Jump to content

Τα άπαντα για καφέ/τσάι (είδη, χαρμάνια, συμβουλές, απορίες)


Arky
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το πως θα κανεις τον freddo: περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Δεν υπαρχει στανταρ συνταγη. Αλλη καφετερια θα σου κανει με 18γραμμαρια καφε και αλλη με 24.

αλλη θα σου εχει μικρα παγακια, κ αλλη τεραστια. Μη ψαχνετε συνταγες. Βρειτε το δικο σας γουστο.

οι νεσπρεσο εχουν πολυ καλο καιμακι και δε χαλαει ευκολα οπως αλλες. Για αυτο βγαζει πολυ αφρο στο χτυπημα.

υπαρχουν αμετρητες ποικιλιες... εχει περασει ενας χρονος που πηραμε και ακομα δεν εχουμε δοκιμασει πολλες μαρκες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 878
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, NetSurfer_g7 said:

Εγω γενικα φρεντο σπανια φτιαχνω στο σπιτι,απλως μπηκα τωρα αναγκαστικα σε αυτο το τριπακι επειδη μου ηρθαν και καψουλες για φρεντο μεσα στο πακετο του δωρου που πρεπει να καταναλωθουν συντομα γιατι ληγουν σε λιγους μηνες.Θα δοκιμασω και lungo και διπλο και 2 μονες δοσεις με την ιδια καψουλα να δω τι ειναι καλυτερο.Παντως εχω την αισθηση οτι θα ηταν καλυτερα χωρις χτυπημα,αφου σε οτι συνταγες εχω δει στο internet πουθενα δεν τον χτυπανε.

Ποσες καψουλες εχεις και ποτε ληγουν δηλαδη που δεν θα προλαβεις να τις πιεις; Αμα πινεις πανω απο δυο καφεδες τη μερα και αν φτιαξεις κα σε κανεναν αλλον δεν φτουρανε. 😂

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Πινω 2-3 καφεδες την ημερα,αλλα φρεντο πολυ σπανια εφτιαχνα στο σπιτι,κυριως το καλοκαιρι.Προτιμω γενικα τον ζεστο εσπρεσσο.20 καψουλες μου εστειλαν για φρεντο.Δεν ειναι οτι δεν προλαβαινω να τις πιω,αφου εχω κανα 2-3 μηνες περιθωριο μεχρι να ληξουν,αλλα δεν θελω και να τις χαραμισω φτιαχνοντας φρεντο με λαθος τροπο.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, NetSurfer_g7 said:

Πινω 2-3 καφεδες την ημερα,αλλα φρεντο πολυ σπανια εφτιαχνα στο σπιτι,κυριως το καλοκαιρι.Προτιμω γενικα τον ζεστο εσπρεσσο.20 καψουλες μου εστειλαν για φρεντο.Δεν ειναι οτι δεν προλαβαινω να τις πιω,αφου εχω κανα 2-3 μηνες περιθωριο μεχρι να ληξουν,αλλα δεν θελω και να τις χαραμισω φτιαχνοντας φρεντο με λαθος τροπο.

ο καφες δεν ληγει.ισως να χανει λιγο την ενταση του αρωματος..αλλα δεν ληγει.μην αγχωνεσαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...