Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή είμαι νέος χρήστης της Vodafone και του CU ήθελα να ρωτήσω HD VOICE δεν έχει; Το 4G το έχω ενεργοποιήσει αλλά HD δεν μου βγάζει στην κλήση, ενώ όταν το γυρνάω στην Cosmote το βγάζει κανονικά. (έχω μια δίκαρτη συσκευή) Δεν το περίμενα αλλά η διαφορά της HD με την απλή είναι τρομακτική!

 

εγώ που καλώ τον αδελφό μου και έχουμε κλειδωμένο το κινητό και οι δύο στο μόνο 3g (Android) παρατηρώ διάφορα στην ποιότητα επικοινωνίας δεν το έχω παρατηρήσει αυτό άρα μόνο σε δίκτυο 3g συμβαίνει αυτό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι νέος χρήστης της Vodafone και του CU ήθελα να ρωτήσω HD VOICE δεν έχει; Το 4G το έχω ενεργοποιήσει αλλά HD δεν μου βγάζει στην κλήση, ενώ όταν το γυρνάω στην Cosmote το βγάζει κανονικά. (έχω μια δίκαρτη συσκευή) Δεν το περίμενα αλλά η διαφορά της HD με την απλή είναι τρομακτική!

Είναι σίγουρο ότι ο αριθμός που καλείς είναι Vodafone;

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE)

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone γράφει όντως ότι πρέπει να είναι και οι δυο αριθμοί Vodafone. Γιατί όμως; Εφόσον το υποστηρίζει και η Cosmote δεν θα έπρεπε να γίνεται και μεταξύ των δύο εταιρειών;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς εξηγείται τεχνικά αλλά δεν δουλεύει μεταξύ διαφορετικών παρόχων. Και Cosmote να έχεις, σε Vodafone πχ, δεν κάνεις hd κλήση.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ή προσφορά που είχε με online αγορά κάρτας πάνω από 10€ 1g δωρο;

Με ένα search μπορείς να το επιβεβαιώσεις, αλλά ναι

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει έτσι απλά και αόριστα

Είναι 1Gb στην πρώτη ανανέωση του μήνα και 750 στην δεύτερη , αν είσαι γραμμένος στο Jut surf Bonus

Αλλιώς είναι μόνο 500 ΜΒ την πρώτη φορά και 250 την επόμενη

Link to comment
Share on other sites

Με ένα search μπορείς να το επιβεβαιώσεις, αλλά ναι

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ένα search μπορείς να το επιβεβαιώσεις, αλλά ναι

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Όχι δεν ισχύει έτσι απλά και αόριστα

Είναι 1Gb στην πρώτη ανανέωση του μήνα και 750 στην δεύτερη , αν είσαι γραμμένος στο Jut surf Bonus

Αλλιώς είναι μόνο 500 ΜΒ την πρώτη φορά και 250 την επόμενη

 

Ευχαριστώ πολύ αυτό για την δεύτερη φορά δεν το ήξερα ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει έτσι απλά και αόριστα

Είναι 1Gb στην πρώτη ανανέωση του μήνα και 750 στην δεύτερη , αν είσαι γραμμένος στο Jut surf Bonus

Αλλιώς είναι μόνο 500 ΜΒ την πρώτη φορά και 250 την επόμενη

 

αρα εγω που βαζω καρτα 2 μερες πριν ληξει το πακετο μου αρα δεν παιρνω το 1gb ; οχι πρεπει να το παιρνω κανονικα επειδη εχει αλλαξει ο μηνας .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εκμεταλλευτώ το ιντερνετ από το φοιτητικό πακέτο σε υπολογιστή (χωρίς tethering από κινητό); Έχω δοκιμάσει ένα 3g usb modem της vodafone που είχα παλιότερα από το "UNIVERSITY MOBILE INTERNET" αλλά δεν συνδέεται.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει γιατί έχει άλλη ρύθμιση apn λογικά. Αν είχε για apn το web.session θα πρέπει να το αλλάξεις σε internet.vodafone.gr .

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εκμεταλλευτώ το ιντερνετ από το φοιτητικό πακέτο σε υπολογιστή (χωρίς tethering από κινητό); Έχω δοκιμάσει ένα 3g usb modem της vodafone που είχα παλιότερα από το "UNIVERSITY MOBILE INTERNET" αλλά δεν συνδέεται.

Θα αλλάξεις την ρύθμιση της σύνδεσης σε Συμβόλαιο .

Γιατί αυτό ; διότι θα σου επιτρέψει να ρυθμίσεις το APN

Διαχείριση συνδέσεων - προβολή -δημιουργία νέας σύνδεσης

Ενώ στην ρύθμιση καρτοκινητό , το APN είναι προεπιλεγμένο και δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Δοκιμασμένο και πετυχαίνει πάντα

Θα βάλεις APN internet.vodafone.gr

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εκμεταλλευτώ το ιντερνετ από το φοιτητικό πακέτο σε υπολογιστή (χωρίς tethering από κινητό); Έχω δοκιμάσει ένα 3g usb modem της vodafone που είχα παλιότερα από το "UNIVERSITY MOBILE INTERNET" αλλά δεν συνδέεται.

 

πρόσεχε όμως άμα βάλεις σημ cu και μπεισ. από υπολογιστή υπάρχει ημερήσιο όριο τα 1.5 gb internet μετά πέφτει η ταχύτητα και επαναφέρετε στις 4 το πρωί.

 

 

 

παραταση πηρε το πακετο με τα 7,06 ευρω και δινει για ενα μηνα ακομα 1200sms προς ολους http://i68.tinypic.com/2ezh8jr.jpg

αλλα δεν εχουνε αλλαξει τις ημερομηνιες εδω << Τα φοιτητικά πακέτα Student Xclusive 1,5 & 7 ισχύουν για τα βασικά έτη φοίτησης και για όσους φοιτητές έχουν ενεργοποιήσει ή θα ενεργοποιήσουν μια κάρτα σύνδεσης CU STUDENTS XCLUSIVE έως και 31/05/2016. >>

και εδω << Η προσφορά των 1200 sms προς όλους ισχύει μέχρι 31/05/2016. Μετά το πέρας της προσφοράς το πακέτο Xclusive 7 θα προσφέρει 100 SMS προς όλους. >>

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε όμως άμα βάλεις σημ cu και μπεισ. από υπολογιστή υπάρχει ημερήσιο όριο τα 1.5 gb internet μετά πέφτει η ταχύτητα και επαναφέρετε στις 4 το πρωί.

 

 

 

παραταση πηρε το πακετο με τα 7,06 ευρω και δινει για ενα μηνα ακομα 1200sms προς ολους http://i68.tinypic.com/2ezh8jr.jpg

αλλα δεν εχουνε αλλαξει τις ημερομηνιες εδω << Τα φοιτητικά πακέτα Student Xclusive 1,5 & 7 ισχύουν για τα βασικά έτη φοίτησης και για όσους φοιτητές έχουν ενεργοποιήσει ή θα ενεργοποιήσουν μια κάρτα σύνδεσης CU STUDENTS XCLUSIVE έως και 31/05/2016. >>

και εδω << Η προσφορά των 1200 sms προς όλους ισχύει μέχρι 31/05/2016. Μετά το πέρας της προσφοράς το πακέτο Xclusive 7 θα προσφέρει 100 SMS προς όλους. >>

 

παρακολουθειτε απο καπου ποτε ληγει το φοιτητικο πασο καποιου στο cu?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω του αδερφου μου κανα 2μηνο αφου εληξε το πασο του.το κοψανε.χωρις να παίρνω ορκο ομως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω του αδερφου μου κανα 2μηνο αφου εληξε το πασο του.το κοψανε.χωρις να παίρνω ορκο ομως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ το είχα ενεργοποίησει με βεβαίωση σπουδών και έχω τελειώσει 2 χρόνια ακριβώς τη σχολή και ακόμα το Φοιτητικό λειτουργεί... :)

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθειτε απο καπου ποτε ληγει το φοιτητικο πασο καποιου στο cu?

 

καλημέρα δεν νομίζω ισχύει σε όλους που έχουν λήξει το πάσο μέχρι νεοτέρας ανακοίνωσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα μου ήρθε ενα μήνυμα προσφοράς σε φοιτητικό CU

 

ME ΔΩPEAN 1GB..ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU FREE COLOUR DAYS KAI EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN N ΣTO 1398.

 

Έστειλα Ν στο 1398 Αλλά δεν πείρα απάντηση....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε ενα μήνυμα προσφοράς σε φοιτητικό CU

 

ME ΔΩPEAN 1GB..ΞEΣAΛΩNEIΣ! CU FREE COLOUR DAYS KAI EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN N ΣTO 1398.

 

Έστειλα Ν στο 1398 Αλλά δεν πείρα απάντηση....

 

Κι εμένα μου ήρθε χθες, το έστειλα και πήρα την εξής απάντηση :

 

EIΣAI ETOIMOΣ ΓIA TO CU FREE COLOUR DAYS! AΠO 18/6 EΩΣ KAI 20/6 EXEIΣ ΣYNOΛIKA 1GB ΓIA NA MOIPAΣEIΣ EMΠEIPIEΣ AΠO TO COLOUR DAY FESTIVAL K NA ΣEPΦAPEIΣ OΠOY ΘEΣ!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν το Ν είναι αγγλικός χαρακτήρας ή ελληνικός;;

Κεφαλαίο η μικρό;;

Kαι εγώ την ίδια απάντηση πήρα. Και δε ξαναστέλνεις δωρεάν είναι το μήνυμα άλλωστε. Το πολύ πολύ να σου απαντήσει ότι γράφτηκες ήδη στη προσφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κεφαλαίο ελληνικό θέλει. Δοκίμασέ το και πες.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα δυο φορές με ελληνικό κεφάλαιο αλλά απάντηση δεν πείρα.Τι κάνω λάθος δεν μπορώ να καταλάβω και στο παρελθόν εχω στείλει sms σε παρόμοιες προσφορές και απάντησαν άμεσα αλλά τώρα όχι.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο αν το Ν είναι αγγλικός χαρακτήρας ή ελληνικός;;

Κεφαλαίο η μικρό;;

 

δεν νομιζω να παιζει ρολο , επισης καλωντας στο 1252 σας το λεει οτι μπορεις να πατησεις το 0 για να γραφτεις στην προσφορα και ετσι εκανα! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...