Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδία μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να πάρω το G3 από Ebay αλλά βλέπω ότι είναι το D851 αντί για το D855 που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Θα έχω πρόβλημα; Ή θα λειτουργεί κανονικά;

Παραθέτω και το λινκ της συσκευής.

http://www.ebay.com/itm/LG-G3-D851-Unlocked-T-Mobile-Android-Smartphone-4G-LTE-32GB-13-0MP-3-Colors-/321831406581?

 

Ότι κερδίσεις τώρα θα το χάσεις σίγουρα από τη μεταπώληση αργότερα, μια η άλλη είναι.

Όμως δεν θα έχεις 4G αν παίζει ρόλο σε σένα.

Τώρα αν η αγορά έχει τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα περιμένουμε ακόμα λίγο... Η ενημέρωση που βγήκε είναι για Vodafone branded συσκευές... Ας ελπίσουμε μέχρι τέλος του μήνα να μας έχει έρθει...
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσίασε και εμένα το κλασικό πρόβλημα με το Light bleeding στην αριστερή άκρη.Διαβάζω ότι και να γίνει αλλαγή οθόνης θα παρουσιαστεί ξανά το πρόβλημα. Να το αφήσω μιας και δεν ενοχλεί η θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

Μου παρουσίασε και εμένα το κλασικό πρόβλημα με το Light bleeding στην αριστερή άκρη.Διαβάζω ότι και να γίνει αλλαγή οθόνης θα παρουσιαστεί ξανά το πρόβλημα. Να το αφήσω μιας και δεν ενοχλεί η θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα?

 

Αν εισαι εντος εγγυησης να πας να το αλλαξεις.Ειχα παθει το ιδιο πραγμα με την οθονη του G2 εντος εγγυησης 3 φορες και την τριτη μου εδωσαν καινουργιο του κουτιου!!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι δεδομένο ότι θα συμβεί ξανά και ξανά.... Εγώ πάντως δεν έχω κάποιο ράγισμα δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που περιμένουμε την 6 και άρα το τηλέφωνο θα γίνει πάλι σαν καινούριο θα ήθελα να ρωτησω μερικα πράγματα ..

1) οι εφαρμογές καλό θα ήταν να είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης ή στη μνήμη του τηλεφώνου ;

2) εφαρμογές τύπου ccleaner ή clean master κάνουν δουλειά ή είναι άχρηστες;

3) με το backup τι αρχεία επαναφέρει ; Ακόμα και συνομιλίες από viber για παράδειγμα ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

και τελικα μαλλον η καθυστερηση ηταν για να προλαβουν οι εταιριες κινητης να προσαρμοσουν τα δικα τους bloadware....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που περιμένουμε την 6 και άρα το τηλέφωνο θα γίνει πάλι σαν καινούριο θα ήθελα να ρωτησω μερικα πράγματα ..

1) οι εφαρμογές καλό θα ήταν να είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης ή στη μνήμη του τηλεφώνου ;

2) εφαρμογές τύπου ccleaner ή clean master κάνουν δουλειά ή είναι άχρηστες;

3) με το backup τι αρχεία επαναφέρει ; Ακόμα και συνομιλίες από viber για παράδειγμα ;

για το 1 δεν ξερω για το 2 αχρηστες γενικως για το 3 το μπακαπ που κανω μεσω ρεκοβερυ(ρουτ) δεν επαναφερει δεδομενα εφαρμογων.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια... σε τηλέφωνο φίλου (lg g3 16αρι) όταν ανάβει την οθόνη, μετά από 2 δευτερόλεπτα μαυρίζει σιγά σιγά από τα έξω προς το κέντρο μέχρι που σβήνει... υπάρχει περίπτωση να είναι μπαταρία;;; ή είναι η οθόνη οπωσδήποτε;
Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια... σε τηλέφωνο φίλου (lg g3 16αρι) όταν ανάβει την οθόνη, μετά από 2 δευτερόλεπτα μαυρίζει σιγά σιγά από τα έξω προς το κέντρο μέχρι που σβήνει... υπάρχει περίπτωση να είναι μπαταρία;;; ή είναι η οθόνη οπωσδήποτε;

 

Οθόνη, δύσκολο να είναι η μπαταρία κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πληροφορίες για marshmallow...

http://www.mylgphones.com/lg-g3-d855-received-v30c-software-update-d85530c.html

 

η βασική διαφορά που βλέπω από τη πολωνική v30b είναι ότι το android security patch level πάει 01/02/2016 από 01/12/2015 , όλα τα άλλα ίδια

 

βέβαια το nexus μου είναι στο μάρτιο σε security patch και χθες μου ξανάκανε πάλι αναβάθμιση, αλλά τελοσπάντων από τη sammy καλύτερη η lg :p

 

θα δοκιμάσω να τη περάσω αν δω καμιά άλλη διαφορά..

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

και τελικα μαλλον η καθυστερηση ηταν για να προλαβουν οι εταιριες κινητης να προσαρμοσουν τα δικα τους bloadware....

 

Ασφαλώς δεν έπαιζε κάτι άλλο, τώρα η LG και κάθε εταιρεία βάζει τις δικές της προτεραιότητες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα που περιμένουμε την 6 και άρα το τηλέφωνο θα γίνει πάλι σαν καινούριο θα ήθελα να ρωτησω μερικα πράγματα ..

1) οι εφαρμογές καλό θα ήταν να είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης ή στη μνήμη του τηλεφώνου ;

2) εφαρμογές τύπου ccleaner ή clean master κάνουν δουλειά ή είναι άχρηστες;

3) με το backup τι αρχεία επαναφέρει ; Ακόμα και συνομιλίες από viber για παράδειγμα ;

 

1. αν δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου δεν υπάρχει λόγος να είναι στη κάρτα.

2. άχρηστες αυτή είναι η γνώμη μου, τώρα αν θέλεις να τρέχεις τη ccleaner για κανένα άχρηστο φάκελο μία στο τόσο (τρίμηνο) την κατεβάζεις και μπουμ.

3. Σε ποιο backup αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια... σε τηλέφωνο φίλου (lg g3 16αρι) όταν ανάβει την οθόνη, μετά από 2 δευτερόλεπτα μαυρίζει σιγά σιγά από τα έξω προς το κέντρο μέχρι που σβήνει... υπάρχει περίπτωση να είναι μπαταρία;;; ή είναι η οθόνη οπωσδήποτε;

τι ποσοστο μπαταριας εχει οταν συμβαινει?πιστευω 30% πιθανοτητα μπαταρια,και το υπολοιπο οθονη.αν υπαρχει αλλη μπαταρια κανε δοκιμη και θα φανει αμεσως τι φταιει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η βασική διαφορά που βλέπω από τη πολωνική v30b είναι ότι το android security patch level πάει 01/02/2016 από 01/12/2015 , όλα τα άλλα ίδια

 

βέβαια το nexus μου είναι στο μάρτιο σε security patch και χθες μου ξανάκανε πάλι αναβάθμιση, αλλά τελοσπάντων από τη sammy καλύτερη η lg :p

 

θα δοκιμάσω να τη περάσω αν δω καμιά άλλη διαφορά..

 

Κάποια βασικά από το changelog έκανε παράθεση μέλος στο xda από τον xpirt του δημιουργού της Fulmics...

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073/page278

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

τι ποσοστο μπαταριας εχει οταν συμβαινει?πιστευω 30% πιθανοτητα μπαταρια,και το υπολοιπο οθονη.αν υπαρχει αλλη μπαταρια κανε δοκιμη και θα φανει αμεσως τι φταιει.

75% .Ρωτάω γιατι με τον φορτιστή δεν το κάνει. Έχει φτάσει στο 94%. Δεν υπάρχει άλλη μπαταρία. Μπορεί κάπως να μετρηθεί η μπαταρία; σε ΓΕΡΜΑΝΟ π.χ;

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βασικά από το changelog έκανε παράθεση μέλος στο xda από τον xpirt του δημιουργού της Fulmics...

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/stock-t2961073/page278

 

ωραίος, τη κατέβασα εδώ στη δουλειά που είμαι, αλλά θα περιμένω να πάω σε κάνα σοβαρό pc (το δικό μου, σπίτι μου) να κάνω την αναβάθμιση μη μου γίνει τούβλο με το εδώ μπρίκι

 

πάντως και από τη 30b είμαι αρκετά ευχαριστημένος σε σχέση με τις 5αρες, οπότε λίγη ακόμα βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη

 

με αυτή την ανανέωση που έχει υποστεί το κινητό θα το κρατήσω σίγουρα έως και κάνα χρόνο ακόμα μέχρι να σκεφτώ ψύχραιμα με τι να το αναβαθμίσω, προς το παρόν δε νιώθω ιδιαίτερα την ανάγκη, έχει αποδειχτεί πολύ καλό value for money το g3 σε σχέση με τα περισσότερα κινητά που έχω αγοράσει διαχρονικά

 

μόνο η μπαταρία με χαλάει αρκετά και προερχόμενος από sony με έως και 5 ώρες οθόνη η διαφορά μου κάθισε άσχημα (βέβαια τo g3 έχει άλλα θετικά σε σχέση με τη σειρά Ζ..)

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

75% .Ρωτάω γιατι με τον φορτιστή δεν το κάνει. Έχει φτάσει στο 94%. Δεν υπάρχει άλλη μπαταρία. Μπορεί κάπως να μετρηθεί η μπαταρία; σε ΓΕΡΜΑΝΟ π.χ;

μπορει να μετρηθη.ετσι που το περιγραφεις(με φορτιστη δεν το κανει) μαλλον η μπαταρια τα επαιξε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που περιμένουμε την 6 και άρα το τηλέφωνο θα γίνει πάλι σαν καινούριο θα ήθελα να ρωτησω μερικα πράγματα ..

1) οι εφαρμογές καλό θα ήταν να είναι εγκατεστημένες στην κάρτα μνήμης ή στη μνήμη του τηλεφώνου ;

Στην μνήμη του τηλεφώνου. Στην κάρτα μνήμης είχες λόγο να τις μεταφέρεις οταν οι συσκευές είχαν μισό ή 1 GB RAM. Τώρα με 32GB ή έστω και 16 γιατί να το κάνεις ?

Θα άξιζε μόνο για παιχνίδια που κατεβάζουν κάμποσα GB για data και δεν σου δίνουν δυνατότητα να επιλέξεις να πάνε τα data στην sd.

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, τη κατέβασα εδώ στη δουλειά που είμαι, αλλά θα περιμένω να πάω σε κάνα σοβαρό pc (το δικό μου, σπίτι μου) να κάνω την αναβάθμιση μη μου γίνει τούβλο με το εδώ μπρίκι

 

πάντως και από τη 30b είμαι αρκετά ευχαριστημένος σε σχέση με τις 5αρες, οπότε λίγη ακόμα βελτίωση είναι ευπρόσδεκτη

 

με αυτή την ανανέωση που έχει υποστεί το κινητό θα το κρατήσω σίγουρα έως και κάνα χρόνο ακόμα μέχρι να σκεφτώ ψύχραιμα με τι να το αναβαθμίσω, προς το παρόν δε νιώθω ιδιαίτερα την ανάγκη, έχει αποδειχτεί πολύ καλό value for money το g3 σε σχέση με τα περισσότερα κινητά που έχω αγοράσει διαχρονικά

 

μόνο η μπαταρία με χαλάει αρκετά και προερχόμενος από sony με έως και 5 ώρες οθόνη η διαφορά μου κάθισε άσχημα (βέβαια τo g3 έχει άλλα θετικά σε σχέση με τη σειρά Ζ..)

Ποιά κατεβασες;Έχεις συσκευή κάποιας από τις χώρες που αναφέρονται στο link με τις αναβαθμίσεις;

+100 σε όσα λες για το κινητό μας.Value for money.

Και να φανταστείς δεν έχω δοκιμάσει marshmallow ακόμα;)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το g3 στην παρουσα φαση ειναι καλυτερο απο το flex 2 εαν σας απασχολει το modding εστω και στον μικροτερο βαθμο.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το g3 στην παρουσα φαση ειναι καλυτερο απο το flex 2 εαν σας απασχολει το modding εστω και στον μικροτερο βαθμο.

+1000.....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...