Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2182189789

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι και μένα με θυμήθηκαν σήμερα, βέβαια με έχουν πάρει και το Δεκέμβρη και το Μάιο πέρσι και το Μάιο του 2018 πρώτη φορά από το συγκεκριμένο νούμερο και κάθε φορά μου κάνουν προσφορά και μου λένε ότι θα διακοπεί το φοιτητικό αλλά όταν τους ρωτάω πότε δε ξέρουν ποτέ και μου λένε σύντομα. Ενώ σε φίλη μου τη πήραν μια φορά πριν καμιά διετία της είπαν ότι θα διακοπεί τέλη του μήνα και έγινε όντως.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Διπλή σιμ σε φοιτητικό υπάρχει; Εάν υπάρχει πιο είναι το κόστος; Edited by galgio21
λάθος ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα πάω να ρωτήσω σε κατάστημα όταν ανοίξουν και πάλι. Καλή δύναμή σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Δεν με χρέωσαν τίποτα αλλά την έχω εδώ και δυο χρόνια.

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ! Δωρεάν πρίν 2-3 χρόνια την έβγαλα και παίζει μια χαρά και είναι πολύ βολική εάν έχεις πολλές συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα κάποιες φορές άμα τις έχω και τις δυο ανοιχτές χτυπάνε και οι δύο ή γίνονται διάφορα κουφά. Μου είχαν πει ότι θα λειτουργεί αυτή που θα μπαίνει σε λειτουργία πρώτη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα η μία συσκευή πρέπει να είναι κλειστή για να λειτουργούν σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι σταμάτησε να παίρνει παράταση ανά κάποιες ημέρες το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας? Μάλλον μας το φόρεσαν σιωπηρά το δίμηνο και στο φοιτητικό CU.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι σταμάτησε να παίρνει παράταση ανά κάποιες ημέρες το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας? Μάλλον μας το φόρεσαν σιωπηρά το δίμηνο και στο φοιτητικό CU.

 

Τελευταία ανανέωση 22 Νοεμβρίου 2019 και το υπόλοιπο λήγει στις 1 Οκτωβρίου 2020

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι σταμάτησε να παίρνει παράταση ανά κάποιες ημέρες το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας? Μάλλον μας το φόρεσαν σιωπηρά το δίμηνο και στο φοιτητικό CU.

 

Εγω εχω παρατηρήσει οτι σε εμένα η παράταση γίνεται καθε βδομάδα. Τωρα ας πουμε μου λέει 30/09, πριν μου έλεγε 23/09. Κανονικα σε μερικές ημέρες πρέπει επεκταθεί σε 07/10. Δεν αποκλείεται το σενάριο που έθεσες, θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω αν γινει κατι απρόοπτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρατηρήσει οτι σε εμένα η παράταση γίνεται καθε βδομάδα. Τωρα ας πουμε μου λέει 30/09, πριν μου έλεγε 23/09. Κανονικα σε μερικές ημέρες πρέπει επεκταθεί σε 07/10. Δεν αποκλείεται το σενάριο που έθεσες, θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω αν γινει κατι απρόοπτο.

Και σε εμένα έτσι γινόταν φίλε μου (κάθε 7-10 ημέρες), αλλά τις τελευταίες 20 ημέρες (από 13 Μαρτίου) δεν μου έχουν ξαναδώσει παράταση, οπότε το υπόλοιπό μου λήγει 12 Σεπτεμβρίου. Και η πλάκα είναι ότι έχω ανανεώσει πέντε φορές online με 10€ σε αυτό το διάστημα. Anyway, βλέπω να με πηγαίνουν στο δίμηνο σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθούν να με παίρνουν πολύ συχνά τηλέφωνο στο φοιτητικό για να μου προτείνουν κάποιο καρτοπρόγραμμα. Έχω βρει πως αυτό που πιάνει άμεσα είναι να τους λέω από την αρχή "μην κουράζεστε, δεν το χρησιμοποιώ καθόλου αυτό το νούμερο και δεν με ενδιαφέρει καμία προσφορά". Τις τρεις τελευταίες φορές που έχει γίνει αυτό, μου το έκλεισαν εύκολα χωρίς πολλά πολλά...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθούν να με παίρνουν πολύ συχνά τηλέφωνο στο φοιτητικό για να μου προτείνουν κάποιο καρτοπρόγραμμα. Έχω βρει πως αυτό που πιάνει άμεσα είναι να τους λέω από την αρχή "μην κουράζεστε, δεν το χρησιμοποιώ καθόλου αυτό το νούμερο και δεν με ενδιαφέρει καμία προσφορά". Τις τρεις τελευταίες φορές που έχει γίνει αυτό, μου το έκλεισαν εύκολα χωρίς πολλά πολλά...

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Εγώ τελικά έβαλα το γνωστό καρτοπρόγραμμα... Στα 14.68 τελική, 1000' προς όλους, 600' προς Voda + 5GB internet για 2 χρόνια... Για τη χρήση μου αρκούν και με το παραπάνω... Επίσης μέχρι τώρα έβαζα κάρτα 10 το μήνα, οπότε αφού έχω και σταθερό Vodafone έχω μια έκπτωση ~4 ευρώ εκεί και βγαίνω σχεδόν στα ίδια...

Προσωπικά πάντως εκτιμώ (όπως έχω γράψει και σε άλλο post) ότι δε θα το κόψουν εύκολα σε κάποιον + ότι λογικά θα υπάρχει η επιλογή του Special που επίσης έχει σχετικά καλές παροχές για νορμάλ χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι σταμάτησε να παίρνει παράταση ανά κάποιες ημέρες το χρηματικό υπόλοιπο της κάρτας? Μάλλον μας το φόρεσαν σιωπηρά το δίμηνο και στο φοιτητικό CU.

Τελικά, προχθές (Σάββατο 4 Απριλίου), μου έδωσαν παράταση της ημερομηνίας λήξης του χρηματικού υπολοίπου έως 4 Οκτωβρίου, οπότε δεν έχει αλλάξει κάτι.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε τηλέφωνο πωλήτρια προχτές η οποία γνώριζε οτι έχω φοιτητικο CU και προσπάθησε να μου πουλήσει καρτοσυμβόλαιο με μόνο επιχείρημα ότι θα μου αναβαθμίσει τα 600 προς CU σε 600 λεπτά προς όλη την Vodafone.

Αν θυμάμαι πρόσφερε και 5 GB Ιντερνετ.

έφαγε άκυρο. Τις είπα ότι μου φτάνουν αυτά πού έχω.

Link to comment
Share on other sites

2182189789

 

Είχα δύο κλήσεις αυτές τις μέρες από το συγκεκριμένο νούμερο αλλά δεν πρόλαβα να το σηκώσω.. Το Googlαρα όπως πάντα και στην αρχή έβγαζε επικίνδυνο νούμερο κτλ αλλά πιο κάτω βρήκα αναφορές εδώ μέσα ότι τους πήραν να τους ενημερώσουν ότι θα λήξει κτλ.

 

Τελικά τι ισχύει? Έληξαν σε όσους ενημέρωσαν? Η ήταν για να κλείσουν νέα πακέτα κτλ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

2182189789

 

Είχα δύο κλήσεις αυτές τις μέρες από το συγκεκριμένο νούμερο αλλά δεν πρόλαβα να το σηκώσω.. Το Googlαρα όπως πάντα και στην αρχή έβγαζε επικίνδυνο νούμερο κτλ αλλά πιο κάτω βρήκα αναφορές εδώ μέσα ότι τους πήραν να τους ενημερώσουν ότι θα λήξει κτλ.

 

Τελικά τι ισχύει? Έληξαν σε όσους ενημέρωσαν? Η ήταν για να κλείσουν νέα πακέτα κτλ?

 

Καρτοσυμβολαια πουλάνε από αυτό το νούμερο.

.
Link to comment
Share on other sites

2182189789

 

Είχα δύο κλήσεις αυτές τις μέρες από το συγκεκριμένο νούμερο αλλά δεν πρόλαβα να το σηκώσω.. Το Googlαρα όπως πάντα και στην αρχή έβγαζε επικίνδυνο νούμερο κτλ αλλά πιο κάτω βρήκα αναφορές εδώ μέσα ότι τους πήραν να τους ενημερώσουν ότι θα λήξει κτλ.

 

Τελικά τι ισχύει? Έληξαν σε όσους ενημέρωσαν? Η ήταν για να κλείσουν νέα πακέτα κτλ?

 

Kαλημέρα, χρόνια πολλά. Προωθούν καρτοσυμβόλαιο τελική τιμή 14.68 που δίνει 1000' προς όλους, 600' προς Voda και 5GB Internet... Δεν ξέρω αν κόβουν το φοιτητικό, αν δεν ασχοληθείς μαζί τους... Πιθανολογώ πως οχι...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος σε αλλο νημα ειπε οτι μπορεις να εχεις μέχρι δυο φοιτητικούς αριθμούς CU με το ιδιο πασο. Το επιβεβαιώνει κάποιος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να έχεις

α) Εναν και μόνο έναν αριθμό φοιτητικού CU

β) Ένα καρτοσυμβόλαιο φοιτητικό .

γ) Μία σύνδεση φοιτητικού σταθερού.

Link to comment
Share on other sites

Καρτοσυμβολαια πουλάνε από αυτό το νούμερο.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλημέρα, χρόνια πολλά. Προωθούν καρτοσυμβόλαιο τελική τιμή 14.68 που δίνει 1000' προς όλους, 600' προς Voda και 5GB Internet... Δεν ξέρω αν κόβουν το φοιτητικό, αν δεν ασχοληθείς μαζί τους... Πιθανολογώ πως οχι...

 

Χρόνια Πολλά με υγεία!

 

Η αλήθεια είναι πως κάλεσαν πάλι σήμερα δλδ 3η φορές σύνολο αλλά και πάλι δεν το σήκωσα.

 

Και γω δεν ξέρω τι να κάνω λέω να μη το σηκώνω αλλά είπα να ακούσω προτάσεις..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως κάλεσαν πάλι σήμερα δλδ 3η φορές σύνολο αλλά και πάλι δεν το σήκωσα.

 

Και γω δεν ξέρω τι να κάνω λέω να μη το σηκώνω αλλά είπα να ακούσω προτάσεις..

 

Ναι και εμένα συνέχεια με έπαιρναν... Μπορεί και κάθε μέρα ή ανά 2 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Είχα δεχτεί και εγώ την γνωστή προσφορά για μετατροπή του φοιτητικού σε καρτοπρόγραμμα με τα 15 ευρώ.

Τελευταία φορά νομίζω ήταν πριν περίπου 1 μήνα και δεν είχα δεχτεί να κάνουμε την αλλαγή.

Τώρα όμως άλλαξα γνώμη και δεν ξέρω πως να τους βρω αφού στην εξυπηρέτηση μου λένε ότι δεν γνωρίζουν για την συγκεκριμένη προσφορά και δεν μπορούν να την δουν εφόσον δεν έχει καταχωρηθεί στο νούμερό μου.Στο 2182189789 ούτε καν καλεί μήπως έβγαζα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...