Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το δικο μου το βγαζει ισπανικο ενω στο κουτι λεει 6FR, που λογικα ειναι γαλλικο (αν κανω λαθος διορθωστε με):worry:

Η κατι παιζει με τις εισαγωγες η το site μας λεει οτι να ναι...

Μάλλον το δεύτερο...

 

Αν και εμένα το βγάζει NEU κανονικά. Μήπως κάνατε κανένα λάθος έστω και σε ένα ψηφίο? Κατεβάστε lg Phone from αι τσεκάρετε καλύτερα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το μοντέλο είναι το DEU/GERMANY τριπλοτσεκαρισμένο. Απίστευτο. Το GRC είναι για την εισαγωγή και το έβαλαν αυθαίρετα στο κουτί.

Δεν υπάρχει καν έκδοση GRC

Edited by ckone
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις την εκδοση με τα 2gb. ram? Εγω παντως εχω με τα 2 gb. και οντως εχει πολυ lag και redraws. Θα περιμενω την τελευταια αναβαθμιση την V20H, αλλιως θα το δωσω και θα παω σε one plus one.

Είμαι ένα κλικ πριν την αγορά του 16αρι μάλλον γιατί το 32αρι έχει ξεφύγει πολύ.Ακούω όμως για lags, redraws, κολλήματα, ζεστέματα και έχω κολλήσει. Να το πάρω ή να μην το πάρω τελικά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το μοντέλο είναι το DEU/GERMANY τριπλοτσεκαρισμένο. Απίστευτο. Το GRC είναι για την εισαγωγή και το έβαλαν αυθαίρετα στο κουτί.

Δεν υπάρχει καν έκδοση GRC

Κατά τ'αλλα προορίζονται για την ελληνική αγορά... Πάντως περνά μια βόλτα και κάνε τους μια ερώτηση και βασικά όσοι έχουν από μεγάλες αλυσίδες που υποτίθεται προορίζονται για Ελλάδα τα κινητά ας κάνουν ένα κόπο να ελεγξουν και τα δικά τους...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το site εχει προβλημα...αλλα νταλα..εμενα ειναι τσεχικο(cze) 32gb και στο κουτακι του το ιδιο γραφει..και το lg phone το ιδιο λεει (cze)...και το site μου βγαζει οτι ειναι γερμανικο...

V20f DEU germany με ενα τηλ στην lg μπορουμε να μαθουμε την χωρα εισαγωγης οπως με την samsung?δινοντας imei s/n

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το δεύτερο...

 

Αν και εμένα το βγάζει NEU κανονικά. Μήπως κάνατε κανένα λάθος έστω και σε ένα ψηφίο? Κατεβάστε lg Phone from αι τσεκάρετε καλύτερα

 

Τσεκαρισμενο και με LG Phone From...

Link to comment
Share on other sites

Και όμως υπάρχει GRC μοντέλο, ίσως είναι σπάνιο σαν μονόκερος, αλλά υπάρχει! http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW3DWL0E027EAPX7D781JIP/D85520F_00.kdz και να και το firmware που αποδεικνύει πως υπάρχει
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα κλικ πριν την αγορά του 16αρι μάλλον γιατί το 32αρι έχει ξεφύγει πολύ.Ακούω όμως για lags, redraws, κολλήματα, ζεστέματα και έχω κολλήσει. Να το πάρω ή να μην το πάρω τελικά?

Κοίτα έχει και καλά έχει και κακά, όπως κάθε συσκευή. Η αλήθεια είναι ότι στα λεφτά του, μιλώντας για Σκρουτζ, είναι πολύ καλό. Απλά θα σου πρότεινα να πας σε one plus one. Το χω επεξεργαστεί αρκετά το κινητό και πραγματικά είναι από άλλο κόσμο. Δες και προηγούμενα post μου που τα έχω γράψει πιο αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε και τα αλλα μελη αυτο με το site να δουμε με το imei τι γινεται!!παντως αυτο με το imei πρεπει κανονικα να δειχνει το σωστο filmware χωρας..το lg phone δειχνει οτι βλεπει μεσα..οτι ειναι περασμενο...πρεπει να περασουμε ενα αλλο filmware αλλης χωρας με flash tool και καθαρη εγκατασταση ομως csc flash και να ανοιξουμε το lg phone info να δουμε τι βγαζει τοτε..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχει και καλά έχει και κακά, όπως κάθε συσκευή. Η αλήθεια είναι ότι στα λεφτά του, μιλώντας για Σκρουτζ, είναι πολύ καλό. Απλά θα σου πρότεινα να πας σε one plus one. Το χω επεξεργαστεί αρκετά το κινητό και πραγματικά είναι από άλλο κόσμο. Δες και προηγούμενα post μου που τα έχω γράψει πιο αναλυτικά.

Πολύ καλό το one plus one αλλά η κάμερα του G3 είναι ανώτερη.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Προτείνει oneplusone ο άλλος για να το πάρει πιο ακριβά να μην έχει πρακτικά εγγύηση και να ναι και χειρότερο τηλέφωνο...τι να πω;
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέτρηση με την 20H αν και είναι νωρίς ακόμα αισθητή διαφορά προς το καλύτερο! Ανοιχτά συγχρονισμός, wifi και 3g ανά διαστήματα.. Καθόλου παιχνίδια μόνο Internet, mail κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα g3 16gb και με λίγη χρήση, δίπλα στην υποδοχή των ακουστικών έκανε μια μικρή ρωγμή...

Παει κατευθείαν για εγγύηση, η κάνω την πάπια;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ενα g3 16gb και με λίγη χρήση, δίπλα στην υποδοχή των ακουστικών έκανε μια μικρή ρωγμή...

Παει κατευθείαν για εγγύηση, η κάνω την πάπια;

Ότι θες εσύ εφόσον καλύπτεται από την εγγύηση νομίζω δεν υπάρχει νόημα να μην το στείλεις. Εγώ θα το έστελνα γιατί το μάτι μου θα έπεφτε συνέχεια εκεί και θα μου την έδινε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ότι θες εσύ εφόσον καλύπτεται από την εγγύηση νομίζω δεν υπάρχει νόημα να μην το στείλεις. Εγώ θα το έστελνα γιατί το μάτι μου θα έπεφτε συνέχεια εκεί και θα μου την έδινε

 

Αν δεν το δώσω γιατί νευρίασα (δεν έχει πέσει κάτω ποτέ) θα το πάω.

Δεν είναι όμως ενοχλητικό, αλλά υπάρχει περίπτωση να μεγαλώσει αργότερα;

Έπρεπε να έπαιρνα σε άλλο χρώμα, αλλά λευκό το ήθελε η γυναίκα, τι να έκανα...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το δώσω γιατί νευρίασα (δεν έχει πέσει κάτω ποτέ) θα το πάω.

Δεν είναι όμως ενοχλητικό, αλλά υπάρχει περίπτωση να μεγαλώσει αργότερα;

Έπρεπε να έπαιρνα σε άλλο χρώμα, αλλά λευκό το ήθελε η γυναίκα, τι να έκανα...

 

ε κοίτα επειδή πλαστικό είναι ενδεχομένως και να ανοίξει χειρότερα ή να είναι πιο ευάλωτο σε περίπτωση που πέσει ή στην υγρασία κτλ... για εμένα πήγαινε το να ξεμπερδεύεις... παλιά παρτίδα είναι έτσι πληροφοριακά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να το πας..ειναι ενημερωμενοι γι αυτο το προβλημα!!μπορει να ανοιξει περισοοτερο με τον καιρο.και αυτο γινεται μονο στο ασπρο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας συμφορουμίτες. Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα και θέλω την άποψη σας. Έστειλα το LG G3 32GB NEU μοντέλο που αγόρασα μέσα στο Δεκέμβρη πριν από 13 μέρες στο service με την υπόσχεση της LG να είναι έτοιμο σε 3-6 εργάσιμες, καθώς το κινητό το άφησα στο τραπεζάκι και όταν πήγα να το πάρω μετά από περίπου 20 λεπτά είχε σβήσει και δεν ξανά άνοιξε ποτέ, από τότε έχουν περάσει 10 εργάσιμες και ακόμα το service είναι σε κατάσταση αναζήτησης ανταλλακτικού. Προσανατολίζομαι στο να στείλω εξώδικο στο service της procordia αν δεν έχουν βρει το ανταλλακτικό μέχρι την αρχή της επόμενης εβδομάδας. Έχετε εσείς κάποια παρόμοια εμπειρία; Τι άλλοι χειρισμοί μπορούν να γίνουν;
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας συμφορουμίτες. Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα και θέλω την άποψη σας. Έστειλα το LG G3 32GB NEU μοντέλο που αγόρασα μέσα στο Δεκέμβρη πριν από 13 μέρες στο service με την υπόσχεση της LG να είναι έτοιμο σε 3-6 εργάσιμες, καθώς το κινητό το άφησα στο τραπεζάκι και όταν πήγα να το πάρω μετά από περίπου 20 λεπτά είχε σβήσει και δεν ξανά άνοιξε ποτέ, από τότε έχουν περάσει 10 εργάσιμες και ακόμα το service είναι σε κατάσταση αναζήτησης ανταλλακτικού. Προσανατολίζομαι στο να στείλω εξώδικο στο service της procordia αν δεν έχουν βρει το ανταλλακτικό μέχρι την αρχή της επόμενης εβδομάδας. Έχετε εσείς κάποια παρόμοια εμπειρία; Τι άλλοι χειρισμοί μπορούν να γίνουν;

 

Φιλε μου κανε λιγο υπομονη μαλλον δεν εχουν το συγκεκριμένο ανταλλακτικο. Ισως υπολογιζαν για αλλου τυπου βλαβης και μαλλον αυτο που εβγαλε το δικο σου ειναι κατι διαφορετικο. Εφοσων εχεις Επικοινωνία για το κινητο σου με το service δεν νομιζω να υπαρχει λογος να κανεις κατι τετοιο παρα μονο υπομονη.εχω στειλει και εγω καποτε ενα κινητο lg και ολα πηγανε τελεια ειναι καλο service.τι παρτιδα ειναι το δικο σου ?

Link to comment
Share on other sites

408 παρτίδα είναι, αλλά δεν νομίζω πως είναι κάποια βλάβη που είχε αναφερθεί ως συνήθης. Στο service μου είπανε πως ψάχνουνε για πλακέτα, κάποιο πολύ σύνηθες εξάρτημα για όλα τα κινητά φαντάζομαι και για το G3 επίσης σύμφωνα και με όσα προβλήματα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα κλικ πριν την αγορά του 16αρι μάλλον γιατί το 32αρι έχει ξεφύγει πολύ.Ακούω όμως για lags, redraws, κολλήματα, ζεστέματα και έχω κολλήσει. Να το πάρω ή να μην το πάρω τελικά?

Θα σου πρότεινα να μην βιαστείς και να περιμένεις κανά μήνα το πολύ μέχρι να ξαναπέσει σε λογικά επίπεδα η τιμή στο 32αρι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

Ειμαι και εγω κάτοχος του 32gb απο προχθες

Ηθελα να ρωτησω για το dual window μονο αν εισαι ροοτ μπορεις να βαλεισ οποιες εφαρμογες θέλεις?

Δεν υπαρχει αλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες

Ειμαι και εγω κάτοχος του 32gb απο προχθες

Ηθελα να ρωτησω για το dual window μονο αν εισαι ροοτ μπορεις να βαλεισ οποιες εφαρμογες θέλεις?

Δεν υπαρχει αλλος τρόπος?

 

Δυστυχώς μόνο με ρουτ

Link to comment
Share on other sites

ε κοίτα επειδή πλαστικό είναι ενδεχομένως και να ανοίξει χειρότερα ή να είναι πιο ευάλωτο σε περίπτωση που πέσει ή στην υγρασία κτλ... για εμένα πήγαινε το να ξεμπερδεύεις... παλιά παρτίδα είναι έτσι πληροφοριακά?

 

408 - Αγορά Νοέμβριος 2014

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα δίπλα στο note μου στο σκοτάδι σε ένα bleeding test και νομίζω κάτι δεν πάει καλά στην οθόνη του g3 μου η ιδέα μου είναι :confused::eek::eek::eek::eek::eek:
Σελιδα 387

 

Τελικα αυτο θεωρειται φυσιολογικο? Επειδη και εμενα ακριβως ετσι ειναι =-\

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...