Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσε κάποιος που είναι βέβαιος πως το gps του λειτουργεί σωστά, να μου στείλει το αρχείο gps.conf, που βρίσκεται στον φάκελο "system - > etc"; Η γενικότερα να μου πείτε που θα το βρω για να το περάσω;

 

Ευχαριστώ

 

Αν εισαι root κατεβασε απο το Playstore την εφαρμογη FasterGPS - https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=el

Βαλε Europe-Greece - Κανε reboot και εισαι οκ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εισαι root κατεβασε απο το Playstore την εφαρμογη FasterGPS - https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=el

Βαλε Europe-Greece - Κανε reboot και εισαι οκ

 

Οκ τώρα έκανε 2d fix στο GPS Test και σχετικά αργά, στο μπαλκόνι μου το δοκίμασα, ελπίζω στον δρόμο να λειτουργήσει καλύτερα. Μπορώ μήπως να βελτιώσω κάτι από advanced settings του FasterGPS;

Link to comment
Share on other sites

Οκ τώρα έκανε 2d fix στο GPS Test και σχετικά αργά, στο μπαλκόνι μου το δοκίμασα, ελπίζω στον δρόμο να λειτουργήσει καλύτερα. Μπορώ μήπως να βελτιώσω κάτι από advanced settings του FasterGPS;

 

GPS χρησιμοποιω συχνα αλλα μονο οταν ειμαι μεσα στο αυτοκινητο. δεν κανω κατι παραπανω απο αυτο που σου ειπα europe-greece και τελος. Λογικα δεν θα εχεις προβληματα και οταν εισαι εξω θα κλειδωνει αμεσως.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καμία από τις νουγκατ που κυκλοφορουν έχει βάλει κανείς;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καμία από τις νουγκατ που κυκλοφορουν έχει βάλει κανείς;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

Δοκίμασα τις resurrection remix και τη mockee αλλά δε μου άρεσε καμία και ξαναγύρισα σε miui απο το ελληνικό forum.Μικροπροβλήματα βέβαια αλλά αν έχεις συνηθίσει να δουλεύουν όλα, θέλει υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ερχεται miui 9 για το Mi4 μας αν και πλεον έχω ηδη παει στο mi6 αλλα το mi4 ηταν μια πολυ πετυχημενη συσκευη.

επισης μου ηρθε μια θηκη που ειχα ξεχασει οτι την ειχα παραγγειλει , οποιος θελει ασφαλεια αλλα και ομορφια με θηκη (φυσικα το κανει λιγο πιο χοντρο οπως ολες οι θηκες) ας δει αυτη .. τελεια εφαρμογη αξιζει 100% τα λεφτα της https://www.aliexpress.com/item/More-durable-Anti-Shock-Silicone-For-Xiaomi-Mi4-Case-TPU-PC-Hard-Case-Silicone-Cover-For/32783340824.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.kf5vsX

 

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

 

Indoor shot by Xiaomi Mi Max

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μετά από 2 χρόνια το κινητό με άφησε καθώς πήρε άπειρη υγρασία σε ένα βράδυ σε εξωτερικό χώρο. Δεν το κατάλαβα έγκαιρα και το έβαλα για φόρτιση την επομένη και καθώς το λειτουργουσα έσβησε η οθόνη τελείως. Το πήγα σε μάστορα και αφού μου είπε πως μάλλον έπεσε σε νερό δεν μπόρεσε ποτέ να το επαναφέρει. Σήμερα μετά από ένα μήνα σε σακούλα με ρύζι, αναβοσβήνει το κόκκινο φωτάκι μόλις το βάζω σε φόρτιση χωρίς ποτέ να ανοίγει. Πλέον είμαι κάτοχος του 5s plus. Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει αν έχω ελπίδες να το επαφερω και αν γνωριζει κάποιον μάστορα στην Θεσσαλονίκη που να ειδικεύεται. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το κοκκινο φωτακι που αναβοσβηνει στο δικο μου ηταν ενδειξη χαλασμενης μπαταριας.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή νόμιζα πως η μπαταρία έφταιγε και παρήγγειλα από ίντερνετ αμέσως, το είπα στον μάστορα πως έχω καινούργια αλλά μου είπε πως αυτός χρησιμοποιεί πηγή ρεύματος όταν το δοκιμάζει και πάλι δεν ανταποκρινοταν. Τώρα βέβαια αφού έμεινε ένα μήνα άρχισε να το κάνει αυτό με το να αναβοσβήνει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπεραστην παρεα,εχω ενα mi4s,και στις περισσοτερες σελιδες που παω να μπω με τον stock broser,με πεταει εξω κ μου λεει οτι οτι ο πλοηγος σταματησει να λειτουργει.
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις εφαρμογες και καθαρισε την... καθαρισμο δεδομενων , διαγραφη μνημης

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μόλις απόκτησα και εγω το συγκεκριμένο κινητό και έχω μία ερωτηση σχετικά με το sar. Μπορεί κάποιος να μου πει αν πρέπει να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι σε ολους τους φιλους

αυτο εδω https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4i-7211.php

τι γνωμη εχετε?

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλο μεσημερι σε ολους τους φιλους

αυτο εδω https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_4i-7211.php

τι γνωμη εχετε?

Για μεταχειρισμένο μιλάμε;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει περάσει κανείς μιουι 9;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένο μιλάμε;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει περάσει κανείς μιουι 9;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

 

ναι μια χαρα ειναι η Miui9 αν και πλεον δεν το χρησιμοποιω αυτο το κινητο γιατι εχω παρει το mi6 απο οσο το δουλεψα ειναι κομπλε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μετά από μια διετία περίπου, προέκυψε το εξής:

 

Το είχα στο 55% φορτισμένο, δοκιμάζω να το κουμπωσω στον φορτιστή και σβήνει. Για την ώρα δεν ανοίγει με κανένα συνδαυσμό πληκτρων.

Το έχω βάλει στο ρεύμα, αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Δεν δείχνει να φορτίζει, δεν δείχνει να γίνεται τίποτα.

 

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον φίλο κάτι αντίστοίχο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Προς ενημέρωσή σας. Κυκλοφορήσε σήμερα η MIUI 9 stable για το ΜΙ4(w). Τα στοιχεία της έκδοσης είναι : 9.2.2.0(MXDMIEK).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια χαρά, θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου αν γνωρίζετε. Έχει κάποιος ιδέα πώς κάνουμε file retrieval σε android κινητό; Το αρχείο που με ενδιαφέρει στην προκειμένη είναι βίντεο, αλλά είναι χρήσιμο αν υπάρχει τρόπος και για άλλους τύπους αρχείων. Έχω δοκιμάσει με διάφορες εφαρμογές αλλά δε βρίσκω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Root και disk digger και τίποτα άλλο και αν.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά αξίζει αυτή η συσκευή για αγορά (Μεταχειρισμένη) στα 70 ευρώ;

ποσο ραμ και ποσο χρονών;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Επειδή μου κάνει κατι περίεργα η μπαταρία, εχει κανεις να μου δώσει καμιά συμβουλή για αλλαγή μπαταρίας, απο που να αγοράσω, να το πάω και λοιπά;
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...