Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ανοιξε φαινεται να παει καλα. θα βαλω επαφες φωτο εφαρμογες και θα σας πω. ευχαριστω πολυ

Nice my friend ενημέρωσε μας!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την τελευταία αναβάθμιση στο YouTube όταν γυρνάω το κινητό στα πλάγια για να δω βίντεο η μπάρα εμφανίζεται δεξιά και δεν εξαφανίζεται. Πριν την αναβάθμιση εξαφανιζοταν. Στο μενού αποκρυψης των κουμπιών δεν έχει επιλογή αποκρυψης για το YouTube. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα;;;;
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση στο YouTube όταν γυρνάω το κινητό στα πλάγια για να δω βίντεο η μπάρα εμφανίζεται δεξιά και δεν εξαφανίζεται. Πριν την αναβάθμιση εξαφανιζοταν. Στο μενού αποκρυψης των κουμπιών δεν έχει επιλογή αποκρυψης για το YouTube. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα;;;;

 

Την 20h εννοείς ή αναβαθμιση στο YouTube? Κανένα restart έκανες? Εμένα εξαφανίζεται κανονικά πάντως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την 20h εννοείς ή αναβαθμιση στο YouTube? Κανένα restart έκανες? Εμένα εξαφανίζεται κανονικά πάντως

 

Με έβγαλε αναβάθμιση στο play store για το YouTube. Γυρνάω το κινητό στα πλάγια και μένει η μπάρα.... :( Δεν έχω πολλές εφαρμογές ούτε 1 παιχνίδι και τα κολλήματα με βασανιζουν... Με ΚΚ δεν είχε τόσα κολλήματα. Με βλεπω για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Με έβγαλε αναβάθμιση στο play store για το YouTube. Γυρνάω το κινητό στα πλάγια και μένει η μπάρα.... :( Δεν έχω πολλές εφαρμογές ούτε 1 παιχνίδι και τα κολλήματα με βασανιζουν... Με ΚΚ δεν είχε τόσα κολλήματα. Με βλεπω για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων...

Αν δεν είχες κάνει μόλις πέρασες την lollipop νομίζω πως πρέπει να κάνεις...! Μόνο καλό θα σου κάνει αν έχεις γενικά κολλήματα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Recent Apps λέγεται και είναι το παρατεταμένο κράτημα του Home που απλά έγινε κουμπί πλέον από kitkat αν θυμάμαι καλά.

Δίκιο έχεις..Αυτό ήταν ... Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καποιος που θα κανει factory reset στην lolli να μας πει ποσο giga διαθεσιμο χώρο εχει.εγω οταν το εκανα ειχα διαθεσιμο καπου 8.5, ενω στην κιτ κατ περιπου 10
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες κάνει μόλις πέρασες την lollipop νομίζω πως πρέπει να κάνεις...! Μόνο καλό θα σου κάνει αν έχεις γενικά κολλήματα

 

Το έκανα. Το youtube έστρωσε εξαφανίζεται κανονικά.

Τώρα περνάω ξανά της εφαρμογές από την αρχή. Μακάρι να έστρωσε όλο το κινητό.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

έχω καμιά 200αρα apps μέσα στο κινητό (16αρι) και δεν είχα θέμα ποτέ.φυσικά δεν έχω κάνει sleep καμία, ούτε greenify έχω.Απλά ο μαμα launcher είναι για τα πανηγύρια, μέγιστο χρέπι και αυτό αρκούν 5 λεπτα χρήσης για να το πάρεις χαμπάρι και να τον αλλάξεις.είμαι και χρήστης που θα περάσω μέσα ότι σαβούρα βρω

 

γενικώς ποτέ δεν είχα στοκ κινητό, πάντα ξηλώνω ότι έχει και βάζω ότι αρέσει σε μενα.Αυτός είναι και ο λόγος που παίρνω android, αλλιώς θα έπαιρνα ότι να ναι.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Το youtube έστρωσε εξαφανίζεται κανονικά.

Τώρα περνάω ξανά της εφαρμογές από την αρχή. Μακάρι να έστρωσε όλο το κινητό.

Good!!!!!! Ενημέρωσε μας αν πάει καλύτερα γενικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου και σε μενα το κανει, αλλα οχι σε ολες τις κλησεις. Ειναι γνωστο προβλημα. Αν ψαξεις στο forum θα δεις οτι το εχουν κι αλλοι.

κάνουμε κάτι γιαυτο ? η περιμένουμε ? και κάτι τελευταίο το θέμα root περιμένουμε εδώ στο 5.0 υπάρχει κάτι στον ορίζοντα ?

Edited by kvasil
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

νέος κάτοχος, μόλις μια εβδομάδα, θα κάνω ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί, αλλά σε 6600 δημοσιεύσεις δεν είναι πια εύκολο να βρεθούν.

1. Αφού μετά από 1 εβδομάδα του έχω εγκαταστήσει όσα ήθελα, διαβάζω περί hard reset για να στρώσουν τυχών προβλήματα , οκ να το κάνω και ξαναπερνώ τις εφαρμογές, αλλά μήπως μπορώ να κρατήσω τα wifi passwords κάπου (και δυστυχώς έχω αρκετα)?

2. Προέρχομαι από 2 κινέζικα (thl & lenovo) που ότι ήθελα το εγκαταστούσα πλήρως στην κάρτα μνήμης. Αληθεύει πως με την stock rom δεν γίνεται? Έχω το 16άρι και ο χώρος λιγοστεύει επικίνδυνα :cry:

Σημείωση : ΔΕΝ θελω να flashαρω,

3. Αν κάνει τόσο κακό ο launcer έχετε να προτείνεται κάποιον που να συμβαδίζει με το στυλ του lollipop? έχω εμπειρία από τον Νοβα , αλλά δεν θέλω να χαλάσω το material design.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προς ενημερωση σας σημερα παρελαβα το τηλ μου με αλλαγη οθονης.. Οπως το περιμενα δε δημιουργησαν το παραμικρο θεμα. Μαλιστα με εκαναν για ακομα μια φορα αλλαγη μητρικης κ ευχομαι με την καινουργια να σταματησουν πλεον κ τα ενοχλητικα παρασιτα. Η καινουργια μητρικη που με εβαλαν ειναι 412 ελπιζω να ειναι κ η τελευταία...
Link to comment
Share on other sites

κάνουμε κάτι γιαυτο ? η περιμένουμε ? και κάτι τελευταίο το θέμα root περιμένουμε εδώ στο 5.0 υπάρχει κάτι στον ορίζοντα ?

 

Δεν έχει ακουστεί τίποτα για root στιν lollipop Εκτός αμα ξέρει κανένας άάλλος κατι διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προς ενημερωση σας σημερα παρελαβα το τηλ μου με αλλαγη οθονης.. Οπως το περιμενα δε δημιουργησαν το παραμικρο θεμα. Μαλιστα με εκαναν για ακομα μια φορα αλλαγη μητρικης κ ευχομαι με την καινουργια να σταματησουν πλεον κ τα ενοχλητικα παρασιτα. Η καινουργια μητρικη που με εβαλαν ειναι 412 ελπιζω να ειναι κ η τελευταία...

 

καλώς τα δέχτηκες φίλος! εύχομαι να είναι απροβλημάτιστο απο δω και πέρα! :up:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν φυγουν τα παράσιτα παρακαλω ενημερωσε γιατι εμενα στην αλλαγη μητρικης ναι μεν μειωθηκαν αλλα δεν εξαλειφθησαν
Link to comment
Share on other sites

κάνουμε κάτι γιαυτο ? η περιμένουμε ? και κάτι τελευταίο το θέμα root περιμένουμε εδώ στο 5.0 υπάρχει κάτι στον ορίζοντα ?

Κοιτα εγω δεν εχω κανει κατι. Δεν με ενοχλει τοσο πολυ. Σε προηγουμενα posts ειχε αναφερθει οτι καποιοι το πηγαν και δεν λυθηκε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα παρασιτα δεν τα εχω παρατηρησει ακομα...οταν δυναμωνει τερμα την ενταση εμφανιζονται?η με ανοιχτη ακροαση?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

νέος κάτοχος, μόλις μια εβδομάδα, θα κάνω ερωτήσεις που σίγουρα έχουν απαντηθεί, αλλά σε 6600 δημοσιεύσεις δεν είναι πια εύκολο να βρεθούν.

 

1. Αφού μετά από 1 εβδομάδα του έχω εγκαταστήσει όσα ήθελα, διαβάζω περί hard reset για να στρώσουν τυχών προβλήματα , οκ να το κάνω και ξαναπερνώ τις εφαρμογές, αλλά μήπως μπορώ να κρατήσω τα wifi passwords κάπου (και δυστυχώς έχω αρκετα)?

 

2. Προέρχομαι από 2 κινέζικα (thl & lenovo) που ότι ήθελα το εγκαταστούσα πλήρως στην κάρτα μνήμης. Αληθεύει πως με την stock rom δεν γίνεται? Έχω το 16άρι και ο χώρος λιγοστεύει επικίνδυνα :cry:

 

Σημείωση : ΔΕΝ θελω να flashαρω,

 

3. Αν κάνει τόσο κακό ο launcer έχετε να προτείνεται κάποιον που να συμβαδίζει με το στυλ του lollipop? έχω εμπειρία από τον Νοβα , αλλά δεν θέλω να χαλάσω το material design.

 

Ευχαριστώ.

 

 

 

Όσον αφορά το ποιόν launcher να βάλεις για να συμβαδίζει με το material design τι λες για τον original της Google? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

κάνουμε κάτι γιαυτο ? η περιμένουμε ? και κάτι τελευταίο το θέμα root περιμένουμε εδώ στο 5.0 υπάρχει κάτι στον ορίζοντα ?

 

Gsm buzz είναι και είναι έντονο στα περισσότερα G3 ειδικά σε 2G δίκτυο. Δεν έχει να κάνει με το firmware λογικά αλλά είναι θέμα hardware. Εγώ προσωπικά εαν δεν κάτσω να συγκεντρωθώ για να το ακούσω δεν το καταλαβαίνω.

 

Όσον αφορά το ποιόν launcher να βάλεις για να συμβαδίζει με το material design τι λες για τον original της Google? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher

 

Προσωπικά τον θεωρώ τραγικό. Εικονίδια λες και είμαι τυφλός και δεν βλέπω. Με 5 εικονίδια έχει γεμίσει η οθόνη. :p :p

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το ποιόν launcher να βάλεις για να συμβαδίζει με το material design τι λες για τον original της Google? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.launcher

περισσότερο μου φαίνεται πως είναι μια προσπάθεια όσων δεν έχουν lollipop να μοιάζει με lollipop. Μόνο που διάβασα στις κριτικές πως υποβαθμίζει την ικανότητα της οθόνης για το χ5 στις συντομεύσεις σε χ4 τον απέκλεισα, προτιμώ το lag.

 

Στα υπόλοιπα 1-2 και πολύ πιο κρίσιμα ερωτήματα κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Επειδή έψαξα αλλά δεν το βρήκα, μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να καταλάβω από το S/N ή το firmware της χώρα προέλευσης της συσκευής, όπως και την παρτίδα?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

περισσότερο μου φαίνεται πως είναι μια προσπάθεια όσων δεν έχουν lollipop να μοιάζει με lollipop. Μόνο που διάβασα στις κριτικές πως υποβαθμίζει την ικανότητα της οθόνης για το χ5 στις συντομεύσεις σε χ4 τον απέκλεισα, προτιμώ το lag.

 

Στα υπόλοιπα 1-2 και πολύ πιο κρίσιμα ερωτήματα κάποια ιδέα?

 

Για το ένα της 1 ξέρω ότι γίνεται με root. Ψάξε εφαρμογές στο play.

Για το 2 είναι προτιμότερο να έχεις τις εφαρμογές ολόκληρες στην εσωτερική και ότι άλλο θες να το αποθηκεύεις στην εξωτερική.

 

Για τον launcher βάζοντας nova ή apex δεν χάνεις τίποτα από material design.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειναι αστειο παντως που ιταλια και τουρκια εχουν παρει αναβαθμιση και εμεις εδω ακομα περιμενουμε. Ποσο μου λειπει η apple σε κατι τετοια....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Επειδή έψαξα αλλά δεν το βρήκα, μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να καταλάβω από το S/N ή το firmware της χώρα προέλευσης της συσκευής, όπως και την παρτίδα?

Κατέβασε από το play το "LG phone from" και θα σου τα δείξει όλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...