Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θες να ανταλλάξουμε;; (το Νοτε 3) :p

Χεχεχχε... Έχεις δει διχρονο να γυαλιζει το μάτι του? Κάνε να της το πάρεις τουλάχιστον όταν βλέπει γιατί γενικά δεν καίγεται όλη την μέρα καμία ώρα περίπου ... Σε πληροφορώ της έφεραν ένα tablet παιδικό από mediamarkt το οποίο είναι ο ορισμός του lag και δεν θέλει να το πιάνει στα χέρια της... Καταλαβαίνει ότι κολλάει και αρχίζει φωνάζει "μπαμπά κόλλησε αυτο" του ρίχνει και κάνα δυο... Τουλάχιστον παίρνει σωστές βάσεις και ασχολείται μόνο με Android!:p off topic αλλά νομίζω θα μας συγχωρεσουν... :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτο δεν εχει να κανει να κανει με το λειτουργικο.

Ειναι θεμα οθονης και καθαρα hardware οποτε πας σιγουρα για αντικατασταση οθονης και εννοειται θα το αναγνωρισουν.

Φιλε μου μπορεις να μας πεις και τι παρτιδα ειναι αν ειναι ευκολο?

 

Ειναι 408 ελβετικο

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχχε... Έχεις δει διχρονο να γυαλιζει το μάτι του? Κάνε να της το πάρεις τουλάχιστον όταν βλέπει γιατί γενικά δεν καίγεται όλη την μέρα καμία ώρα περίπου ... Σε πληροφορώ της έφεραν ένα tablet παιδικό από mediamarkt το οποίο είναι ο ορισμός του lag και δεν θέλει να το πιάνει στα χέρια της... Καταλαβαίνει ότι κολλάει και αρχίζει φωνάζει "μπαμπά κόλλησε αυτο" του ρίχνει και κάνα δυο... Τουλάχιστον παίρνει σωστές βάσεις και ασχολείται μόνο με Android!:p off topic αλλά νομίζω θα μας συγχωρεσουν... :D

Φιλε τακη εσυ που εκανες παλαιοτερα την αναφορα σε lightbleed.. Εχω ακριβως την ιδια οθονη με την φωτο π ανεβασες πριν καμια 60 ποστ. ειναι προβληματικη η φυσιολογικη?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τακη εσυ που εκανες παλαιοτερα την αναφορα σε lightbleed.. Εχω ακριβως την ιδια οθονη με την φωτο π ανεβασες πριν καμια 60 ποστ. ειναι προβληματικη η φυσιολογικη?

Είναι φυσιολογικό όπως μου εξήγησαν γιατί έχει διαφορετική λειτουργία στο μαύρο από τις amoled που είχα στο μυαλό μου και έχω δουλέψει πιο πολύ. Εγώ το έχω βγάλει από το μυαλό μου η οθόνη είναι μια χαρά!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ακριβως οπως εσενα ειναι. Ολες οι lcd του σπιτιου το ιδιο πραμα. Αντε μια χαρα οθοναρα ειναι.. =) Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

έχω βρε ένα lg g3 16 από vodafone. Θα έχω κανά θέμα επειδή είναι μέσω vodafone?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω βρε ένα lg g3 16 από vodafone. Θα έχω κανά θέμα επειδή είναι μέσω vodafone?

 

Αν δεν είναι κλειδωμένο στην vodafone γιατί να έχεις θέμα; αυτό να ψάξεις

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι κλειδωμένο στην vodafone γιατί να έχεις θέμα; αυτό να ψάξεις

ΤΙ εννοείς να είναι κλειδωμένο?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκαν 15 ενημερώσεις λειτουργικού για την έκδοση v20h για 15 ευρωπαϊκές χώρες άρα όσοι από εσάς ψάχνετε αυτή την αναβάθμιση θα πρέπει πλέον να είναι διαθέσιμη μέσω ota Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση. Υο ξυπνητήρι σε εσάς δουλευει καλά? Απλα ρωταω διοτι εγω απο την πρωτη στιγμη έβαλα custom και τωρα ας πουμε που το χρειαστηκα το εβαλα αλλα χτυπησε μονο για ενα λεπτο και μετα μπηκε σε αναβολη.

Αν μπορει καποιος ας τσεκαρει να μου πει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε.......καμιά διάφορα εκτός απο τα εικονίδια κάτω των κουμπιών?

 

έχει διορθώσεις σε bugs και υπάρχει μια γενική βελτίωση στο κινητό.. θα το καταλάβεις κατά την χρήση... κάτι άλλο εμφανές όχι απο εικονίδια και τέτοια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ εννοείς να είναι κλειδωμένο?

 

Να δέχεται μόνο κάρτα vodafone και να μην δουλεύει με άλλο πάροχο

 

Ελβετικό δεν ήρθε ακόμα τίποτα μόλις το κοίταξα

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και για ρουμανικο. Δεν είχα θέματα με την απόδοση πριν αλλά παρατήρησα αμέσως μετά την αναβάθμιση σαφή βελτίωση. Καλύτερα και ομαλοτερα transitions. Πολύ μικρές διάφορες που κάνουν όμως πιο ευχάριστη την εμπειρία χρήσης. Για μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα κάτι. Πολύ καλή υποστήριξη από την LG.
Link to comment
Share on other sites

Της κοπέλας μου φοράει ακόμα kit kat και θέλω να της περάσω την lollipop.Να το κάνω μέσω ΟΤΑ ή LG suite?Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Της κοπέλας μου φοράει ακόμα kit kat και θέλω να της περάσω την lollipop.Να το κάνω μέσω ΟΤΑ ή LG suite?Ευχαριστώ...

 

αν έχει έρθει ΟΤΑ δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις απο pc suite... απλά μετά factory reset για να αποφύγεις τυχόν προβλήματα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω factory reset μετά από αναβάθμιση, πρέπει να το ξαναστήσω από την αρχή, ή μπορώ να πάρω backup (με το lg backup) πριν το reset και να κάνω restore μετά ?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω την αναβαθμιση χθες το βραδυ, οντως ζωντανεψε το τηλεφωνο αλλα νομιζω οτι εχει ζωντανεψει, ακομα περισσοτερο, και η οθονη του κινητου. Ισως να μου φαινεται δεν ξερω αλλα τα χρωματα της σαν να ζωηρεψαν. Οχι βεβαια οτι πριν υπηρχε καποιο θεμα με την οθονη του.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω factory reset μετά από αναβάθμιση, πρέπει να το ξαναστήσω από την αρχή, ή μπορώ να πάρω backup (με το lg backup) πριν το reset και να κάνω restore μετά ?

Το lg backup το μονο που κανει ειναι να σου παιρνει τις ρυθμισεις απο τον launcher και τα προγραμματα που εχεις εγκαταστημενα. Τις ρυθμισεις που εχεις ξεχωριστά για κάθε πρόγραμμα ξεχασε τες. Αλλα ειναι και αυτο μια λυση προκειμενου να τα βαλεις ολα ενα ενα. Στο backup παντως θα σου βγαλει επιλογες. :)

Link to comment
Share on other sites

όταν επαναφέρεις τις εφαρμογές σου με το titanium ή το LG backup, δεν επαναφέρεις και όποια πιθανα προβλήματα; δηλαδή τζάμπα το format..?
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με την αλλαγή εικονιδίων στο Nova???

Μου έχει σπάσει τα νεύρα, προσπαθώ να αλλάξω τα εικονίδια to dock και παίρνω μήνυμα ''δυστυχώς η εφαρμογή Nova έκλεισε... Αναφορά προβλήματος+ OK''

Έκανα εκκαθάρισή, έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση, σβήσιμο προσωρινών αρχείων και ότι άλλο μπορούσα να φανταστώ και πάλι τα ίδια....

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να αλλάξει κάποιο εικονίδιο για να σιγουρευτώ ότι δεν είναι δικό μου μόνο πρόβλημα?

Είμαι με lollipop και v20h

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...