα παίδες είναι γραφειοκρατικό πλέον τα φοιτητικά είναι τόσα πολλά που θέλει χρόνο για να τα ξεκαθαρίσουν.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός !!

 

Το θέμα παίδες είναι γραφειοκρατικό πλέον τα φοιτητικά είναι τόσα πολλά που θέλει χρόνο για να τα ξεκαθαρίσουν.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Δεν θέλει καθόλου χρόνο για να τα βρουν. Απλά δεν θέλουν να τα πειράξουν. Προτιμούν τα ληγμένα φοιτητικά να τα κάνουν συμβόλαια των 10 με 15ευρω λέγοντας του ότι θα το κόψουν. Βασικά και εδώ ισχύει ότι και στα συμβόλαια. Την "χασούρα" από τα "φτηνά" φοιτητικά την ισοφαριζουν με τα ακριβά πακέτα των απλών πακέτων. Το πρόβλημα είναι ότι τα φοιτητικά της Vodafone είναι περισσότερα από τα κανονικά πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα vodafone να παρω νέο καρτοκινητο.

Ζήτησα από την υπάλληλο ένα καινούριο αριθμό καρτοκινητού και τελοσπαντων χωρίς να δώσω βάση και χωρίς να μου πει ή να της πω τίποτα άλλο,

μου έδωσε ένα πακέτο cu το οποίο εξωτερικά γράφει cu students xclusive.

Κανω εγγραφή στην εφαρμογή και μου είχε ενεργοποιημένα δυο πακέτα, ένα cu combo L κι ένα students xclusive 7.

Είναι δυνατόν να μου έδωσε φοιτητικό αριθμό, χωρίς να είμαι ούτε να μοιάζω με φοιτητή και χωρίς να μου ζητήσει δικαιολογητικά?

 

Δεν σε "χάλασε" όμως. Για 6 χρονάκια θα απολαμβάνεις φοιτητικές προσφορές. :p

 

Στην εφαρμογή του My CU, σου εμφανίζει όντως φοιτητικά πακέτα για αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε "χάλασε" όμως. Για 6 χρονάκια θα απολαμβάνεις φοιτητικές προσφορές. :p

 

Στην εφαρμογή του My CU, σου εμφανίζει όντως φοιτητικά πακέτα για αγορά;

 

Το φοιτητικο της Vodafone ειναι πολυ καλο,και το καρτοσυμβολαιο που εχω εγω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει καθόλου χρόνο για να τα βρουν. Απλά δεν θέλουν να τα πειράξουν. Προτιμούν τα ληγμένα φοιτητικά να τα κάνουν συμβόλαια των 10 με 15ευρω λέγοντας του ότι θα το κόψουν. Βασικά και εδώ ισχύει ότι και στα συμβόλαια. Την "χασούρα" από τα "φτηνά" φοιτητικά την ισοφαριζουν με τα ακριβά πακέτα των απλών πακέτων. Το πρόβλημα είναι ότι τα φοιτητικά της Vodafone είναι περισσότερα από τα κανονικά πλέον...
Δεν νομίζω ότι τα στάνταρ πακέτα είναι ακριβά

 

π.χ.

600' προς όλους

300 SMS προς όλους

500 MB ... Με 10 €l (11.8 με φόρους)

 

Το θεωρώ αρκετά αξιοπρεπές που θα βόλευε πολλούς που πληρώνουν πολύ περισσότερα σε συμβόλαια

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι τα στάνταρ πακέτα είναι ακριβά

 

π.χ.

600' προς όλους

300 SMS προς όλους

500 MB ... Με 10 €l (11.8 με φόρους)

 

Το θεωρώ αρκετά αξιοπρεπές που θα βόλευε πολλούς που πληρώνουν πολύ περισσότερα σε συμβόλαια

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο πακέτο έτσι όπως έχει διαμορφωθεί τώρα είναι το καλύτερο από τα υπόλοιπα του ανταγωνισμού δεν είναι όμως φθηνό. Παραμένει ποιο ακριβό από πακέτα με αντίστοιχη τιμή στην Ευρώπη. Επίσης πριν γίνει η αλλαγή ήταν το ίδιο με τα υπόλοιπα του ανταγωνισμού (πάλι όμως ακριβό). Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να δώσουν τα φοιτητικά πακέτα σε όλους και γενικά να φτιάξουν τις τιμές που έχουν πάει στο Θεό. Η Vodafone το ξεκίνησε πρώτη και καλά έκανε. Έχουμε όμως πολύ δρόμο για να φτάσουμε τους υπόλοιπους (ΕΕ)...

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνώ

 

ιδιαίτερα φθηνό δεν είναι

 

όπως είπα είναι "αξιοπρεπές"... :)

 

Επίσης αυτό που είπες (να γίνουν όλα φοιτητικά) ίσως να απαντάει στο ερώτημα του φίλου πως του έδωσαν ένα φοιτητικό χωρίς δικαιολογητικά....

 

Ίσως (λέω εγώ τώρα) χαλαρώνουν τα λουριά ;)

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...