Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τσεκαρα και εγω με τις οθονες...410 16αρι εγω....5χχ 32αρια η κοπελα μου και ο αδερφος της... Τα εβαλα διπλα διπλα και το δικο μου ειχε σαφως καλυτερη οθονη...τα 32αρια ειχαν θερμο ασπρο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Σήμερα το πρωί δούλεψα λίγο το κινητό και ξαφνικά έβγαλε μια μπλε οθόνη έκανε restart και άρχισε να κάνει ατελείωτα loop.

Εβγαλα την μπαταρία, το άφησα λίγο στην άκρη, το ανοιξα κανονικά και μετά από 4-5 λεπτά άρχισε πάλι το ίδο με την μπλε οθόνη.

Δεν έχω κάνει εγκατάσταση καμιάς εφαρμογής εδώ και πολύ καιρό.

 

 

Τι μπορεί να φταίει;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν υπαρχει λογος... Τα μυνηματα που επρεπε να περαστούν στην lg περαστηκαν... Δεν νομιζω να ξαναασχοληθουν με το 3αρι απο hardware αποψης μιας και κοντευει το 5 (το οποιο σκοπευω και να αγορασω λογο του οτι ειμαι ευχαριστημενος με το 3 του χρονου τετοιο καιρο με το καλο)

Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι να κάνω. Μόνο που θα μπει υποψήφιο και το V10 μαζί με το G5.

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκαρα και εγω με τις οθονες...410 16αρι εγω....5χχ 32αρια η κοπελα μου και ο αδερφος της... Τα εβαλα διπλα διπλα και το δικο μου ειχε σαφως καλυτερη οθονη...τα 32αρια ειχαν θερμο ασπρο...

 

32αρι το δικό μου σειράς 510 ...είπαμε αν το δει κάποιος μόνο του θα πει πολύ ωραία οθόνη , δίπλα δίπλα με τα 4χχ σαφώς παίρνεις μια απογοήτευση...στα βίντεο 4Κ που έχει μέσα από το εργοστάσιο είναι εξαιρετικό βέβαια κι αυτό διότι το Mode-set up ουσιαστικά της οθόνης μου συγκλίνει προς Mode οθόνης ή ανάγνωσης ή ας πούμε κάτι ανάμεσα σε χρήστη-cinema και όχι καθαρά χρήστη που θα έπρεπε να είχε η συσκευή μιας και προορίζεται για εξωτερικούς χώρους και είναι εμφανέστατα λιγότερο φωτεινή στο set up που μπαίνει στην σειρά 5χχ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, εχω διαβασει αρκετες σελιδες οχι ολες απο το θεμα, δεν μπορω να βγαλω ακρη, και θελω να κανω μια πολυ απλη ερωτηση και θα ηθελα οσο ποιο πολλες ειλικρινείς απαντησεις. Εχω το G2 σε καλη κατασταση και θελω να ρωτησω αξιζει να το αλλαξω τωρα με το G3? η να παραμεινω. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, εχω διαβασει αρκετες σελιδες οχι ολες απο το θεμα, δεν μπορω να βγαλω ακρη, και θελω να κανω μια πολυ απλη ερωτηση και θα ηθελα οσο ποιο πολλες ειλικρινείς απαντησεις. Εχω το G2 σε καλη κατασταση και θελω να ρωτησω αξιζει να το αλλαξω τωρα με το G3? η να παραμεινω. Ευχαριστω.

 

γνωμη μου παντα οχι! σε 2 μηνες βγαινει το G5! περιμενε μεχρι τον Μαρτιο και παρε το G4 που θα πεσει δραματικα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήθελα να πάρω το g3 αλλά τελικά δεν αξίζει να δώσω τόσα χρήματα για να ρισκάρω και από πάνω αν υα μου βγει καλό η όχι.

Περιμένω και το καλοκαίρι περνω το 4αρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα το πρωί δούλεψα λίγο το κινητό και ξαφνικά έβγαλε μια μπλε οθόνη έκανε restart και άρχισε να κάνει ατελείωτα loop.

Εβγαλα την μπαταρία, το άφησα λίγο στην άκρη, το ανοιξα κανονικά και μετά από 4-5 λεπτά άρχισε πάλι το ίδο με την μπλε οθόνη.

Δεν έχω κάνει εγκατάσταση καμιάς εφαρμογής εδώ και πολύ καιρό.

 

 

Τι μπορεί να φταίει;

Δοκίμασε ένα factory reset μπας και στρώσει αλλιώς έχεις θέμα μάλλον με την μπαταρία σου όπως αρκετά άλλα. Τουλάχιστον τα περισσότερα που ειχαν θέμα με απανωτά restarts με την αντικατάσταση της μπαταρίας είναι οκ πλέον.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ένα factory reset μπας και στρώσει αλλιώς έχεις θέμα μάλλον με την μπαταρία σου όπως αρκετά άλλα. Τουλάχιστον τα περισσότερα που ειχαν θέμα με απανωτά restarts με την αντικατάσταση της μπαταρίας είναι οκ πλέον.
Υπάρχει καμια προταση για την μπαταρια?απο τιμες τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο εσβησα την συσκευη μου για να την ανοίξω και να την καθαρίσω γιατι γέμισε σκόνες επειδή βοηθούσα ενα φίλο να μεταφέρει καποια πράγματα..το ξανανοίγω μετά και κανει αναβάθμηση android...βελτιστοποιηση εφαρμογών ενα 5 λεπτο περίμενω και ολα οκ..πρώτη φορά μου το έκανε..ουτε ενημέρωση λογισμικού έκανα τελευταια ουτε τπτ.:shifty:.(lg g3 16αρι στοκ ρομ..με v21a)..σας έχει συμβεί?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μερικές εμπειρίες μου μετά από ένα χρόνο συμβιωσης με το LG G3(16αρι) μου.

1.Μετά από δύο μήνες από την αγορά του παρουσιάστηκαν τριγμοι στο πλαστικό κάλυμμα γύρω από την κάμερα και στην πάνω δεξιά πλευρά. Το καπάκι αντικατασταθηκε από την επίσημη αντιπροσωπία χωρίς να παρουσιάσει μέχρι στιγμής κάποιο πρόβλημα.

2. Μετά από έξι μήνες εμφανίστηκαν δύο ρωγμές στα γνωστά σημεία που έχουν αναφερθεί από πολλούς χρήστες . Το τηλέφωνο μεταφέρθηκε στην αντιπροσωπία με κουριερ, μου δόθηκε τηλέφωνο αντικαταστασης (το ίδιο ) και μετά από τρεις μέρες γύρισε με καινούργια οθόνη και πλαίσιο. Έως και σήμερα δεν παρουσιάστηκε κάτι παρόμοιο.

3.Απο τις πρώτες ημέρες αγοράς παρουσιαζοταν μεγάλη θερμοκρασία κατά τη χρήση και κατά τη φόρτιση. Μέσα στο χρόνο είχε κλείσει 2-3 φορές ξαφνικά αλλά το είχα αποδώσει στο λειτουργικό και δεν είχα δώσει σημασία.

Τον τελευταίο μήνα όμως το κινητό έκλεινε 10 φορές την ημέρα και μόνο όταν ήταν στο ρεύμα έμενε ανοιχτό. Πριν 10 ημέρες ξαναπηγα στην αντιπροσωπία, έγινε αντικατάσταση μπαταρίας (15€).

4.Εν κατακλείδι μετά από ένα χρόνο απολαμβανω το κινητό που αγόρασα πριν ένα χρόνο. Το τηλέφωνο δεν καίει πλέον, είναι πιο γρήγορο, μιλάω σε σημεία που δεν μιλούσα πριν (wind ) και ναι έτσι μπορώ να πω ότι κατέχω το καλύτερο τηλέφωνο του 2014.

Υ. Γ Η αρχική μπαταρία είχε ημερομηνία παραγωγής 27-6 - 2014 και η καινούργια 2 - 11 - 2015

Ευχαριστώ που με ανεχτηκατε και καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να μην χρειάζεται όλοι να το πάνε στο service 3 φορές για να απολαύσουν ένα κινητό. :p

Πέρα από την πλάκα, χαρά στο κουράγιο σου, πάντως, που το έστειλες τόσες φορές. Καλομίλητο! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσουμε ΌΛΟΙ μαζί να κάνουμε καταγγελίες, ίσως κάτι γίνει.

Ομαδική στην προστασία του καταναλωτή για εξαπάτηση προϊόντος.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να μην χρειάζεται όλοι να το πάνε στο service 3 φορές για να απολαύσουν ένα κινητό. :p

Πέρα από την πλάκα, χαρά στο κουράγιο σου, πάντως, που το έστειλες τόσες φορές. Καλομίλητο! :)

το επίσημο σέρβις τίμιο & καλό φίλε Κωνσταντίνε...τα ανταλλακτικά και γενικά το μοντέλο g3 ...απλά tragic.!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά αγορασμένου προϊόντος από το διαφημιζόμενο.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά αγορασμένου προϊόντος από το διαφημιζόμενο.

Έτσι ακριβώς!απλά και ξεκάθαρα...2Κ οθόνες και οι δύο με εμφανή όμως διαφορά στο mode εικόνας ...στο ένα έχει ζωντανή κρυστάλλινη εικόνα (ας πούμε π.χ. για οθόνη υπολογιστή, σε mode χρήστη-ζωηρό που κανονικά έτσι πρέπει να είναι διότι τα κινητά προορίζονται για εξωτερική κυρίως χρήση και το άλλο είναι σε mode ανάγνωσης με πιο "μουντή" εικόνα,λιγότερο έντονο λευκό και κυρίως "ξεπλημένη" ξεθωριασμένη απεικόνιση χρωμάτων για να μην κουράζουν το μάτι). Είναι σαν να έχει πάρει κάποιος ένα αυτοκίνητο του ιδίου χρώματος σε εξαιρετική κατάσταση και τα δύο το ένα όμως να είναι μεταλλικό και το άλλο απλό.Να μας πει λοιπόν η Lg ξέρετε για τον α,β λόγο τα μοντέλα του 2015 φέρουν τροποποιημένες οθόνες από τα αρχικά.Ποτέ δεν βγήκε ανακοίνωση ή ενημέρωση κι εγώ συγκρίνοντάς το με τα περυσινά g3 απογοητεύτηκα...κατά τα άλλα το κινητό είναι πάρα πολύ καλό ...όμως γι'αυτό που διαφημίστηκε όταν πρώτο βγήκε δηλαδή για την υπέροχη οθόνη του έχει κάνει μεγάλο φάουλ με την φετινή της αλλαγή.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 15€ από procordia (μπορείς και με τηλεφωνική παραγγελία) ή ψάξιμο στο σκρουτζ.

15€??μονο?ελεγα θα εχει κανα 50αρι..ειναι της LG?

Link to comment
Share on other sites

Αν η αλλαγή αυτή βελτιώνει ένα μεγάλο πρόβλημα όπως είναι η διάρκεια ζωής της μπαταρίας και άλλο ένα όπως είναι οι ρωγμές, ποιο είναι το πρόβλημα;;; Κι εγώ παρτίδα του 2015 εχω(μαιου) και δεν το έχω συγκρίνει με άλλο g3, αλλά με άλλα κινητά που το συγκρίνω μου φαίνεται πολύ καλή...
Link to comment
Share on other sites

.να χαμε να λεγαμε τα ακουω εγω ολα αυτα..! δν εχουμε με τι να ασχοληθουμε ..κ καθομαστε κοιταμε αν η οθονη μας ειναι πιο φωτεινη η πιο σκουρα απο μια αλλη..! δν σε αρεσει η οθονη του. πουλα το κ παρε ενα αλλο.. πηγαινε σε ενα καταστημα δν ξερω πιο κ καθησε ανοιξε ενα ενα να δεις πιο ειναι αυτο που σου κανει....αν σοθ το επιτρεψουν....!!

ελεος ρε παιδια.. κινητο αγοραζουμε..!! φιλικα παντα!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάτι κερδίζεις κ κάτι χάνεις.Η "δύναμη" του τηλεφώνου αυτού ήταν η οθόνη.Ούτε ο επεξεργαστής ούτε το design.Μια καλή κάμερα και μια 2Κ οθόνη...τονίζω 2Κ η πρώτη που μπήκε σε κινητό....Τώρα αν στην πορεία αποδείχτηκαν και εμφανίστηκαν τόσα θέματα με το μοντέλο αυτό δεν φταίμε εμείς.Αυτό που τονίζω είναι αυτό που έγραψες κι εσύ,ότι δηλαδή για αυτούς τους λόγους κ τα Θέματα προβηκαμε σε "αλλαγή" οθόνης.Εμείς ως καταναλωτές δεν ενημερωθήκαμε κι εγώ έχοντας ως μέτρο σύγκρισης το κινητό που είχα δει πέρυσι τέτοια εποχή και άλλα 3 σειράς 4χχ φίλων μου στην περιοχή μου θεώρησα πως θα ήταν το ίδιο κ το δικό μου....απλά ξεκάθαρα πράγματα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητέ STATTYS όταν επιλέγεις αγορά ναυαρχίδας ,όταν από μικρός είσαι hi endas ,όταν ασχολείσαι και αγαπάς την φωτογραφία κ την τεχνολογία κ συνειδητά επιλέγεις κάτι "καλό" έχεις άλλες απαιτήσεις.Ο καθένας βλέπει τα πράγματα από άλλη σκοπιά...απόλαυσε το κινητό σου και ξέρω πολύ καλά τι θα κάνω με το κινητό μου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και καλές γιορτές.

Εχω το 32αρι με την 3αρα μνήμη από το Πάσχα που μας πέρασε και δεν έχω κανένα παράπονο,ουτε τριγμούς,ουτε ρωγμές.Το μόνο μείον που του προσάπτω,είναι το ζέσταμα του πισω μέρους,μετά απο χρήση δεδομένων και ασύματου δικτύου.

Τωρα κάπου αναφέρθηκε κάτι με τον NOVA και το διπλό ταπ για κλείδωμα της οθόνης,οτι δεν λειτουργεί.Τελικά λειτουργεί,αλλά κάνοντας διπλό ταπ μόνο στο πάνω μέρος της οθόνης,εκεί που φαίνονται τα εικονίδια μπαταρίας,δικτύου κλπ...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Nova Prime μπορείς να βάλεις στα gestures να κλείνει με διπλό tap προσθέτοντας στη συγκεκριμένη χειρονομία την εφαρμογή screen off and lock
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...