Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα μπορεί κάποιος αν γίνεται και αν επιτρέπεται από το φόρουμ βέβαια να ζιπαρει τον home launcher τής lg και να τον ανεβάσει να το κατεβάσω γιατί έκανα μακ.....και το έσβησα.θα του είμαι υπόχρεος ευχαριστώ.

Υγ(έχω το-32gb.3g ram)..

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου είναι northern europe 6ne με v21a αναβαθμισμένο μέσω ota χωρίς επεμβάσεις και βάση imei μου βγάζει τελευταία τη Πολωνική 6po... v21a ότι θέλει βγάζει μου φαίνεται και στο northern europe 16G έχει μείνει πίσω στη v20h κάτι δεν πάει καλά με το site αυτό.

Μήπως υπάρχει κίνδυνος με την εισαγωγή του imei στη φόρμα μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση αλλά θα ήθελα απάντηση στην απορία μου αυτή αν κάποιος ξέρει

 

Και το δικό μου ενώ είναι γαλλικό, μου δείχνει πολωνικό με v21A......

Αρα είναι μούφα το utility......

 

Δεν ξέρω αν είναι επικίνδυνο.......

Link to comment
Share on other sites

ιταλια vodafone βγηκε η mm...στο δικό μου δεν ήρθε τίποτα,άρα είναι για branded.

αναμονή κάνα 2μηνο ακόμα

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.

Η πιό σοφή επιλογή θα ήταν να περίμενα να πέσει το g4

αλλά για τώρα πού το θέλω με βλέπω πιό κοντά στό 32άρι g3.

Μού αρέσει και περισότερο (πιό μαζεμένο) και για τίς περιορισμένες

απαιτήσεις μου νομίζω ότι θα με υπαρκαλύψει.Τώρα έχω το galaxy grand 2

και πιστεύω ότι θα δώ μεγάλη διαφορά σέ όλα.Στά 260€ πού βρίσκω το 32άρι,θέλω να

πιστεύω πως είναι η καλύτερη επιλογή,και αξίζει να δώσω 40€ παραπάνω από το 16άρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.

Η πιό σοφή επιλογή θα ήταν να περίμενα να πέσει το g4

αλλά για τώρα πού το θέλω με βλέπω πιό κοντά στό 32άρι g3.

Μού αρέσει και περισότερο (πιό μαζεμένο) και για τίς περιορισμένες

απαιτήσεις μου νομίζω ότι θα με υπαρκαλύψει.Τώρα έχω το galaxy grand 2

και πιστεύω ότι θα δώ μεγάλη διαφορά σέ όλα.Στά 260€ πού βρίσκω το 32άρι,θέλω να

πιστεύω πως είναι η καλύτερη επιλογή,και αξίζει να δώσω 40€ παραπάνω από το 16άρι.

 

Εχω το 32αρι ενα μηνα κ κάτι.Λοιπον η διαφορά με το g4 ειναι η κάμερα.Δεν λεμε πως του G3 ειναι κακη απλα η άλλη ειναι απο τις top.Σε καθημερινή χρηση δεν θα δεις διάφορα.ιδια αυτονομία,παρόμοιες οθόνες.Ταχύτατο και το G3.Αν δεν γεμίζεις το κινητό σου με εφαρμογές και το 16 θα σε καλύψει.Ήμουν στο ίδιο δίλλημα μονο που το G4 τοτε ειχε 360 και το ειχα αποκλείσει.Ενα ακομα + του G3 ειναι το χαμηλότερο Sar.Απο την άλλη αν μπορεις,περίμενε λιγο ακομα Γιατί οι τιμές πέφτουν μπορει να πεσει και 200 το g3 και να κατέβει απο τα 300 το G4.

Edited by Giannis114
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.

Η πιό σοφή επιλογή θα ήταν να περίμενα να πέσει το g4

αλλά για τώρα πού το θέλω με βλέπω πιό κοντά στό 32άρι g3.

Μού αρέσει και περισότερο (πιό μαζεμένο) και για τίς περιορισμένες

απαιτήσεις μου νομίζω ότι θα με υπαρκαλύψει.Τώρα έχω το galaxy grand 2

και πιστεύω ότι θα δώ μεγάλη διαφορά σέ όλα.Στά 260€ πού βρίσκω το 32άρι,θέλω να

πιστεύω πως είναι η καλύτερη επιλογή,και αξίζει να δώσω 40€ παραπάνω από το 16άρι.

 

Το g3 16gb είναι το λιγότερο vfm, η διαφορά του είναι μεγαλύτερη από τα 40 που υπολείπεται του g3 32gb.

Ομοίως το g3 32gb υπολείπεται επίσης πολύ περισσότερο του g4, σε σχέση με τα 50 που ζητάει παραπάνω το 2ο.

Από κει και πέρα εσύ αποφασίζεις.

Και όχι το g4, δεν είναι καλύτερο μόνο στην κάμερα όπως επισημαίνει λανθασμένα συμφορουμίτης παραπάνω, δεν έχουν παρομοίες οθόνες & ταχύτητα με g3 όπως επίσης λανθασμένα αναφέρθηκε.

Επίσης, το g4 υποφέρει από το γνωστό θέμα με τα bootloops.

Link to comment
Share on other sites

Το g3 16gb είναι το λιγότερο vfm, η διαφορά του είναι μεγαλύτερη από τα 40 που υπολείπεται του g3 32gb.

Ομοίως το g3 32gb υπολείπεται επίσης πολύ περισσότερο του g4, σε σχέση με τα 50 που ζητάει παραπάνω το 2ο.

Από κει και πέρα εσύ αποφασίζεις.

Και όχι το g4, δεν είναι καλύτερο μόνο στην κάμερα όπως επισημαίνει λανθασμένα συμφορουμίτης παραπάνω, δεν έχουν παρομοίες οθόνες & ταχύτητα με g3 όπως επίσης λανθασμένα αναφέρθηκε.

Επίσης, το g4 υποφέρει από το γνωστό θέμα με τα bootloops.

 

Το g4 το αποκλείω για τώρα.Το 32άρι g3 με 260€ (ταβάνι γιά μένα) αξείζει?

Απο το grand 2 θα δώ σημαντική διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Το g4 το αποκλείω για τώρα.Το 32άρι g3 με 260€ (ταβάνι γιά μένα) αξείζει?

Απο το grand 2 θα δώ σημαντική διαφορά?

 

Είχα και το Grand 2.Ε φυσικα έχει μεγαλη διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Το g4 το αποκλείω για τώρα.Το 32άρι g3 με 260€ (ταβάνι γιά μένα) αξείζει?

Απο το grand 2 θα δώ σημαντική διαφορά?

 

Αυστηρά ως 260, πιστεύω είναι από τις καλύτερες επιλογές.

Ρώτησε και στην επιλογή συσκευής, γιατί πιθανόν να υπάρχουν συσκευές που μου διαφεύγουν.

Link to comment
Share on other sites

Το g4 το αποκλείω για τώρα.Το 32άρι g3 με 260€ (ταβάνι γιά μένα) αξείζει?

Απο το grand 2 θα δώ σημαντική διαφορά?

μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα 16g έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν νομίζω ότι θα δεις διάφορες με τα 32. Στο ίδιο δίλημμα ήμουν και εγώ όταν το πήρα με την ίδια διαφορά στα χρήματα. Όσο αφορά την τιμή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι καλύτερο μόλις το πάρεις στα χέρια σου θα καταλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο stauros. Ειναι νυχτα με τη μερα αυτο που εχεις με αυτο που θα παρεις. Τωρα στο θεμα πιο να παρεις ειναι προσωπικο θεμα και φυσικα πως το χρησιμοποιεις το κινητο. Εγω κατεληξα στο 16g γιατι ακομη και τωρα το κινητο εχει 9g ελευθερα βαλε και την sd που εχω οποτε αχρειαστα μου φανηκαν. Τωρα για την χρηση που το κανω το 1g ram θα το εβλεπα να καθετε οποτε καθαρα ειναι δικο σου θεμα. Εγω προσωπικα λογο και της παρουσας καταστασης που βρισκεται το συστημα ολο να σου πω την αληθεια το 50 παραπανω θα το σκεφτομουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τωρα οσο αφορα το θεμα αμα εισαι εως τα 220 μην δεις τιποτα αλλο...σε αυτα τα λεφτα απλα το δεν υπαρχει κατι αλλο που να το ξεπερναει. Τωρα στα 260 νομιζω υπαρχει μια ακομη συσκευη μοντελο 2014 η οποια επισης εινα πολλυ καλη απλα δεν στην αναφερω σε αυτο το forum.

Link to comment
Share on other sites

Το g4 το αποκλείω για τώρα.Το 32άρι g3 με 260€ (ταβάνι γιά μένα) αξείζει?

Απο το grand 2 θα δώ σημαντική διαφορά?

 

Σε αυτά τα λεφτά πάρε το G flex 2

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα 16g έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν νομίζω ότι θα δεις διάφορες με τα 32. Στο ίδιο δίλημμα ήμουν και εγώ όταν το πήρα με την ίδια διαφορά στα χρήματα. Όσο αφορά την τιμή δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις κάτι καλύτερο μόλις το πάρεις στα χέρια σου θα καταλάβεις.

 

Άυριο το πρωί κάνω παραγγελια.

Αρχίζω να ψήνομαι για το 16άρι.Αν με καλύπτει γιάτην περιορισμένη χρήση πού το θέλω

(λίγο σερφάρισμα,καμιά φωτό και βίντεο, nova go,ote tv go) να γλιτώσω τα 50€ (να πάρω και καμιά θήκη).

Άσε που στά 260-270€ χάνει κάπως το vfm,γιατί με 50€ παραπάωω παιρνεις το g4.

Βασικό κριτήριο γιά μένα η μεγάλη οθόνη 5,5΄.Σε τέτοιο μέγεθος οθόνης θα μπορούσα να γλιτώσω χρήματα

πηγαίνοντας σε κινέζικα π.χ.lenova a 7000 κλπ αλλά δεν θέλω να πάω σε κινέζικα.

Μέχρι αύριο πρέπει να αποφασίσω γιά το 16άρι ή το 32.Το g3 είναι το μόνο σίγουρο.

Παιδιά σας κούρασα ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να πάρω το G3 από Ebay αλλά βλέπω ότι είναι το D851 αντί για το D855 που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Θα έχω πρόβλημα; Ή θα λειτουργεί κανονικά;

Παραθέτω και το λινκ της συσκευής.

http://www.ebay.com/itm/LG-G3-D851-Unlocked-T-Mobile-Android-Smartphone-4G-LTE-32GB-13-0MP-3-Colors-/321831406581?

Link to comment
Share on other sites

Το d851 είναι κλειδωμένο στην t-mobile δεν θα δουλεύει εδω στην Ελλάδα με τον δικό σου παροχο. Πρόσεξε το!
Link to comment
Share on other sites

Το d851 είναι κλειδωμένο στην t-mobile δεν θα δουλεύει εδω στην Ελλάδα με τον δικό σου παροχο. Πρόσεξε το!

 

Ναι αλλά λέει ότι το κινητό είναι Unlocked. Δεν παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλλον είναι γιατί λέει πως έχει ανοιχτεί το κουτί του αλλά είναι καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να πάρω το G3 από Ebay αλλά βλέπω ότι είναι το D851 αντί για το D855 που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Θα έχω πρόβλημα; Ή θα λειτουργεί κανονικά;

Παραθέτω και το λινκ της συσκευής.

http://www.ebay.com/itm/LG-G3-D851-Unlocked-T-Mobile-Android-Smartphone-4G-LTE-32GB-13-0MP-3-Colors-/321831406581?

 

Δε θα έχεις πρόβλημα,θα λειτουργεί κανονικά.Είναι και ξεκλείδωτο όπως λέει ο πωλητής.

Το μόνο που δεν έχει το συγκεκριμένο της T-mobile είναι η ασύρματη φόρτιση από το εργοστάσιο.Αν σε ενδιαφέρει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι μάλλον είναι γιατί λέει πως έχει ανοιχτεί το κουτί του αλλά είναι καλύτερα να επικοινωνήσεις μαζί τους.

 

Unlocked εννοεί οτι είναι της T-mobile το μοντέλο,αλλά μπορεί να δουλέψει με οποιαδήποτε sim.

Unboxed είναι μάλλον αυτό που θες να πεις εσύ,δηλαδή αποσυσκευασία-άνοιγμα.Και όπως λένε το κάνουν για να δουν ότι όλα είναι ok πριν την αποστολή.

Υγ.:Εάν κατάλαβα καλά;)

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να πάρω το G3 από Ebay αλλά βλέπω ότι είναι το D851 αντί για το D855 που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Θα έχω πρόβλημα; Ή θα λειτουργεί κανονικά;

Παραθέτω και το λινκ της συσκευής.

http://www.ebay.com/itm/LG-G3-D851-Unlocked-T-Mobile-Android-Smartphone-4G-LTE-32GB-13-0MP-3-Colors-/321831406581?

Όπως ανφερθηκε και παραπάνω.

Δεν θα έχεις όμως 4g (δεν ταιριάζουν οι μπάντες με τις δικές μας) και δεν ξέρω αν θα έχει Ραδιόφωνο.

___________

 

Το λέω απο προσωπική εμπειρία με g2 της t mobile.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει.

Θέλω να πάρω το G3 από Ebay αλλά βλέπω ότι είναι το D851 αντί για το D855 που κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

Θα έχω πρόβλημα; Ή θα λειτουργεί κανονικά;

Παραθέτω και το λινκ της συσκευής.

http://www.ebay.com/itm/LG-G3-D851-Unlocked-T-Mobile-Android-Smartphone-4G-LTE-32GB-13-0MP-3-Colors-/321831406581?

εγγυηση ομως μαλλον μονο στο ebay,νομιζω οτι Ελλαδα δεν κυκλοφορησε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις πρόβλημα,θα λειτουργεί κανονικά.Είναι και ξεκλείδωτο όπως λέει ο πωλητής.

Το μόνο που δεν έχει το συγκεκριμένο της T-mobile είναι η ασύρματη φόρτιση από το εργοστάσιο.Αν σε ενδιαφέρει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Unlocked εννοεί οτι είναι της T-mobile το μοντέλο,αλλά μπορεί να δουλέψει με οποιαδήποτε sim.

Unboxed είναι μάλλον αυτό που θες να πεις εσύ,δηλαδή αποσυσκευασία-άνοιγμα.Και όπως λένε το κάνουν για να δουν ότι όλα είναι ok πριν την αποστολή.

Υγ.:Εάν κατάλαβα καλά;)

 

Γνωρίζω τι είναι unlocked. Απλά δεν ανοίγουν το κουτί για να δουν αν είναι όλα οκ. Δεν ξέρω γιατί το έχουν κάνει αλλά εγώ δεν θα το έπαιρνα. Επίσης το d855 που προορίζεται για Ευρώπη έχει ελάχιστη διαφορά και δεν θα έχεις να ανησυχείς για κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παντός εγώ που βλέπω τις συχνότητες το D851 εχεις λιγότερες συχνότητες που χρησιμοποιούμε εδώ Ελλάδα σε σχέση με το D8t5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...