Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα πάντως ακόμα τίποτα... Ούτε κλήση, ούτε πρόταση για καρτοσυμβόλαιο, ούτε SMS... Μια χαρα μου βγάζει προς αγορά τα φοιτητικά πακέτα και μια χαρά είναι ενεργό, αυτό που έχω από τον προηγούμενο μήνα... Βέβαια για να είμαι ειλικρινής, δεν περίμενα να ισχύσει καθολικά από Day 1 αυτό που ακούγονταν, απλά το αναφέρω... Επίσης ενημερωτικά, μάλλον είμαι και από τους παλιότερους με φοιτητικό από ... 2011 εποχές...

 

Το 2012 νομίζω οτι ξεκίνησε γιατι τότε έγινε η vodafone αρμόδια για την εκτύπωση των πάσο, το 2011 ήταν ο γερμανός. Εγώ όταν πήγα για το πάσο στη vodafone (2012) μού το μετατρέψανε σε φοιτητικό και φέτος το καλοκαίρι το κόψανε :cry:

 

Εμένα με ξανά πήραν τηλέφωνο από το ίδιο νούμερο (για όποιον θυμάται την περίπτωση μου τον περασμένο Μάιο που ζητούσαν να στείλω πάσο αλλιώς 31/5 θα μου έκοβαν τις παροχές) αλλά δεν το σήκωσα. Προς το παρόν δεν έχει γίνει κάποια μεταβολή του πακέτου μου σε special πάντως.

Τυχερέ, κι εγώ δεν το σήκωνα, μου χαν στείλει μήνυμα που ζητούσαν να στείλω το πάσο μεχρι την τάδε ημερομηνία και έναμιση μήνα μετά απο εκείνη την ημερομηνία ήρθε μήνυμα "μολις ενεργοποιήθηκε η προσφορά CU Special"

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ανάποδο λέω (για τις χρονιές μοιράσματος 2011 κ 2012)...
για το 2011 και παλιότερα θα μπορούσε να τους κόψει όλους με ενα μήνυμα αφού δεν τους βλέπει στις καταστάσεις της....

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

για το 2011 και παλιότερα θα μπορούσε να τους κόψει όλους με ενα μήνυμα αφού δεν τους βλέπει στις καταστάσεις της....

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

ΔΕΝ είναι τόσο εύκολο.

Σε ποιές "καταστάσεις" αναφέρεσαι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είναι τόσο εύκολο.

Σε ποιές "καταστάσεις" αναφέρεσαι; :lol:

η Vodafone βγάζει τα πασα, λογικά έχει καταστάσεις με όλους τους ενεργούς φοιτητές....

 

αν ήθελε θα μπορούσε να πιάσει το μαχαίρι και να κόβει....

 

προφανώς δεν το κάνει για δικούς της λόγους.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

η Vodafone βγάζει τα πασα, λογικά έχει καταστάσεις με όλους τους ενεργούς φοιτητές....

 

αν ήθελε θα μπορούσε να πιάσει το μαχαίρι και να κόβει....

 

προφανώς δεν το κάνει για δικούς της λόγους.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Aναφέρθηκε παραπάνω αυτό, ότι δηλαδή για τη Vodafone συγκεκριμένα είναι μάλλον πιο εύκολο σε σχέση με άλλους... Ωστόσο και πάλι είναι διαδικασία που θα τραβήξει, αν τραβήξει... Το γεγονός ότι έχω καταστάσεις και δεδομένα, δε σημαίνει απαραίτητα ότι μπορώ εύκολα και κυρίως γρήγορα να κάνω κάτι... Ειδικά όταν μιλάμε για συστήματα Telecom providers με εκατοντάδες χιλιάδες πελάτες και εφόσον δεν υπήρχε πρόβλεψη για αυτοματοποιημένη διαδικασία εξ αρχής (που προφανώς δεν υπήρχε, γιατί αλλιώς θα κόβονταν αυτόματα)... ;)

Link to comment
Share on other sites

το είδα που αναφέρθηκε, και ειπα (γνώμη μου) ότι είναι πολυ απλο να κοπούν.....

 

μια αναζήτηση ποιος γράφτηκε ατο φοιτικο >2011-12-13 κόψιμο και μηνυματακι.. *περάστε απο τα καταστήματα της Vodafone με το πάσο σας για τακτοποίηση υπόθεση σας*....

 

ελάχιστοι θα πάνε διότι οι περισσότεροι έχουν τελειώσει....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ενεργοποιηθεί specializes πακέτο μέσο αποστολης sms;

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο από το οποίο καλούσαν αριθμούς για να πουν ότι έληξε το πάσο και να ενημερώσουν για τα special πακέτα ή να προτείνουν καρτοσυμβόλαιο, ξέρουμε ποιο είναι ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω φοιτητικό cu και έχει λήξει το πάσο μου 5 χρόνια τωρα. Δεν με είχαν ενοχλήσει ποτε. Σημερα με κάλεσαν και μου είπαν οτι θα γίνει εκκαθάριση του μητρώου τους κ οτι απο τον επόμενο μήνα δεν θα εχω διαθέσιμη τα φοιτητικά πακέτα. Αυτο που μου πρότεινε ειναι να μου βάλουν ενα προγράμμα που έχουν για φοιτητές που τελείωσαν τις σπουδές τους. Το προγράμμα που μου ειπε κοστίζει κάτι λιγότερο απο 15€ με τους φόρους (δεν συγκράτησα το ακριβές ποσό) κ περιλαμβάνει:

500 λεπτά προς Vodafone κ cu

1000 λεπτά προς όλους

100 μυνηματα προς όλους

3gb internet.

Ρώτησα αν θα μ έρχεται λογαριασμός κ μου ειπε οχι. Θα μ έρχεται μυνημα καθε μήνα με ενα σύνδεσμο όπου μπορώ να πληρώσω το ποσό με κάρτα ή να παω σε κατάστημα κ να πληρώσω εκει. Απο οτι κατάλαβα θα ειναι σαν κάρτοπρογράμμα. Επίσης μου ειπε πως αν ξεπεράσω τις παραπάνω παροχές δεν θα χρεώνομαι παραπάνω απλα δεν θα μπορώ να κανω άλλη χρήση.

Έψαξα λίγο την σελίδα τους αλλα δεν το βρήκα πουθενά σαν προγράμμα . Θα με καλέσουν παλι αυριο. Έχει κανένας καμία παραπάνω πληροφορία?

Μου φαίνεται καλή τιμη κ σκέφτομαι να το ενεργοποιήσω.

 

Το τηλέφωνο από το οποίο καλούσαν αριθμούς για να πουν ότι έληξε το πάσο και να ενημερώσουν για τα special πακέτα ή να προτείνουν καρτοσυμβόλαιο, ξέρουμε ποιο είναι ;

 

Εμένα με κάλεσαν απο το 2182189789

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω φοιτητικό cu και έχει λήξει το πάσο μου 5 χρόνια τωρα. Δεν με είχαν ενοχλήσει ποτε. Σημερα με κάλεσαν και μου είπαν οτι θα γίνει εκκαθάριση του μητρώου τους κ οτι απο τον επόμενο μήνα δεν θα εχω διαθέσιμη τα φοιτητικά πακέτα. Αυτο που μου πρότεινε ειναι να μου βάλουν ενα προγράμμα που έχουν για φοιτητές που τελείωσαν τις σπουδές τους. Το προγράμμα που μου ειπε κοστίζει κάτι λιγότερο απο 15€ με τους φόρους (δεν συγκράτησα το ακριβές ποσό) κ περιλαμβάνει:

500 λεπτά προς Vodafone κ cu

1000 λεπτά προς όλους

100 μυνηματα προς όλους

3gb internet.

Ρώτησα αν θα μ έρχεται λογαριασμός κ μου ειπε οχι. Θα μ έρχεται μυνημα καθε μήνα με ενα σύνδεσμο όπου μπορώ να πληρώσω το ποσό με κάρτα ή να παω σε κατάστημα κ να πληρώσω εκει. Απο οτι κατάλαβα θα ειναι σαν κάρτοπρογράμμα. Επίσης μου ειπε πως αν ξεπεράσω τις παραπάνω παροχές δεν θα χρεώνομαι παραπάνω απλα δεν θα μπορώ να κανω άλλη χρήση.

Έψαξα λίγο την σελίδα τους αλλα δεν το βρήκα πουθενά σαν προγράμμα . Θα με καλέσουν παλι αυριο. Έχει κανένας καμία παραπάνω πληροφορία?

Μου φαίνεται καλή τιμη κ σκέφτομαι να το ενεργοποιήσω.

 

 

 

Εμένα με κάλεσαν απο το 2182189789

 

το ιδιο πακετο μου ειπανε και εμενα στο καταστημα vodafone στο the mall athens που πηγα να ρωτησω τον Δεκεμβριο αμα θα κοπουνε τα φοιτητικα , τελικα τιποτα δεν κοπηκε , απο την αλλη θεωρω οτι ειναι θεμα χρησης , και πιστευω οτι δεν σε συμφερει ,, τα νουμερα cu που κοβεται η φοιτητικη προσφορα μεταφερονται στο cu το κλασικο αλλα μπορουνε να αγορασουνε τα 2 special πακετα για 2 χρονια , καλυτερα να βαλεις το special 8 που δινει 600 λεπτα προς ολους και 100 μυνηματα προς ολους και 1024 mb internet με 8,50 ευρω , ., γενικα επειδη ο φορος του κρατους μεταβαλεται δεν αξιζει αμα υπερβεις το παγιο το 12% παει παραπανω, επισης αμα δεν κανεις χρηση θα δεσμευεσαι να πληρωνεις τζαμπα το παγιο , καλυτερα καρτα cu με τα special πακετα που θα δινουνε σε οσους φοιτητες εχει ληξει το πασο.

Eπισης αμα εχεις ηλικια εως 30 χρονων να βγαλεις μια ευρωπαικη καρτα νεων και με καρτα 10 ευρω σου δινει αλλα 10 ευρω δωρο οποτε ενεργοποιεις τα πακετα που θελεις και μην μπλεκεις με συμβολαια και δεσμευσεις .

οποτε με την ευρωπαικη καρτα νεων μπαινουνε καθαρα 8,93+10ευρω μπονους συνολο 18,93ευρω , αμα κανεις ανανεωση ηλεκτρονικα μεσω του vodafone.gr

σου δινει 500mb internet για 15 ημερες και 500 mb απο το just surf bonus συνολο 1 gb internet , μετα αμα ενεροποιησεις το πακετο special 8 δυο φορες τον μηνα θα εχεις συνολο 1200 λεπτα προς ολους + 200μυνηματα προς ολους + 2048mb internet . 8,5*2=17 ευρω και εχει εχεις βαλει καρτα 10 ευρω μονο ! .

επισης θα σου μπαινουνε απο οτι εχω διαβασει και 600λεπτα και 600mb internet καθε μηνα που θα στο γυρισουνε στα special πακετα! αρα συνολο 3.6gbιντερνετ!+600λεπτα προς cu , +1200λεπτα προς ολους και 200sms προς ολους με 10 ευρω τον μηνα , επισης αμα ενεργοποιησεις και το παρε να εχεις που δηλωσεις 3 νουμερα cu να χαριζεις 100mb internet θα παρεις και 100mb internet! και ολα αυτα με 10 ευρω τον μηνα , χωρις συμβολαιο , οποτε θελεις το ενεργοποιεις! να ξερεις οτι η ευρωπαικη καρτα νεων εχει διαρκεια 1 χρονο και αμα ληξει την ξανα βγαζεις και την ξανα ενεργοποιεις την προσφορα! ,( η ευρωπαικη καρτα νεων εχει 10 ευρω τον χρονο. )

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλεσαν απο το 2182189789

 

Δέχτηκα και εγώ μια κλήση από τον παραπάνω αριθμό, αλλά δεν πρόλαβα να το σηκώσω. Από ότι φαίνεται, θα μου έλεγαν και εμένα για το φοιτητικό ότι θα κοπεί. Εγώ θα περιμένω να κοπεί και αυτόματα να έχω τα special πακέτα, αφού δε με συμφέρει το καρτοπρόγραμμα που προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αν θα μ έρχεται λογαριασμός κ μου ειπε οχι. Θα μ έρχεται μυνημα καθε μήνα με ενα σύνδεσμο όπου μπορώ να πληρώσω το ποσό με κάρτα ή να παω σε κατάστημα κ να πληρώσω εκει. Απο οτι κατάλαβα θα ειναι σαν κάρτοπρογράμμα. Επίσης μου ειπε πως αν ξεπεράσω τις παραπάνω παροχές δεν θα χρεώνομαι παραπάνω απλα δεν θα μπορώ να κανω άλλη χρήση.

Έψαξα λίγο την σελίδα τους αλλα δεν το βρήκα πουθενά σαν προγράμμα . Θα με καλέσουν παλι αυριο. Έχει κανένας καμία παραπάνω πληροφορία?

Μου φαίνεται καλή τιμη κ σκέφτομαι να το ενεργοποιήσω.

Εμένα πάντως από την περιγραφή για καρτοπρόγραμμα μου κάνει με προενεργοποιημένο ηλεκτρονικό λογαριασμό (μια απο τις τελευταίες αλλαγές της ΕΕΤΤ) αλλά αν ζητήσεις να έρχεται έντυπο δεν μπορούν να το αρνηθούν.

Προφανώς όμως θα έχεις τη δυνατότητα να μείνεις στο cu με τα special πακέτα όπως ειπώθηκε πιο πάνω. Θα πρέπει και για τα δυο να τους ρωτήσεις ευθέως (αν δηλ πρόκειται για καρτοπρόγραμμα και αν διαφορετικά θα έχεις πρόσβαση στο cu special).

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα τελικά σημερα. Νομιζω ειναι καλή τιμη τα 14€ με αυτά που μου δίνει. Κάρτα νέων που γράφετε πιο πάνω δεν μπορώ να βγαλω καθώς πέρασα τα 30. Έτσι κ αλλιως έβαζα 10€ κάρτα καθε μήνα σχεδόν ως τωρα.

Καρτοποργραμμα ειναι μου το ειπε. Απλα δεν έρχεται έντυπος λογαριασμός, δεν με νοιάζει έτσι κ αλλιως. Είχε επιλογή 18 η 24 μήνες δέσμευση. Κ μου έδωσαν για τα 8 πρώτα Σαββατοκύριακα δώρο 1500 λεπτά προς όλους ή 1gb internet, οτι απο τα 2 ήθελα.

Αυτά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο πακέτο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι υπάρχει "τρόμος" απ'όσους δεν έχουν πάσο (ή έχει λήξει) για κλήσεις από σταθερό, να πω πως το 210-6702868 είναι αριθμός για υποστήριξη φοιτητικών CU και καλούν όσους έχουν φοιτητικό να τους ρωτήσουν αν είναι όλα κομπλέ κτλ - τελείως ενημερωτική κλήση.

 

Πάντως, το παραπάνω πακέτο με τα 14€ είναι άπιαστο! :cool:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα τελικά σημερα. Νομιζω ειναι καλή τιμη τα 14€ με αυτά που μου δίνει. Κάρτα νέων που γράφετε πιο πάνω δεν μπορώ να βγαλω καθώς πέρασα τα 30. Έτσι κ αλλιως έβαζα 10€ κάρτα καθε μήνα σχεδόν ως τωρα.

Καρτοποργραμμα ειναι μου το ειπε. Απλα δεν έρχεται έντυπος λογαριασμός, δεν με νοιάζει έτσι κ αλλιως. Είχε επιλογή 18 η 24 μήνες δέσμευση. Κ μου έδωσαν για τα 8 πρώτα Σαββατοκύριακα δώρο 1500 λεπτά προς όλους ή 1gb internet, οτι απο τα 2 ήθελα.

Αυτά

 

Και πολύ καλά έκανες. Εξαιρετική σχέση παροχών - τιμής.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα τελικά σημερα. Νομιζω ειναι καλή τιμη τα 14€ με αυτά που μου δίνει. Κάρτα νέων που γράφετε πιο πάνω δεν μπορώ να βγαλω καθώς πέρασα τα 30. Έτσι κ αλλιως έβαζα 10€ κάρτα καθε μήνα σχεδόν ως τωρα.

Καρτοποργραμμα ειναι μου το ειπε. Απλα δεν έρχεται έντυπος λογαριασμός, δεν με νοιάζει έτσι κ αλλιως. Είχε επιλογή 18 η 24 μήνες δέσμευση. Κ μου έδωσαν για τα 8 πρώτα Σαββατοκύριακα δώρο 1500 λεπτά προς όλους ή 1gb internet, οτι απο τα 2 ήθελα.

Αυτά

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Συμφωνώ με τους υπόλοιπους... Σούπερ για 14 ευρώ... Πολύ καλά έκανες... Αν με πάρουν και εμένα (που επίσης έχει λήξει το πάσο) και μου προτείνουν κάτι αντίστοιχο, εννοείται θα πω ναι... Με 14 ευρώ καθάρισες και από ομιλία και από data... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Συμφωνώ με τους υπόλοιπους... Σούπερ για 14 ευρώ... Πολύ καλά έκανες... Αν με πάρουν και εμένα (που επίσης έχει λήξει το πάσο) και μου προτείνουν κάτι αντίστοιχο, εννοείται θα πω ναι... Με 14 ευρώ καθάρισες και από ομιλία και από data... ;)

 

14 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ και το τέλος κινητής τηλεφωνίας είναι? τελική τιμή ? το ξεκαθάρισε κανένας?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό θέλουν απο φοιτητικό να περάσεις σε ενα είδος συμβόλαιου....

 

τωρα αν μιλάς πολύ και σπρώχνεις καθε μήνα δεκαευρα τοτε τα 14 ευρώ σίγουρα είναι ευκαιρία.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

14 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ και το τέλος κινητής τηλεφωνίας είναι? τελική τιμή ? το ξεκαθάρισε κανένας?

 

Ναι 14 ευρώ κ κάτι ψιλά, δεν θυμάμαι ακριβώς τελική τιμη μετα τους φόρους κ τα τέλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σπρωχνεις τα 10ευρα καθε μηνα διοτι ακριβυναν το πακετο :P (παλια εβαζα 10 ευρω το διμηνο και επαιρνα το μικρο πακετο με 4 ευρω )
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους το συγκεκριμενο πακετο νομιζω το κανανε επίτηδες στα 6 ευρω και ελαχιστη 10 ευρω ενω παλια εβαζες οσο ηθελες.τωρα καθε φορα που λιγει ο μηνας ξεκιναει και μου τρωει τα ευρω χωρις να ενημερωνει οτι τελείωσε η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους το συγκεκριμενο πακετο νομιζω το κανανε επίτηδες στα 6 ευρω και ελαχιστη 10 ευρω ενω παλια εβαζες οσο ηθελες.τωρα καθε φορα που λιγει ο μηνας ξεκιναει και μου τρωει τα ευρω χωρις να ενημερωνει οτι τελείωσε η προσφορά.

 

το ιδιο επαθα και εγω!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...