Jump to content

Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια! Έχω ένα tab 4 (sm-t530) στο οποίο ήθελα να κάνω downgrade από 5.0.2 στοκ σε 4.4.2 στοκ. η συσκευή έιναι Πολωνική (παραεισαγωγή κτλ). Στο sammobile ΔΕΝ υυπήρχε κάτι για πολωνία, οπότε αναγκάστηκα να κατεβάσω ρομ 4.4.2 άλλης περιοχής (Γερμανίας). Προφανώς το odin έδειξε FAIL κ δεν ολοκλήρωσε τη διαδικασία. Πώς μπορώ να κάνω recovery στο kies? Το kies, αν κ εγκαταστάθηκε κανονικά, δεν αναγνωρίζει λέει τη συσκευή. Υπάρχει τρόπος να σώσω τη συσκευή; Πώς μπορώ να πάω σε 4.4.2???

 

Ειλικρινά έχω πελαγώσει.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε πάλι την 5.0.2 με το kies για να σου ανοίξει η συσκευή και μέτα ψάξου να δεις αν μπορεί να γίνει downgrade.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι την 5.0.2 με το kies για να σου ανοίξει η συσκευή και μέτα ψάξου να δεις αν μπορεί να γίνει downgrade.

 

Με τα πολλά το Kies κατάφερε να αναγνωρίσει τη συσκευή κ ξαναπέρασε το μαμίσιο recovery (αν κατάλαβα καλά) της συσκευής. Η ταμπλέτα επανήλθε στο 5.0.2 (ευτυχώς, γιατί δεν ήταν κ δική μου η συσκευή!). Το προβλημα με το downgrade είναι οτι δε βρίσκω τη στοκ ρομ για Πολωνία, που υποτίθεται ότι εκεί βασίζονται τα firmwares του. Εκεί σκάλωσε η διαδικασία. Κ δε το βρίσκω όχι μόνο στο sammobile, αλλά πουθενά. Λες κ δεν υπάρχει. Κ σε κάτι posts στο xda που κοίταξα που είχαν λίστες με firmwares, δεν υπήρχε καμία νύξη για Πολωνία.

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Φόρεσα αυτή τη ρομ cyanogenmod 13 και πλέον είμαστε android 6 σ αυτή την παλιά αλλά καλή συσκευή και το ρουτ ή unroot γίνεται αμέσως μέσα από τα settings.

Δοκίμασα τρία twrp στην αρχή και δε μου δούλευε κανένα μέχρι που βρήκα ένα στο xda και ευτυχώς έγινε η δουλειά.

b30e1756ba1843c5efc5377b78b04929.jpg

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Εχω το Tab 4 8' Δυστυχώς αρχίζει και γίνεται αρκετά αργό Αφού έχει μείνει στο 5.1.1 έχετε να προτείνετε κάποια λύση πχ να βάλω μόνος μου κάποια άλλη ρομ; αν και δεν το πολυεχω το θεμα...... Φαντάζομαι δεν παίζει η πιθανοτητα να το πάω σε κάποιο σέρβις ώστε να μου περάσουν μια πιο καινούργια έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 4 (7"/8"/10.1")

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...