Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) ναι. Ένα καρτοκινητο για κάθε πάσο.

2) με ανανέωση 10€ ηλεκτρονικά: 1200ΜΒ από το shake + 1100MB Bonus = 2300 και αν ενεργοποιήσεις το πακέτο των 8,5€ Θα έχεις 3500ΜΒ. Και για τους πρώτους 3 μήνες δώρο 1000’ προς όλους και 600ΜΒ (δώρο το πακέτο των 7€)

Link to comment
Share on other sites

1) ναι. Ένα καρτοκινητο για κάθε πάσο.

2) με ανανέωση 10€ ηλεκτρονικά: 1200ΜΒ από το shake + 1100MB Bonus = 2300 και αν ενεργοποιήσεις το πακέτο των 8,5€ Θα έχεις 3500ΜΒ. Και για τους πρώτους 3 μήνες δώρο 1000’ προς όλους και 600ΜΒ (δώρο το πακέτο των 7€)

 

Ευχαριστώ.

Γνωρίζουμε μήπως ποια διαδικασία θα πρέπει να γίνει, για να γίνει cu στο άλλο πάσο το νούμερο του νυν συμβολαίου μου; Με ποια σειρά δηλαδή οι ενέργειες;

Επίσης, υπάρχει ενδεχόμενο να την πατήσω και εκεί που είχα το νούμερο συνδεδεμένο σε πάσο δίχως ημερομηνία λήξης, να γίνει κάποιο μπέρδεμα και όταν θα λήξει το άλλο να μείνω ξεκρεμαστος;

Link to comment
Share on other sites

Κανεις αίτημα για μετατροπή σε καρτοκινητο και αφού γίνει η μετατροπή πας σε ένα κατάστημα με το νέο πάσο σου (και μέσω chat ίσως να γίνεται) και στο περνάνε.

Δεν θα επηρεαστεί το αλλο νούμερο αφού είναι διαφορετικά πάσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Από τον 12/2016 έχω ένα φοιτητικό συμβόλαιο στη Vodafone, το οποιο το έβγαλα με πάσο που εκδόθηκε το 2005 και δεν αναγράφει ημερομηνία λήξης.

 

1) Μπορώ να μετατρέψω το συμβόλαιο σε cu, χρησιμοποιώντας το νέο πάσο που έχω;

 

Το ερώτημα είναι: θα. δεχθούν το παλιο σου πάσο; Διότι, και ημερομηνία λήξης να μη γραφει, σίγουρα κάπου θα λέει ημερομηνία έκδοσης ή εγγραφής.

 

Το λέω μην τυχόν βάλεις τα χεράκια σου και βγάλεις τα ματάκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι: θα. δεχθούν το παλιο σου πάσο; Διότι, και ημερομηνία λήξης να μη γραφει, σίγουρα κάπου θα λέει ημερομηνία έκδοσης ή εγγραφής.

 

Το λέω μην τυχόν βάλεις τα χεράκια σου και βγάλεις τα ματάκια σου.

 

Το θέμα δεν είναι το αν θα δεχθούν το παλιό μου πάσο, διότι δεν έχω σκοπό να αιτηθω κάτι με αυτο.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι μήπως και με αυτό με έχουν "ξεχάσει", ενω με το καινούριο που λήγει του χρόνου ίσως να με "θυμηθούν" μελλοντικά...

Κι όσον αφορά την ημερομηνία έκδοσης του παλιού, οπως έγραψα είναι το έτος 2005. Κι όμως, με αυτό έβγαλα κανονικά φοιτητικά νούμερα το 2016.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα κάτι λιγότερο από 5GB και 5€ διαθέσιμα.

 

Έβαλα 10€ κάρτα και πήγα στα 37,5GB (με κάτι δώρα) και 23,9€! Τα μεσάνυχτα που θα ενεργοποιήσω ξανά το φοιτητικό πακέτο με τα 8,5€, θα πάει 38,7GB. :dance:

 

Επιπλέον, πήρα και 10€ δώρο κάρτα από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων. Το καλύτερο φοιτητικό, μακράν. :D

 

Screenshot-2020-09-10-12-15-43-744-gr-mobile-vodafone.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο φοιτητικό νούμερο ή το έχεις καιρό;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Από το 2013 το έχω. :)

 

Τα 30GB μου τα έδωσε, επειδή έβαλα κάρτα μέχρι 13/9. Προσωπική προσφορά.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάτι λιγότερο από 5GB και 5€ διαθέσιμα.

 

Έβαλα 10€ κάρτα και πήγα στα 37,5GB (με κάτι δώρα) και 23,9€! Τα μεσάνυχτα που θα ενεργοποιήσω ξανά το φοιτητικό πακέτο με τα 8,5€, θα πάει 38,7GB. :dance:

 

Επιπλέον, πήρα και 10€ δώρο κάρτα από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων. Το καλύτερο φοιτητικό, μακράν. :D

 

Screenshot-2020-09-10-12-15-43-744-gr-mobile-vodafone.jpg

 

Όποιος ξέρει ας μου πει. Αφού κανεις την ανανέωση και στείλεις τον αριθμό της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων στο 1280. Η κάρτα εγγράφεται στον αριθμό από όπου έστειλες το μήνυμα ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα και σε άλλους αριθμούς Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάτι λιγότερο από 5GB και 5€ διαθέσιμα.

 

Έβαλα 10€ κάρτα και πήγα στα 37,5GB (με κάτι δώρα) και 23,9€! Τα μεσάνυχτα που θα ενεργοποιήσω ξανά το φοιτητικό πακέτο με τα 8,5€, θα πάει 38,7GB. :dance:

 

Επιπλέον, πήρα και 10€ δώρο κάρτα από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων. Το καλύτερο φοιτητικό, μακράν. :D

 

Screenshot-2020-09-10-12-15-43-744-gr-mobile-vodafone.jpg

 

Κι εγώ την προηγούμενη εβδομάδα στις 5/9 10€ κάρτα και μου έδωσε έξτρα απ'όλα τα άλλα 30GB για 25 ημέρες από την προσφορά μόνο για εσένα!!

MOΛIΣ EΛABEΣ 30GB ! TA EXEIΣ ΓIA 15 MEPEΣ! AΠOΛAYΣE TA!

Μακάρι να το ξανά βάλουν!! :)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του CU μου έδωσε προσφορά. Δεν ξέρω αν βγαίνει μόνο σε φοιτητές, αλλά με αυτά που έχω τώρα, δεν πρόκειται ν' αλλάξω. Αν είχε και 10-20 SMS προς όλους, θα ήταν πολύ καλύτερο.

 

2020-09-17-20-13-37.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του CU μου έδωσε προσφορά. Δεν ξέρω αν βγαίνει μόνο σε φοιτητές, αλλά με αυτά που έχω τώρα, δεν πρόκειται ν' αλλάξω. Αν είχε και 10-20 SMS προς όλους, θα ήταν πολύ καλύτερο.

 

2020-09-17-20-13-37.jpg

 

Την ιδια προσφορα πηρα...

Καλη περιπτωση το καρτοσυμβολαιο αλλα με τις προσφορες στα καρτοκινητα.

Εγω το εκανα διοτι με τις καρτες εχουν μια ταση αυξησης χρεωσεων παντου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι πολύ καλή

 

Κανένα συμβόλαιο δεν την φτάνει από ότι τουλάχιστον γνωρίζω

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του CU μου έδωσε προσφορά. Δεν ξέρω αν βγαίνει μόνο σε φοιτητές, αλλά με αυτά που έχω τώρα, δεν πρόκειται ν' αλλάξω. Αν είχε και 10-20 SMS προς όλους, θα ήταν πολύ καλύτερο.

 

2020-09-17-20-13-37.jpg

 

Σε φοιτητικό ή καρτοκινητο νούμερο σου ήρθε η προσφορά? Εμένα μου ήρθε μια με 200 λεπτά και 2gb για 7 μέρες με 4€

Link to comment
Share on other sites

Σε φοιτητικό ή καρτοκινητο νούμερο σου ήρθε η προσφορά? Εμένα μου ήρθε μια με 200 λεπτά και 2gb για 7 μέρες με 4€

 

Φοιτητικό CU. Δεν είναι πακέτο, αλλά καρτοσυμβόλαιο για 18 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με τις ίδιες παροχές που αναφέρονται παραπάνω συν 100sms προς όλους στα 13,5€ τελική με φόρους. Δεν το δέχτηκα αλλά κράτησα το τηλέφωνο της κοπέλας μήπως το χρειαστεί κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν τηλέφωνο και μου πρότειναν καρτοσυμβόλαιο με τις ίδιες παροχές που αναφέρονται παραπάνω συν 100sms προς όλους στα 13,5€ τελική με φόρους. Δεν το δέχτηκα αλλά κράτησα το τηλέφωνο της κοπέλας μήπως το χρειαστεί κάποιος.

 

Εμένα το έδωσαν στα 10,20€

Και έκανα μαζί με το δικό μου και τους γονείς.

Λίγο καλύτερη κάλυψη να είχε όμως διότι Κεφαλονιά όπου σπουδάζω έχουμε θέματα.

Από χθες μέχρι σήμερα με την κακοκαιρία η Vodafone πέφτει από τα ξημερώματα,μόνο για κλήσεις και αυτό με το ζόρι.

Η 2η κάρτα που κρατάω και δεν την αλλάζω εδώ και 6 χρόνια παίζει πολύ καλύτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δωστε ενα τηλ ρε μαγκες να το ζητησω αυτο το προγραμμα μηπως και μου το δωσουν ..

Μου ηρθε μηνυμα οτι μου ληγει μεθαυριο το φοιτητικο που ειχα χρονια και ψαχνομαι..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μου έρθει και εμένα η προσφορά αυτή γιατι είναι πολύ συμφέρουσα.Ενημερώνω ότι για τους κανονικούς συνδρομητές τρεχει μια ιδια προσφορα με αλλες παροχές.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/super-offer-gia-vodafone-kartoprogramma/

Edited by dennis99
Link to comment
Share on other sites

Δωστε ενα τηλ ρε μαγκες να το ζητησω αυτο το προγραμμα μηπως και μου το δωσουν ..

Μου ηρθε μηνυμα οτι μου ληγει μεθαυριο το φοιτητικο που ειχα χρονια και ψαχνομαι..ευχαριστω

Πόσα χρόνια πέρασαν που πήρες πτυχίο;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μια από τα ίδια.

Μου ρθε το παρακάτω μήνυμα

 

 

H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI ΣTIΣ 21/09 KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL ΠOY ΠPOΣΦEPEI 600' ΠPOΣ OΛOYΣ + 600SMS ΠPOΣ OΛOYΣ + 1,2GB ME 10€. KAΘE ΠPΩTH TOY MHNA ΘA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΠAIPNEIΣ ΔΩPEAN KAI AYTOMATA 600' ΠPOΣ CU KAI 600MB. TA XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. AN EIΣAI AKOMA ΦOITHTHΣ ΣTEIΛE MAΣ TO CU APIΘMO ΣOY KAI TO ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IΔIΩTIKO IEK/KOΛΛEΓIO MEXPI 20/09 ΣTO cu @ vodafone

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μια από τα ίδια.

Μου ρθε το παρακάτω μήνυμα

 

 

H ΦOITHTIKH ΠPOΣΦOPA ΣOY ΘA ΛHΞEI ΣTIΣ 21/09 KAI ΘA ANTIKATAΣTAΘEI ME TH NEA ΠPOΣΦOPA CU SPECIAL ΠOY ΠPOΣΦEPEI 600' ΠPOΣ OΛOYΣ + 600SMS ΠPOΣ OΛOYΣ + 1,2GB ME 10€. KAΘE ΠPΩTH TOY MHNA ΘA ΣYNEXIΣEIΣ NA ΠAIPNEIΣ ΔΩPEAN KAI AYTOMATA 600' ΠPOΣ CU KAI 600MB. TA XPEΩΣIMA ΠAKETA ΠOY EXEIΣ ENEPΓOΠOIHΣEI ΘA ΠAPAMEINOYN ΓIA XPHΣH EΩΣ TH ΛHΞH TOYΣ. AN EIΣAI AKOMA ΦOITHTHΣ ΣTEIΛE MAΣ TO CU APIΘMO ΣOY KAI TO ΠAΣO H ΔIKAIOΛOΓHTIKO ΦOITHΣHΣ ΣE IΔIΩTIKO IEK/KOΛΛEΓIO MEXPI 20/09 ΣTO cu @ vodafone

 

πολυ ωραια!! , καλυτερα να σου στελνουν το παραπανω μυνημα παρα να σε παιρνουν τηλεφωνο , εξαλλου ειναι πολυ καλη και η προσφορα με τα 10 ευρω! και το special πακετο. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι θα επρεπε να αναγραφει οτι το cu special ειναι για 2 χρονια και οτι μετα γινεται κανονικο cu αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν το αναγραφει αυτο!. Εκτος αυτου , αμα καποιος δεν χρησιμοποιει τη εφαρμογη ή το my cu.gr ή το vodafone.gr για ενεργοποιηση του πακετου μπορει και μεσα απο το 1252 εξαλλου δεν εχει καποιο επιπλεον online bonus το special πακετο. Και ποιο γρηγορα στελνωντας μυνημα 07 με δωρεάν SMS στο 1252 .

 

Αν και εμενα αδιαφορο μου ειναι το πακετο αυτο , διοτι κανω χρηση των δωρεαν παροχων 600 προς cu +600mb και αμα χρειαστει να κανω κλησεις προς ολους ενεργοποιησω το dialy voice πακετο με 1,50 ευρω με διαρκεια χρησης 1 ημερα ( 24ωρες!) ή στέλνω 27 με δωρεάν SMS στο 1252. Με βολευει μια χαρα! . Μακαρι να εβρισκα τροπο να χρησιμοποιουσα το πακετο του bing bang με χρεωση 0,80 ευρω που δινει ομιλια για 2 ημερες και θα κερδιζα ακομα περισσοτερο αλλα η συσκευη μου δεν υποστηριζει το κατεβασμα του bing bang app :(

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια!! , καλυτερα να σου στελνουν το παραπανω μυνημα παρα να σε παιρνουν τηλεφωνο , εξαλλου ειναι πολυ καλη και η προσφορα με τα 10 ευρω! και το special πακετο. Αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι θα επρεπε να αναγραφει οτι το cu special ειναι για 2 χρονια και οτι μετα γινεται κανονικο cu αλλα δεν καταλαβαινω γιατι δεν το αναγραφει αυτο!. Εκτος αυτου , αμα καποιος δεν χρησιμοποιει τη εφαρμογη ή το my cu.gr ή το vodafone.gr για ενεργοποιηση του πακετου μπορει και μεσα απο το 1252 εξαλλου δεν εχει καποιο επιπλεον online bonus το special πακετο. Και ποιο γρηγορα στελνωντας μυνημα 07 με δωρεάν SMS στο 1252 .

 

Αν και εμενα αδιαφορο μου ειναι το πακετο αυτο , διοτι κανω χρηση των δωρεαν παροχων 600 προς cu +600mb και αμα χρειαστει να κανω κλησεις προς ολους ενεργοποιησω το dialy voice πακετο με 1,50 ευρω με διαρκεια χρησης 1 ημερα ( 24ωρες!) ή στέλνω 27 με δωρεάν SMS στο 1252. Με βολευει μια χαρα! . Μακαρι να εβρισκα τροπο να χρησιμοποιουσα το πακετο του bing bang με χρεωση 0,80 ευρω που δινει ομιλια για 2 ημερες και θα κερδιζα ακομα περισσοτερο αλλα η συσκευη μου δεν υποστηριζει το κατεβασμα του bing bang app :(

 

Δυο πραγματάκια:

1. Μήπως μπορεις να ελέγξεις εάν, μετα τη μεταβαση σου στο CU special, η ημερομηνία ληξης της καρτας συνεχίζει να μετατίθεται αυτόματα, όπως και κ

στο φοιτητικό;

2. Οσο για τα big bang πακέτα, εφ οσον εχεις κρυστάλλους διαθεσιμους, μπορεις να τα ενεργοποιήσεις απο το cu app.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...