Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευρωπαϊκή κάρτα νέων και δεν παρακαλας τιποτα

Γίνεται με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων να πάρεις το φοιτητικό;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων να πάρεις το φοιτητικό;

 

βεβαίως! στην Vodafone cu όλα γίνονται!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικο ειναι για τα βασικα ετη σπουδων ή οσο διαρκει η ακαδημαικη ταυτοτητα ? ( δλδ για 4 ή για 6 χρονια :P )
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Τυπικά ισχύει για τα βασικά ετη φοίτησης, στην πραξη ομως οτι λέει το σύστημα τους (καταχωρηση ετους ληξης) ή μέχρι να σε πάρουν χαμπάρι!
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να εχεις φοιτητικο και να περασεις και την ευρωπαικη καρτα νεων;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by karlito13
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να εχεις φοιτητικο και να περασεις και την ευρωπαικη καρτα νεων;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κανονικα και με τον νομο. ;-)

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα και με τον νομο. ;-)

 

 

 

Δηλαδη βαζωντας 10 euro θα μου δινουν αλλα 10 euro και θα εχω και 600mb +600 λεπτα καθε μηνα;πως ενεργοποιω την καρτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη βαζωντας 10 euro θα μου δινουν αλλα 10 euro και θα εχω και 600mb +600 λεπτα καθε μηνα;πως ενεργοποιω την καρτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κανονικοτατα. Επισης οτι πακετο βαζεις θα σου τρωει ευρω απο τα δεκα ευρω το μπονους επιδει εχουν διαρκεια 30ημερες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα. Επισης οτι πακετο βαζεις θα σου τρωει ευρω απο τα δεκα ευρω το μπονους επιδει εχουν διαρκεια 30ημερες.

 

 

 

Και τα αλλα 10 για τον επομενο μηνα;δλδ με 10 ευρω θα περναω 2 μηνες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν παίρνεις το πακέτο των 4€, μπορείς να περάσεις και 3 μήνες. Αν παίρνεις των 7, μάλλον σου φτάνουν για 2.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δεν έχω φοιτητικό (ακόμα, χα χα) το CU 2 φόρες (κάθε 3μηνο βάζω κάρτα στο όριο) μου τριπλασίαζε τα 5€ που έβαζα πέρσι....

Πια μπορώ να το πω, καθώς μου το'κοψε αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν παίρνεις το πακέτο των 4€, μπορείς να περάσεις και 3 μήνες. Αν παίρνεις των 7, μάλλον σου φτάνουν για 2.

 

 

 

Μεχρι ποσο χρονων πρεπει να εισαι για να βγαλεις την κάρτα;και ενεργοποιηση γινετε με μηνυμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκή κάρτα νέων

 

Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων: αυστηρά μόνο για νέους!

Την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων μπορούν να αποκτήσουν όλοι οι νέοι, ηλικίας 13 – 30 ετών. Ισχύει για ένα χρόνο, στοιχίζει 10 ευρώ και μπορείς να την ανανεώνεις κάθε χρόνο μέχρι να κλείσεις τα 30.

 

Δεν γνωρίζω πως γίνεται η ενεργοποίηση, καλύτερα να περιμένεις να σου πει κάποιος που έχει τέτοια κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσο χρονων πρεπει να εισαι για να βγαλεις την κάρτα;και ενεργοποιηση γινετε με μηνυμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κανεις online αιτηση, πληρωνεις 10€ επιτοπου και σου ερχεται σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα αυτο το λεω παντου και οντως ετσι ειναι ειδικα για εμας που δεν ειμαστε φοιτητης και το εχουμε παρει το πακετο απο γνωστο :lol:

οσο καιρο το εχω με βολεψει απιστευτα!εδω που ειμαι(τριπολη) εχει φοβερο ιντερνετ και πολυ καλο σημα!

Edited by Mark_K
όχι συγκρίσεις
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσο χρονων πρεπει να εισαι για να βγαλεις την κάρτα;και ενεργοποιηση γινετε με μηνυμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Όταν θα σου έρθει η κάρτα θα πρέπει να στείλεις τον κωδικό της σε μήνυμα στο 1280.

 

Στην πρώτη κάρτα είχα στείλει αρκετές φορές το μήνυμα για να το δεχθεί. Πέρυσι νομίζω το δέχθηκε με την πρώτη!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποσο χρονων πρεπει να εισαι για να βγαλεις την κάρτα;και ενεργοποιηση γινετε με μηνυμα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Στέλνεις με μήνυμα τον αριθμό που αναγράφει η Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων στο 1280 και αμέσως ενεργοποιείται η προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια!Αν την εχεις απο προν και συμπληρωσεις τα 30 δεν στην ξανα ανανεωνουν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια!Αν την εχεις απο προν και συμπληρωσεις τα 30 δεν στην ξανα ανανεωνουν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Νομίζω πως η κάρτα είναι για νέους μέχρι και 29 ετών.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η κάρτα είναι για νέους μέχρι και 29 ετών.

 

 

 

Μεχρι 30 χρονων γραφει στο site τους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν προσοχή σε όσους έχουν φοιτητικο. Διαβάζοντας παραπάνω ένα παιδί που τον πήραν από την βονταφον ότι έχει λήξει το φοιτητικό του! Πήραν και σε μένα, συγκεκριμένα έχω δώσει το φοιτητικό στον πατέρα μου, και τον πήραν σήμερα και του είπαν ότι το νούμερο είναι φοιτητικο και θα λήξη και του πρότειναν τα πακέτα που αναφέρει ο xirosiman στην σελίδα 62. Ευτυχώς δεν τους είπε τίποτα απλά ότι έχει δουλειά και δεν μπορεί να μιλήσει. Του είπαν ότι θα τον ξαναπαρουν και του είπα να μην το ξανασηκωσει. Μου έδωσε τον αριθμό που τον κάλεσαν ο οποίος είναι ο 2106702868 και ψάχνοντας τον στο Google είδα ότι είναι κλασικός αριθμός που σε πριζουν για να κάνεις συμβόλαιο αλλά δεν είναι της βονταφον αλλά κάποια εταιρεία που συνεργάζεται και πληρώνεται ανάλογα με τα συμβόλαια που κλείνει. Υπάρχουν πολλα αποτέλεσμα με παράπονα για τον συγκεκριμένο αριθμό. Δεν ξέρω για ποιον λόγο το κάνουν αυτό αλλά νομίζω ότι είναι απάτη και λένε ψέματα για το φοιτητικό. Κανονικά το δικό μου είναι δηλωμένο από το 2012 και έχει ακόμα περιθώριο 1 χρόνο μέχρι να θεωρηθεί ληγμένο (τυπικά) και μη φοιτητικο! Γνώμη μου βάλτε τον συγκεκριμένο αριθμό στην blacklist του κινητού σας και μην ξανά ασχοληθείτε! Edited by Mark_K
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά αυτό που δεν ξέρουμε με βεβαιότητα είναι αν όντως κόβουν φοιτητικά ή όχι. Άσχετα με την εταιρεία που κάνει προώθηση τηλεφωνικά και την προσφορά που δίνει.
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το σκέφτηκα αυτό, αλλά αυτό που δεν ξέρουμε με βεβαιότητα είναι αν όντως κόβουν φοιτητικά ή όχι. Άσχετα με την εταιρεία που κάνει προώθηση τηλεφωνικά και την προσφορά που δίνει.

 

Εγώ πάντως θα το ρισκάρω. Δεν θα ξανά απαντήσω και αν μου κόψουν το φοιτητικό θα πάω να βγάλω άλλο. Ούτως ή άλλως το πάσο μου ισχύει για 1 χρόνο ακόμα, δεν μπορούν να μην μου δώσουν καινούργιο αν λήξει ο προηγούμενος. Θεωρώ ότι επειδή η βονταφον έχει δώσει φοιτητικα νούμερα (ακόμα και 5 σε ένα πάσο) και στην κουτσή Μαρία έχει δώσει μια λίστα με τυχαίους φοιτητικούς αριθμούς στους οποίος καλούν και τους ψαρωνουν ότι θα ληξει το φοιτητικό τους και να επιλέξουν κάποιο συμβόλαιο η πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το ρισκάρω. Δεν θα ξανά απαντήσω και αν μου κόψουν το φοιτητικό θα πάω να βγάλω άλλο. Ούτως ή άλλως το πάσο μου ισχύει για 1 χρόνο ακόμα, δεν μπορούν να μην μου δώσουν καινούργιο αν λήξει ο προηγούμενος. Θεωρώ ότι επειδή η βονταφον έχει δώσει φοιτητικα νούμερα (ακόμα και 5 σε ένα πάσο) και στην κουτσή Μαρία έχει δώσει μια λίστα με τυχαίους φοιτητικούς αριθμούς στους οποίος καλούν και τους ψαρωνουν ότι θα ληξει το φοιτητικό τους και να επιλέξουν κάποιο συμβόλαιο η πρόγραμμα.

 

Ειδικά για σένα (που λήγει το 2018 το πάσο σου) δεν έχεις λόγο να μην τους πεις την αλήθεια: "Είμαι ακόμα φοιτητής", και να προσθέσεις: "Εσείς έτσι τηλεφωνάτε σε όσους είναι ακόμα φοιτητές και τους λέτε αυτά;" ,

Να δούμε τι θα σου απαντήσει (Απροετοίμαστη θα'ναι μάλλον) και να "απαιτήσεις" {με τον τρόπο σου} κάτι καλύτερο από όσα σου δίνουν, πχ προσθέτωντας: "Ούτε η Cosmote δεν με πήρε ενώ δεν έχει λήξει το πάσο μου", απειλώντας τους.

 

Εκτός αν για κάποιο λόγο (όπως τα λες αυτό κατάλαβα): Δεν είσαι φοιτητής (πχ εγκατέλειψες τις εγγραφές στη σχολή, Αλλά και τότε πού σε βρήκαν, γιατί εσένα; Κάνουν και έλεγχο ποιοί συνεχίζουν να εγγράφονται στα επόμενα εξάμηνα); ή έχεις άλλο λόγο (πχ στο έδωσε φοιτητής από τα 5 φοιτητικά που πήρε με κάποιο τρόπο).....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...