Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ Ευχαριστώ για της απαντήσεις για τα παράσιτα εντάξει υπομονή. Οσο για το root αν κάποιος κανει με 5.0 ας μας πει που και τον τρόπο φυσικα οταν βγει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Good!!!!!! Ενημέρωσε μας αν πάει καλύτερα γενικά

 

Το κινητό έστρωσε. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω της καθυστερήσεις που είχε. Ουτε κολλάει πλέον το πληκτρολόγιο (που είχα λύση το πρόβλημα κατεβάζοντας το swiftkey) έπρεπε να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν πέρασα την 5. Βασανιζομουν τόσο καιρό άδικα.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Η ασχολουμαι πολυ με λεπτομερεις η το g3 εχει οντως θεματακι με light bleed. τωρα τελευταια αρχισα να παρατηρω ελαχιστο στο πανω μερος + τις δυο γωνιες κατω αριστερα δεξια. ποσοι το εχουν αυτο?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έστρωσε. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω της καθυστερήσεις που είχε. Ουτε κολλάει πλέον το πληκτρολόγιο (που είχα λύση το πρόβλημα κατεβάζοντας το swiftkey) έπρεπε να το κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν πέρασα την 5. Βασανιζομουν τόσο καιρό άδικα.

 

:clap:ε καιρός είναι να το απολαύσεις !!! γι αυτό λένε σε μεγάλες αναβαθμίσεις factory reset :!:... γλυτώνεις απο πολλά νεύρα και ενδεχομένως και απο πολύ στεναχώρια! :dizzy:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το νημα εχει γινει μονιμος τοπος παραπονων.. Καθε 2 μηνυματα και νεο κρουσμα με νεο προβλημα.. Α ρε LG..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα το νημα εχει γινει μονιμος τοπος παραπονων.. Καθε 2 μηνυματα και νεο κρουσμα με νεο προβλημα.. Α ρε LG..

Εγώ πειράζει που δεν έχω κανένα θέμα με το τηλέφωνο??? Ακόμα τουλάχιστον?... ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν προκειται για θεμα η απλως προβλημα ολων των lcd. Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα αλλο θεμα εκτος οθονης/lightbleed

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το gsm buzz το κάνουν πολλές συσκευές και το εχω παρατηρήσει,στα 10 τηλεφωνήματά τα 2-3 τουλάχιστον αν επικεντρωθεί ο κάτοχός θα ακούσει ένα πολύ μικρό βουητό.απλά πιστεύω ότι ένας το το άκουσε και ξεκίνησε όλος ο ντόρος.

Καμία σχέση με τα παράσιτα πού έβγαζε το z1 compact,τριξιματα,έντονο βουητό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πειράζει που δεν έχω κανένα θέμα με το τηλέφωνο??? Ακόμα τουλάχιστον?... ;)

Να το βαλεις στη γιαλα! :p :p

 

Οσο για τα parts που περιμενουν στην Procordia, να περιμενει ο φιλος μερικες μερες. Εμενα μετα απο 2 εβδομαδες το φτιαξανε και μετα απο 3-4 τηλεφωνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να το βαλεις στη γιαλα! :p :p

 

Οσο για τα parts που περιμενουν στην Procordia, να περιμενει ο φιλος μερικες μερες. Εμενα μετα απο 2 εβδομαδες το φτιαξανε και μετα απο 3-4 τηλεφωνα

 

να σου πω με όλα αυτά που ακούω έχω αρχίσει να σκίαζομαι!!!!! :scared::scared::scared::scared::scared:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ.το πιστεύεις ότι μου μπαίνουν ψύλλοι ενώ λειτουργεί απροβλημάτιστα?οπως και το πρώτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστώ για της απαντήσεις για τα παράσιτα εντάξει υπομονή. Οσο για το root αν κάποιος κανει με 5.0 ας μας πει που και τον τρόπο φυσικα οταν βγει.

 

Δηλαδης ολα τα "how to" video στο Youtube αναφερονται για root με 4.4 ?

Link to comment
Share on other sites

ειπαμαια το κινητο δεν λειτουργει απροβλιματιστα. Με το τελευταιο λολιποπ παει οπως θα επρεπε ναυαρχιδα του 14. Πυραυλος. το θεμα με την οθονη ειναι αλλη ιστορια.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο 5 δεν έχει βγει ρουτ ακόμα

 

 

Ναι αλλά μπορείτε να περάσετε την έκδοση 4.4 να κανετε root και να περασετε το stock lollipop μετά από πάνω από το root χωρίς να το χάσετε. Έτσι θα εχετε rooted 5.0

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ειπαμαια το κινητο δεν λειτουργει απροβλιματιστα. Με το τελευταιο λολιποπ παει οπως θα επρεπε ναυαρχιδα του 14. Πυραυλος. το θεμα με την οθονη ειναι αλλη ιστορια.

Συμφωνω αλλα θελει λιγο ακομα για να κερδισει πλήρως το όνομά ναυαρχιδα στο software.

Αλλα εχει στρωσει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το τηλέφωνο από την Παρασκευή. Εχτές και σήμερα παρατήρησα 2-3 φορές οτι ζεσταίνεται στην οθόνη στο πάνω μέρος και στα κουμπιά πίσω αντίστοιχα. Χωρίς να παίζω παιχνίδια ή να τρέχω καμιά βαριά εφαρμογή. Με φωτεινότητα στο 30%. Συμβαίνει και σε άλλους, να το θεωρήσω τυχαίο ή αν συνεχιστεί να το πάω για service;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το τηλέφωνο από την Παρασκευή. Εχτές και σήμερα παρατήρησα 2-3 φορές οτι ζεσταίνεται στην οθόνη στο πάνω μέρος και στα κουμπιά πίσω αντίστοιχα. Χωρίς να παίζω παιχνίδια ή να τρέχω καμιά βαριά εφαρμογή. Με φωτεινότητα στο 30%. Συμβαίνει και σε άλλους, να το θεωρήσω τυχαίο ή αν συνεχιστεί να το πάω για service;

Ευχαριστώ.

Μηπως κολλαει καποια εφαρμογη και τρεχει απο πισω;; Σου τρωει και μπαταρια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορείτε να περάσετε την έκδοση 4.4 να κανετε root και να περασετε το stock lollipop μετά από πάνω από το root χωρίς να το χάσετε. Έτσι θα εχετε rooted 5.0

Αν περάσετε stock lollipop πανω απο root 4.4.2, το root χάνεται!!

Πρέπει σε ρουταρισμενη 4.4.2,να έχεις και custom recovery, και μέσου αυτού να βάλεις custom rom lollipop ή pre-rooted stock lollipop.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το τηλέφωνο από την Παρασκευή. Εχτές και σήμερα παρατήρησα 2-3 φορές οτι ζεσταίνεται στην οθόνη στο πάνω μέρος και στα κουμπιά πίσω αντίστοιχα. Χωρίς να παίζω παιχνίδια ή να τρέχω καμιά βαριά εφαρμογή. Με φωτεινότητα στο 30%. Συμβαίνει και σε άλλους, να το θεωρήσω τυχαίο ή αν συνεχιστεί να το πάω για service;

Ευχαριστώ.

 

Και σε εμενα κανει το ιδιο μερικες φορες ζεσταίνετε αρκετα χωρις να εχω καμια εφαρμογη βαρια αν σερφάρω παραδειγμα.δεν μου φαίνεται φυσιολογικό γιατι το νοτε3 που ειχα οτι και να το εκανα εκτος απο παιχνιδια ηταν κρυο.

Το εχει παρατηρήσει κανενας απο εδω μεσα αυτο συμβαίνει σε ολους?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ.το πιστεύεις ότι μου μπαίνουν ψύλλοι ενώ λειτουργεί απροβλημάτιστα?οπως και το πρώτο.

Εννοείται ότι το πιστεύω! ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου καρφωμενο να περιμένω έστω και το παραμικρό lag να πω να κοίτα έχει και το δικό μου lag... Εντάξει που και που ένα ψιλό lag στο πρόγραμμα είναι αλλά και αυτό είναι σπανιοτατο. Εγώ ξέρω ότι από τότε που πήρα το g3 εχω ένα note 3 παρατημενο που δεν μου κάνει καμια αίσθηση να το χρησιμοποιήσω το οποίο έχω παραχωρήσει στην 2,5 χρόνων κόρη μου και βλέπει pepa pig!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα κανει το ιδιο μερικες φορες ζεσταίνετε αρκετα χωρις να εχω καμια εφαρμογη βαρια αν σερφάρω παραδειγμα.δεν μου φαίνεται φυσιολογικό γιατι το νοτε3 που ειχα οτι και να το εκανα εκτος απο παιχνιδια ηταν κρυο.

Το εχει παρατηρήσει κανενας απο εδω μεσα αυτο συμβαίνει σε ολους?

σε εμενα ζεσταινετε μονο με gps

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το πιστεύω! ώρες ώρες πιάνω τον εαυτό μου καρφωμενο να περιμένω έστω και το παραμικρό lag να πω να κοίτα έχει και το δικό μου lag... Εντάξει που και που ένα ψιλό lag στο πρόγραμμα είναι αλλά και αυτό είναι σπανιοτατο. Εγώ ξέρω ότι από τότε που πήρα το g3 εχω ένα note 3 παρατημενο που δεν μου κάνει καμια αίσθηση να το χρησιμοποιήσω το οποίο έχω παραχωρήσει στην 2,5 χρόνων κόρη μου και βλέπει pepa pig!

 

Θες να ανταλλάξουμε;; (το Νοτε 3) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...