Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα εχω και εγω ενα Θέμα το πήρα την παρασκευή απο σκρουτζομαγαζο στην ομηρου titan black 16αρι , χθες πήγα και άλλαξα την sim μου σε micro την βαζω πάνω και μου γράφει δίκτυο κλειδώθηκε ( network locked ) και σημα μηδέν... Παω πάλι στην vodafone τους λεω την ιστορία δοκιμάζουμε την σιμ σε αλλο τηλ και λειτουργούσε βάζουμε άλλη σιμ στο g3 ...τα ιδια. Μου λενε ειναι κλειδωμένο το κινητό πήγαινε το πίσω.. Ήμαρτον είναι δυνατόν να πουλάνε κλειδωμένα κινητά και να μην σου λένε τίποτα τι να το κάνω το κινητό αν δεν δουλεύει η σιμ ; Αύριο πρωί θα το παω απο εκει... Είχε αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; συγνώμη για το μακροσκελές ποστ

 

Είχε συζητηθεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν με ένα παιδί που είχε αντίστοιχο πρόβλημα. Δεν θυμάμαι πως το έλυσε πήγαινε στο μαγαζί που το πήρες γιατί πιθανότατα το τηλέφωνο να είναι branded και ενδεχομένως να δέχεται μια συγκεκριμένη sim του δικτύου που για αυτό προοριζόταν. Ίσως λυθεί το πρόβλημα με κάποια άλλη rom αλλά εδώ ας βοηθήσει κάποιο παιδί που το έχει καλύτερα με τα φλασαρισματα κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι,τα ιδια κανει...Και φυσικα δεν το βλεπει και το Lg pc suite αφου δεν ανοιγει...

Προσπάθησε με τον συνδυασμό κουμπιών (power Button και του κουμπί που χαμηλωνει) όταν η συσκευή είναι κλειστή να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το μενού που θα σου ανοίξει, βίντεο μπορείς να βρεις στο YouTube. Ίσως λύσει το πρόβλημα

Εδώ ένα βίντεο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες έχετε να προτείνεται κάποια ρομ για το κινητο και κάποιο τρόπο να το ρουταρο δοκιμασμένο πάντα. Αρετρό καιρό το κράτησα σστοκ.φτανει πια :)
Link to comment
Share on other sites

Τα τρία κεντρικά κουμπιά κατω υπάρχει τρόπος να αλλάξουν όπως ήταν στο κιτ κατ ή μόνο με ρουτ;
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα . Σήμερα αντάλλαξε το ζ2 μ με το 16αρι . Τελικά όσα διάβαζα για το λαγκ ισχύουν δυστυχώς. Από το βελούδινο ζ2 υπάρχει τεράστια διαφορά. Θα δείξουν οι επόμενες μέρες :-) πάντως το μέγεθος σαν συσκευή δεν υπάρχει είναι τρομερό

Ακριβως τα ιδια σχολια και απο εμενα... Βεβαια εγω προερχομαι απο nexus και αρκετα παλιο μαλιστα(samsung galaxy nexus το οποιο με την 4.3 πετουσε)...

Σε σχεση με xiaomi redmi note με miui επισης ειναι πολυ πιο λαγκι... Ο κινεζος σαρωνει... Μιλαω παντα για καθημερινη χρηση και οχι εφαρμογες με μεγαλες απαιτησεις.

 

Βγαλε ομως 1-2 φωτογραφιες και κατεβασε και κανενα 4κ wallpaper και θα ξεχασεις το λαγκ.

 

 

 

Ρε παιδια εσεις δουλευετε με dalvik η με art? Στο νεξους ειχα δοκιμασει art αλλα ειχα καποια κολληματακια. Τωρα στο g3 βλεπω οτι σαν προεπιλογη παλι ειναι dalvik

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τα ιδια σχολια και απο εμενα... Βεβαια εγω προερχομαι απο nexus και αρκετα παλιο μαλιστα(samsung galaxy nexus το οποιο με την 4.3 πετουσε)...

Σε σχεση με xiaomi redmi note με miui επισης ειναι πολυ πιο λαγκι... Ο κινεζος σαρωνει... Μιλαω παντα για καθημερινη χρηση και οχι εφαρμογες με μεγαλες απαιτησεις.

 

Βγαλε ομως 1-2 φωτογραφιες και κατεβασε και κανενα 4κ wallpaper και θα ξεχασεις το λαγκ.

 

 

 

Ρε παιδια εσεις δουλευετε με dalvik η με art? Στο νεξους ειχα δοκιμασει art αλλα ειχα καποια κολληματακια. Τωρα στο g3 βλεπω οτι σαν προεπιλογη παλι ειναι dalvik

 

Προφανώς και δεν έχει πάρει lollipop, διότι εάν είχε πάρει, δε θα έμπαινες στο δίλημμα art ή dalvik αφού δε σου δίνετε το περιθώριο επιλογής επειδή λειτουργεί με art ως προεπιλογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες έχετε να προτείνεται κάποια ρομ για το κινητο και κάποιο τρόπο να το ρουταρο δοκιμασμένο πάντα. Αρετρό καιρό το κράτησα σστοκ.φτανει πια :)

 

Υπάρχει αντίστοιχο thread για custom roms, στο οποίο μπορείς να θέσεις τις ερωτήσεις σου. Πάντως καλές είναι του Cloudy και φυσικά οι Androidnow HD.

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες ο ήχος της συσκευής χαμηλώνει μόνος του. Δηλαδή είναι στο messenger για παράδειγμα και ο ήχος των πλήκτρων μια είναι νορμάλ και μετά χαμηλώνει. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα παιδια.χωρις να θελω ν ανοιξω καποιες συζητησεις χωρις λογο,μιας και ποσταρω πολυ μα παρα πολυ αραια,αν και απ τα πιο παλια μελη εδω μεσα με διαδρομη στο mod απο παρα πολυ παλια,και συγγνωμη γι αυτο που θα πω,εσεις που ειχατε Samsung και πηγατε μετα lg και δει, top μοντελα της οπως αυτο,πως νιωσατε?απαντηστε μου ειλικρινως σας παρακαλω πολυ,γιατι νιωθω αβολα με το νεο μου g3 που μ εκανε η αναγκη να το παρω λογω μεγαλης οθονης,επειδη εχασα το note 3 που ειχα και ειπα να δωσω πολυ λιγα χρηματα να παρω ενα lg ,γιατι το Samsung 6 λογω των δυσαναλογων bezel δεν μου αρεσει και να μη δωσω πολλα χρηματα,γιατι δεν υπαρχουν για note 4.πες τε μου,γιατι λαγκαρει ετσι,γιατι τα χρωματα και δει μαυρο απλα δεν υπαρχουν,γιατι η μπαταρια ειναι παντελως ανυπαρκτη,γιατι ο ηχος του ειναι ετσι,γιατι με ολα αυτα που διαβασα εδω στο thread δεν υπαρχει rom της προκοπης ,γιατι δεν υπαρχει kernel που να το βοηθαει στην μπαταρια του,η τελος παντων καποιος μπορει να με βοηθησει με συγκεκριμενες απαντησεις πως καταφερε να δεχτει ολα αυτα,αλλα το modaρισε και παιζει καλα?δεν δημιουργω θεμα αντιπαραθεσης,προς θεου λυση ψαχνω για να βοηθηθω,φιλικα προς ολους ντινος

 

Σου απαντάω εδώ. Στο θέμα που έχεις ποστάρει είσαι εντελώς εκτός θέματος.

Πάμε λοιπόν να τα πάρουμε ένα-ένα γιατί έχεις βγάλει το κινητό, ως το χειρότερο ουσιαστικά.

 

1) Με 20H (εννοείται με factory reset) έχεις τόσο θέμα όσο λες? Έχουν αναφέρει τόσο εδώ όσο και xda ότι από αυτό το update τα πράγματα έχουν γίνει πάρα πολύ καλά. Εγώ με custom LG based rom, τόσο με 20H όσο και 20Κ τώρα δεν έχω κανένα lag. Ή να το θέσω καλύτερα, lag που να οφείλεται στο κινητό και όχι σε κάποια εφαρμογή. Αν αργεί το fb να ανοίξει δεν μου φταίει το κινητό. Στις εναλλαγές εφαρμογών είναι ακαριαίο και άμεσο. Βέβαια έχω το 3αρι αλλά και πάλι κάτι θα έβλεπα. Ούτε redraws έχω. Στην τελική android αλαγκάριστο δεν γίνεται εντελώς, και αν είχες πριν TW τότε μου κάνει εντύπωση που λες για lag. Ο TW είναι ότι χειρότερο έχω δουλέψει ποτέ σε τέτοιο θέμα.

 

2) Με κάθε φιλική διάθεση αλλά τι περίμενες. Πήρες κινητό με LCD και όχι με AMOLED. Πως περίμενες δηλαδή να βλέπεις το μαύρο, μαύρο? Στις Amoled το βλέπεις μαύρο καθώς η οθόνη ανάβει μόνο στα σημεία που πρέπει να απεικονίσει οποιοδήποτε άλλο χρώμα. Στο μαύρο δεν ανάβει. Δηλαδή δεν κάνει τίποτα για να το απεικονίσει. Άρα το μαύρο της είναι εντελώς φυσικό. Αντίθετα η LCD πρέπει να ενεργοποιηθεί όλη ακόμα και για να δώσει ακόμα και σε ένα σημείο οποιοδήποτε χρώμα, ακόμα και αυτό του μαύρου. Έτσι το μαύρο θα μοιάζει πάντα ξεβαμμένο. Όσο αναφορά τα χρώματα. Εμένα μου φαίνονται πιο γήινα και όχι τα υπερτονισμένα(ψεύτικα κατά την γνώμη μου αλλά ωραία στο μάτι) χρώματα των amoled.

 

3) Μπαταρία. Ανύπαρκτη δεν είναι. Αν θα μπορούσε καλύτερα? ΝΑΙ. Αν θα έπρεπε να είναι καλύτερη. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. Άλλα άλλο να φτάνουμε στον μηδενισμό. Εγώ προσωπικά βγάζω ανετότατα τις 5 ώρες οθόνης μέσα σε μία μέρα χρήσης(πρωί-βράδυ) 70-75% σε wifi και 25-30% σε 3G. LTE δεν χρησιμοποιώ. Δεν βρίσκω και το λόγο. Τις 5 ώρες τις έχω βγάλει με ότι rom θες.

Lollipop stock, lollipop custom διάφορες εκδόσεις, AOSP/CM based.

Και δεν μιλάω για 5 ώρες στο 1-3% να απομένει. Σπανιώς φορτίζω κάτω από 20-25%.

 

4) Ο ήχος??? Τι εννοείς? Και δυνατό μεγάφωνο έχει, και καθαρό. Στο ακουστικό δεν έχω θέμα πέραν του γνωστου GSM buzz που είναι πιο έντονο στο G3 σε σχέση με άλλα κινητά παρότι υπάρχει και στα άλλα. Αλλά πρέπει να το γνωρίζεις σαν πρόβλημα για να το παρατηρήσεις. Διαφορετικά ο μέσος χρήστης δεν αντιλαμβάνεται αν δεν του το πεις και δεν πάει να μιλήσει σε ήσυχο περιβάλλον με την προσοχή του στραμμένη να εντοπίσει το πρόβλημα.

 

5) Kernel. Αφού ο στοκ κάνει μια χαρά δουλειά όπως έχει αποδειχτεί. Τώρα γιατί δεν υπάρχει? Τι να σου πω? Προφανώς δεν ασχολείται κάποιος dev ή δεν έχουν βγεί οι πηγές ή δεν ξέρω και εγώ τον λόγο. Αλλά αν πάμε να μιλήσουμε για modding γενικώς μεταξύ Sammy και LG τότε καληνύχτα. Μόνο και μόνο το Knox αρκεί για να θέσει οποιαδήποτε συσκευή Samsung μετά το S4(και αυτό μετά από κάποιες εκδόσεις) εκτός συζήτησης για το οτιδήποτε αφού χάνεται για πάντα η εγγύηση σε αντίθεση με τα LG.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

απαιχτος κωστα μου

1 εννοειτε οτι δε μιλαω για εφαρμογη,αλλα για εναλλαγη εφαρμογων.την 20h εχει.

2 η τοποθετηση σου για το μαυρο ειναι πολυ σωστη

3 ισως δεν εστρωσε ακομη.ειμαι στην 7 -8 η φορτιση

4 ηχος για μενα δεν ειναι σωστος .προσωπικη μου αποψη

5 αυτο ειδα οτι δεν ασχολειτε πολυς κοσμος.γι αυτο kernel δεν πιστευω να βγαλει κανεις

σωστη και η τοποθετηση σου για τον knox

 

σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

είχα στο κινητό το titanium backup, το βγάζω, πάω να το ξαναπεράσω και βγάζει η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί.Δεν είναι μόνο με το συγκεκριμένο αλλά με πολλές εφαρμογές είτε από play store είτε apk

 

υγ fixed

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

απαιχτος κωστα μου

1 εννοειτε οτι δε μιλαω για εφαρμογη,αλλα για εναλλαγη εφαρμογων.την 20h εχει.

2 η τοποθετηση σου για το μαυρο ειναι πολυ σωστη

3 ισως δεν εστρωσε ακομη.ειμαι στην 7 -8 η φορτιση

4 ηχος για μενα δεν ειναι σωστος .προσωπικη μου αποψη

5 αυτο ειδα οτι δεν ασχολειτε πολυς κοσμος.γι αυτο kernel δεν πιστευω να βγαλει κανεις

σωστη και η τοποθετηση σου για τον knox

 

σ ευχαριστω πολυ

 

Αν δεν το έχεις κάνει, ενεργοποίησε τις επιλογές προγραμματιστή και βάλε το animation speed στο 0,5 όπως κάναμε σε όλα τα Samsung μια ζωή για να ακούσουν.

Λογικά θα σε βοηθήσει αρκετά.

Έχω το 16αρι και δεν έχω θέμα, όταν επειδή είμαι ψυχακιας είχα θέμα στο Note 3.. lol.. Άρα καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Δοκίμασε αυτό που σου είπα κι εδώ είμαστε να βοηθήσουμε. Απλά δεν θυμάμαι που πατάς 7 φορές για να ξεκλεισωσεις τις επιλογές προγραμματιστή. Χτυπά μία στο Google και θα στο βγάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

απαιχτος κωστα μου

1 εννοειτε οτι δε μιλαω για εφαρμογη,αλλα για εναλλαγη εφαρμογων.την 20h εχει.

2 η τοποθετηση σου για το μαυρο ειναι πολυ σωστη

3 ισως δεν εστρωσε ακομη.ειμαι στην 7 -8 η φορτιση

4 ηχος για μενα δεν ειναι σωστος .προσωπικη μου αποψη

5 αυτο ειδα οτι δεν ασχολειτε πολυς κοσμος.γι αυτο kernel δεν πιστευω να βγαλει κανεις

σωστη και η τοποθετηση σου για τον knox

 

σ ευχαριστω πολυ

 

Δεν κάνει τίποτα.

 

Factory reset μετά το update του firmware έκανες? Ειδικά αν έγινε αναβάθμιση από kitkat -> lollipop.

Εγώ δεν έχω τέτοιο lag ή τουλάχιστον τόσο που να το καταλαβαίνω χωρίς να κάτσω να το παρατηρήσω και να έχω στήσει "άτυπο" χρονόμετρο για να δω αν κάνει και πόση ώρα κάνει.

Για το ήχο είναι σεβαστή η προσωπική άποψη του καθενός. Δεν έχουμε όλοι τα ίδια αυτιά. :p:p:p

Τώρα για development, επειδή πριν είχα g2, και εκεί την πιο ώριμη φάση του την έπιασε στο 1+ χρόνο κυκλοφορίας. Δηλαδή αφού βγήκε για τα καλά το g3 στις αγορές. Οπότε πιστεύω ότι με τα το g4 ίσως δούμε καλά πράγματα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για τον ηχο ο φιλος εχει δικιο οτι δεν ειναι καλος. Τοσο κατα την κληση που ακουγεται αυτο το βουητο αλλα και κατα την αναπαραγωγη. Μετρο συγκρισης ενα xiaomi redmi note στα 140 ευρω το οποιο ακουγεται απιστευτα καλυτερα και πιο δυνατα σε σχεση με το lg.

 

Τα lag υπαρχουν στο ανοιγμα των εφαρμογων...υπαρχουν ακομα και στο ανοιγμα της καρτελας των ρυθμισεων με lp και factory reset με μονες εφαρμογες το viber και το tapatalk. Το miui πως μπορει να ειναι τοοσο γρηγορο και χωρις lag και η lg εχει τετοια θεματα στη ναυαρχιδα της?

 

Το κινητο αξιζει τα λεφτα του μονο για την οθονη και την καμερα. Οχι τα 560 ευρω αλλα τα 315 που το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο... Για να ειμαστε ειλικρινεις...

 

 

Η μπαταρια για τη χρηση που του κανω θα πω οτι ειναι οκ. Στην τριτη φορτιση κρατησε 24ω36λ με 5ω26λ οθονη...συνεχεια ανοιχτο το wifi, αρκετο viber, κλησεις, 5-10 λεπτα παιχνιδια και κανενα τεταρτο youtube με δυνατο ηχο... Εχω βγαλει και 48 ωρες με 3ω53λ οθονη αλλα χωρις κλησεις και παιχνιδια

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αξιζει τα λεφτα του μονο για την οθονη και την καμερα. Οχι τα 560 ευρω αλλα τα 315 που το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο... Για να ειμαστε ειλικρινεις...

 

Συμφωνώ πέρα ως πέρα. Με το G4 ελπίζω να παρουσιάσει μία ναυαρχίδα αντάξια του ονόματος της.

Εγώ μάλλον δεν θα την ξανατιμήσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πέρα ως πέρα. Με το G4 ελπίζω να παρουσιάσει μία ναυαρχίδα αντάξια του ονόματος της.

Εγώ μάλλον δεν θα την ξανατιμήσω.

Παιδια ελεος μην το ισοπεδώνουμε κιολας? Αυτήν την στιγμη που μιλαμε ειναι ανταξιο του ονόματος του. Και ακομα εχει χρόνο για να βελτιωθει κι αλλο. πχ android 5.1

Οσο για την μπαταρια το χουμε πει οτι με τετοια αναλυση ειναι φυσικο και επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, και οποιος άλλος θέλει, είμαι απο Πάτρα! Οποίος θέλει να δει το κινητό μου και να μου δειξει που είναι και πως βλέπουμε το lag.. Ευπρόσδεκτος! Είμαι με chupa chups.. Οχι aosp κλπ..

Ο μόνος λογος που με "ΧΑΛΑΕΙ" σαν κινητο ειναι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλοι ολοι σας,δυσκολη η μεταβαση μου σε lg ,οπως και ναχει.μη σας ξαναυρισω σε προηγουμενα post που εχετε πει παλιοτερα,αλλα ειλικρινα θελω να το κρατησω.δεν μπορει να εχει τοσο θεμα η μπαταρια του,κατι θα υπαρχει.σας ευχαριστω πολυ ολους σας
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο, και οποιος άλλος θέλει, είμαι απο Πάτρα! Οποίος θέλει να δει το κινητό μου και να μου δειξει που είναι και πως βλέπουμε το lag.. Ευπρόσδεκτος! Είμαι με chupa chups.. Οχι aosp κλπ..

Ο μόνος λογος που με "ΧΑΛΑΕΙ" σαν κινητο ειναι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ..

 

Ακομα και αν δεν βλεπεις το lag βαλτο διπλα σε ενα g2 και θα καταλαβεις τη διαφορα. Το θεωρω απαραδεκτο να βγαζεις ναυαρχιδα που ειναι πιο αργη απο την προηγουμενη ναυαρχιδα σου ακομα και αν η νεα εχει οθονη που καταναλωνει περισσοτερους πορους... Μεγαλη αναβαθμιση στην οθονη που δεν ακολουθηθηκε απο αντιστοιχα μεγαλη αναβαθμιση σε μπαταρια και επεξεργαστη...

 

 

Παρολα αυτα εμενα μου αρεσει πολυ σαν κινητο και δεν θεωρω οτι εκανα λαθος αγορα. Ηξερα τα θετικα και τα αρνητικα και εκανα την επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας πλζ. Ανοίγω το play store αλλά μένω με άσπρο φοντο,δεν ανοίγει καν. Το κλείνω από διεργασίες, έκανα επανεκκίνηση , διαγραφή δεδομένων αλλά τπτ.ξέρει κανένας τι φταίει;

 

 

EDIT:Επισης Δεν μου κανει install ta drivers στο πισι.Οι υπηρεσιες google στις εφαρμογες του κινητου μου λενε ΄΄γινεται επανεκινηση΄΄.Σημαινουν κατι ολα αυτα?

Edited by leongr18
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν δεν βλεπεις το lag βαλτο διπλα σε ενα g2 και θα καταλαβεις τη διαφορα. Το θεωρω απαραδεκτο να βγαζεις ναυαρχιδα που ειναι πιο αργη απο την προηγουμενη ναυαρχιδα σου ακομα και αν η νεα εχει οθονη που καταναλωνει περισσοτερους πορους... Μεγαλη αναβαθμιση στην οθονη που δεν ακολουθηθηκε απο αντιστοιχα μεγαλη αναβαθμιση σε μπαταρια και επεξεργαστη...

 

 

Παρολα αυτα εμενα μου αρεσει πολυ σαν κινητο και δεν θεωρω οτι εκανα λαθος αγορα. Ηξερα τα θετικα και τα αρνητικα και εκανα την επιλογη μου.

Φιλε μου δεν θα συμφωνησω και τοσο μαζι σου. Το κινητο μπορει να δειχνει οπως λες πιο αργο και γι αυτο ωφειλεται η οθονη του. Και ολο αυτο διοτι δεν ητανε ετοιμος ο snapdragon 805 που θα ετρεχε καλυτερα την quand hd αναλυση. Και δεν γινεται μια εταιρια να καθυστερησει και πλυ ενα μοντελο διοτι οπως βλεπεις υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος. Παρολο αυτα τα πηγε εξαιρετικα και στις πωλησεις και σε αξιολογησεις.

Αν σου εβγαζε με 1080 θα ελεγες οτι δεν αξιζει η αγορα του.

Αλλα αν το ψαξεις καλα και το δουλεψεις τοτε βλεπεις οτι ειναι κλασης ανωτερο του g2 σε πολλα αλλα πλην της αυτονομιας. Ειδικα με τα τελευταια updates τα παει πολυ καλα.

Και στην τελικη αφου το θετεις ετσι οτι δεν δεχεσαι μια ναυαρχιδα να ειναι πιο αργη απο ενα αλλο μοντελο της ιδιας εταιριας τοτε θα σου πω οτι υπαρχει τηλεφωνο της LG που λιωνει στην κυριολεξα και το G3 και το G2 και αυτο ειναι το G-FLEX.

Παντα φιλικα χωρις παρεξηγησεις.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή άλμπουμ,

Πως επιλέγουμε φωτογραφίες?

Για να διαγραψουμε πολλές μαζί ας πούμε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν θα συμφωνησω και τοσο μαζι σου. Το κινητο μπορει να δειχνει οπως λες πιο αργο και γι αυτο ωφειλεται η οθονη του. Και ολο αυτο διοτι δεν ητανε ετοιμος ο snapdragon 805 που θα ετρεχε καλυτερα την quand hd αναλυση. Και δεν γινεται μια εταιρια να καθυστερησει και πλυ ενα μοντελο διοτι οπως βλεπεις υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος. Παρολο αυτα τα πηγε εξαιρετικα και στις πωλησεις και σε αξιολογησεις.

Αν σου εβγαζε με 1080 θα ελεγες οτι δεν αξιζει η αγορα του.

Αλλα αν το ψαξεις καλα και το δουλεψεις τοτε βλεπεις οτι ειναι κλασης ανωτερο του g2 σε πολλα αλλα πλην της αυτονομιας. Ειδικα με τα τελευταια updates τα παει πολυ καλα.

Και στην τελικη αφου το θετεις ετσι οτι δεν δεχεσαι μια ναυαρχιδα να ειναι πιο αργη απο ενα αλλο μοντελο της ιδιας εταιριας τοτε θα σου πω οτι υπαρχει τηλεφωνο της LG που λιωνει στην κυριολεξα και το G3 και το G2 και αυτο ειναι το G-FLEX.

Παντα φιλικα χωρις παρεξηγησεις.

Δεν παρεξηγω κανεναν που λεει την αποψη του... Αλλα λεμε ακριβως τα ιδια...ακριβως ομως...

 

Θα σου πω οτι ημουν αναμεσα σε g3 και g flex :cool: Αν το flex ειχε αφαιρουμενη μπαταρια και δεν ειχε η οθονη καποια προβληματακια λογω της κυρτοτητας θα επαιρνα το flex...

 

Δεν ειπα οτι δεν αξιζει το g3... Προς θεου... Ειναι ενα παρα πολυ καλο συνολο με καποιο προβληματακια ωστοσο... Για την τιμη του δε ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη...για τα δικα μου δεδομενα και απαιτησεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά στην εφαρμογή άλμπουμ,

Πως επιλέγουμε φωτογραφίες?

Για να διαγραψουμε πολλές μαζί ας πούμε..

Πατας επανω δεξια τον καδο και μετα επιλεγεις οσες φωτο θες... Αλλιως αν εισαι στα αλμπουμ πατας τις τρεις τελιτσες πανω δεξια και μετα διαγραφη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή άλμπουμ,

Πως επιλέγουμε φωτογραφίες?

Για να διαγραψουμε πολλές μαζί ας πούμε..

Πατας πανω δεξια τις 3 καθετες τελειες -> Διαγραφή -> Tickαρεις τις φωτο που θες να διαγραψεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ποιες εφαρμογές μπορώ να απενεργοποιησω με ασφάλεια από την stock rom που δεν καταργούνται;
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρεξηγω κανεναν που λεει την αποψη του... Αλλα λεμε ακριβως τα ιδια...ακριβως ομως...

 

Θα σου πω οτι ημουν αναμεσα σε g3 και g flex :cool: Αν το flex ειχε αφαιρουμενη μπαταρια και δεν ειχε η οθονη καποια προβληματακια λογω της κυρτοτητας θα επαιρνα το flex...

 

Δεν ειπα οτι δεν αξιζει το g3... Προς θεου... Ειναι ενα παρα πολυ καλο συνολο με καποιο προβληματακια ωστοσο... Για την τιμη του δε ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει αυτη τη στιγμη...για τα δικα μου δεδομενα και απαιτησεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πατας επανω δεξια τον καδο και μετα επιλεγεις οσες φωτο θες... Αλλιως αν εισαι στα αλμπουμ πατας τις τρεις τελιτσες πανω δεξια και μετα διαγραφη

Παντως το πέρασμα μου ειχε σχεδον τα παντα. Samsung HTC Huawey Sony Alcatel LG κ.α. Η LG με κερδισε και με βολεψανε τα κουμπια από πισω και στο Gflex και στο G3

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...