Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια η διαφορά 6.0 με 6.01;

Επίσης η 30c με 30f ?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μετα απο δυο μηνες που το εχω το κινητο εχω να πω οτι ειμαι απλα υπερχαρουμενος που το πηρα.. Για τα λεφτα που εδωσα ειναι απλα ΤΟ κινητο. Η γυναικα μου που εχει το p7 ειδη το ζηλευει..Γρηγορο,δυνατο,απιστευτη οθονη λιγο το ui της lg δεν μου αρεσει αλλα ειναι θεμα γουστου αυτο.. Χαρηκα που η lg σε σχεση παντα με την huawei δεν παρατησε ενα μοντελο του 2014 και εβγαλε updates χωρις να σε βαλει στην διαδικασια να κανεις μονο σου τα updates (custom roms για να βαλεις android καινουργιο). Τωρα για την 6.0 εγω σαν ατομο με μεση χρηση κινητου δεν εχω παραπονο.. Η μπαταρια συνεχιζει στα ιδια επιπεδα..Απο 15 ωρες μεχρι 22 ειμαι αναλογα με τη χρηση..Το κινητο δεν μου παρουσιαζει κανενα lag. Εδω να πω οτι εχω λιγες extra εφαρμογες..στο συνολο εχω 20 εφαρμογες μεσα σε αυτες ειναι και 2 παιχνιδια και ολες τρεχουν χωρις κανενα προβλημα αν εξαιρεσεις το email που για να βρει τα καινουργια πρεπει να κανω ανανεωση απο μονος μου και εδω χρησιμοποιω το outlook..Απο την αλλη μπορει να εχει καποιο μικρο lag απλα εγω να μην το εχω παρει χαμπαρι.Εδω να πω οτι την εκανα μεσω OTA και το κινητο εμεινε το ιδιο.Δηλαδη δεν καθησα να κανω τιποτα μετα γιατι μου αφησε τα πραγματα οπως τα ειχα με το 5.Εδω να πω οτι ολα αυτα τα λεω σε σχεση με μενα γιατι καποιος αλλος εδω μεσα μπορει να χρησιμοποιει το κινητο διαφορετικα οποτε να εχει αλλες αποψεις.Εφαγα μονο λιγο χρονο για να δω τα καινουργια updates στο μενου. Ελπιζω μονο να κρατησει κανενα χρονο και παραπανω χωρις να μου βγαλει κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά 6.0 με 6.01;

Επίσης η 30c με 30f ?

τα γραμματα δειχνουν ποια ειναι ποιο καινουργια ισως να εχουν και μερικες διορθωσεις που δεν φαινονται στον χρηστη. επισης 6.0 με 6.01 ειναι καποιο update της ρομ που δεν περιλαμβανεται στην αναβαθμηση της lg.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στο 100% μπαταταρια τι νουμερο σας εχει βγαλει για ωρες που απομενουν;το μεγιστο αριθμο χωρις να πολυπειραξετε το κιν.εμενα 261 ωρες.ενω στην 5.0 εκδοση 292 ωρες.λετε αυτο να δειχνει οτι τρωγεται πιο ευκολα η μπαταρια στην 6.0;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση στο τελος της ημερας να μην το βαλει κανεις στην μπριζα και ας εχει υπολοιπο 65% ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Nαι , εγω το φορτιζω οταν πεσει κοντα στο 10%-15% και μετα το βαζω στο ρευμα.Αλλωστε ειτε σε αμαξι ειτε σπιτι η δουλεια , εχω παντου φορτιστη.
Link to comment
Share on other sites

Τον έχω κι εγώ το Νόβα αγορασμένο από το 13,τον έχω χρησιμοποιήσει αρκετά αλλά δεν τον έχω τώρα.

Ο Νόβα είναι launcher για την home screen,δεν έχει κλείδωμα οθόνης.

Δοκίμασε το εξής.Πήγαινε στο άλμπουμ διάλεξε μια φώτο και πάτησε τις 3 τελίτσες πάνω δεξιά και επέλεξε "ορισμός ως" ταπετσαρία οθόνης κλειδώματος.Νομίζω θα δουλέψει;)

 

Παιδιά δεν μου παίρνει οθόνη κλειδώματος καμιά φωτογραφία και με κανέναν τρόπο.Το μόνο που δουλεύει ως οθόνη κλειδώματος,είναι μόνο με τη συλλογή ταπετσαριών.

Στην 5.0 δεν είχα αυτό το θέμα,άρα πρέπει να είναι κάποια ''αστοχία'' του νέου λογισμικού.

Πάντως χρειάζεται οπωσδήποτε να βγεί update για πολλά πράγματα, όπως μπαταρία-ζέσταμα κλπ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας στη φωτο που θες μετα απο τρεις τελιτσες πανω διαλεγεις ορισμος εικονας ως. Και μετα .ταπετσαρία οθονης κλ και θα στο κανει

Εχω και εγω τον prime και τωρα το δοκίμασα

 

Ταπετσαρία οθόνης για φόντο, λειτουργεί κανονικά.Στην οθόνη κλειδώματος δεν βάζει φωτογραφίες..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε αν τον είχα το Νόβα θα το τσέκαρα αλλά δεν...

Κάνε το άλλο στην τελική,επέλεξε σαν launcher τον LG home άλλαξε φόντο οθόνης κλειδώματος και ξανα γύρνα στον Νόβα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω με το G3 μου ευχαριστημένως full. Απότι καταλαβαίνω όσοι έχετε πρόβλημα παρακαλώ κάντε Hard Reset, όχι Soft και όλα θα φτιαξουν...Το κινητο είναι καλυτερο απο ποτέ σε όλα....εκτός απο ένα πράγμα φυσικά την μπαταρία...εκεί ήταν η KitKat φυσικά με Greenify, αλλά σε όλα τα άλλα και χωρίς bugs Marshmallow, τίποτα άλλο..
Link to comment
Share on other sites

Nαι , εγω το φορτιζω οταν πεσει κοντα στο 10%-15% και μετα το βαζω στο ρευμα.Αλλωστε ειτε σε αμαξι ειτε σπιτι η δουλεια , εχω παντου φορτιστη.

 

Την αφήνεις πολύ την μπαταρία, δεν πρέπει τόσο. Εγώ να φανταστείς προσπαθώ να το φορτίζω όταν πάει στο 40% άντε 30%, όχι πιο κάτω.. Βέβαια μια φορά το μήνα θέλει πλήρη αποφόρτιση και μετά πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Την αφήνεις πολύ την μπαταρία, δεν πρέπει τόσο. Εγώ να φανταστείς προσπαθώ να το φορτίζω όταν πάει στο 40% άντε 30%, όχι πιο κάτω.. Βέβαια μια φορά το μήνα θέλει πλήρη αποφόρτιση και μετά πλήρη φόρτιση.
Σε αυτο το θεμα ο καθενας λεει τα δικα του.

Ενας λεει να το αποφορτιζεις πληρως καθε φορα , αλλος μεχρι 10% αλλος μεχρι 30 , αλλος λεει να μην το γεμιζεις στο 100 αλλα μεχρι το 80... Δε μαμιεται ....δινεις ενα 20ρικο , παιρνεις νεα μπαταρια και end of story.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε αν τον είχα το Νόβα θα το τσέκαρα αλλά δεν...

Κάνε το άλλο στην τελική,επέλεξε σαν launcher τον LG home άλλαξε φόντο οθόνης κλειδώματος και ξανα γύρνα στον Νόβα.

Έχω κάνει τα πάντα,αλλά τζίφος.Όποιο launcher και αν βάλω,μου λέει διαλέχτε φωτογραφία-επεξεργασία,αποθηκεύεται,μου λέει οτι η ταπετσαρία άλλαξε,όμως τίποτα.

Όπως προείπα,αλλαγή οθόνη κλειδώματος γίνεται μόνο με την υπάρχουσα συλλογή ταπετσαριών.Πρέπει να είναι fail του 6.0 λειτουργικού.

 

Τέλος πάντων,θέλω να πάρω αυτό http://www.lg.com/gr/mobile-accessories/lg-CLA-400 για το αυτοκίνητο και επειδή υπάρχει το καλώδιο,τον αντάπτορα μπορώ να τον βρω ξεχωριστά;

 

Και μια βάση αυτοκινήτου έχετε να μου προτείνετε,για να το στερεώνω όταν χρησιμοποιώ gps..

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τα πάντα,αλλά τζίφος.Όποιο launcher και αν βάλω,μου λέει διαλέχτε φωτογραφία-επεξεργασία,αποθηκεύεται,μου λέει οτι η ταπετσαρία άλλαξε,όμως τίποτα.

Όπως προείπα,αλλαγή οθόνη κλειδώματος γίνεται μόνο με την υπάρχουσα συλλογή ταπετσαριών.Πρέπει να είναι fail του 6.0 λειτουργικού.

 

Τέλος πάντων,θέλω να πάρω αυτό http://www.lg.com/gr/mobile-accessories/lg-CLA-400 για το αυτοκίνητο και επειδή υπάρχει το καλώδιο,τον αντάπτορα μπορώ να τον βρω ξεχωριστά;

 

Και μια βάση αυτοκινήτου έχετε να μου προτείνετε,για να το στερεώνω όταν χρησιμοποιώ gps..

 

Ρε φιλαράκι εγώ μόλις το δοκίμασα και μου την άλλαξε κανονικά... Και οθόνη κλειδώματος και ταπετσαρία..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος Lg Spirit 4g εδώ και 11 μήνες και επειδή θέλω να δώσω το κινητό στον αδερφό μου είδα στο skroutz το LG G3 3Gb Ram 222euro από το buysell, το μαγαζί είναι αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκι εγώ μόλις το δοκίμασα και μου την άλλαξε κανονικά... Και οθόνη κλειδώματος και ταπετσαρία..

με mm είσαι;

από τότε που έβαλα την 6,έχω αυτό το πρόβλημα,είτε επιλέξω nova αρχική,είτε αρχική Lg easy,είτε Lg αρχική.

Έχει άλλος παρατηρήσει το ίδιο; δεν με πολυαπασχολεί,αλλά είναι το ****το...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κάτοχος Lg Spirit 4g εδώ και 11 μήνες και επειδή θέλω να δώσω το κινητό στον αδερφό μου είδα στο skroutz το LG G3 3Gb Ram 222euro από το buysell, το μαγαζί είναι αξιόπιστο;

σαν τηλέφωνο σούπερ.Για το κατάστημα δεν ξέρω,αλλά αν είναι καινούριο φαίνεται,θα στο ανοιξει μπροστά σου να το δείς.

Είναι καλή η τιμή που το δίνει,γιατί αν σου έλεγα να το πάρεις από άλλο καταστημα εγγυημένο,έχει 30€ παραπάνω.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκι εγώ μόλις το δοκίμασα και μου την άλλαξε κανονικά... Και οθόνη κλειδώματος και ταπετσαρία..

Και σε εμενα λειτουργεί κανονικα σε mm και nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι με mm είμαι και την πέρασα με flash tool..cse flash...

 

Και σε εμενα λειτουργεί κανονικα σε mm και nova

τι να φταίει λέτε; πρέπει να κάνω κάτι για να διορθωθεί;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

τι να φταίει λέτε; πρέπει να κάνω κάτι για να διορθωθεί;

 

ανοιξε το pc suite συνδεσε το τηλ και μετα πατα επανω στο μενου "κινητη συσκευη" και μετα ¨"αποκατασταση σφαλματων αναβαθμισης"..

ετσι θα σου ξαναπερασει την ρομ χωρις να χασεις τιποτα και ελπιζω να διορθωθει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το pc suite συνδεσε το τηλ και μετα πατα επανω στο μενου "κινητη συσκευη" και μετα ¨"αποκατασταση σφαλματων αναβαθμισης"..

ετσι θα σου ξαναπερασει την ρομ χωρις να χασεις τιποτα και ελπιζω να διορθωθει το προβλημα

Δυστυχώς δεν διορθώθηκε ουτε τωρα.Επειδή με κούρασε το θέμα και κούρασα και εσάς,δεν ξανασχολούμαι....θα περιμένω μήπως φτιάξει σε μελλοντική αναβάθμιση.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο παιδια;;δεν ξερω γιατι μ κολαει καποιες φορες κ οταν βγαινω εξω απο το αυτοκινητο στον ηλιο δεν αυξανεται η φωτεινοτητα με αποτελεσμα να ξετικαρω το αυτοματο κ μετα να το τικαρω για να ξεκολλησει..εχει συμβει σε κανεναν;;
Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο παιδια;;δεν ξερω γιατι μ κολαει καποιες φορες κ οταν βγαινω εξω απο το αυτοκινητο στον ηλιο δεν αυξανεται η φωτεινοτητα με αποτελεσμα να ξετικαρω το αυτοματο κ μετα να το τικαρω για να ξεκολλησει..εχει συμβει σε κανεναν;;

Αυτό στη 5. Στην 6 ανεβάζει φωτεινότητα για πλάκα, και όπως είπα και άλλη φορά, μάλλον για αυτό έχουμε (οριακά) χειρότερη μπαταρία.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο το θεμα ο καθενας λεει τα δικα του.

Ενας λεει να το αποφορτιζεις πληρως καθε φορα , αλλος μεχρι 10% αλλος μεχρι 30 , αλλος λεει να μην το γεμιζεις στο 100 αλλα μεχρι το 80... Δε μαμιεται ....δινεις ενα 20ρικο , παιρνεις νεα μπαταρια και end of story.

Θα συμφωνησω απόλυτα μαζί σου ... Παίρνεις μία καινούργια μπαταρία και γλιτωσες...

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα με τη φωτεινοτητα στο αυτοματο παιδια;;δεν ξερω γιατι μ κολαει καποιες φορες κ οταν βγαινω εξω απο το αυτοκινητο στον ηλιο δεν αυξανεται η φωτεινοτητα με αποτελεσμα να ξετικαρω το αυτοματο κ μετα να το τικαρω για να ξεκολλησει..εχει συμβει σε κανεναν;;

 

Δοκίμασε να το κάνεις το off/on του αυτόματου πριν βγεις έξω για να συμπεριφερθεί σωστά. Όταν έχεις πειράξει το συρόμενο επιλογέα σε συγκεκριμένη τιμή ακόμα και με το αυτόματο ενεργοποιημένο κατά κάποιο τρόπο το μπλοκάρεις ίσως γιαυτό δεν αυξάνει άμεσα ή όσο θα έπρεπε τη φωτεινότητα στον ήλιο. Αυτό έχω συμπεράνει και το ότι κρατά χαμηλότερα τη φωτεινότητα σε σχέση με τη lollipop ρύθμιση σχεδόν σε κάθε ενδιάμεσο σκηνικό φωτισμού, λόγω κατανάλωσης φαντάζομαι πείραξαν τη ρύθμιση του αυτόματου.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απόλυτα μαζί σου ... Παίρνεις μία καινούργια μπαταρία και γλιτωσες...

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω διαβασα προσφατα ενα αρθρο που ελεγε οτι στις καινουριες λιθιου ειναι καλο η φορτηση να γινεται στο 45-75% (να μην πεφτει δηλαδη κατω απο 45%)

εγω ολα μου τα κινητα τα φορτιζω οταν πανε στο ~15%. οχι ομως με τον δικο τους φορτιστη (να μην κανει quick charge, γιατι το βαζω καθε βραδυ οποτε και 3 ωρες να κανει μεχρι το πρωι θα εχει φορτισει σιγουρα)

τον original με το quick charge το χρησιμοποιω οταν βιαζομαι κατα τη διαρκεια της ημερας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...