Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι έχεις το mi4? Μήπως έχεις το mi4i ή mi4c? ρωτάω Γιατί έκδοση 5.1.1 σε mi4 δν έχει βγει ούτε πρόκειται. από την 4.4 πήγαν στην 6 κατευθείαν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις μαγειρεμενη rom από το μαγαζί που το πήρες, το 1. Και η έκδοση miui αυτό μου κάνουν.

 

+όπως είπε και ο orlox δεν βγήκε miui με 5.1 ποτέ για το mi4, τουλάχιστον όχι από το xiaomi.

Mi4c πρέπει να είναι.

en.miui.com/thread-197350-1-1.html

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω αγοράσει το ΜΙ 4 πρόσφατα και μου "ήρθε" με κάποια προβλήματα.

 

1. Το βασικότερο θέμα είναι ότι όταν μπαίνω σε έναν explorer τις 9 στις 10 φορες με κατευθύνει σε σάητ άσχετα που μου ζητάνε να κατεβάσω κάτι αρχεία της xiaomi και ταυτόχρονα το κινητό με προειδοποιεί ότι τα αρχεία αυτά είναι μη ασφαλή. Φυσικά δε τα κατεβάζω, δοκίμασα να κατεβάσω άλλους explorers αλλά και εκεί τα ίδια. προφανώς ο κινέζος μου φόρτωσε κάποια malware!?! Πως τα ξεφορτώνομαι?

 

2. Το βάιμπερ όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη δε χτυπάει όταν μου έρχεται καινούριο μήνυμα. δοκίμασα να κλειδώσω την εφαρμογή να τρέχει συνέχεια, να την εξαιρέσω απο τα προγράμματα battery saving αλλα τίποτα.

 

3. Η οθόνη μου κάποιες φορές, σχετικά αραιά, τρεμοπαίζει η φωτεινότητα.

 

Είχε μήπως κανείς άλλος τέτοια θέματα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

MIUI version: 77.0.4.0

Android version: 5.1.1

 

Αν μπορείς ανέβασε ένα screenshot από τις ρυθμισεις-> σχετικα με το τηλέφωνο.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει μεταχειρισμένο λευκό 64gb 4g 3gb. Δεν ήξερα ότι είχε διατεθεί με τέτοια χαρακτηριστικά. Νόμιζα ότι τα 64gb ήταν όλα 3G. Κάνω λάθος;

 

Κάποιος που να ξέρει? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

your warranty is now void NOT

η Xiaomi επιτρέπει το root κανονικά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Δυστυχώς Ακόμα δεν είναι pre rooted αλλά σίγουρα θα είναι ηdev version

 

Φιλε μου λες το όνομα του προγράμματος και πώς δουλεύει??

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να ξέρει? ευχαριστώ.

 

γενικα ειναι λιγο περιεργο το θεμα...αν ψαξεις θα δεις οτι υπαρχουν σε σπεκς, τωρα αν ειναι αληθινα ειναι αλλο θεμα...αυτο που βρηκες το εχεις βρει απο ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχει και σημερα στις αγγελιες του myphone.

 

Υπάρχει κανονικά το 64άρι με 3GB Ram λίγο μετά την κυκλοφορία της 16άρας έκδοσης, απλά όχι με 4G.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά το 64άρι με 3GB Ram λίγο μετά την κυκλοφορία της 16άρας έκδοσης, απλά όχι με 4G.

Επειδή η αγγελία είναι δικιά μου και μόλις το διάβασα θα το τεστάρω έστω και με τις ζελατίνες. ..και θα σας πω.

Απλά θα πρέπει να πάω Λαμία κέντρο γιατί μόνο εκεί έχει 4G.

Μια άλλη έκπληξη ήταν επίσης ότι ήρθε με pure Android -carbon rom,άλλο τηλ. τελείως απίστευτα ποιο γρήγορο με playstore installed και πολύ customization μέσα. ..Ποιότητα Xiaomi +pure android πρώτη φορά βλεπω:)

 

PS επίσης multilanguage και 100% Ελληνικά!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

[Εχεις μαγειρεμενη rom από το μαγαζί που το πήρες, το 1. Και η έκδοση miui αυτό μου κάνουν.

 

+όπως είπε και ο orlox δεν βγήκε miui με 5.1 ποτέ για το mi4, τουλάχιστον όχι από το xiaomi.

Mi4c πρέπει να είναι.

en.miui.com/thread-197350-1-1.html]

 

ευχαριστω! Αρα συμφωνα με το λινκ είναι μουφα η εκδοση MIUI που εχω και λογικα θα πρεπει να αλλαξω ROM. σωστα? Ποια ROM προτεινετε να βαλω?

Edited by noul
Link to comment
Share on other sites

Επειδή η αγγελία είναι δικιά μου και μόλις το διάβασα θα το τεστάρω έστω και με τις ζελατίνες. ..και θα σας πω.

Απλά θα πρέπει να πάω Λαμία κέντρο γιατί μόνο εκεί έχει 4G.

Μια άλλη έκπληξη ήταν επίσης ότι ήρθε με pure Android -carbon rom,άλλο τηλ. τελείως απίστευτα ποιο γρήγορο με playstore installed και πολύ customization μέσα. ..Ποιότητα Xiaomi +pure android πρώτη φορά βλεπω:)

 

PS επίσης multilanguage και 100% Ελληνικά!

 

 

Περιεργα πραγματα...εισαι σιγουρος οτι ειναι αυθεντικο το τηλεφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα...εισαι σιγουρος οτι ειναι αυθεντικο το τηλεφωνο;

Το ιδιο θα ρωταγα και εγω..κλωνο μυριζομαι..ελπιζω να κανουμε λαθος και να ειναι ενταξει το τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θα ρωταγα και εγω..κλωνο μυριζομαι..ελπιζω να κανουμε λαθος και να ειναι ενταξει το τηλεφωνο..

Κλώνο? Περίεργο ποιο?Το 64G rom η rom τι σου φαίνεται περίεργο?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλώνο? Περίεργο ποιο?Το 64G rom η rom τι σου φαίνεται περίεργο?

 

Η ρομ που ειπες ηρθε με carbon..συνηθως τα καταστηματα στελνουν τα xiaomi με miui rom..μια χαλια multilanguage rom..ισως εγω να κανω λαθος..δεν ξερω αν εχει παρει καποιος και του ηρθε με καποια ρομ εκτος απο miui..ο μονος τροπος για να δεις αν ειναι original ειναι να τεσταρεις το imei..

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που ειπες ηρθε με carbon..συνηθως τα καταστηματα στελνουν τα xiaomi με miui rom..μια χαλια multilanguage rom..ισως εγω να κανω λαθος..δεν ξερω αν εχει παρει καποιος και του ηρθε με καποια ρομ εκτος απο miui..ο μονος τροπος για να δεις αν ειναι original ειναι να τεσταρεις το imei..

Ότι θες ζητάς να σου περάσουν και γενικώς δεν περνάνε όλα τα καταστήματα την ίδια ρομ.

Δεν το χω δει το συγκεκριμένο του Βασίλη αλλά μια χαρά είχα πάρει αυθεντικό mi4 64άρι που ήρθε με την εν λόγω ρομ. Απλά το δικό μου δεν ήταν 4G γι'αυτό και δεν ξέρω αν βγαίνει και σε 4G

Link to comment
Share on other sites

Ότι θες ζητάς να σου περάσουν και γενικώς δεν περνάνε όλα τα καταστήματα την ίδια ρομ.

Δεν το χω δει το συγκεκριμένο του Βασίλη αλλά μια χαρά είχα πάρει αυθεντικό mi4 64άρι που ήρθε με την εν λόγω ρομ. Απλά το δικό μου δεν ήταν 4G γι'αυτό και δεν ξέρω αν βγαίνει και σε 4G

 

Πηρες xiaomi mi4 και σου ηρθε με την παραπανω ρομ χωρις να το ζητησεις? Τσεκαρες ιμει ηταν ενταξει?απο που αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Πηρες xiaomi mi4 και σου ηρθε με την παραπανω ρομ χωρις να το ζητησεις? Τσεκαρες ιμει ηταν ενταξει?απο που αν επιτρεπεται?

Στην προκειμένη ζήτησα να μου φλασάρουν απλά άλλη ρομ εκτος κινέζικης και έβαλαν αυτή, σαφώς και τα τσέκαρα όλα και επικοινώνησα και με την xiaomi για σιγουριά του αγοραστή.

Fastcardtech

Link to comment
Share on other sites

Ότι θες ζητάς να σου περάσουν και γενικώς δεν περνάνε όλα τα καταστήματα την ίδια ρομ.

Δεν το χω δει το συγκεκριμένο του Βασίλη αλλά μια χαρά είχα πάρει αυθεντικό mi4 64άρι που ήρθε με την εν λόγω ρομ. Απλά το δικό μου δεν ήταν 4G γι'αυτό και δεν ξέρω αν βγαίνει και σε 4G

Ετσι ακριβως καραγνησιο 64αρι wcdma και οχι 4g τελικα, και με carbon rom - rooted - twrp recovery installed....

100% καλυτερο απο το να ερχοταν με οποιαδηποτε stable-developer-moded multilanguage που βαζουν καποια μαγαζια!!!

Μπορω να την παρω κατευθειαν ενα nandroid backup και μετα να φλασσαρω οποια γουσταρω χωρις κοπο και φοβο ουτε για soft brick ουτε καολληματα σε αρχικες οθονες και χαζοπροβληματα!

Διαφωνει κανενας μηπως?:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως καραγνησιο 64αρι wcdma και οχι 4g τελικα, και με carbon rom - rooted - twrp recovery installed....

100% καλυτερο απο το να ερχοταν με οποιαδηποτε stable-developer-moded multilanguage που βαζουν καποια μαγαζια!!!

Μπορω να την παρω κατευθειαν ενα nandroid backup και μετα να φλασσαρω οποια γουσταρω χωρις κοπο και φοβο ουτε για soft brick ουτε καολληματα σε αρχικες οθονες και χαζοπροβληματα!

Διαφωνει κανενας μηπως?:X

 

Καλοριζικο βασιλη..πολυ καλη συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο βασιλη..πολυ καλη συσκευη..

Ευχαριστώ αλλά δεν θα το κρατήσω, γι αυτό το έχω αγγελία.

Προτιμώ τα μεγαλααα:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αδερφια καλησπερα.

εχω καποια ερωτηματα.παρελαβα και εγω ενα απο το συγκεκριμενο κηνιτο.μεχρι στιγμης ειναι αψογο.

αν θελω να κανω ρουταρισμα του κινητου και να περασω την NEA GTV ROM κατα ποσο ειναι ευκολο να το κανω ο ιδιος (που δεν εχω ξανακανει)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...