Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που το βρήκες το μπρος πίσω? Αν μπορείς να δώσεις link.

Εγώ το μπρος το έχω στο κουτί του αχρησιμοποίητο, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, αλλά θυμάμαι κάποιον από εδώ που είχε προβλημα με το touch.

http://www.ebay.co.uk/itm/331250683273?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fsch%2Fi.html%3F_from%3DR40%26_sacat%3D0%26_nkw%3D331250683273%26_rdc%3D1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτό φίλε μου δεν είναι μπρος-πίσω tempered το λέει και στην περιγραφή, αυτό έχω πάρει κι εγώ, το πίσω είναι απλή ζελατίνα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια και καλη χρονια.

Λοιπον επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο θα ηθελα να μου κανατε ενα mini review (γιατι 250+ σελιδες δεν γινεται να διαβαστουν) λεγοντας μου τα καλα και τα κακα του.

Ενδιαφερομαι κυριως για αποδοση καμερας,gps και μπαταριας.

Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου δεν είναι μπρος-πίσω tempered το λέει και στην περιγραφή, αυτό έχω πάρει κι εγώ, το πίσω είναι απλή ζελατίνα.

Το μπροστά δεν είναι tempered ; Αυτό λέει : Nillkin 9H Anti-explosion Tempered Glass LCD Protector New. Το πίσω δεν με πολυενδιαφέρει γιατί έχω τη θήκη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα παιδια και καλη χρονια.

Λοιπον επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο θα ηθελα να μου κανατε ενα mini review (γιατι 250+ σελιδες δεν γινεται να διαβαστουν) λεγοντας μου τα καλα και τα κακα του.

Ενδιαφερομαι κυριως για αποδοση καμερας,gps και μπαταριας.

Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Διάβασε αυτό και καλή χρονιά http://honor6.nianios.gr/review.html

Link to comment
Share on other sites

Το μπροστά δεν είναι tempered ; Αυτό λέει : Nillkin 9H Anti-explosion Tempered Glass LCD Protector New. Το πίσω δεν με πολυενδιαφέρει γιατί έχω τη θήκη.

 

Ναι εντάξει αρχηγέ αλλά μιλάγαμε και ρώτησα για μπρος-πίσω tempered πακέτο της Nillkin.

Μου απάντησες με αυτό το link δηλαδή στην ερώτηση μου που έχει μπρος-πίσω tempered πακέτο η Nillkin.

Κακώς δεν σε ενδιαφέρει το πίσω btw μιας κι η πίσω πλευρά είναι πιο "ευαίσθητη".

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό και καλή χρονιά http://honor6.nianios.gr/review.html

Ευχαριστώ φίλε

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει αρχηγέ αλλά μιλάγαμε και ρώτησα για μπρος-πίσω tempered πακέτο της Nillkin.

Μου απάντησες με αυτό το link δηλαδή στην ερώτηση μου που έχει μπρος-πίσω tempered πακέτο η Nillkin.

Κακώς δεν σε ενδιαφέρει το πίσω btw μιας κι η πίσω πλευρά είναι πιο "ευαίσθητη".

Έχεις δίκιο, αλλά εγώ απάντησα για το touch του μπροστινού, επειδή είπες ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα. Τώρα όσον αφορά

το πίσω, η θήκη δεν είναι καλύτερη από ένα tempered ;

Link to comment
Share on other sites

φρεσκα νεα

κυκλοφορησε η 5.1.1 Developer Edition

 

http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=76

και μου εβγαλε οτα ενα αρχειο περιπου 57 mb .

Edited by aquarius1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η 5.1.1 έχει καμία ομοιότητα με τα lollipop η μπα; :p

 

Για πείτε και για μας που τώρα τελευταία μείναμε με την stable, στις devs είχαμε κάποια τρομερή αλλαγή/προσθήκη;

Link to comment
Share on other sites

Είναι ΟΤΑ της Β307, γι'αυτο κι είναι μικρο.

 

 

 

Virus η 5.1.1 που βγήκε στο emui.com είναι stable ή όχι;Ρωτώ διότι ΟΤΑ δεν μου έχει δώσει ακόμα τίποτα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Virus η 5.1.1 που βγήκε στο emui.com είναι stable ή όχι;Ρωτώ διότι ΟΤΑ δεν μου έχει δώσει ακόμα τίποτα.

 

Dev είναι.

 

Τελικά κατάφερε κανείς με L12 να περάσει την B310;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Από 4.12.16 μου ήρθε με ΟΤΑ η 5.1.1 την οποία και κατεβάζω. @VirusPlus θα μας ενημερώσεις όταν ενημερώσεις το toolkit; Edited by papi77
Link to comment
Share on other sites

Dev είναι.

 

Τελικά κατάφερε κανείς με L12 να περάσει την B310;

 

 

Ευχαριστω το είδα και γω μόλις τώρα που έβαλα μετάφραση :p .Άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους πετάς στα Τάρταρα.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά κατάφερε κανείς με L12 να περάσει την B310;

 

Εγώ δε τα κατάφερα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες πως βγαζουμε screenshot.?

 

Από το toggle ή ταυτόχρονο πάτημα Power και Volume Down.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Virus Plus το toggle πιο ειναι; Power και volume down..ok δουλευει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρηκα..Συγχωρέστε με ακομα το μαθαίνω..Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Virus Plus το toggle πιο ειναι; Power και volume down..ok δουλευει..

 

Εκεί που είναι όλα... στο συρτάρι από πάνω.

[ATTACH]54757[/ATTACH]

Αν είσαι σε stable ROM B3xx πιθανότατα έχεις διαφορετικό εικονίδιο.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Απο καρτα μνημης τι εχετε βαλει.;Εβαλα μια 32αρα της samsung αλλα μου την βγαζει κατεστραμμένη ενω σε αλλο κινητό την διαβάζει κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Απο καρτα μνημης τι εχετε βαλει.;Εβαλα μια 32αρα της samsung αλλα μου την βγαζει κατεστραμμένη ενω σε αλλο κινητό την διαβάζει κανονικά..

 

Εγώ έχω μια 32αρα της Kingstone CL10, κανένα προβλημα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κι εγω το δικο μου l12 και προσπαθησα να κανω βημα βημα τον τελευταιο οδηγο για την αναβαθμιση στην εκδοση B310. Με το που ξεκιναει ομως τη διαδικασια μου λεει installation failed.... Τι πρεπει να κανω;

Νέκρα :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Νέκρα :(:(:(:(

 

Η Β310 είναι ΟΤΑ δεν χρειάζεται να την βάλεις χειροκίνητα την παίρνεις από το σύστημα. Τα fail του installation έχω εξηγήσει πολλές φορές κι εδώ και στο XDA για το που οφείλονται στις root συσκευές και πως επιλύονται. Αν αντί να spamαρεις διαβάσεις το 1ο post θα βρεις τη λύση σου.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν σπαμαρω. Επειτα, εχω διαβασει τα πρωτα ποστ και ακομα εχω την εκδοση 2.3. Κανω ελεγχο για update αλλα δε μου βγαζει κατι. Εν πασει περιπτωσει, συγγνωμη για την αγνοια μου.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην δεν σπαμαρω. Επειτα, εχω διαβασει τα πρωτα ποστ και ακομα εχω την εκδοση 2.3. Κανω ελεγχο για update αλλα δε μου βγαζει κατι. Εν πασει περιπτωσει, συγγνωμη για την αγνοια μου.

 

Για χιλιοστή φορά λοιπόν, για να γίνει το update θες:

  • stock recovery
  • stock /system/local.prop
  • stock /data/cust/prop/build.prop

Το ΟΤΑ Β307-Β310 του L12 μου το στείλανε από το XDA άρα το πήρανε, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά, εγώ έχω το L02 και είμαι σε dev ROM, δεν έχω δει δηλαδή ούτε για το L02 Β310.

 

EDIT: Μισό λεπτό... γιατί μάλλον δεν κατάλαβα καλά κάτι, είσαι σε EMUI2.3 και περιμένεις Β310 που είναι EMUI3.0? Γιατί αυτό είναι αδύνατον. Η Β310 έρχεται από Β307.

Αν είσαι σε EMUI2.3 και δεν παίρνεις update για EMUI3.0 θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα μια EMUI3.0 Full ROM (~1GB) B302 ή B307 με local update.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...