Jump to content

XBOX LIVE!!!


drcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, επιτέλους ανήκω από σήμερα στην ομάδα των χρηστών της υπηρεσίας xbox live!!! :D Είναι άλλο φρούτο :D Κατά τύχη συνάντησα έναν ακόμη Έλληνα, που κι αυτός έμπαινε για πρώτη φορά.¨Επαιξα τα multiplayer demo των moto gp και mech assault και όλα έτρεχαν μια χαρά, χωρίς σπασίματα στην εικόνα (adsl 384, acn).Θα πάρω και κανένα άλλο original να δοκιμάσω και θα σας πω νεώτερα.Και φυσικά με το pro evolution 4 θα γίνει χαμός :P
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείς το chip και παίζεις μόνο όσα παιχνίδια έχεις αυθεντικά.Πάντως εγώ θα προτιμούσα το xbconnect γιατι ούτε να ανοίγω το xbox για να απενεργοποιήσω το chip θα χρειάζεται, ούτε να πληρώνω στη microsoft τίποτα...
Shall I say I was wrong, if I'm right?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιώ και το xbconnect. Η διαφορά με το xbox live είναι τεράστια!!!! Δεν το πίστευα!!!Στο live όλα γίνονται από τον καναπέ σου α υ τ ό μ α τ α!!!! Δεν ξέρω τι κάνει με τα πινγκ , αλλά παιχνίδια που στο xbconnect ούτε που μπορούσα να διανοηθώ ότι θα τρέξουν αξιοπρεπώς (όπως το splinter cell pandora tomorrow) στο live τρέχουν άνετα και απροβλημάτιστα.Επίσης τα στατιστικά που κρατάει είναι το κάτι άλλο. Στο roject gotham racing 2 ξεκίνησα από το νούμερο 185000 στον κόσμο και είμαι στο 120000 περίπου.Υπάρχουν και άλλα πλεονεκτήματα όπως η ταυτόχρονη επικοινωνία μεταξύ των παικτών μέσω μικροφώνου και ακουστικών (live starter pack kit), η οποία λειτουργεί άψογα χωρίς κολλήματα! Δηλαδή το σημαντικότερο είναι ότι δεν ξέρω πως, αλλά βρίσκει servers που έχουν καλό πινγκ με σένα και όλα γίνονται φυσικότατα!!!
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω και εδώ λοιπόν μιας και δεν μου απάντησες στο pm που σου έστειλα...

 

Τη σύνδεση την έκανες μέσω Αγγλίας γιατί απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει ελληνικό Live...?

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά έτυχε ένα ξαφνικό πρόβλημα υγείας στον πατέρα μου και τρέχω με αυτό . Πήρα από το πλαίσιο το live starter pack (65 ευρώ) το οποίο περιλαμβάνει 12μηνη συνδρομή στην υπηρεσία και ένα σετ ακουστικά με μικρόφωνο , για να μιλάς με τους άλλους παίκτες. Όταν έκανα την εγγραφή, δήλωσα πως είμαι από UK , αλλά διεύθυνση έδωσα την πραγματική μου, εδώ στη Θεσσαλονίκη. Μου έβγαλε μήνυμα ότι ο ταχυδρομικός κώδικας δεν είναι δεκτός, οπότε άλλαξα μόνο τον ταχ. κώδικα και έβαλα έναν Αγγλικό και τον δέχτηκε.Επίσης ζητάνε πιστωτική κάρτα visa, mastercard.Όσον αφορά το gameplay, έμεινα άφωνος.Παίζω παιχνίδια online στον υπολογιστή εδώ και καιρό, όπως επίσης παίζω multiplayer με το xbox μέσω tunnelling προγραμμάτων όπως το xbconnect και το xlink . Η ευκολία με την οποία γίνονται όλα μέσα από το xbox live , δεν υπάρχει πουθενά αλλού. Κάθεσαι στον καναπέ σου, διαλέγεις το room που θα μπεις και μπαίνεις.Ούτε καθυστερήσεις , ούτε ασυμβατότητες ούτε τίποτα.Στο xbconnect και το xlink, τα πινγκς ήταν μεγάλα και έπρεπε να τρέχω μία στον υπολογιστή , μία στην τηλεόραση.Παιχνίδια όπως το splinter cell pandora tomorrow, απλά δεν έπαιζαν με τίποτα.Πάρα πολύ lag.Στο live, έπαιξα splinter cell, project gotham racing 2, moto gp, mech assault , χωρίς lag , ομαλότατα. Ίσως είναι ο κώδικας στον οποίο βασίζεται το live, καλογραμμένος και με την ...ταπεινή 384 adsl γραμμή μπορείς και παίζεις άνετα. Θα πάρω και άλλα γνήσια παιχνίδια να δοκιμάσω και θα σας πω. Πάντως αν παίζουν καλά τα ποδοσφαιράκια που θα βγουν σε λίγο (fifa 2005 kai pro evolution 4), αυτό θα μου είναι αρκετό.Για να μην αναφέρω και το halo 2, που άμα παίζει κι αυτό.....Θα μπορούσα να γράψω και πολλά άλλα ακόμη, γιατί η εμπειρία του xbox live με έχει εντυπωσιάσει .Δεν το περίμενα τόσο απροβλημάτιστο. Πρώτη φορά που λέω καλά λόγια για προιόν της microsoft :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drcat ( 3 Οκτ. 2004 , 17:58)

 

Φίλε, συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά έτυχε ένα ξαφνικό πρόβλημα υγείας στον πατέρα μου και τρέχω με αυτό . Πήρα από το πλαίσιο το live starter pack (65 ευρώ) το οποίο περιλαμβάνει 12μηνη συνδρομή στην υπηρεσία και ένα σετ ακουστικά με μικρόφωνο , για να μιλάς με τους άλλους παίκτες. Όταν έκανα την εγγραφή, δήλωσα πως είμαι από UK , αλλά διεύθυνση έδωσα την πραγματική μου, εδώ στη Θεσσαλονίκη. Μου έβγαλε μήνυμα ότι ο ταχυδρομικός κώδικας δεν είναι δεκτός, οπότε άλλαξα μόνο τον ταχ. κώδικα και έβαλα έναν Αγγλικό και τον δέχτηκε.Επίσης ζητάνε πιστωτική κάρτα visa, mastercard.Όσον αφορά το gameplay, έμεινα άφωνος......

 

:o Ρε συ ούτε να το συζητάς... περαστικά του. :)

 

Πάντως για το live, όταν με το καλό βάλω την dsl 384, αν καταφέρει να μου τρεχει και το halo2 online ομαλά, θα τους ανάψω λαμπάδα στους ανθρώπους της MS... μπράβο τους

 

Btw αν επιτρέπεται τι σύνδεση έχεις??? (ISP)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Εάν ενεργοποιήσω τη δοκιμαστική συνδρομή XBOX Live, που είναι 2 μήνες, μπορώ να το σταματήσω μέτα τους 2 αυτούς μήνες ή θα χρεωθεί αμέσως η κάρτα μου για κανονική συνδρομή;
Link to comment
Share on other sites

με συνδεση isdn 128k θα μπορεσω να μπω και να παιξω παιχνιδια στο xbox live;;

ποια ειναι η ελαχιστη ταχυτητα που χρειαζεται;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MIB (13 Οκτ. 2004 , 04:32)

 

to PS2 ypostirizei online paixnidia?

 

θεωρητικά ναι. Αλλά θεωρητικά online gaming υποστηρίζει και το GC όπως επίσης υποστήριζε (και μάλιστα σε καλύτερο επίπεδο) και το αείμνηστο Dreamcast.... πρακτικά το μόνο πραγματικό online console gaming ειναι το το XBOX Live!

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Eγώ μόλις βάλω dsl, βάζω με την μία και ΧΒΟΧ live...

 

Έρχεται και το halo 2...έ ρε γλέντια :)

 

 

Πάντως να ρωτήσω...πειράζει που έχω πειράξει τα δεδομένα του c: στον σκληρό του ΧΒΟΧ; Έχω βάλει άλλο dashboard...αν απλά κλείσω το chipάκι θα παίξει κανονικά, έτσι; Μην φάμε κάνα ΒΑΝ και τρέχουμε για άλλη ΕΡROM :P

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
παιδια δημιουργησα ενα site to http://www.xbox-live.gr to forum λειτουργει κανονικα,ειναι αποκλειστικα για το xbox live στην Ελλαδα...το site ειναι υπο κατασκευη,ψαχνω καποιον που να ξερει web design να μου δωσει τα φωτα του!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...