Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δώστε 35€ παραπάνω από το φτηνότερο του skroutz και αγοράστε το από εδώ που είναι Ελληνικής Αντιπροσωπείας

http://tinyurl.com/qh4cer6

 

 

Προσοχή, από το συγκεκριμένο link γιατί αυτό το κατάστημα έχει και EU συσκευές που εκεί δεν ξέρω τι παίζει.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δώστε 35€ παραπάνω από το φτηνότερο του skroutz και αγοράστε το από εδώ που είναι Ελληνικής Αντιπροσωπείας

http://tinyurl.com/qh4cer6

 

 

Προσοχή, από το συγκεκριμένο link γιατί αυτό το κατάστημα έχει και EU συσκευές που εκεί δεν ξέρω τι παίζει.

 

Ναι το θεμα ειναι τι κερδιζουμε αν ειναι ελληνικο? Αφου ολα τα ευρωπαικα το ιδιο καλυπτονται απο procordia...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το θεμα ειναι τι κερδιζουμε αν ειναι ελληνικο? Αφου ολα τα ευρωπαικα το ιδιο καλυπτονται απο procordia...
Αν είναι έτσι αγορασε το απο οπου ναναι, τι να σου πω

Μια φορά έχω αγοράσει από το skroutz (HTC M8) και ενώ μου είχαν πει ότι είναι unbranded ήταν της t-mobile

Δεν εμπιστεύομαι κανένα σκρουτζομάγαζο και προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να είμαι ήσυχος.

Επίσης ένα αξιόπιστο είναι το extreme mobile αλλά να ξέρεις ότι μέχρι προχθές ειχει μόνο το 32GB, δεν ξέρω για τώρα αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι αγορασε το απο οπου ναναι, τι να σου πω

Μια φορά έχω αγοράσει από το skroutz (HTC M8) και ενώ μου είχαν πει ότι είναι unbranded ήταν της t-mobile

Δεν εμπιστεύομαι κανένα σκρουτζομάγαζο και προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να είμαι ήσυχος.

Επίσης ένα αξιόπιστο είναι το extreme mobile αλλά να ξέρεις ότι μέχρι προχθές ειχει μόνο το 32GB, δεν ξέρω για τώρα αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά.

 

Δεν συμπεριφερονται ολα τα σερβις το ιδιο αναλογως απο που το εχεις αγορασει. Για lg / samsung ξερω οτι δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο απο ποια ευρωπαικη χωρα ειναι... Στα htc η arvato ειναι αλλη ιστορια και αν σου χαλασει ξενης χωρας κινητο περιμενεις να εισαγουν απο την εκαστοτε χωρα ανταλλακτικο! Το θεμα δεν ειναι το σερβις απλα το να ειναι σφραγισμενο και ευρωπαικο απο οσο ξερω

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι αγορασε το απο οπου ναναι, τι να σου πω

Μια φορά έχω αγοράσει από το skroutz (HTC M8) και ενώ μου είχαν πει ότι είναι unbranded ήταν της t-mobile

Δεν εμπιστεύομαι κανένα σκρουτζομάγαζο και προτιμώ να δίνω κάτι παραπάνω και να είμαι ήσυχος.

Επίσης ένα αξιόπιστο είναι το extreme mobile αλλά να ξέρεις ότι μέχρι προχθές ειχει μόνο το 32GB, δεν ξέρω για τώρα αλλά μπορείς να ρίξεις μια ματιά.

Αν μπορείς στείλε μου κάποια μαγαζιά που εμπιστεύεσαι. Στο tokinito που ρώτησα μου είπαν ότι αν χρειαστεί service πάει κανονικά aravato. Έχει πάρει κάποιος από αυτό η άλλο ελληνικό κατάστημα που να είναι ευχαρηστιμένος?

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στείλε μου κάποια μαγαζιά που εμπιστεύεσαι. Στο tokinito που ρώτησα μου είπαν ότι αν χρειαστεί service πάει κανονικά aravato. Έχει πάρει κάποιος από αυτό η άλλο ελληνικό κατάστημα που να είναι ευχαρηστιμένος?

Οπως ειπα πιο πανω δεν εμπιστευομαι κανενα σκρουτζομαγαζο, οποτε πως να σου προτεινω καποιο;

Eπισης ειπα ποιο ειναι αξιοπιστο μαζι με τις μεγαλες αλυσιδες

 

ααααα ξεχασα και το Birdphone, ειναι καλο.

 

 

 

Quick Circle case

Ξερει καποιος πως τις ξεχωριζουμε; γιατι ειναι δυο ειδων.

Θελω να παρω αυτη που αλλαζεις το καπακι της συσκευης και οχι εκεινη που μπαινει μαζι.

Πως καταλαβαινουμε την διαφορα?

βλεπω αλλες με το στρογγυλο ασημενιο και αλλες με μαυρο, εκει κατι ισως παιζει.

Edited by Jig
Quick Circle
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στείλε μου κάποια μαγαζιά που εμπιστεύεσαι. Στο tokinito που ρώτησα μου είπαν ότι αν χρειαστεί service πάει κανονικά aravato. Έχει πάρει κάποιος από αυτό η άλλο ελληνικό κατάστημα που να είναι ευχαρηστιμένος?

 

Open 365 και Cityshop. Δοκιμασμένα και άψογη εξυπηρέτηση και τα δύο!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς στείλε μου κάποια μαγαζιά που εμπιστεύεσαι. Στο tokinito που ρώτησα μου είπαν ότι αν χρειαστεί service πάει κανονικά aravato. Έχει πάρει κάποιος από αυτό η άλλο ελληνικό κατάστημα που να είναι ευχαρηστιμένος?

 

Εγώ το πηρα από tokinito πριν τρεις μέρες. Μια χαρά εξυπηρετιση.το κινητό είναι γαλικο και δουλεύει τελεια.αν και το έχω 3 μέρες μόνο δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα εκτός από τον ήχο όταν μιλάς με κάποιον ,αλλά μόνο με ένα συνγεκριμενο άτομο το κανει.με κανέναν άλλον .είναι στην 10h

 

Κάτι άλλο τώρα..

 

Έχω το κινητό με τέρμα φωτεινότητα και όταν ανοίγω ένα βίντεο πχ αυτά του κινητού που έχει πέφτει πολύ χαμηλά για να παίξει το βίντεο και όταν τελειώνει δυναμώνει πάλι. Δεν το έχω στο auto. Αυτό διορθώνετε κάπως?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. δεν θυμαμαι αν το εκανε απο την αρχη, αλλα παρολο που ειναι στο auto rotate η home screen δεν γυρναει . γνωριζει καποιος κατι για αυτο ?

 

Η home screen δεν γυρνάει. Έτσι είναι.

 

Η home screen γυρίζει σε landscape

Ιδού και το screen shot

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πηρα από tokinito πριν τρεις μέρες. Μια χαρά εξυπηρετιση.το κινητό είναι γαλικο και δουλεύει τελεια.αν και το έχω 3 μέρες μόνο δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα εκτός από τον ήχο όταν μιλάς με κάποιον ,αλλά μόνο με ένα συνγεκριμενο άτομο το κανει.με κανέναν άλλον .είναι στην 10h

 

Κάτι άλλο τώρα..

 

Έχω το κινητό με τέρμα φωτεινότητα και όταν ανοίγω ένα βίντεο πχ αυτά του κινητού που έχει πέφτει πολύ χαμηλά για να παίξει το βίντεο και όταν τελειώνει δυναμώνει πάλι. Δεν το έχω στο auto. Αυτό διορθώνετε κάπως?

Μηπως εχεις πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα του video player προγραμματος? Για τσεκαρε το απο τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πήρα και εγώ ανταλλαγή με το Μ8 μου,το κντ φοράει την τελευταια 10h,λοιπον για να λέμε τα πραγματα με το όνομα τους δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το Μ8 1.θερμενεται πιο εύκολα 2.οθόνη πιο σκοτεινή 3.μπαταρία χειρότερη και βασικά το κυριότερο λαγκαρει απίστευτα με lg home εν αντιθέσει με το Μ8 που είναι βουτηρο,δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα σας απλα αυτή είναι η γνώμη μου
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πήρα και εγώ ανταλλαγή με το Μ8 μου,το κντ φοράει την τελευταια 10h,λοιπον για να λέμε τα πραγματα με το όνομα τους δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το Μ8 1.θερμενεται πιο εύκολα 2.οθόνη πιο σκοτεινή 3.μπαταρία χειρότερη και βασικά το κυριότερο λαγκαρει απίστευτα με lg home εν αντιθέσει με το Μ8 που είναι βουτηρο,δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα σας απλα αυτή είναι η γνώμη μου

4) έχει μικρότερη οθόνη 5) χειρότερη ποιότητα video 6)χειρότερο ui 7)χειρότερη κατά πολύ φωτογραφική μηχανή 8)τρομερά μεγάλο μέγεθος για την διάσταση της οθόνης του 9)αν δεν του βάλεις θήκη κάνει σημάδια μόνο που το κοιτάς 10)χειρότερο service 11)η ποιότητα της οθονης είναι χειρότερη:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το πήρα και εγώ ανταλλαγή με το Μ8 μου,το κντ φοράει την τελευταια 10h,λοιπον για να λέμε τα πραγματα με το όνομα τους δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το Μ8 1.θερμενεται πιο εύκολα 2.οθόνη πιο σκοτεινή 3.μπαταρία χειρότερη και βασικά το κυριότερο λαγκαρει απίστευτα με lg home εν αντιθέσει με το Μ8 που είναι βουτηρο,δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανένα σας απλα αυτή είναι η γνώμη μου

 

Τα παιδια που ειχαν και τα 2 δεν εχουν αναφερει τοσο τραγικα πραγματα. Τι παραγωγης ειναι η συσκευη σου? Μηπως ειναι παλια και ζεστενεται τοσο πολυ? Μπαταρια οταν λες χειροτερη τι διαφορα μιλαμε?

 

Η οθονη το ξερουμε ολοι οτι ειναι πιο σκοτεινη απο Μ8.

Τωρα αυτο με το lag δεν το εχω αρα δεν μπορω να πω με σιγουρια. Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο σπιρτο με το Μ8 που ειναι το software του πολυ καλογραμμενο παντως.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια που ειχαν και τα 2 δεν εχουν αναφερει τοσο τραγικα πραγματα. Τι παραγωγης ειναι η συσκευη σου? Μηπως ειναι παλια και ζεστενεται τοσο πολυ? Μπαταρια οταν λες χειροτερη τι διαφορα μιλαμε?

 

Η οθονη το ξερουμε ολοι οτι ειναι πιο σκοτεινη απο Μ8.

Τωρα αυτο με το lag δεν το εχω αρα δεν μπορω να πω με σιγουρια. Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο σπιρτο με το Μ8 που ειναι το software του πολυ καλογραμμενο παντως.

Φίλε μου μην ασχολείστε με μικροπράγματα το g3 είναι τρομερό κινητό σε όποιον αρέσει το αγοράζει όποιος δεν θέλει ας πάρει το m8 που είναι πιο smooth με τρομερη2 μπαταρια μισης ώρας διαφορα και για να τραβήξει φωτογραφία να χρησιμοποιεί την μπροστινή κάμερα γιατί είναι πιο καλή από την κανονική:p

Link to comment
Share on other sites

4) έχει μικρότερη οθόνη 5) χειρότερη ποιότητα video 6)χειρότερο ui 7)χειρότερη κατά πολύ φωτογραφική μηχανή 8)τρομερά μεγάλο μέγεθος για την διάσταση της οθόνης του 9)αν δεν του βάλεις θήκη κάνει σημάδια μόνο που το κοιτάς 10)χειρότερο service 11)η ποιότητα της οθονης είναι χειρότερη:p

Καλά εντάξει οκ έχεις δίκαιο, εσύ έχεις το καλύτερο τλφ στον κοσμο με τις ειρωνίες τύπου κανει σημάδια μονο που το κοιτάς δεν βγαζεις άκρη,και για το ui που αναφερεις τι να σου πω μάλλον δεν εχεις πιασει ποτε στη ζωή σου htc

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα παιδια που ειχαν και τα 2 δεν εχουν αναφερει τοσο τραγικα πραγματα. Τι παραγωγης ειναι η συσκευη σου? Μηπως ειναι παλια και ζεστενεται τοσο πολυ? Μπαταρια οταν λες χειροτερη τι διαφορα μιλαμε?

 

Η οθονη το ξερουμε ολοι οτι ειναι πιο σκοτεινη απο Μ8.

Τωρα αυτο με το lag δεν το εχω αρα δεν μπορω να πω με σιγουρια. Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο σπιρτο με το Μ8 που ειναι το software του πολυ καλογραμμενο παντως.

Δεν είπα ότι είναι τραγικά τα πράγματα απλά έγραψα την γνώμη μου και δεν ξέρω εάν παίζει ρολο το οτι η μπαταρία στο Μ8 κρατάει μισή ωρα παραπανω η μια αλλά κρατάει παραπανω και η συσκευή μου είναι αγορασμενη τέλη Αυγουστου

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει οκ έχεις δίκαιο, εσύ έχεις το καλύτερο τλφ στον κοσμο με τις ειρωνίες τύπου κανει σημάδια μονο που το κοιτάς δεν βγαζεις άκρη,και για το ui που αναφερεις τι να σου πω μάλλον δεν εχεις πιασει ποτε στη ζωή σου htc

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είπα ότι είναι τραγικά τα πράγματα απλά έγραψα την γνώμη μου και δεν ξέρω εάν παίζει ρολο το οτι η μπαταρία στο Μ8 κρατάει μισή ωρα παραπανω η μια αλλά κρατάει παραπανω και η συσκευή μου είναι αγορασμενη τέλη Αυγουστου

 

Οκ σε ευχαριστω. Φανταζομαι οι διαφορες ειναι κατι ωρες οχι μιση μερα ας πουμε ετσι? Γιατι και εγω ημουν αναμεσα σε Μ8 και g3 αλλα το Μ8 επειδη δεν αφηνει πολλες ελευθεριες οσον αφορα το root το απεριψα εφοσον ξερω κιολας οτι το σερβις του δεν ειναι εξισου καλο με της lg...Τι να πω ελπιζω να μη μετανιωσω. Αλλος φιλος πανω γραφει οτι ειναι πιο ευχαριστημενος απο το g3 απο οτι το Μ8. Αρα ειναι ολα υποκειμενικα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλά εντάξει οκ έχεις δίκαιο, εσύ έχεις το καλύτερο τλφ στον κοσμο με τις ειρωνίες τύπου κανει σημάδια μονο που το κοιτάς δεν βγαζεις άκρη,και για το ui που αναφερεις τι να σου πω μάλλον δεν εχεις πιασει ποτε στη ζωή σου htc

Φίλε μου εγώ έχω ρουταρισμενο g2 με port rom g3 και σε πληροφορώ ότι έχω χρησιμοποιήσει και m8 και g3 και πριν είχα s4 και note 3 μου αρέσει να αλλάζω συσκευές,ειρωνικα σου απάντησα γιατί εδώ μέσα μπαίνουν και διαβάζουν άτομα που δεν ξέρουν και θέλουν να μάθουν το ότι μιλάς για πολυ καλύτερη μπαταρία δεν έχεις δίκιο είναι μικρή η διαφορά,για το lag από τη εποχη2 του s4 με την 4.2.2 έχει εξαλειφθεί σε όλες τις ναυαρχιδες android και αν υπάρχει το 90% των χρηστών δεν το καταλαβαίνει τώρα για την φωτεινότητα της οθόνης είναι σίγουρα θέμα της μεγάλης ανάλυσης της οθόνης χωρίς αυτό να σημαίνει οτι είναι σκοτεινή.Όσα σου γράφω εγώ ειρωνικά είναι αυτά που υπερέχει το g3 με μεγάλη διαφορά,τώρα πες μου εσύ αν ενας μέσος χρήστης μπει και διαβάσει το σχόλιο σου επηρεαστεί και αγοράσει το m8 και μετά πιάσει το g3 στα χέρια του τι θα σκεφτεί γαι το σάιτ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω ρουταρισμενο g2 με port rom g3 και σε πληροφορώ ότι έχω χρησιμοποιήσει και m8 και g3 και πριν είχα s4 και note 3 μου αρέσει να αλλάζω συσκευές,ειρωνικα σου απάντησα γιατί εδώ μέσα μπαίνουν και διαβάζουν άτομα που δεν ξέρουν και θέλουν να μάθουν το ότι μιλάς για πολυ καλύτερη μπαταρία δεν έχεις δίκιο είναι μικρή η διαφορά,για το lag από τη εποχη2 του s4 με την 4.2.2 έχει εξαλειφθεί σε όλες τις ναυαρχιδες android και αν υπάρχει το 90% των χρηστών δεν το καταλαβαίνει τώρα για την φωτεινότητα της οθόνης είναι σίγουρα θέμα της μεγάλης ανάλυσης της οθόνης χωρίς αυτό να σημαίνει οτι είναι σκοτεινή.Όσα σου γράφω εγώ ειρωνικά είναι αυτά που υπερέχει το g3 με μεγάλη διαφορά,τώρα πες μου εσύ αν ενας μέσος χρήστης μπει και διαβάσει το σχόλιο σου επηρεαστεί και αγοράσει το m8 και μετά πιάσει το g3 στα χέρια του τι θα σκεφτεί γαι το σάιτ;

 

Απλα πληροφοριακα σαν μηχανημα και εγω θεωρω το M8 καλυτερο απο το G3 εκτος απο καμερα... Lag υπαρχει σχεδον παντου στις μεγαλες εταιριες που εχουν φορεσει τα UI τους ελαχιστο εκτος απο Ν5 και Μ8 που δεν εχουν καθολου απο οσα εχω πιασει. Απλα με χαλασανε αλλα πραγματα και θα παω προς lg...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Απλα πληροφοριακα σαν μηχανημα και εγω θεωρω το M8 καλυτερο απο το G3 εκτος απο καμερα... Lag υπαρχει σχεδον παντου στις μεγαλες εταιριες που εχουν φορεσει τα UI τους ελαχιστο εκτος απο Ν5 και Μ8 που δεν εχουν καθολου απο οσα εχω πιασει. Απλα με χαλασανε αλλα πραγματα και θα παω προς lg...

Φίλε πως μπορεί κάποιος να κάνει μετάβαση από ένα καλύτερο μηχάνημα σε ενα χειρότερο αν δεν είναι οικονομικός ο λόγος;;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως μπορεί κάποιος να κάνει μετάβαση από ένα καλύτερο μηχάνημα σε ενα χειρότερο αν δεν είναι οικονομικός ο λόγος;;)

 

Αυτο δεν το γνωριζω. Μπορει τα παιδια που εκαναν την μεταβαση να θελουν να δοκιμαζουν τα παντα. Εχω δει στις αγγελιες και ζητησεις του αναποδου : να ανταλλαξουν g3 με Μ8 πχ...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω ρουταρισμενο g2 με port rom g3 και σε πληροφορώ ότι έχω χρησιμοποιήσει και m8 και g3 και πριν είχα s4 και note 3 μου αρέσει να αλλάζω συσκευές,ειρωνικα σου απάντησα γιατί εδώ μέσα μπαίνουν και διαβάζουν άτομα που δεν ξέρουν και θέλουν να μάθουν το ότι μιλάς για πολυ καλύτερη μπαταρία δεν έχεις δίκιο είναι μικρή η διαφορά,για το lag από τη εποχη2 του s4 με την 4.2.2 έχει εξαλειφθεί σε όλες τις ναυαρχιδες android και αν υπάρχει το 90% των χρηστών δεν το καταλαβαίνει τώρα για την φωτεινότητα της οθόνης είναι σίγουρα θέμα της μεγάλης ανάλυσης της οθόνης χωρίς αυτό να σημαίνει οτι είναι σκοτεινή.Όσα σου γράφω εγώ ειρωνικά είναι αυτά που υπερέχει το g3 με μεγάλη διαφορά,τώρα πες μου εσύ αν ενας μέσος χρήστης μπει και διαβάσει το σχόλιο σου επηρεαστεί και αγοράσει το m8 και μετά πιάσει το g3 στα χέρια του τι θα σκεφτεί γαι το σάιτ;

Δηλαδή μου λες να μην γράψω την γνώμη μου,λοιπον για τελευταία φορά έχω αλλάξει 10τλφ τον τελευταίο χρονο έχω την άποψη μου σαν μέσος χρήστης απο το 2005 μέλος στο xda επομένως ξέρω πολύ καλά το τι μου γίνεται και στο φινάλε είναι η γνώμη μου,το τλφ σε βασικά πραγματα υστερεί απο το Μ8,δεν έγραψα για πολύ καλύτερη μπαταρία αλλά απλα για καλύτερη μπαταρία ,εαν μπεις στο νήμα του Μ8 δεν θα βρεις ουτε ενα παράπονο για την συσκευή στο νήμα του xda το thread με τα περισσότερα views είναι για το restart της συσκευης,επομένως εαν εσυ θέλεις να την παρουσιαζεις σαν την καλύτερη συσκευή είναι δικαίωμα σου,αυτά απο εμένα δεν συνεχιζω άλλο γιατί τελικά εδώ εαν γραφείς την γνώμη σου και δεν συμφωνει με των αλλων γίνεσαι κακος

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν λίγο από amazon.de

Το πίσω πλαστικό έχει 2 μικρές ασπρίλες σαν κακοτεχνία από το εργοστάσιο. Σαν μόνιμη σκόνη.

Δεν νομίζω ότι αξίζει όμως να ασχοληθώ καθώς θα μπει σε case και φαντάζομαι θα υπάρχουν σε λίγο καιρό φτηνά ανταλλακτικά που θα κάνουν πιο λίγο από το να το στείλω πίσω στο amazon.

 

Κατά τ'άλλα προερχόμενος από iphone 5 παρατηρώ ένα ελαφρύ lag με το 10h που έχω πάνω. Όχι τίποτα σπουδαίο βέβαια. Ο οθόνη τα σπάει. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Δεν έχω πείρα από android οπότε ανακαλύπτωντάς το φαντάζομαι θα μου αρέσει το τηλέφωνο ακόμη περισσότερο.

 

Καλημέρα Παιδιά

 

Κάνω quote το ίδιο μου το μήνυμα για να μην ξαναγράφω.

Έστειλα email στην amazon.de (έχουν contact στα Αγγλικά) και τους εξήγησα ότι το κινητό έχει κάτι σημάδια στην πλάτη κι ότι το έχω ήδη ανοίξει από ζελατίνες κλπ. Και τους ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Να σας πω την αλήθεια το έστειλα μάλλον για να ξέρω τι παίζει με το amazon παρά για να κάνω αντικατάσταση καθώς δεν είναι κάτι που με ενοχλεί ιδιαίτερα καθώς θα του βάλω και την cirlce θήκη (οπότε φεύγει όλη η πλάτη).

Μία μέρα μετά λοιπόν, μου ήρθε mail όπου μου έγραφαν ότι έκαναν review το αίτημά μου και ήδη μου έχουν στείλει καινούριο κινητό! :blink:

Και μόλις το παραλάβω να συσκευάσω το παλιό, να τυπώσω ένα return label πάνω για το οποίο μου έστειλαν Link, και να τους το στείλω μέχρι 10 Οκτωβρίου! Και φυσικά θα μου πληρώσουν στην πιστωτική μου τα έξοδα αποστολής! Πείτε μου εμένα τώρα γιατί να ξαναγοράσω από Ελληνικό κατάστημα όταν μάλιστα αυτή την στιγμή το G3 32gb στο amazon.de έχει 485 ευρώ. Υπήρχε περίπτωση να σας αλλάξουν εδώ στην Ελλάδα κινητό με γρατζουνιές? Εδώ όταν πέρναμε το iphone 5 (που είχε το γνωστό πρόβλημα με τα σημαδάκια) τα ανοίγαμε μπροστά στους πωλητές για να έχουμε μάρτυρες!

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους με τα παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες να μην γράψω την γνώμη μου,λοιπον για τελευταία φορά έχω αλλάξει 10τλφ τον τελευταίο χρονο έχω την άποψη μου σαν μέσος χρήστης απο το 2005 μέλος στο xda επομένως ξέρω πολύ καλά το τι μου γίνεται και στο φινάλε είναι η γνώμη μου,το τλφ σε βασικά πραγματα υστερεί απο το Μ8,δεν έγραψα για πολύ καλύτερη μπαταρία αλλά απλα για καλύτερη μπαταρία ,εαν μπεις στο νήμα του Μ8 δεν θα βρεις ουτε ενα παράπονο για την συσκευή στο νήμα του xda το thread με τα περισσότερα views είναι για το restart της συσκευης,επομένως εαν εσυ θέλεις να την παρουσιαζεις σαν την καλύτερη συσκευή είναι δικαίωμα σου,αυτά απο εμένα δεν συνεχιζω άλλο γιατί τελικά εδώ εαν γραφείς την γνώμη σου και δεν συμφωνει με των αλλων γίνεσαι κακος

Φίλε μου και βέβαια πρέπει να γράφεις τη γνώμη σου αλλά στο σωστό νημα άνοιξε ενα θέμα αν θέλεις m8 vs g3 και εκεί μπορείς να γράφεις αυτά που πιστεύεις,αλλά εδώ είναι το νημα του g3 δεν είναι vs.Εγώ μπαίνω και διαβάζω γιατί θέλω να το πάρω στη γυναίκα μου οπότε θέλω να ενημερωθώ πλήρως αλλά αυτά που γράφονται εδώ απο την αρχή μονο το g3 δεν αφορούν.Είναι σαν να γράφω στο νημα του m8 και να ανεβάζω screenshots με χρήση μπαταρίας απο το g2 που θεωρώ ανώτερο απο το m8 σε γενική χρήση ειδικά για τον μέσο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και βέβαια πρέπει να γράφεις τη γνώμη σου αλλά στο σωστό νημα άνοιξε ενα θέμα αν θέλεις m8 vs g3 και εκεί μπορείς να γράφεις αυτά που πιστεύεις,αλλά εδώ είναι το νημα του g3 δεν είναι vs.Εγώ μπαίνω και διαβάζω γιατί θέλω να το πάρω στη γυναίκα μου οπότε θέλω να ενημερωθώ πλήρως αλλά αυτά που γράφονται εδώ απο την αρχή μονο το g3 δεν αφορούν.Είναι σαν να γράφω στο νημα του m8 και να ανεβάζω screenshots με χρήση μπαταρίας απο το g2 που θεωρώ ανώτερο απο το m8 σε γενική χρήση ειδικά για τον μέσο χρήστη.

Δεν έχει να κανει με vs ήμουν χρήστης Μ8 και τώρα G3 ,γράφω οτι η επιλογή μου να δώσω το ενα για να πάρω το άλλο ηταν λάθος ,εαν εσύ θέλεις να ενημερωθεις για την συσκευή και διαβάζεις μονο τα θετικά τοτε πάω πάσο δεν υπάρχει λόγος να μπαινεις εδώ κσι να διαβαζεις αυτά που ίσως σε χαλάνε,παντα φιλικά εκφράζω την γνώμη μου όπως άλλωστε και εσύ άσχετα που δεν συμφωνούν

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον pafimal εγω ΘΕΛΩ να ξερω πως το βλεπει ο κοσμος το κινητο ερχομενος απο αλλα κινητα. Δεν ειναι αλλωστε αναγκη να συμμεριζομαστε ολοι τις αποψεις ολων. Απλα ανταλλαγη αποψεων κανουμε. Αρα συμπερασμα pafimal δεν εισαι ευχαριστημενος απο το g3 ετσι? Προτιμουσες το Μ8 απο οτι καταλαβαινω. Το θεμα ειναι γιατι εκανες την αλλαγη δεν καταλαβα... Ειχες καποιο θεμα με το Μ8?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...