Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από εξωτερικό πωλητή; Δεν υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος, είναι μέχρι να περάσει τα στοιχεία σου στο σύστημα.

Αν καλέσεις τον αριθμό σου βγάζει ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή ή ότι έχει φραγή;

Αν το πρώτο, περιμένεις.

Αν ακούς το δεύτερο, κάλεσε 1252 από το κινητό σου και περίμενε να περάσει όλο το ηχογραφημένο με τις "οδηγίες".

 

Από εξωτερικό πωλητή . Βασικά ούτε το ένα μου βγάζει ούτε το άλλο . Καλώ το 1252 όπως γράφεις και εσύ και μου βγάζει “ μήνυμα μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο “ .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Από άλλο τηλέφωνο αν καλέσεις το καρτοκινητο τι σου βγάζει;

Αλλά μάλλον δεν έκανε την αίτηση ο εξωτερικός πωλητής..

Link to comment
Share on other sites

Οσες φορες έχω πάρει απο εξωτερικό πωλητή (τα παιδιά στις πλατείες), έκανε περίπου 5-6 ημέρες να ενεργοποιηθεί το κανονικό νούμερο. Τώρα αν το φοιτητικό θέλει και κάποιο έξτρα έλεγχο, ίσως να πάρει και παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Από άλλο τηλέφωνο μου βγάζει μήνυμα ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή και να ελέγξω τον αριθμο κλήσης. Τώρα εάν είναι να περιμένω 5-6 ημερες δεν εχω προβλημα αν και ηθελα gb για το ΣΚ. Αλλά σκέφτομαι μην πήρανε τα 10 ευρώ και μην τους είδατε .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μετατροπή σε φοιτητικό με 10 ευρώ μόνο το βλέπω πολύ δύσκολο όταν οι περισσότεροι ζητούν από 30 έως 50 ευρώ για να το κάνουν.

Μακάρι να γίνει βέβαια αλλά μου ακούγεται πολύ φθηνό.

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο τηλέφωνο μου βγάζει μήνυμα ότι δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή και να ελέγξω τον αριθμο κλήσης. Τώρα εάν είναι να περιμένω 5-6 ημερες δεν εχω προβλημα αν και ηθελα gb για το ΣΚ. Αλλά σκέφτομαι μην πήρανε τα 10 ευρώ και μην τους είδατε .
Aν είναι από εξωτερικούς πωλητές με τα χαρτια τους, τα μπλουζάκια κτλ δεν ανησυχείς. Θα αργήσει λίγο γιατί θα γίνει απευθείας στο όνομα σου αλλά θα γίνει

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι από εξωτερικούς πωλητές με τα χαρτια τους, τα μπλουζάκια κτλ δεν ανησυχείς. Θα αργήσει λίγο γιατί θα γίνει απευθείας στο όνομα σου αλλά θα γίνει

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αλήθεια είναι ότι μου δώσανε απόδειξη με την επωνυμία της εταιρείας τους και το τηλέφωνο της κοπελιάς για οτιδήποτε χρειαστώ την οποία και πήρε τηλέφωνο για να την ενημερώσω μου είπε ότι καθυστερεί για να γίνει έλεγχος από πάνω .Δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει αλλά το τηλέφωνο που μου έδωσε είναι το δικό της και όχι ένα στην ...τύχη .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πιάσει καλά

 

Είσαι φοιτητής κανονικός;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη για αλλη μια φορά η εξυπηρέτηση της Vodafone. Ο κωδικος της ευρωπαικης καρτας νεων εχει σταλεί κανονικα απο το ινεδιβιμ στη Vodafone, αλλα φυσικα βγαζει σφαλμα οταν στελνω το μηνυμα. Μετα απο επικοινωνία στο messenger της CU, με πήραν τηλεφωνο και με διαβεβαίωσαν οτι η διαδικασια θα ολοκληρωθει απο αυτους και εγω να περιμενω sms οτι έχει ενεργοποιηθεί η προσφορά. Ξαναμιλαω σημερα και μου λενε οτι η προσφορά ενεργοποιειται αποκλειστικά με μηνυμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ταλαιπωρηθηκα πάρα πολύ μέχρι να βγάλω άκρη. Η κάρτα έλεγε έκδοση 5/5. Την παραλαμβάνω 15/5 και έκτοτε δεν ενεργοποιουνταν με τίποτα. Τι τηλέφωνα στην Vodafone, τσατ στο fb και viber, τι τηλέφωνα και email στην ευρωπαϊκή καρτα νεων.... Τίποτα... Έστελνα κάθε μέρα μήνυμα μέχρι που ενεργοποιήθηκε στις 19/6 επιτέλους!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ταλαιπωρηθηκα πάρα πολύ μέχρι να βγάλω άκρη. Η κάρτα έλεγε έκδοση 5/5. Την παραλαμβάνω 15/5 και έκτοτε δεν ενεργοποιουνταν με τίποτα. Τι τηλέφωνα στην Vodafone, τσατ στο fb και viber, τι τηλέφωνα και email στην ευρωπαϊκή καρτα νεων.... Τίποτα... Έστελνα κάθε μέρα μήνυμα μέχρι που ενεργοποιήθηκε στις 19/6 επιτέλους!

 

Στο συνοδευτικό εντυπο της καρτας αναφερει οτι οι κωδικοι των καρτων αποστέλλονται καθε 1 και 15 του μηνος στη Vodafone. Στη δικη σου περίπτωση, αν διαβαζω καλα, θα έπρεπε να σου την εχουν ενεργοποιήσει μετα τις 15 Μαΐου, αλλα το εκαναν μετά απο ενα μήνα, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Στο συνοδευτικό εντυπο της καρτας αναφερει οτι οι κωδικοι των καρτων αποστέλλονται καθε 1 και 15 του μηνος στη Vodafone. Στη δικη σου περίπτωση, αν διαβαζω καλα, θα έπρεπε να σου την εχουν ενεργοποιήσει μετα τις 15 Μαΐου, αλλα το εκαναν μετά απο ενα μήνα, σωστα;

 

https://europeanyouthcard.gr/%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82-vodafone/

Σύμφωνα με το παραπάνω η κάρτα θα έπρεπε να είχε ενεργοποιηθεί στις 25/5 κάτι που δεν συνέβη και σε mail που είχα επικοινωνήσει στις 4/6 μου είπαν ότι ξαναέστειλαν τον κωδικό μου στην Vodafone για ενεργοποίηση. Ξανά επικοινώνησα μαζί τους στις 15/6 όπου μου είπαν θα το κοιτάξουν και επιτέλους στις 19/6 ενεργοποιήθηκε. Όλο αυτό το διάστημα έστελνα καθημερινά μήνυμα τον κωδικό στο 1280.

Link to comment
Share on other sites

Τραγικη για αλλη μια φορά η εξυπηρέτηση της Vodafone. Ο κωδικος της ευρωπαικης καρτας νεων εχει σταλεί κανονικα απο το ινεδιβιμ στη Vodafone, αλλα φυσικα βγαζει σφαλμα οταν στελνω το μηνυμα. Μετα απο επικοινωνία στο messenger της CU, με πήραν τηλεφωνο και με διαβεβαίωσαν οτι η διαδικασια θα ολοκληρωθει απο αυτους και εγω να περιμενω sms οτι έχει ενεργοποιηθεί η προσφορά. Ξαναμιλαω σημερα και μου λενε οτι η προσφορά ενεργοποιειται αποκλειστικά με μηνυμα!!!

 

Κι εγώ το ίδιο γράφω πιο πίσω. Έχω νέα Ευρωπαϊκή κάρτα νέων εδώ και σχεδόν 2 μήνες και η Vodafone δεν την δέχεται... Ούτε απάντηση έχω λάβει φυσικά. :down:

 

Μου φαίνεται ότι θα πάω στο φοιτητικό της πράσινης. Το δώρο ήταν το μόνο που με κρατούσε στη VF...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο γράφω πιο πίσω. Έχω νέα Ευρωπαϊκή κάρτα νέων εδώ και σχεδόν 2 μήνες και η Vodafone δεν την δέχεται... Ούτε απάντηση έχω λάβει φυσικά. :down:

 

Μου φαίνεται ότι θα πάω στο φοιτητικό της πράσινης. Το δώρο ήταν το μόνο που με κρατούσε στη VF...

 

Αν δεν τους ταράξεις στα τηλέφωνα και στα μαιλ δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

Αν παρατηρήσατε έφυγαν οι εκπτώσεις που είχαν στο site της κάρτας νέων για την cosmote και την Wind. Μόνο της Vodafone έμεινε.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τους ταράξεις στα τηλέφωνα και στα μαιλ δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

Αν παρατηρήσατε έφυγαν οι εκπτώσεις που είχαν στο site της κάρτας νέων για την cosmote και την Wind. Μόνο της Vodafone έμεινε.

 

Τους έγραψα από το chat και μου λένε θα ενημερώσουμε το αρμόδιο τμήμα. Μετά από 10 μέρες, τους ξαναγράφω και μου λένε ότι το αίτημά μου είναι ακόμα σε εξέλιξη.

 

Μετά από άλλες 10 μέρες τους γράφω στο Messenger και μου λένε για τέτοια θέματα να τους γράφω στο Chat. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θαυμα! Θαυμα! Ενεργοποιηθηκε η προσφορά της ευρωπαικης κάρτας νέων!

Εκτος απο την επικοινωνια που ηδη ανεφερα, μιλησα και μεσω live chat χτες το βράδυ όπου μου είπαν οτι δεν εχει δοθει κανενα (!!!) αιτημα για ελεγχο και μαλλον εχει σταλει για ελεγχο σε καποιον προϊστάμενο και μαλλον θα ενεργοποιηθεί σήμερα.

 

Παρ ολο που η ενημερωση ηταν οτι θα ενεργοποιηθεί απο μονη της, εν τούτοις επρεπε να στειλω μνμ.

Link to comment
Share on other sites

Θαυμα! Θαυμα! Ενεργοποιηθηκε η προσφορά της ευρωπαικης κάρτας νέων!

Εκτος απο την επικοινωνια που ηδη ανεφερα, μιλησα και μεσω live chat χτες το βράδυ όπου μου είπαν οτι δεν εχει δοθει κανενα (!!!) αιτημα για ελεγχο και μαλλον εχει σταλει για ελεγχο σε καποιον προϊστάμενο και μαλλον θα ενεργοποιηθεί σήμερα.

 

Παρ ολο που η ενημερωση ηταν οτι θα ενεργοποιηθεί απο μονη της, εν τούτοις επρεπε να στειλω μνμ.

Τέλεια! Άρα σε ένα χρόνο από σήμερα δεν θα λήξει η προσφορά?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Άρα σε ένα χρόνο από σήμερα δεν θα λήξει η προσφορά?

 

Αφού ενεργοποιηθεί κρατάει 1 χρόνο. Το κακό είναι ότι δεν σου λένε πότε θα τελειώσει για να εκδόσεις κάρτα κατευθείαν οπότε πρέπει να το θυμάσαι η να το σημειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι στάθηκα τυχερός. Πολύ τυχερός μάλιστα, καθώς αύριο έληγε το υπόλοιπό μου και αναγκαστικά θα έπρεπε να ανανεώσω χωρίς να πάρω το δώρο, αν δε γινόταν σήμερα η ενεργοποίηση. Ωστόσο, θα ζητούσα από τη Vodafone την πίστωση των 10ε, καθώς όλο αυτό προκύπτει από δικό τους λάθος.

 

Η εξυπηρέτηση παραμένει απαράδεκτη, ακολουθώντας τα χνάρια της μπλε, με την οποία είχαν κάνει και εταιρική σύμπραξη, τρομάρα τους.

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα το εξής από τη vodafone: είχα ένα υπόλοιπο περίπου 4gb τα οποία μεταφέρονταν από μήνα σε μήνα . Βάζω κάρτα τον προηγούμενο μήνα και παίρνω και προσφορά 90gb(80 για 15 μέρες+ 10 για ένα μήνα). Χθες λήγει το πακέτο και βλέπω ότι μου έχει μείνει μόνο 1gb :lol: Εν τω μεταξύ υποψιάζομαι ότι μπορεί να έγινε επίτηδες γιατί με καλέσουν από καιρό να δεχτώ το καρτοσυμβόλαιο που έδιναν σε πολλούς κατόχους φοιτητικό cu. Το έχει πάθει και άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει και εγω. Μαλλον πρόκειται για απόδοση των δωρων που δίνουν οταν ενεργοποιήσεις νεο φοιτητικό για 4 μηνες. Απλα τα γράφουν μαζεμενα για να γυαλισει το ματι σου.

 

Δηλαδή, σου δίνουν το πακέτο 1000' προς ολους+600MB, τα 600' προς CU και τα 600MB απο τη μηνιαια φοιτητική προσφορά (ολα αυτα επι 4). Ολα αυτα μαζι αθροιζουν: 4000' προς όλους, 2400' προς CU και 4800MB. Αν γραφουν για περισσοτερα MB μαλλον προσθέτουν και το μπονους απο την ανανεωση που σου ζητανε υποχρεωτικά να κανεις.

 

Στειλ τους ενα μηνυμα στο φμπ, λογικα.θα στο εξηγήσουν τι σου δινουν. Εγω πιστεύω οτι ειναι κανονικοι συνεργάτες της CU, ισως η κορωνο-εκδοχη των παιδιων με τα μπουφαν κ τα ταμπλετ που βλέπαμε στο δρομο για να γράψουν κόσμο στη φοιτητικη προσφορά.

 

Είναι ακριβώς έτσι... πριν 2 μήνες πήρα την καρτούλα απ' τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το προνομιακό Q και σκέφτομαι να φύγω με φορητότητα για φοιτητικό CU.

Ξέρετε με φοιτητικό πάσο σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα της Κύπρου αν θα μπορώ ;

 

Κανονικά στα καταστήματα της vodafone δέχονται μόνο πάσο από ελληνικά πανεπιστήμια. Εγώ πήρα φοιτητικό με πάσο από Κύπρο άλλα από τα παιδία στο Facebook. Αυτοί το δέχτηκαν. Προσοχή όμως αφορά νέο νούμερο. Δεν τους ρώτησα για ήδη υπάρχον νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Θαυμα! Θαυμα! Ενεργοποιηθηκε η προσφορά της ευρωπαικης κάρτας νέων!

Εκτος απο την επικοινωνια που ηδη ανεφερα, μιλησα και μεσω live chat χτες το βράδυ όπου μου είπαν οτι δεν εχει δοθει κανενα (!!!) αιτημα για ελεγχο και μαλλον εχει σταλει για ελεγχο σε καποιον προϊστάμενο και μαλλον θα ενεργοποιηθεί σήμερα.

 

Παρ ολο που η ενημερωση ηταν οτι θα ενεργοποιηθεί απο μονη της, εν τούτοις επρεπε να στειλω μνμ.

 

Θαύμα, θαύμα! Μετά από σχεδόν 2 μήνες από την έκδοσή της, έστειλα ξανά το SMS (βλέποντας το μήνυμά σου) και μου ενεργοποιήθηκε κι εμένα. :dance:

 

Το ωραίο είναι ότι μόλις χθες Δευτέρα πρωί είχα στείλει ξανά και δεν την δέχθηκε. :p

 

https://ibb.co/PjbNMGQ

Link to comment
Share on other sites

Θαύμα, θαύμα! Μετά από σχεδόν 2 μήνες από την έκδοσή της, έστειλα ξανά το SMS (βλέποντας το μήνυμά σου) και μου ενεργοποιήθηκε κι εμένα. :dance:

 

Το ωραίο είναι ότι μόλις χθες Δευτέρα πρωί είχα στείλει ξανά και δεν την δέχθηκε. :p

 

https://ibb.co/PjbNMGQ

 

Να ανάψουμε κανένα κερί! :thanks:

Κι ας ελπίσουμε ότι θα ισχύει και του χρόνου η προσφορά (κι ας μας βγαίνει η πίστη για να ενεργοποιηθεί)...

Link to comment
Share on other sites

Να ανάψουμε κανένα κερί! :thanks:

Κι ας ελπίσουμε ότι θα ισχύει και του χρόνου η προσφορά (κι ας μας βγαίνει η πίστη για να ενεργοποιηθεί)...

 

μακαρι να συνεχισει στην cu διοτι στα αλλα 2 δικτυα μαλλον διακοπηκε αφου κατεβηκε απο το site της ευρωπαικης καρτας νεων https://europeanyouthcard.gr/offer_category/%cf%84%ce%b7%ce%bb%ce%b5%cf%86%cf%89%ce%bd%ce%b9%ce%b1internet/

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...