Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω συμβόλαιο δοκιμαστικό αυτή την στιγμή για 9.5 ευρώ κάπου (60% εκτπωση) στο Vodafone Καρτοπρογραμμα με 3GB,100sms κτλ.

Ναι, με πήρε μια κοπέλα και μου έδωσε αυτήν την προσφορά. Όταν πήγα στο κατάστημα ο υπάλληλος δεν το πίστευε!

Και πάλι όμως. Μου την σπάνε οι δεσμεύσεις. Μην σας πω ότι βγαίνει πιο ακριβά σε σχέση με το CU special...

Κοιτάω αποκλειστικά το Internet.

Έχουμε και λέμε:

600MB/μήνα χωρίς κάρτα, 1Gb απο πακέτο CU Special στα 8.5ευρώ, 500 MB από Just Surf Bonus που διπλασιάζονται με online ανανέωση(?)

Cu shake υπάρχει στο special? Λογικά μιλάμε για το απλό και οχι για το φοιτητικό οπότε από εκεί 600mb .

 

Συνολικά: 600+1024+500(?)+ 600(με 30μερες επιλογη)= 2.7GB

CU Πάρε Να 'Χεις? 200-300mb εξτρα και να τα 3GB που εχεις.

Αν βαλουμε και την καρτα νεων που με 10 ευρώ θα παίρνεις άλλα τόσα (ψαχτειτε οσοι δεν το ξερετε) μπορεις να αγοράσεις ξανα το πακετο CU Special στα 8.5....Αλλο 1GB λοιπον, αλλα 100sms εξτρα, αλλα τοσα λεπτα ομιλιας.

 

Ολοι μου λενε να μεινω με 9.5 ευρώ στο συμβόλαιο. Προσωπικά δεν βλεπω το λόγο...

Εχω λάθος;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση αυτή σου είπε για ποσο χρόνο είναι; 12 μήνες; 24; Γιατί μακροπρόθεσμα εικάζω ότι η καρτοκινητή θα ακριβύνει κι άλλο όποτε ίσως αν το κλείσεις τώρα να σε συμφέρει ανάλογα και τη χρήση που κανεις βεβαια
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αυτο.δεν καταλαβα δλδ με ενα ευρω αν καταναλωσω 10gb μεχρι ενα μηνα θα μου δωσει αλλα 10gb?1eac1f667e3459810fe7ab977ab66b42.jpg

 

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση αυτή σου είπε για ποσο χρόνο είναι; 12 μήνες; 24; Γιατί μακροπρόθεσμα εικάζω ότι η καρτοκινητή θα ακριβύνει κι άλλο όποτε ίσως αν το κλείσεις τώρα να σε συμφέρει ανάλογα και τη χρήση που κανεις βεβαια

 

18μηνη ειναι.

Αυτο ειναι το θεμα: Θα ακριβύνει;

Επισης τωρα αν ακυρωσω το συμβολαιο (γιατι ειμαι στο δοκιμαστικο των 2 μηνων που αν θες ακυρωνεις) θα με βαλουν στο Cu Special? Παιζουν πολλα...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα καθόμουν στα αβγά μου, είναι μακράν η καλύτερη προσφορά που έχω ακούσει! :-)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα καθόμουν στα αβγά μου, είναι μακράν η καλύτερη προσφορά που έχω ακούσει! :-)

Οκ μαλλον θα κατσω! :lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Άρα τα κόβει 100%.Η κοσμοτε από την άλλη το ανακοίνωσε, πριν μήνες μαζί με την βοντα αλλά ποτέ δεν τα έκοψε.. σαν να λέει:<< ελάτε σε εμένα όσοι είστε τώρα φοιτητές και δεν θα σας τα κόψω ποτέ>>.

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

…………..

Έχουμε και λέμε:

600MB/μήνα χωρίς κάρτα, 1Gb απο πακέτο CU Special στα 8.5ευρώ, 500 MB από Just Surf Bonus που διπλασιάζονται με online ανανέωση(?)

Cu shake υπάρχει στο special? Λογικά μιλάμε για το απλό και οχι για το φοιτητικό οπότε από εκεί 600mb .

 

Συνολικά: 600+1024+500(?)+ 600(με 30μερες επιλογη)= 2.7GB

CU Πάρε Να 'Χεις? 200-300mb εξτρα και να τα 3GB που εχεις.

Αν βαλουμε και την καρτα νεων που με 10 ευρώ θα παίρνεις άλλα τόσα (ψαχτειτε οσοι δεν το ξερετε) μπορεις να αγοράσεις ξανα το πακετο CU Special στα 8.5....Αλλο 1GB λοιπον, αλλα 100sms εξτρα, αλλα τοσα λεπτα ομιλιας.

 

Ολοι μου λενε να μεινω με 9.5 ευρώ στο συμβόλαιο. Προσωπικά δεν βλεπω το λόγο...

Εχω λάθος;

Το καρτοσυμβόλαιο σου δίνει 300 ΜΒ από Shake κάθε 7 ημέρες

Συνολικά 1.2GB τον μήνα + 3 GB = 4,2GB δεν είναι καθόλου άσχημα.

Αλλά από πρόσθετα πακέτα ομιλίας είναι πανάκριβο.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοσυμβόλαιο σου δίνει 300 ΜΒ από Shake κάθε 7 ημέρες

Συνολικά 1.2GB τον μήνα + 3 GB = 4,2GB δεν είναι καθόλου άσχημα.

Αλλά από πρόσθετα πακέτα ομιλίας είναι πανάκριβο.

 

Σου εδινε φιλε μου! Μεχρι 9/11! Πλεον δεν σου δινει!

Ειναι πολυ defacto και ξενερωνω... Με CU εχεις προσφορες αρκετες αλλα και το αβεβαιο μελλον οσον αφορα τις χρεωσεις!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα και την δευτέρα 11/11 και το βλέπω ακόμα στο App. λέει ότι την άλλη δευτέρα μπορώ να το ξαναπάρω. Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενα μήνυμα με 3 ευρώ 1000 λεπτά αλλά κατά λάθος το έσβησα,μήπως θυμάται κάποιος τι μήνυμα γράφουμε και που το στέλνουμε?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενα μήνυμα με 3 ευρώ 1000 λεπτά αλλά κατά λάθος το έσβησα,μήπως θυμάται κάποιος τι μήνυμα γράφουμε και που το στέλνουμε?

 

Θεωρώ πως σου ήρθε το παρακάτω. Αν ναι, είσαι τυχερός γιατί το έχω αποθηκεύσει.

 

TΩPA EXEIΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΛΛHNIKA ΔIKTYA KAI 500MB KAI TO SOCIAL PASS MONO ME 3€. ΣTEIΛE 61 ΣTO 1355 ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 15 MEPEΣ!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

MIΣH TIMH ΣTO STUDENT XCLUSIVE 6! MONO ME 3E ANTI ΓIA 6E ΠAIPNEIΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ & 400MB ΓIA ENA MHNA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 93 ΣTO 1355 MEXPI 19/11
Link to comment
Share on other sites

MIΣH TIMH ΣTO STUDENT XCLUSIVE 6! MONO ME 3E ANTI ΓIA 6E ΠAIPNEIΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ & 400MB ΓIA ENA MHNA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 93 ΣTO 1355 MEXPI 19/11

 

Αυτό θα είναι μάλλον τότε. Ε δεν πειράζει, ας βρίσκεται και αυτό που έγραψα. Τελευταία το στέλνουν σε κάποιους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα είναι μάλλον τότε. Ε δεν πειράζει, ας βρίσκεται και αυτό που έγραψα. Τελευταία το στέλνουν σε κάποιους.

 

Προσπάθησα αλλά τίποτα, το καρτοκινητό δεν είναι ποια cu student και εγινε απλό cu ,μήπως αλλάζει το μήνυμα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενα μήνυμα με 3 ευρώ 1000 λεπτά αλλά κατά λάθος το έσβησα,μήπως θυμάται κάποιος τι μήνυμα γράφουμε και που το στέλνουμε?

 

παρε 1252 και πατα 5..θα σου πει τι προσφορα εχεις!

Link to comment
Share on other sites

MIΣH TIMH ΣTO STUDENT XCLUSIVE 6! MONO ME 3E ANTI ΓIA 6E ΠAIPNEIΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ & 400MB ΓIA ENA MHNA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 93 ΣTO 1355 MEXPI 19/11

 

εγώ το ενεργοποίησα και έλαβα το παρακάτω μυνημα

H ΠPOΣΦOPA AYTH EXEI ΛHΞEI! ETOIMAZOYME ΓIA EΣENA ΠOΛΛEΣ KAINOYPIEΣ ΠPOΣΦOPEΣ!KAΛEΣE TO 1252 KAI AN EXEIΣ ΔIAΘEΣIMH ΠPOΣΦOPA ΘA THN AKOYΣEIΣ ΣTHN EΠIΛOΓH 5!

πάντως από ότι καταλαβαίνω η επιλογή 5 στό 1252 δεν αφορά όλους αλλά συγκεκριμένα νούμερα επίσης άμα κάποιος δεν καλεί το 1252 αλλά μπαίνει στην εφαρμογή για να δει το υπόλοιπο του την έχασε την προσφορά μακάρι να υπήρχε και με sms !

επίσης καλώντας το 1288 που ενεργοποιείς απενεργοποιεις την ειδοποίηση ενημερώσεων προσφορών μέσω μυνηματων κάλεσα και πέφτει η γραμμή.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με στελέχη της αγοράς... Πάντως, οι αυξήσεις των χρεώσεων συνδέονται και με το βαρύ επενδυτικό πρόγραμμα των εταιρειών που αφορά τα ευρυζωνικά δίκτυα κινητής. Καθώς στα επόμενα ένα έως δύο έτη ολοκληρώνονται οι επενδύσεις στα δίκτυα 4ης γενιάς και η βιομηχανία θα αρχίσει να κινείται για την ανάπτυξη δικτύων 5ης γενιάς, η αγορά αναζητά τρόπους χρηματοδότησης των επενδύσεων....

 

Ας αφήσει ελεύθερη τη χρήση δεδομένων στα καρτοκινητά γιατί δεν έχει νόημα να βάλει κάποιος κάρτα αν δεν μπορεί να την "φάει".

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έχω τελειώσει την σχολή μου το 2014 έχω φοιτητικό ως τώρα. Σημερα έλαβα το έξεις μήνυμα

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI TO ΦOITHTIKO ΣOY ΠAΣO EXEI ΛHΞEI. EΦOΣON EIΣAI AKOMH ΦOITHTHΣ KAΛEΣE MAΣ, NA MAΣ ENHMEPΩΣEIΣ ΓIA TH NEA ΣOY ΦOITHTIKH IΔIOTHTA. AN EXEIΣ TEΛEIΩΣEI TIΣ ΣΠOYΔEΣ ΣOY, T?TE EΠIKOINΩNHΣE MAZI MAΣ ΓIA NA MAΘEIΣ THN NEA EIΔIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣXEΔIAΣTHKE AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA ΣENA. EΠIKOINΩNHΣE MAZI MAΣ ΣTO 2106702868 MEXPI TIΣ 19/11 ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ANAΛYTIKA.

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Έχω τελειώσει την σχολή μου το 2014 έχω φοιτητικό ως τώρα. Σημερα έλαβα το έξεις μήνυμα

ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME OTI TO ΦOITHTIKO ΣOY ΠAΣO EXEI ΛHΞEI. EΦOΣON EIΣAI AKOMH ΦOITHTHΣ KAΛEΣE MAΣ, NA MAΣ ENHMEPΩΣEIΣ ΓIA TH NEA ΣOY ΦOITHTIKH IΔIOTHTA. AN EXEIΣ TEΛEIΩΣEI TIΣ ΣΠOYΔEΣ ΣOY, T?TE EΠIKOINΩNHΣE MAZI MAΣ ΓIA NA MAΘEIΣ THN NEA EIΔIKH ΠPOΣΦOPA ΠOY ΣXEΔIAΣTHKE AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA ΣENA. EΠIKOINΩNHΣE MAZI MAΣ ΣTO 2106702868 MEXPI TIΣ 19/11 ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ANAΛYTIKA.

 

μην ασχοληθεις αστους να σε παρουν καλυτερα...στην χειροτερη θα σε πανε σε σπεσιαλ

Link to comment
Share on other sites

τι είναι άλλο πάλι τούτο ;

AΠO ΠANAΓIΩTA3: KAΛHΣΠEPA KAI XPONIA ΠOΛΛA. MOΛIΣ MΠHKA ΣTO TΣAT KAI BPHKA TO ΨEYΔΩNYMO ΣOY. EXEIΣ FACEBOOK H VIBER NA MIΛHΣOYME AΠO EKEI AΠEYΘEIAΣ; :-) το έλαβα από 5 ψηφίο 54122. εγώ δεν έχω στείλει πουθενά μυνημα μόνο του ήρθε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ακομα συνεχιζεται αυτη η απατη με τα 5ψηφια? απορω που δεν εχει επεμβει εισαγγελέας
Link to comment
Share on other sites

τι είναι άλλο πάλι τούτο ;

AΠO ΠANAΓIΩTA3: KAΛHΣΠEPA KAI XPONIA ΠOΛΛA. MOΛIΣ MΠHKA ΣTO TΣAT KAI BPHKA TO ΨEYΔΩNYMO ΣOY. EXEIΣ FACEBOOK H VIBER NA MIΛHΣOYME AΠO EKEI AΠEYΘEIAΣ; :-) το έλαβα από 5 ψηφίο 54122. εγώ δεν έχω στείλει πουθενά μυνημα μόνο του ήρθε.

 

:lol::lol::lol:

Ελπίζω να μην απάντησες....:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...