Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σ' εμένα κανονικά, έκανε update πριν από λίγο 2 εφαρμογές.

@pafimal δεν ανεβάζεις κι εδώ το homescreen σου από το σχετικό νήμα να παίρνουμε ιδέες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kamia ιδεα... ουτε με reset το τηλεφωνο επανηρθε ...

 

Μήπως θέλει update το play store? Είσαι στο 4.9.13?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σ' εμένα κανονικά, έκανε update πριν από λίγο 2 εφαρμογές.

@pafimal δεν ανεβάζεις κι εδώ το homescreen σου από το σχετικό νήμα να παίρνουμε ιδέες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μήπως θέλει update το play store? Είσαι στο 4.9.13?

Χαχα θα φάμε το κράξιμο της αρκούδας από τον admin

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρώ μια σελίδα απο τις 158 που να ΜΗΝ περιέχει ένα post με κάποιο πρόβλημα της συσκευής...Απαράδεκτο στην αυγή του 2015 να κυκλοφορούν συσκευές πολλών ευρώ με τόσα πολλά προβλήματα.Μόνο αυτό έχω να πώ!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια προβλήματα με τη συσκευή τα οποία δεν εμφανίζονται σε όλους. Ελπίζω να διορθωθούν με επόμενες αναβαθμίσεις.

@toksotis70 κανε διαγραφή της cache και από το play store και από Google play services. Reboot και πες μας αν δούλεψε.

Edited by ch_makis
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρώ μια σελίδα απο τις 158 που να ΜΗΝ περιέχει ένα post με κάποιο πρόβλημα της συσκευής...Απαράδεκτο στην αυγή του 2015 να κυκλοφορούν συσκευές πολλών ευρώ με τόσα πολλά προβλήματα.Μόνο αυτό έχω να πώ!

 

Σπάνιο μεν αλλά στην σελίδα 134 είδα ότι δεν υπάρχουν προβλήματα :p

Καλή χρονιά!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλο το DLNA αλλο το screen mirroring. Για screen mirroring, πλεον και το chromecast κανει καλη δουλεια (μεχρι πριν λιγο καιρο δεν υποστήριζε screen mirroring) . Και ναι ειναι συμβατο με miracast. DLNA δεν εχεις με το chromecast, τουλαχιστον native, αλλα μπορεις μεσω bubbleupnp πχ να το κανεις και αυτο. Γενικα γι αυτα που προσφερει στην τιμη αυτη ειναι μια χαρα. Αλλα δεν καταλαβαινω αν μιλας για app ή για hardware. Αν μιλας για app τοτε dlna support εχει απο μονο του το G3 μεσα απο τα settings οπως και miracast. Αν μιλας για hardware τοτε ή πας σε chromecast ή πας σε ενα media player με περισσοτερες επιλογες μετα. Αλλα αν η TV σου ειναι της τελευταιας 5ετιας τουλαχιστον, 90% θα εχει dlna support απο μονη της.

Ευχαριστώ για την απάντηση , αυτό που ψάχνω είναι μια συσκευή για screen mirroring. Η τηλεόραση μου υποστηρίζει την προβολή εικόνων και video από την συλλογή αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει screen mirroring.

Άυτο που ψάχνω είναι μια συσκευή που να την συνδέσω στην τηλεόραση για να μπορώ μέσω του miracast να προβάλω την οθόνη του κινητού στην TV.

Εσύ μου προτείνεις δηλαδή το chromecast ?

Link to comment
Share on other sites

nai , στο τελευταιο play store, εβαλα και πιο παλιες εκδοσεις , αλλα τιποτα...

Μήπως αναβαθμίσες το Google play services αν ναι τότε κάνε κατάργηση της ενημέρωσης. Δες αν δουλεύει και το YouTube

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία καλή μπαταρία να κρατάει περισσότερο από αυτή που έρχεται με την συσκευή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης με την τελευταία ενημέρωση 10j δεν βλέπω κανένα πρόβλημα πουθενά. Βασικά και πριν δεν είχα πρόβλημα με όσα αναφέρονται εδώ έχω παρτίδα 407.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως δουλεύει το wifi direct απο 2 galaxy s5, 1 galaxy s3 και ενα note 3 δοκίμασα να λάβω αλλά τίποτα μένει στην αναμονή...οσο για το πως στέλνω δεν κατάφερα να βρώ επιλογή wifi direct
Link to comment
Share on other sites

Τελικα οσοι εχουμε προβλημα με θερμοκρασιες εχουμε ολοι 406? Χτες εκανα ενα τεστ με ενα φιλο με g2 βεβαια αλλα μας κανει πανω κατω. Σε μιση ωρα wifi-facebook messenger chat εγω ειχα πιασει 60-61 βαθμους cpu και 38!!! βαθμους μπαταρια και το αλλο παληκαρι 50 και κατι ψιλα cpu και δεν θυμαμαι μπαταρια 33-35? Πολυ ενοχλητικο. Μεχρι που σκεφτομαι να το δωσω το κινητο αλλα τι να παρω μετα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου ζεσταίνεται ελαφρώς. Είναι 407. Βέβαια δεν νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος καθώς το h/w είναι ίδιο στις παρτίδες. Είναι θέμα διαχείρισης απο το λειτουργικό.

Ανδρέα ο αριθμός παρτίδας είναι στην αρχή του S/N

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμία καλή μπαταρία να κρατάει περισσότερο από αυτή που έρχεται με την συσκευή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης με την τελευταία ενημέρωση 10j δεν βλέπω κανένα πρόβλημα πουθενά. Βασικά και πριν δεν είχα πρόβλημα με όσα αναφέρονται εδώ έχω παρτίδα 407.

 

πως-ποτε πηρες 10j ?για πια χωρα ειναι το κινητο σου?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας κατοχος.Δεν ξερω αν ειμαι υπερηφανος ακομα μιας και ερχομαι απο Nexus 5-Note 3.

Μια ερωτηση ρε παιδια.Ρολοι widget δεν υπαρχει by default ?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με 407 πατρίδα δεν ζεσταίνεται ιδιαίτερα.

Και από μπαταρία δεν τα πάει καθόλου άσχημα.

Πιστεύω πάντως με τις επόμενες αναβαθμίσεις από την Lg θα λυθούν σιγά σιγά όλα τα θεματάκια.Μάλλον βιάστηκαν λίγο να προλάβουν τον ανταγωνισμό και άφησαν κάποια κενά.Αρκεί να δείξουν την διάθεσή να στηρίξουν τη συσκευή με νέες ενημερώσεις μιας και μιλάμε για την ναυαρχίδα τους.Μέχρι στιγμής όμως αυτό κάνουν.Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει βεβαια τωρα που θυμαμαι οταν ειχα παρει το s4 πριν 1.5 χρονο στις αρχες ζεματαγε περισσοτερο απο το g3. Αρα ισως το παρακανω αλλα ειχα καλομαθει απο το g2 που δεν πολυζεσταινοταν. Ας ελπισουμε να βελτιωθει λιγο με πιο νεα firmware. Η μπαταρια μετα απο freeze καποιων εφαρμογων παει λιγο καλυτερα. Τωρα πια παιζει να μην χρειαστει φορτιση στο τελος της μερας και να το κρατησω και 2η...Αναλογα αν θα μπω πολυ 3g internet απο το αμαξι.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες άμα βάζετε ένα βίντεο στο YouTube. Και πατήσετε ελαχιστοποιηση, συνεχίζει να παίζει; σε εμένα όχι, σταματαει
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει βεβαια τωρα που θυμαμαι οταν ειχα παρει το s4 πριν 1.5 χρονο στις αρχες ζεματαγε περισσοτερο απο το g3. Αρα ισως το παρακανω αλλα ειχα καλομαθει απο το g2 που δεν πολυζεσταινοταν. Ας ελπισουμε να βελτιωθει λιγο με πιο νεα firmware. Η μπαταρια μετα απο freeze καποιων εφαρμογων παει λιγο καλυτερα. Τωρα πια παιζει να μην χρειαστει φορτιση στο τελος της μερας και να το κρατησω και 2η...Αναλογα αν θα μπω πολυ 3g internet απο το αμαξι.

 

Τελικα οσοι εχουμε προβλημα με θερμοκρασιες εχουμε ολοι 406? Χτες εκανα ενα τεστ με ενα φιλο με g2 βεβαια αλλα μας κανει πανω κατω. Σε μιση ωρα wifi-facebook messenger chat εγω ειχα πιασει 60-61 βαθμους cpu και 38!!! βαθμους μπαταρια και το αλλο παληκαρι 50 και κατι ψιλα cpu και δεν θυμαμαι μπαταρια 33-35? Πολυ ενοχλητικο. Μεχρι που σκεφτομαι να το δωσω το κινητο αλλα τι να παρω μετα...

406 παρτίδα Γαλλικο το δικό μου τα ίδια προβλήματα θερμοκρασία cpu έχω δει μέχρι 72ο και μπαταρίας 38ο,μετά από 14 μέρες που το έχω πίστευα ότι κάποια στιγμή η μπαταρία του θα βελτιωθεί τώρα ζήτημα να μου βγάλει σκαρτα 4 ώρες μόνο με gsm Wi-Fi Χωρίς data και 3g,τι να πω δεν ξέρω ξήλωσα όλα τα widgets που έχω σταμάτησα τον καθε συγχρονισμό για να το τσεκάρω εάν δω τα ίδια αποτελέσματα θα του κάνω hard reset και εάν συνεχίσει σε αυτό το τροπάριο θα πάρει δρόμο,βαρεθηκα καμία σχέση με το Μ8 που είχα όπως επίσης και με το G2

Ξέχασα το τλφ είναι rooted και φοράει xposed/greenify με σχεδόν τις περισσότερες εφαρμογές παγωμένες

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ ψιλοαπογοητευμένος. Περίμενα περισσότερα από μια τέτοια συσκευή. Ελπίζω με updates να λυθούν τα όποια προβλήματα. Περιμένω να δω και το note 4 ;)
Link to comment
Share on other sites

72 βαθμους δεν εχω δει ακομα στο κινητο,μεχρι 62 ναι,σπανιο ομως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

72 βαθμους δεν θα μπορουσες να το ακουμπησεις στο κεφαλι να κανεις κληση... Υπερβολικο. Και εγω δεν θα την παλευα. Αν ηταν Μαιος τωρα ας πουμε το ειχα σουταρει οπως ειναι...Ευτυχως ερχεται χειμωνας και θα ειναι πιο ανετο. Παντως μεσα στην ανοιξη πρεπει να παρει ποδι σιγουρα γιατι μετα θα αρχισουν τα δυσκολα (ζεστες :P)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα θερμοκρασία έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες.

 

Ένας απ αυτούς είναι η θέση του επεξεργαστή και αν υπάρχει κάποια μόνωση ώστε να μην μεταφέρεται η θερμότητα αυτούσια στο καπάκι.

Δεν είναι μόνο στους πόσους βαθμούς ανεβαίνει αλλά η αίσθηση όπως την βιώνει ο χρήστης.

 

Θερμοκρασία μπαταρίας στους 40℃ βλέπω συχνά στο M8 (εδώ έχουμε ακόμα 34-38℃ κάνει ζεστή). Όμως δεν καίει η συσκευή.

Απλά την αισθάνεσαι ζεστή. Οι θήκες που αφήνουν μόνο την οθόνη από έξω, εντείνουν το πρόβλημα.

 

Το ίδιο και του One Plus One που το δούλευα κατακαλόκαιρο.

Αυτό όμως αν δείτε έχει μεταλλική πλάκα με τρύπες πάνω από τον επεξεργαστή που κόβει και παράλληλα βοηθά την επαγωγή της θερμότητας καθώς λειτουργεί σαν τις ψυχτρες που έχουν οι αεροψυκτοι κινητήρες στις μοτοσυκλέτες.

 

Εκτός αυτού, βρίσκεται στο πάνω μέρος της συσκευής που δεν ακουμπά το χέρι μας όταν το κρατάμε.

 

Στο iPhone 5s συνέβαινε το αντίθετο.

Μόλις έμπαινα στο Facebook με 3g και έκανε ανανέωση, ήταν αρκετό για να αρχίσει το χέρι σου να καίγεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...