Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το minideal πόσο αξιόπιστο είναι;; Νόμιζα πως ήταν αξιόπιστο σίτε αλλά διάβαζα από ορισμένα άτομα πως είχαν παράπονα από αυτό.. Αξίζει να αγοράσω το xiaomi mi4 από εκεί τώρα που είναι και στα 189 δολάρια ;;

 

http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-ram-3gb-rom-16gb-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-snapdragon-android-4-4.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και στο vickmall τόσο έχει, που θεωρείται το πλέον αξιόπιστο εδω μέσα

 

Ευχαριστώ, το παρήγγειλα από το vicmall τελικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το παρήγγειλα από το vicmall τελικά

 

καλα εκανες , εγω απο το Minideal ουτε κινητο 50ευρω δεν ξαναγοραζω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλα για πειτε μου και εσεις απο φωτογραφιες και ηχο αξιζει γιατι ειχα ενα S4 και ημουν πολυ ευχαριστημενος μην ξενερωσω ???
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν μπορω να βρω με τίποτα τη ρύθμιση που κλειδώνεις με pattern το ανοιγμα εφαρμογών.

Εχω ήδη κλειδωμένες με αυτό τον τρόπο κάποιες εφαρμογές για να ανοίγουν αλλα σε καινούργια εφαρμογή δεν μπορώ να βρώ τη ρύθμιση.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δεν μπορω να βρω με τίποτα τη ρύθμιση που κλειδώνεις με pattern το ανοιγμα εφαρμογών.

Εχω ήδη κλειδωμένες με αυτό τον τρόπο κάποιες εφαρμογές για να ανοίγουν αλλα σε καινούργια εφαρμογή δεν μπορώ να βρώ τη ρύθμιση.

 

Ευχαριστώ.

 

ρυθμισεις - προσθετες ρυθμισεις - ασφαλεια & απορρητο - ασφαλεια απορρητου - προστασια εφαρμογων

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μάλλον θα το πάρω και εγώ, είναι αυτή η σωστή έκδοση ή πρέπει να προσέξω κάτι ακόμα?

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

Πρέπει να ζητήσω κάτι συγκεκριμένα για έλεγχο ή για firmware?

Ευχαριστώ.

Edited by tdm
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας να προτεινει καποια θηκη και που την πηρε? Δοκιμασα ipaky(πολυ χοντρη) και μια διαφανη και δεν μου αρεσαν. Τελος ξερετε καποιο καταστημα που να εχει το miframe?
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει αρκετές , οι καλύτερες είναι αυτές που έβγαζε η ίδια η xiaomi πολύ λεπτές και τέλεια εφαρμογή και οι nilkin .Ειχα πάρει διάφορες απο το aliexpress και ibuygoo , κάνεις ένα search στο aliexpress και σου βγάζει απειρες επιλογές.Το θέμα είναι οτι ακόμη νομίζω δεν μπορείς να αγοράσεις λόγω CC.

Οσο για το mi frame το έχω είναι πολύ όμορφο και προστατεύει αλλά...μου έκανε κάποιες γρατσουνιές στο μεταλλικό πλαίσιο (έχω το μαύρο και φαίνονται άσχημα) και επίσης δεν χωράει σχεδόν κανένα καλώδιο στη θύρα για ακουστικά ή για aux που χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο.

Επίσης για tempered glass MONO της Νilkin.

Link to comment
Share on other sites

Μου παραπονιούνται όσοι με παίρνουν τηλέφωνο ότι κάνει γδαρσίματα ο ήχος όπως με ακούνε. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Προσπάθησα να αλλάξω την μείωση θορύβου και να το βάλω με 1 μικρόφωνο αντί για 2 αλλά ξαναγυρνάει στα 2 μάλλον είναι bug. Είμαι στην 6.2.4

 

 

Edit: Μόλις άκουσα συνομιλητή από το κινητό μου. Ξεκίνησα να τον ακούω καλά αλλά μετά, κάθε κάποια δευτερόλεπτα ακούγεται ένα γδάρσιμο. Επίσης, σταμάτησε να ακούγεται καθαρά και ακουγόταν σαν μέσα από νερό... Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω αγορασει και εγω απο 30/1/16 αλλα ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα!ειναι λιγο της υπομονης....ελπιζω να μην χρειαστει να μπλεκω με ακυρωσεις κτλ.Τελοσπαντων εγω προτιμησα να το rootαρουν στο μαγαζι ωστε να ανοιχτει η συσκευασια και να γινει ελεγχος στην οθονη και στα περαιτερω.Επισης ζητησα να σταλει σαν δωρο ωστε να μην εχουμε θεματα με τελωνειο κτλ.Πανω κατω δηλαδη οτι ζητησαν και οι προηγουμενοι απο εμενα,μπορεις να το δεις και στην σελιδα της παραγγελιας.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας να προτεινει καποια θηκη και που την πηρε? Δοκιμασα ipaky(πολυ χοντρη) και μια διαφανη και δεν μου αρεσαν. Τελος ξερετε καποιο καταστημα που να εχει το miframe?

 

μουφα ειναι το miframe σκετη αποτυχια , μεγλωνει πολυ το κινητο και αν πεσει κατω δεν προστευει σε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτο εχω αγορασει και εγω απο 30/1/16 αλλα ακομα δεν εχω παραλαβει τιποτα!ειναι λιγο της υπομονης....ελπιζω να μην χρειαστει να μπλεκω με ακυρωσεις κτλ.Τελοσπαντων εγω προτιμησα να το rootαρουν στο μαγαζι ωστε να ανοιχτει η συσκευασια και να γινει ελεγχος στην οθονη και στα περαιτερω.Επισης ζητησα να σταλει σαν δωρο ωστε να μην εχουμε θεματα με τελωνειο κτλ.Πανω κατω δηλαδη οτι ζητησαν και οι προηγουμενοι απο εμενα,μπορεις να το δεις και στην σελιδα της παραγγελιας.

 

λιγες μερες εχουν περασει , ειχαν και πρωτοχρονια, μη βιαζεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου παραπονιούνται όσοι με παίρνουν τηλέφωνο ότι κάνει γδαρσίματα ο ήχος όπως με ακούνε. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο; Προσπάθησα να αλλάξω την μείωση θορύβου και να το βάλω με 1 μικρόφωνο αντί για 2 αλλά ξαναγυρνάει στα 2 μάλλον είναι bug. Είμαι στην 6.2.4

 

 

Edit: Μόλις άκουσα συνομιλητή από το κινητό μου. Ξεκίνησα να τον ακούω καλά αλλά μετά, κάθε κάποια δευτερόλεπτα ακούγεται ένα γδάρσιμο. Επίσης, σταμάτησε να ακούγεται καθαρά και ακουγόταν σαν μέσα από νερό... Καμία ιδέα;

 

δυστηχως πολλα mi4 ειχαν χαλασμενο μικροφωνο οπως και το δικο μου , ελπιζω να μην φταιει αυτο , δοκιμασε αλλη rom καλυτερα καθαρη εγκατασταση με fastboot για να εισαι σιγουρος αν ειναι το μικροφωνο η θεμα software , κανε και κατι αλλο την ωρα που θα μιλας οταν θα σου πει ο συνομιλητης οτι δεν σε ακουει καλα ...χτυπα ελαφρα με το δαχτυλο σου στο κατω μερος που ειναι το μικροφωνο ... αν βελτιωθει και σε ακουει τοτε υπαρχει θεμα και πρεπει να το στειλεις πισω ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω δοκιμάσει αρκετές , οι καλύτερες είναι αυτές που έβγαζε η ίδια η xiaomi πολύ λεπτές και τέλεια εφαρμογή και οι nilkin .Ειχα πάρει διάφορες απο το aliexpress και ibuygoo , κάνεις ένα search στο aliexpress και σου βγάζει απειρες επιλογές.Το θέμα είναι οτι ακόμη νομίζω δεν μπορείς να αγοράσεις λόγω CC.

Οσο για το mi frame το έχω είναι πολύ όμορφο και προστατεύει αλλά...μου έκανε κάποιες γρατσουνιές στο μεταλλικό πλαίσιο (έχω το μαύρο και φαίνονται άσχημα) και επίσης δεν χωράει σχεδόν κανένα καλώδιο στη θύρα για ακουστικά ή για aux που χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο.

Επίσης για tempered glass MONO της Νilkin.

 

ωραιες και καλες με καλη προστασια ειναι silicon case της ROCK (θα τις βρεις στο e-bay) προσοχη μονο γιατι κυκλοφορουν πολλες μαιμουδες και αν σου τυχει κατι τετοιο δημιουργουν πιεση στο power button & volume button με αποτελεσμα να χαλανε ...

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε tempered glass στο κινητό από την εμπειρία σας τι μου προτείνετε να πάρω?

 

Βρήκα αυτήν τη nillkin http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Amazing-9H-Hardness-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-4-Mi4-M4-/171547426325?hash=item27f105fe15:g:jNoAAOSwnDxUa1T~

και αυτήν εδώ την bepaκ http://www.ebay.com/itm/0-3mm-BEPAK-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Xiaomi-4-Mi4-M4-/171551385453?hash=item27f142676d:g:tkoAAOSwkNZUb1Pp

 

Θα έπαιρνα την πρώτη αλλά μετά βρήκα και την bepak που είναι 2.5D.. Είναι η nillkin άραγε καλύτερη απο την bepak? Μου έκατσε καλύτερα η δεύτερη στο μάτι αλλά θέλω μια δεύτερη γνώμη! H αν ξέρετε κάποια άλλη προτέινετε ελεύθερα και απο ebay και απο aliexpress :D

Edited by vaskas
Link to comment
Share on other sites

Nillkin χωρις καμια αμφιβολία, έχω δοκιμάσει και έχω σπάσει 4 διαφορετικές μέχρι τώρα.

Σε ποιότητα αφής , (έχει σημασία ακόμη και στην υφή μερικές έχουν μια ελαφρή αίσθηση ...ματ ) ευκρίνεια, δαχτυλιές , γρατζουνιές δεν συγκρίνεται με καμια άλλη.

Οσο για το 2.5 d και η Νιllkin το ίδιο είναι νομίζω.

Πραγματικά 2.5d δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Nillkin χωρις καμια αμφιβολία, έχω δοκιμάσει και έχω σπάσει 4 διαφορετικές μέχρι τώρα.

Σε ποιότητα αφής , (έχει σημασία ακόμη και στην υφή μερικές έχουν μια ελαφρή αίσθηση ...ματ ) ευκρίνεια, δαχτυλιές , γρατζουνιές δεν συγκρίνεται με καμια άλλη.

Οσο για το 2.5 d και η Νιllkin το ίδιο είναι νομίζω.

Πραγματικά 2.5d δεν υπάρχει.

 

Έχει και η Nillkin 2.5D? Τι εννοείς πως 2.5d δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλα για πειτε μου και εσεις απο φωτογραφιες και ηχο αξιζει γιατι ειχα ενα S4 και ημουν πολυ ευχαριστημενος μην ξενερωσω ???

To mi4 παταει κατω το s4 ANETA.

Link to comment
Share on other sites

To mi4 παταει κατω το s4 ANETA.

Μικρή εμπειρία συγκρίνοντας το mi4 με s4 φίλου-συνεργάτη, δεν τίθεται θέμα σύγκρισης σε κανένα κριτήριο. Σε όλα υπερέχει (αλλού πολύ αλλού ελάχιστα) το mi4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος ενος xiaomi mi4 LTE απο vickmall,μαζι με γνησια θηκη nillkin. Σαν πρωτη επαφη πολλοι καλες εντυπωσεις,αν και θελει αρκετη προσαρμογη το λειτουργικο. Ακομα ψαχνω....για παραδειγμα πως επιλεγω το t9 στα sms;ειναι σεταρισμενο το κινητο απο vickmall κατοπιν δικης μου προτροπης,αν θελω να αναβαθμισω σε νεα εκδοση λειτουργικου πρεπει να δημιουργησω καπου λογαριασμο(αλλα Samsung ας πουμε;;;)ρωτω διοτι αν δεν κανω λαθος το τηλεφωνο ηρθε με android 4.4.ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο σημερα και εγω ευτυχης κατοχος ενος xiaomi mi4 LTE απο vickmall,μαζι με γνησια θηκη nillkin. Σαν πρωτη επαφη πολλοι καλες εντυπωσεις,αν και θελει αρκετη προσαρμογη το λειτουργικο. Ακομα ψαχνω....για παραδειγμα πως επιλεγω το t9 στα sms;ειναι σεταρισμενο το κινητο απο vickmall κατοπιν δικης μου προτροπης,αν θελω να αναβαθμισω σε νεα εκδοση λειτουργικου πρεπει να δημιουργησω καπου λογαριασμο(αλλα Samsung ας πουμε;;;)ρωτω διοτι αν δεν κανω λαθος το τηλεφωνο ηρθε με android 4.4.ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

 

Μπορείς από εδώ να κατεβάσεις την τελευταία rom βασισμένη σε android 6.0.1. Πριν τη βάλεις Γράψε στο λινκ που σου έδωσα με ποια rom ήρθε το κινητό για να καθοδηγηθεις σωστά. ;)

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,μπηκα και ειδα οτι εχει developer rom & stable.Τι απο τα δυο να επιλεξω;το κινητο εχει ερθει με android 4.4.4 KTU84P & MIUI version MIUI-V6.11.2.0.KXDCNBJ & εκδοση kernel 3.4.0-g64e9dd0-01123-g5ab8247.Ποιες ειναι οι διαφορες;συγνωμη για τις αποριες μου αλλα πρωτη φορα ασχολουμαι με το αθλημα στην συγκεκριμενη εταιρεια κινητων συσκευων.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πέρασε την τελευταία stable από το ελληνικό φόρουμ miui. Gr...

Είναι πολύ καλή και απροβληματιστη

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ Meizu MX5 , Xiaomi mi4c και Χiami mi4 , αλλά δεν ειμαι σιγουρος ποιο απο τα 3 αξιζει περισσοτερο ? Και οσον αφορα το μαγαζι vickmall ειναι το πιο αξιόπιστο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το meizu m2 note και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά με δελεαζουν οι 5 ίντσες του mi4. Με φρενάρει μόνο η ρομ και το ότι αν στο μέλον χρειαστω δεύτερη σιμ δεν υπαρχει. Το έχω δει από κοντά και είναι φοβερό για τα γούστα μου. Ή μπαταρία στο m2 μου βγάζει 5,5-6,5 ώρες sot, φθάνει τις 5 στο mi4 τουλάχιστον;

Το vickmall πάντως το τσίμπησε ένα ταληρακι πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...