Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απλα θελω να παιρνω γρηγορα τα updates να μην χρειαζομαι custom roms εχω ξοδεψει απειρο χρονο για να ψαχνω πως θα κανω καλυτερο το κινητο μου κατι το οποιο πιστευω οτι θα επρεπε να φροντιζουν οι εταιριες και οχι οι καταναλωτες

Μα νομίζω ότι για να έχουμε αυτά που μας δίνει το iphone τα έχουμε και με το παραπάνω. Δεν χρειάζομαστε ούτε custom, ούτε αναβαθμίσεις, ούτε χρόνο και κυρίως, ούτε 700€ για να το κάνουμε χειρότερο. Δηλαδή σαν το iphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις--->Δίκτυα--->GSM only.

Δεν έχω τέτοια επιλογή σε στοκ. Μόνο GSM/WCDMA είναι η πιο απλή, που δεν είναι 2g

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια επιλογή σε στοκ. Μόνο GSM/WCDMA είναι η πιο απλή, που δεν είναι 2g

 

δεν την εχεις γιατι μαλλον εχεις wind,,, κι εγω τελειως στοκ ειμαι αλλα εχω τετοια επιλογη γιατι εχω cosmote

αν θυμαμαι καλα ενας φιλος με g2 και wind το ειχε μονο σε 3g (wcdma) και δεν ειχε θεμα

Link to comment
Share on other sites

δεν την εχεις γιατι μαλλον εχεις wind,,, κι εγω τελειως στοκ ειμαι αλλα εχω τετοια επιλογη γιατι εχω cosmote

αν θυμαμαι καλα ενας φιλος με g2 και wind το ειχε μονο σε 3g (wcdma) και δεν ειχε θεμα

εγω με wind (και στοκ οταν ειμουν και cloudy που ειμαι ) εχω επιλογη για gsm only, βασικα ειχα ολες τις επιλογες.μαλλον κατι αλλο φταιει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω στα ίδια χρήματα ίσως έλεγα ναι αλλά μετά από iphone 4 και 4s και με την εμπειρία του Lollipop δεν βρίσκω λόγο για να πλήρωνα τη διαφορά σε σχέση με το G3 μετά από ένα έτος χρήσης του πάντα με τη stock.

Μία αμεσότητα ιδιαίτερα στη κάμερα θα την ήθελα αλλά κάτι παραπάνω δυσκολεύομαι να εστιάσω που να πλησιάζει σε τίμημα για μένα το ζητούμενο ποσό της Apple.

Αν είχα macbook η κατάσταση θα μετρούσε διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι πολυ σωστο,αλλα απο την αλλη το iphone δεν παυει να ειναι ενα "κλειδωμενο" τηλεφωνο που μονο η εταιρεια ελενχει ποτε και πως θα αναβαθμησθει.επισης για μενα στα κατα ,οχι μονο του iphone, ειναι η μη δυνατοτητα αλλαγης μπαταριας,η ελειψη ραδιοφωνου,καρτας μνημης,blouthooth κλειδωμενο(iphone) και αλλα που το g3 προσφερει απλοχερα.αποψι μου.

 

Αν και off-topic ο λόγος ακριβώς που είπες που σκέφτομαι πλέον μήλο με την πολιτική των εταιρειών σιγά σιγά στα android.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν και off-topic ο λόγος ακριβώς που είπες που σκέφτομαι πλέον μήλο με την πολιτική των εταιρειών σιγά σιγά στα android.

 

+1000 δυστυχως..

Link to comment
Share on other sites

Εμμμ οσο πάνε σε κλειδώματα και λοιπά χάνεται η έννοια του modding. Ειδικά όταν χάνεις την εγγύηση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ βέβαια από την άλλη όλο και περισσότερο κόσμο (μεταξύ αυτού κι εμένα) που έχει αρχίσει και βαριέται το modding

 

θες απλά ένα τηλέφωνο να λειτουργεί και πλέον και το android είναι πλήρες και τα custom firmware των κατασκευαστών είναι αρκετά πλήρη ώστε να μη σου λείπουν πράγματα και να θες να αρχίζεις το ψάξιμο στο xda

 

αν έχεις τέτοιες ανησυχίες στο κάτω κάτω καλό είναι να κοιτάς κυρίως σε nexus, τα οποία βέβαια ανέκαθεν υστερούν σε διάφορά χαρακτηριστικά από τις άλλες ναυαρχίδες, αλλά η ψαλίδα έχει κλείσει και μάλιστα πολύ πλέον

 

παίρνοντας ένα κινητό σαν το g3 ή g4 θες απλά ένα κινητό που κάνει όσο το δυνατόν περισσότερα σε όσο το δυνατόν καλύτερη τιμή όπως βγαίνει από το κουτί το παραπάνω ψάξιμο για όσους έχουν ακόμα το μικρόβιο είναι για άλλες συσκευές

 

τα βασικά (και παραπάνω) τα έχεις ήδη, καθώς και την πολυτέλεια (πλέον) της αποσπώμενης μπαταρίας και sd

 

άντε να κάνεις κάνα root και αυτό κυρίως για τις διαφημίσεις

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να πάρω ¨κλειστό¨λειτουργικό τότε μόνο iphone υπάρχει στο χάρτη για εμένα... Αλλά δεν είναι το θέμα να αναλύσω το σκεπτικό μου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

εντάξει για να μη βγούμε off topic ας πούμε ότι θα συμφωνήσω, όμως σε γενικές γραμμές υπάρχει και η προτίμηση του λειτουργικού και το android σα λειτουργικό από μόνο του ακόμα και σε στοκ μορφές είναι προτιμότερο από πολλούς σε σχέση με το ενοχλητικά περιορισμένο και φυσικά υπερτιμημένο ios

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες διάβασμα :blink: και από τις εντυπώσεις ενός φίλου που το έχει, είμαι έτοιμος να το πάρω. Πριν λίγες μέρες βρήκα αυτό το κινητό ¨LETV L1 PRO¨: http://www.vickmall.com/original-letv-pro-4g-fdd-lte-qualcomm-810-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html και μπερδεύτηκα λίγο.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες διάβασμα :blink: και από τις εντυπώσεις ενός φίλου που το έχει, είμαι έτοιμος να το πάρω. Πριν λίγες μέρες βρήκα αυτό το κινητό ¨LETV L1 PRO¨: http://www.vickmall.com/original-letv-pro-4g-fdd-lte-qualcomm-810-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html και μπερδεύτηκα λίγο.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Πρώτη εντύπωση, τέλειο. Απο κει και πέρα 300 euro για κινέζο χωρίς εγγύηση και μάρκα που εγώ προσωπικά δεν ξέρω, μεγάλο ρίσκο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές ώρες διάβασμα :blink: και από τις εντυπώσεις ενός φίλου που το έχει, είμαι έτοιμος να το πάρω. Πριν λίγες μέρες βρήκα αυτό το κινητό ¨LETV L1 PRO¨: http://www.vickmall.com/original-letv-pro-4g-fdd-lte-qualcomm-810-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html και μπερδεύτηκα λίγο.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Θα συμφωνησω με Guz..γιατι δεν κοιτας το g3;Εγω το εχω 2 μερες το κινητο και με τα λιγα π εχω δει φαινεται να ειναι απλα οπλο για τα λεφτα του..μιλαω για το 32αρι/3ram π ειναι στα ιδια λεφτα με αυτο π δειχνεις.

Edited by lefteris556
Link to comment
Share on other sites

246.91MB καινούργια έκδοση λογισμικού κατεβαίνει τώρα δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό ξέρει κανείς τι βελτιώσεις περιλαμβάνει;
Link to comment
Share on other sites

246.91MB καινούργια έκδοση λογισμικού κατεβαίνει τώρα δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό ξέρει κανείς τη βελτιώσεις περιλαμβάνει;

Μεγαλουτσικη είναι. Μπας και είναι καμία 5.1.1?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να διαβάσω για έκδοση από την ενημερωτική καρτέλα που βγάζει.

Όταν την επιλέγω με πάει στο γνωστό μενού της χειροκίνητης ανανέωσης αλλά δεν αναφέρει κάτι περισσότερο.

Θα δείξει πάντως μόλις ολοκληρωθεί το κατέβασμα.

Please wait...

Link to comment
Share on other sites

246.91MB καινούργια έκδοση λογισμικού κατεβαίνει τώρα δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό ξέρει κανείς τι βελτιώσεις περιλαμβάνει;

 

OTA ή μέσω καλωδίου usb?

Link to comment
Share on other sites

μέσω OTA μου ήρθε.

Σουηδικό 6NE 409 unbranded.

Θυμάμαι η lollipop μου είχε έρθει αργότερα από τους τελευταίους, τώρα πως κι έτσι;

5.0 έκδοση Android

V21a-EUR-XX έκδοση λογισμικού

 

Καθυστέρησα λόγω μπαταρίας.

Ή αναβάθμιση διήρκεσε περίπου 22 λεπτά.

 

Παραλίγο να κάνω βλακία προσπάθησα να σβήσω τα προσωρινά δεδομένα και βλέπω μετά από λίγο να βγαίνει το logo της LG. στο κέντρο της οθόνης life is good χωρίς το power by Android στο κάτω μέρος και τα χρειάστηκα ήταν στο 66% του downloading και σωστά υποθέτω τι διάολο συμβαίνει βλέπω τη μπαταρία στο 28% και αναγκάστηκαν να πεταχτώ για το φορτιστή!

 

Μικρό-βελτιώσεις από τη Google μάλλον αυτές οι μηνιαίες.

 

Anyway not a BIG boost.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...