Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν το είχες φοιτητικό σου έληγε το υπόλοιπο; Αν όχι, συνεχίζεται από όταν έγινε special;

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

μια δυο φορες που δεν εβαλα καρτα δεν εγινε κατι, εβαζα και βαζω 10 ευρω το μηνα για να παιρνω το πακετο.. (το οποιο δεν πολυχρησιμοποιω κιολας, ειχα φτασει ως και 22 χιλιαδες λεπτα προς ολους μεχρι που ξεχαστηκα μια φορα να βαλω το πακετο,εληξε και τα εχασα. τωρα εχω ηδη 9.000 λεπτα :P )

:superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλους! Πρόκειται να εγκαταλείψω την Vodafone. Έχω ενεργή φοιτητική προσφορά. Όποιος θέλει να του τη μεταφέρω, ας μου στείλει pm. Υγ1. Προς αποφυγή αδικιών, τη φοιτητική προσφορά θα λάβει όποιος στείλει πρώτος pm. Υγ2. Εξαιρείται ο χρήστης που του είχα δώσει την προηγούμενη φοιτητική προσφορά μου το 2018.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική κίνηση

Εύγε!

Καλημέρα σε όλους! Πρόκειται να εγκαταλείψω την Vodafone. Έχω ενεργή φοιτητική προσφορά. Όποιος θέλει να του τη μεταφέρω, ας μου στείλει pm. Υγ1. Προς αποφυγή αδικιών, τη φοιτητική προσφορά θα λάβει όποιος στείλει πρώτος pm. Υγ2. Εξαιρείται ο χρήστης που του είχα δώσει την προηγούμενη φοιτητική προσφορά μου το 2018.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο χρόνο χρειάζεται για να γίνει ενεργοποίηση φοιτητικού καρτοκινητου από την ώρα που θα παραδώσεις τα δικαιολογητικά σε ένα κατάστημα vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον Gm87 για την εξαιρετική προσφορά του

Σπανίζουν τέτοιες κινήσεις στις μέρες μας!!

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον Gm87 για την εξαιρετική προσφορά του

Σπανίζουν τέτοιες κινήσεις στις μέρες μας!!

Δεν είναι αυτό το θέμα! Με τη Vota τώρα πώς ξεμπερδεύω, που μου λένε ότι δεν γίνεται πλέον μεταφορά της φοιτητικής ιδιότητας σε άλλον αριθμό. Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος πόσο χρόνο χρειάζεται για να γίνει ενεργοποίηση φοιτητικού καρτοκινητου από την ώρα που θα παραδώσεις τα δικαιολογητικά σε ένα κατάστημα vodafone?
Ελάχιστος χρόνος λεπτών, τόσο έκανε σε μενα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Πρόκειται να εγκαταλείψω την Vodafone. Έχω ενεργή φοιτητική προσφορά. Όποιος θέλει να του τη μεταφέρω, ας μου στείλει pm. Υγ1. Προς αποφυγή αδικιών, τη φοιτητική προσφορά θα λάβει όποιος στείλει πρώτος pm. Υγ2. Εξαιρείται ο χρήστης που του είχα δώσει την προηγούμενη φοιτητική προσφορά μου το 2018.

 

Γιώργο πραγματικά μπράβο για την κίνηση σου :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό το θέμα! Με τη Vota τώρα πώς ξεμπερδεύω, που μου λένε ότι δεν γίνεται πλέον μεταφορά της φοιτητικής ιδιότητας σε άλλον αριθμό. Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι?

 

Διακόπτεις το καρτοκινητο (ή το παιρνεις με φορητότητα ή αλλαζεις πακέτο) που έχει ηδη την προσφορά με το πάσο σου, και αφού διακοπεί (ή αλλάξει) μιλάς μαζί τους για να ενεργοποιηθεί η προσφορά στο νέο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό το θέμα! Με τη Vota τώρα πώς ξεμπερδεύω, που μου λένε ότι δεν γίνεται πλέον μεταφορά της φοιτητικής ιδιότητας σε άλλον αριθμό. Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε κάτι?

 

Το πασο σου εχει ληξει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα ενα φοιτητικό στη Vodafone (απο τα νούμερα που δίνουν όταν πας να παραλάβεις το πάσο σου) το οποίο δε χρησιμοποίουσα συχνά. Σε κάποια φαση ήθελα να κάνω φοιτητικό εναν αριθμό μεσω φορητοτητας για καποιο γνωστό. Μου το εκαναν κανονικά απλώς αν θυμάμαι καλα με ειχαν παρει απο τη Vodafone για να επιβεβαιωσω οτι η φοιτητική ιδιότητα θα χαθεί απο τον πρώτο αριθμό.

 

Μήπως να μη τους πεις καθόλου οτι εχεις ηδη φοιτητικο σε αλλο αριθμο; Αφορμή ψάχνουν να αποφευγουν στις φορητοτητες στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα υπόλοιπα πακέτα του cu, την δυνατότητα να ενεργοποιηθούν αυτά εδώ :

9916d546d5453db7dba18ebf69848047.jpg

 

Όπως επίσης και 600 mb και 600' προς cu την πρώτη κάθε μηνός.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό πακέτο, ΤΙ ΔΙΝΕΙ ?

 

Τα ίδια με τον ανταγωνισμό. Απλά εδώ θα έχεις λίγο υποδεέστερο δίκτυο, όμως έχει αρκετά θετικά που γράφω παρακάτω.

https://www.vodafonecu.gr/foitites/foititikes-prosfores/

 

1) Το πρώτο και μεγάλο θετικό που έχει το CU, είναι η ευρωπαϊκή κάρτα νέων. Την πληρώνεις 10€ το χρόνο και με κάθε ανανέωση 10€, η Vodafone σου δίνει δώρο άλλα 10 στην κάρτα. Τα οποία όμως πρέπει να τα ξοδέψεις σε 30 μέρες, σε κάποια πακέτα πχ.

 

https://europeanyouthcard.gr/offers/vodafone-cu/

 

2) Το υπόλοιπο δεν λήγει ποτέ. Πχ πριν χρόνια που χρησιμοποιούσα φοιτητικό C-ote για 1ο αριθμό, έκανα 11 μήνες να βάλω κάρτα στο CU και ακόμα είχε 2-3€ υπόλοιπο μέσα. :p Δυστυχώς όμως, δεν λειτουργεί σε όλους και κάποιοι το έχουν κανονικά 2μηνο...

 

3) Το 3ο θετικό που έχει, είναι ότι δεν χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα για να σου δώσει το δώρο 600 λεπτά προς CU και 600MB, σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό. Δηλαδή εγώ που έκανα 11 μήνες να του βάλω κάρτα, είχα κανονικά ΜΒ κλπ.

 

Διορθώστε με αν έκανα κάτι λάθος, γιατί ο δικός μου αριθμός στο φοιτητικό CU είναι 7 χρονών και μπορεί να έχω άλλα. :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου θα είναι φοιτητής τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά. Έχει αυτή την στιγμή CU καρτοκινητό που είναι δηλωμένο στο όνομα μου.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) μπορεί τον ίδιο αριθμό να τον μετατρέψω σε φοιτητικό ή πρέπει να πάρω και καινούργιο?

2) υπάρχει πρόβλημα που είναι στο όνομά μου?

3) μπορεί η μετατροπή να γίνει προτού βγει το πάσο πχ με την εκτύπωση των αποτελεσμάτων εισαγωγής στο ανάλογο τμήμα?

4) τι πιστεύετε να μείνει στην vodafone ή να πάει σε άλλη εταιρεία?

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου θα είναι φοιτητής τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά. Έχει αυτή την στιγμή CU καρτοκινητό που είναι δηλωμένο στο όνομα μου.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) μπορεί τον ίδιο αριθμό να τον μετατρέψω σε φοιτητικό ή πρέπει να πάρω και καινούργιο?

2) υπάρχει πρόβλημα που είναι στο όνομά μου?

3) μπορεί η μετατροπή να γίνει προτού βγει το πάσο πχ με την εκτύπωση των αποτελεσμάτων εισαγωγής στο ανάλογο τμήμα?

4) τι πιστεύετε να μείνει στην vodafone ή να πάει σε άλλη εταιρεία?

 

1) Θα πάρει καινούργιο αν θέλει 3 μήνες να μη βάζει καρτα,όπου θα έχει 1000' προς όλους και 600MB δωρεαν και 600' προς CU + 600MB κάθε 1η του μηνα.

Θα βάλει 12€ μόνο πρώτη κάρτα,στο κατάστημα με το που πάρει το νέο νούμερο.

2) Όχι,μπορεί να γίνει μεταβίβαση αν είναι.

3) μπορεί από την ημέρα που θα γίνει 18 χρόνων...αλλαγή στοιχείων γίνεται σε 5' με τις ταυτότητες σας σε ένα κατάστημα.

4) Η Vodafone σε γενικές γραμμές συμφερει

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1) Θα πάρει καινούργιο αν θέλει 3 μήνες να μη βάζει καρτα,όπου θα έχει 1000' προς όλους και 600MB δωρεαν και 600' προς CU + 600MB κάθε 1η του μηνα.

Θα βάλει 12€ μόνο πρώτη κάρτα,στο κατάστημα με το που πάρει το νέο νούμερο.

2) Όχι,μπορεί να γίνει μεταβίβαση αν είναι.

3) μπορεί από την ημέρα που θα γίνει 18 χρόνων...αλλαγή στοιχείων γίνεται σε 5' με τις ταυτότητες σας σε ένα κατάστημα.

4) Η Vodafone σε γενικές γραμμές συμφερει

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Διάβασε λίγο και στο θέμα για τα συμβόλαια για μια προσφορά που μου ήρθε,για μετατροπή σε Καρτοπρογραμμα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λίγο και στο θέμα για τα συμβόλαια για μια προσφορά που μου ήρθε,για μετατροπή σε Καρτοπρογραμμα

 

Το διάβασα, ενδιαφέρον φαίνεται , αλλά το θέμα είναι αν ισχύει μόνο για περιορισμένους συνδρομητές ή είναι γενικό.

Ξέρεις που πρέπει να απευθυνθούμε για να ρωτήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των 1000 λεπτών για 3 μήνες δωρεάν μπαίνει και σε παλιό αριθμό Δεν χρειάζεται να πάρεις νέο.

Κατά τα άλλα μπαίνει και στο δικό σου όνομα . Η ενεργοποίηση γίνεται ή με ακαδημαϊκή ταυτότητα ή με βεβαίωση από την σχολή αν και δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα, ενδιαφέρον φαίνεται , αλλά το θέμα είναι αν ισχύει μόνο για περιορισμένους συνδρομητές ή είναι γενικό.

Ξέρεις που πρέπει να απευθυνθούμε για να ρωτήσουμε?

 

Είναι για περιορισμένους συνδρομητές,εγώ προσωπικά στη Vodafone έβαζα κάρτα κάθε 3μηνο,διότι έχω και την πράσινη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο γιός μου θα είναι φοιτητής τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά. Έχει αυτή την στιγμή CU καρτοκινητό που είναι δηλωμένο στο όνομα μου.

Θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) μπορεί τον ίδιο αριθμό να τον μετατρέψω σε φοιτητικό ή πρέπει να πάρω και καινούργιο?

2) υπάρχει πρόβλημα που είναι στο όνομά μου?

3) μπορεί η μετατροπή να γίνει προτού βγει το πάσο πχ με την εκτύπωση των αποτελεσμάτων εισαγωγής στο ανάλογο τμήμα?

4) τι πιστεύετε να μείνει στην vodafone ή να πάει σε άλλη εταιρεία?

 

1) Εύκολα γίνεται φοιτητικό υπάρχων αριθμός. Το ίδιο είχα κάνει κι εγώ. Θα του δώσουν όμως πιθανότητα κι έναν φοιτητικό αριθμό CU, με το που πάει στο Πανεπιστήμιο (δημόσιο) να κάνει την εγγραφή του. Ας κρατήσει όποιον είναι πιο εύκολος. :p

 

2) Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το όνομα. Αν βέβαια έχει γίνει 18, ας το κάνετε στο δικό του.

 

3) Σε ανταγωνιστικη εταιρεία νομίζω γίνεται, στην Vodafone δεν γνωρίζω. Ίσως θα πρέπει να επικοινωνήσετε στο chat μαζί τους.

 

4) Η Vodafone έχει αρκετά κατώτερο δίκτυο από τον 1ο στη χώρα, αλλά σε γενικές πιστεύω στο φοιτητικό συμφέρει. Ειδικά σε συνδυασμό με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων, όπως έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. Ούτως ή άλλως, αν θέλει μετά ν' αλλάξει πάροχο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ έχω μαζί και φοιτητικό What's Up. :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Θα πάρει καινούργιο αν θέλει 3 μήνες να μη βάζει καρτα,όπου θα έχει 1000' προς όλους και 600MB δωρεαν και 600' προς CU + 600MB κάθε 1η του μηνα.

Θα βάλει 12€ μόνο πρώτη κάρτα,στο κατάστημα με το που πάρει το νέο νούμερο.

2) Όχι,μπορεί να γίνει μεταβίβαση αν είναι.

3) μπορεί από την ημέρα που θα γίνει 18 χρόνων...αλλαγή στοιχείων γίνεται σε 5' με τις ταυτότητες σας σε ένα κατάστημα.

4) Η Vodafone σε γενικές γραμμές συμφερει

 

Όλοι σχεδόν παίρνουν τους δωρεάν 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Από τον 12/2016 έχω ένα φοιτητικό συμβόλαιο στη Vodafone, το οποιο το έβγαλα με πάσο που εκδόθηκε το 2005 και δεν αναγράφει ημερομηνία λήξης.

Το συμβόλαιο αυτό, αν και με εξυπηρετεί λόγω των 4 gb που παρέχει, έχει φτάσει πλέον στα 20€+ το μήνα κι έτσι σκεφτόμουν να το κάνω cu.

Να σημειώσω ότι έχω ένα cu στο εν λόγω πάσο, που το χρησιμοποιεί ο αδερφός μου (αρα δεν μπορώ να βγάλω άλλο φοιτητικό καρτοκινητο με αυτό), ενώ ταυτόχρονα διαθέτω και άλλο πάσο με ισχύ για 12 μήνες ακόμα.

Απορίες:

1) Μπορώ να μετατρέψω το συμβόλαιο σε cu, χρησιμοποιώντας το νέο πάσο που έχω;

2) Τα συνολικά gb του cu φτάνουν τα 3.5; Σωστά υπολογίζω 1.2 από το πακέτο των 8.5+1.2 από το shake+0.6 κάθε μήνα+0.5 από το surf;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...