Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω για ποιο λογο εχετε παραπονα για το σημα,αλλα εγω και με galaxy alpha που ειχα το ιδιο σημα εχω.

Σε σχεση με s4 εχω καλυτερο σημα τωρα.Και με το G2 παλι καλυτερο σημα τωρα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, πήρα το G3 32GB τον Ιούνιο, και ήρθε με pre-installed Lollipop... Το κιν μου φαίνεται μια χαρά γενικά, χωρίς να έχω ιδιαίτερα θέματα. Απλά επειδή δεν το είχα με ΚιτΚατ αναρρωτιόμουν μήπως ήταν καλύτερα να κάνω downgrade, μιας και που και που αντιμετωπίζω ειδοποιήσεις τύπου "η αρχική οθόνη" ή "οι ρυθμίσεις" έχουν σταματήσει...Και δεν με ενοχλεί και τόσο πολύ απλά αν το κιν είναι πιο stable σε κιτ κατ και κερδίζω και τίποτα σε μπαταρία, να το κάνω. Στα + μπαίνει ότι με κιτ κατ μπορώ να εγκαταστήσω και τον Mi Home Launcher της Miui, μιας και προερχόμουν από Xiaomi mi2 και είχα συνηθίσει.Εσείς που το δουλέψατε και με τις 2 στοκ εκδόσεις ποια σας φαίνεται καλύτερη;

 

Υ.Γ. : Εβαλα το ερωτημα και στο θεμα με τις τροποποιήσεις,αλλα επειδη τα παιδια που το εχουν στοκ το κιν ειναι συνηθως σε αυτο,ειπα να το βαλω κι εδω...Αν ενοχλει το διπλοποστ, συγνωμη και παρακαλω να το διαγραψουν...

Link to comment
Share on other sites

οταν εισαι σε μερος με χαμηλο σημα ρυθμισε το σε σκετο 3g,τετοιο προβλημα στο σπιτι μου ειχα με s3 με note2 (κοσμοτε) και g3 (wind).ME 3g σκετο εχω φουλ σημα.

Το εχω δοκιμασει και 3g και 2g... Το ιδιο ειναι. Στο σπιτι μου τα πραγματα δεν ειναι τραγικα... Απλα ειναι χειροτερο απο αλλα κινητα...

Στο Πηλιο ομως ηθελα να το πεταξω...

 

Γενικα επειδη και εγω πηγαινω στο βουνο λογω χομπι δεν εχω κανενα προβλημα. Αλλα βουνο απο βουνο διαφερει. Αλλο να εισαι στον Χορτιατη και αλλο μεσα στα χωρια του Πηλιου.

 

Επισης σημερα εχασα 2 κλησεις ενω το κινητο ηταν σε σημειο που εχει σημα...ιδιο περιστατικο αναφερθηκε και απο αλλα ατομα πριν λιγες μερες νομιζω, γιαυτο το αναφερω. Μου ηρθε μηνυμα για τις κλησεις απο την κοσμοτε...

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήρα το G3 32GB τον Ιούνιο, και ήρθε με pre-installed Lollipop... Το κιν μου φαίνεται μια χαρά γενικά, χωρίς να έχω ιδιαίτερα θέματα. Απλά επειδή δεν το είχα με ΚιτΚατ αναρρωτιόμουν μήπως ήταν καλύτερα να κάνω downgrade, μιας και που και που αντιμετωπίζω ειδοποιήσεις τύπου "η αρχική οθόνη" ή "οι ρυθμίσεις" έχουν σταματήσει...Και δεν με ενοχλεί και τόσο πολύ απλά αν το κιν είναι πιο stable σε κιτ κατ και κερδίζω και τίποτα σε μπαταρία, να το κάνω. Στα + μπαίνει ότι με κιτ κατ μπορώ να εγκαταστήσω και τον Mi Home Launcher της Miui, μιας και προερχόμουν από Xiaomi mi2 και είχα συνηθίσει.Εσείς που το δουλέψατε και με τις 2 στοκ εκδόσεις ποια σας φαίνεται καλύτερη;

 

Υ.Γ. : Εβαλα το ερωτημα και στο θεμα με τις τροποποιήσεις,αλλα επειδη τα παιδια που το εχουν στοκ το κιν ειναι συνηθως σε αυτο,ειπα να το βαλω κι εδω...Αν ενοχλει το διπλοποστ, συγνωμη και παρακαλω να το διαγραψουν...

Μπορεις να βαλεις και στην lolipop τον mi launcher.Μην κανεις downgrade το κινητο, ουτε κερδιζεις ουτε χανεις κατι.

Γενικα αν αλλαξεις launcher αυτο και μονο φτανει για να απαλλαγεις απο τα force close της αρχικης,μπορει και απο τις ρυθμισεις .Παντως για μενα αν θες αλλο launcher καλυτερα κοιτα προς nova apex αλλα μπορει και ο Mi να πηγαινει καλα.Δοκιμασε και πες μας ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο Μι μπαινει μεχρι την κιτ κατ χωρις προβληματα,γι αυτο ρωταω για την αποδοση του κινητου με αυτην. Στην Λολλιποπ εχει πολλα fc και διαφορα αλλα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Το εχω δοκιμασει και 3g και 2g... Το ιδιο ειναι. Στο σπιτι μου τα πραγματα δεν ειναι τραγικα... Απλα ειναι χειροτερο απο αλλα κινητα...

Στο Πηλιο ομως ηθελα να το πεταξω...

 

Γενικα επειδη και εγω πηγαινω στο βουνο λογω χομπι δεν εχω κανενα προβλημα. Αλλα βουνο απο βουνο διαφερει. Αλλο να εισαι στον Χορτιατη και αλλο μεσα στα χωρια του Πηλιου.

 

Επισης σημερα εχασα 2 κλησεις ενω το κινητο ηταν σε σημειο που εχει σημα...ιδιο περιστατικο αναφερθηκε και απο αλλα ατομα πριν λιγες μερες νομιζω, γιαυτο το αναφερω. Μου ηρθε μηνυμα για τις κλησεις απο την κοσμοτε...

επειδη παλια ειχα το optimus one(p500) θυμαμαι οτι ειχε καπια θεματα με τις κλησεις,που πιστευα οτι ηταν θεμα δυκτιου,αλλα και της γυναικας μου που εχει το l9 κατα διαστηματα εχει τετοια θεματα,νομιζω οτι ειναι προβλημα δεκτων της lg τελικα.ελπιζω να μην εχω και εγω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γινεται με τα update θα παρει ποτε 5.1.1 ;;; την σαμη εκραζα τερμα για την καθυστερηση αλλα και η LG το τερματισε τωρα! δεν γινεται αλλο με την 5.0! η σαμη αρχησε 5.1.1!
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο. Εγώ πιστεύω 10ο θα δούμε 5.1.1 και από Φλεβάρη/Μάρτη την ίσως και Πάσχα την Μ.

 

Πάντως δεν βρίσκω και το νόημα να σκάς. Δεν νομίζω να δεις μεγάλες διαφορές. Ίσως αν δώσουν το UI4 που έχει λάβει καλές κρητικές.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχει διαφορές, κυρίως στην μπαταρία και στην διαχείριση της ραμ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω στην θεωρία. Άσε να το δεις στην πράξη αυτό. Ειδικά για την μπαταρία. Θυμάσαι τι έλεγαν για kitkat -> lollipop??? Όταν είχε βγεί η lollipop η Google έκανε αναφορά μέχρι και για 40%... Ε το G3 ήταν από τα κινητά που με Lollipop αντί να κερδίζει μπαταρία, έχασε!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπάρχει η δυνατότητα για δημιουργια φακέλου στο μενού των εφαρμογών;

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω στην θεωρία. Άσε να το δεις στην πράξη αυτό. Ειδικά για την μπαταρία. Θυμάσαι τι έλεγαν για kitkat -> lollipop??? Όταν είχε βγεί η lollipop η Google έκανε αναφορά μέχρι και για 40%... Ε το G3 ήταν από τα κινητά που με Lollipop αντί να κερδίζει μπαταρία, έχασε!!!

 

Βασικά δεν πρέπει να υπήρξε συσκευή που να κέρδισε.

Στην καλύτερη έμειναν στα ίδια.

Μάλλον η google εννοούσε ως 40% μείωση σε σχέση με kitkat. :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που διάβασα είναι ότι τα google services είναι το θέμα, αυτά σκοτώνουν την μπαταρία στην λολιποπ
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν πρέπει να υπήρξε συσκευή που να κέρδισε.

Στην καλύτερη έμειναν στα ίδια.

Μάλλον η google εννοούσε ως 40% μείωση σε σχέση με kitkat. :lol:

 

Για του λόγου το αληθές HTC και Sammy κέρδισαν και LG(Nexus και G3) έχασαν.

 

http://www.gsmarena.com/htc_one_m8-review-1062p3.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5-review-1064p3.php

http://www.gsmarena.com/lg_g3-review-1086p3.php

http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-review-1011p3.php

 

http://androidphonehub.com/smartphones/performance-test-lollipop-vs-kitkat-on-galaxy-s5lg-g3nexus-5-htc-one-m8/

 

αυτό που διάβασα είναι ότι τα google services είναι το θέμα, αυτά σκοτώνουν την μπαταρία στην λολιποπ

 

Χαίρω πολύ... Δεν μου λέει κάτι αυτό σαν χρήστη. Μου ανακοινώνεις +40%. Δεν περιμένω να δω 40 αλλά περιμένω τουλάχιστον +...

Όχι και πτώση. Αλλά προφανώς εδώ ίσως φταίει η LG. Γιατί Sammy, HTC κατάφεραν να δώσουν άλλη διαχείριση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Σε note 4 & edge που έχω προσωπική εμπερία η διαφορά είναι αμελητέα, είτε προς τα πάνω, είτε προς τα κάτω.(Φυσικά μιλάμε για καθαρή εγκατάσταση)

Γενικώς αυξομειώσεις μέχρι 3-5%, δεν πιστεύω ότι μπορούν να φανούν σε καθημερινή χρήση.

Δεδομένο είναι πάντως πως δεν είδαμε τη βελτίωση στην αυτονομία που υποσχέθηκε η google.

Link to comment
Share on other sites

Σε note 4 & edge που έχω προσωπική εμπερία η διαφορά είναι αμελητέα, είτε προς τα πάνω, είτε προς τα κάτω.(Φυσικά μιλάμε για καθαρή εγκατάσταση)

Γενικώς αυξομειώσεις μέχρι 3-5%, δεν πιστεύω ότι μπορούν να φανούν σε καθημερινή χρήση.

Δεδομένο είναι πάντως πως δεν είδαμε τη βελτίωση στην αυτονομία που υποσχέθηκε η google.

 

Μακάρι να την δούμε στην 6.0 αν και πολύ φοβάμαι πως μια απο μια ίδια και ενδεχομένως και χειρότερα στην αυτονομία... προς ώρας κρατάω μικρό καλάθι... ίδωμεν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Υπάρχει η δυνατότητα για δημιουργια φακέλου στο μενού των εφαρμογών;

 

Καλησπέρα.

Μπες στο μενού εφαρμογών και πάνω δεξιά στις τελείες επέλεξε το Προβολή εφαρμογών κατα και βάλε το Ρύθμιση χρήστη.Έπειτα πάτησε ξανά τις τελείες και επέλεξε το Επεξεργασία/Απεγκατάσταση εφαρμογών.Τώρα μπορείς παρατεταμένα να επιλέξεις εφαρμογή και να την πας πάνω σε άλλη για να δημιουργήσεις φάκελο.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπες στο μενού εφαρμογών και πάνω δεξιά στις τελείες επέλεξε το Προβολή εφαρμογών κατα και βάλε το Ρύθμιση χρήστη.Έπειτα πάτησε ξανά τις τελείες και επέλεξε το Επεξεργασία/Απεγκατάσταση εφαρμογών.Τώρα μπορείς παρατεταμένα να επιλέξεις εφαρμογή και να την πας πάνω σε άλλη για να δημιουργήσεις φάκελο.

Σε ευχαριστώ πολυ:p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδιά νέος κάτοχος G3, ήρθε με κιτκατ. Βρίσκομαι στην οθόνη αναβάθμισης σε λολλιποπ, προχωράω ή μένω ΚΚ; περισσότερο με νοιάζει το πρόβλημα θερμότητας που λένε πολύ που υπάρχει (λόγω του κλασσικού φαινομένου με το κιτρινισμα της οθονης)
XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά νέος κάτοχος G3, ήρθε με κιτκατ. Βρίσκομαι στην οθόνη αναβάθμισης σε λολλιποπ, προχωράω ή μένω ΚΚ; περισσότερο με νοιάζει το πρόβλημα θερμότητας που λένε πολύ που υπάρχει (λόγω του κλασσικού φαινομένου με το κιτρινισμα της οθονης)

 

μεινε με KK και καντο root ειναι αλλο κινητo ετσι και φυγουν απο πανω του η stock bloatware apps και το stock fail λογισμικο

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μολις πηρα και εγω το G3 32gb μεχρι στιγμης δειχνει πολυ καλο τωρα το εβαλα για φορτιση ,αφου εφτασε στο 10% .Εχει επανω android 5
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Εδω μια βδομαδα περίπου χωρίς να εχω βαλει καμια εφαρμογή εχω παρα πολλες επανεκιννησης.... Ακομα και σε καθεστως κλήσης, εκλεισε μονο του και ανοιξε...

 

Καποια ιδεα το τι μπορει να συμβαινει;

Αυτό το είχα πάθει με ένα galaxy nexus. Το έλυσα προσωρινά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αλλά μετά λίγο καιρό μου το ξανάρε έκανε. Τελικά το έστειλα στην Samsung και μου άλλαξαν πλακέτα. Ευτυχώς ήταν στην εγγύηση.

Τώρα το κινητό λειτουργεί ακόμα, χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...