Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω θέμα με το κινητό μου η κάμερα δεν μου βγάζει καλές φωτογραφίες το βραδύ όταν έχει φως είναι όλα μια χαρά και δεν ξέρω τη φταίει

https://goo.gl/photos/9jmskh4hpKZDsxS48

 

εχεις θηκη κ σου κανει αντανακλαση το φλας . βγαλε τη θηκη κ δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν καποιος ψαχνει μπαταρια για το τηλεφωνο του ας δει απο κατω το link

Εγω αγορασα μπαταρια απο το fixmobile και ολα μια χαρα,δουλευει αψογα.

Λεει original αλλα δεν εχει το logo της huawei επανω της αν και σε ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Βασικα την αγορασα γιατι εγραφε επανω της ημερομηνια κατασκευης που ηταν 25/4/2017 ( αρα φρεσκια)

https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

Αλλαξα και ενα ηχειο πισω γιατι η μικρη μου κορη βουτηξε το τηλεφωνο μεσα στο στο αντηλιακο και ολα μια χαρα.

Προσοχη στην anntena μην την σχισετε αν αλλαξετε μονοι σας την μπαταρια.

Για την πλατη εβαλα B-7000 Glue Industrial Adhesive for Phone Frame για να κλεισω το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Περιεκτικό και χρήσιμο.

να κάποιοι που το έχουν ακόμα το κινητάκι, και αναρωτιόμουν αν το χρησιμοποιεί κανένας ακόμα εκτός εμένα.

χαίρομαι γιατί υπάρχει και λίγο κίνηση στο forum ακόμα.

 

Καλημέρα !

 

Αν καποιος ψαχνει μπαταρια για το τηλεφωνο του ας δει απο κατω το link

Εγω αγορασα μπαταρια απο το fixmobile και ολα μια χαρα,δουλευει αψογα.

Λεει original αλλα δεν εχει το logo της huawei επανω της αν και σε ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Βασικα την αγορασα γιατι εγραφε επανω της ημερομηνια κατασκευης που ηταν 25/4/2017 ( αρα φρεσκια)

https://store.fixmobile.gr/el/proion/gnisia-mpataria-huawei-hb4242b4ebw-ascend-honor-6-bulk

Αλλαξα και ενα ηχειο πισω γιατι η μικρη μου κορη βουτηξε το τηλεφωνο μεσα στο στο αντηλιακο και ολα μια χαρα.

Προσοχη στην anntena μην την σχισετε αν αλλαξετε μονοι σας την μπαταρια.

Για την πλατη εβαλα B-7000 Glue Industrial Adhesive for Phone Frame για να κλεισω το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες. Περιεκτικό και χρήσιμο.

να κάποιοι που το έχουν ακόμα το κινητάκι, και αναρωτιόμουν αν το χρησιμοποιεί κανένας ακόμα εκτός εμένα.

χαίρομαι γιατί υπάρχει και λίγο κίνηση στο forum ακόμα.

 

Καλημέρα !

 

Γιατι βρε , ακομα και τωρα μια χαρα κινητο ειναι.

ΟΚ υπαρχουν καλυτερα αλλα τα spec του ακομα και τωρα ειναι TOP.

Η μπαταρια του κρατα μια χαρα - διπλη καρτα sim -μεγαλη μνημη .

Eγω εχω και ενα huawei 4c ενα P8 LITE και ενα Huawei P9 Plus (64GB) , με ολα ευχαριστημενος.

ΥΓ ξεχασα και της γυναικας μου που εχει το P7mini

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα όχι κινητό! Το χρησιμοποιώ ως πρώτο για την σύνεδή μου με drone (βαριές εφαρμογές) λόγω μεγάλης μνήμης....

Η δε νέα του μπαταρία τα σπάει....

Tι τύπο καλωδίου usb φοράει για να έχω την γρήγορη φόρτισή του με τον φορτιστή του? θυμάται κανένας??

Θα πάρουμε και noug!!!

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

διάβασες κάτι για android 7 ?

 

Καλημέρα

 

Κινητάρα όχι κινητό! Το χρησιμοποιώ ως πρώτο για την σύνεδή μου με drone (βαριές εφαρμογές) λόγω μεγάλης μνήμης....

Η δε νέα του μπαταρία τα σπάει....

Tι τύπο καλωδίου usb φοράει για να έχω την γρήγορη φόρτισή του με τον φορτιστή του? θυμάται κανένας??

Θα πάρουμε και noug!!!

Link to comment
Share on other sites

666 σελίδα... Χαχα.. Κι εμένα υπάρχει ένα.. Το χρησιμοποιεί η σύζυγος.. Της έβαλα και καινούργια μπαταρία.. Αν πάρει και nougat είναι κομπλέ για 2 χρόνια ακόμη
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χθες έκανα αναβάθμιση μετά από πάρα πολύ καιρό. Πλέον Β860 και ΕΜUI 4. Έχω το Η60-l12 εδώ και 3 χρόνια. Ακόμη άψογο. Θα παραγγείλω προληπτικά και μία μπαταρία και το κινητό ελπίζω να βγάλει ένα με δύο χρόνια ακόμη. Ο μόνος λόγος απόκτησης καινούριου τηλεφώνου θα ήταν καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερη και ποιοτικότερη οθόνη, κάτι που στα νέα τηλ. είναι αναβαθμιζμένα.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για την ηλικία του είναι μια χαρά και δεν κολλάει και εγώ βλέπω να πηγαίνω για 2 αλλαγή μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω μια θήκη της προκοπής είχα της nillkin αλλά έχει χαλάσει και ψάχνω να βρω και τίποτα έχει βρει κανείς πουθενά τίποτα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω μια θήκη της προκοπής είχα της nillkin αλλά έχει χαλάσει και ψάχνω να βρω και τίποτα έχει βρει κανείς πουθενά τίποτα;;;;

 

Φίλε έχω μια nillkin μαύρη αχρησιμοποίητη.

Αν σε ενδιαφέρει στείλε pm

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά,

 

Πρώτα απ όλα θέλω να πω πως είμαι εντελός άσχετος με τα κινητά και τις αναβαθμίσεις αλλά έχω μείνει αρκετά πίσω και θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Αυτή τη στιγμή η version του κινητού μου είναι η EMUI3.1_H60-L12_6.2.1, Android version 5.1.1

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε για να το αναβαθμίσω στην τελευταία version;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα παιδιά,

 

Πρώτα απ όλα θέλω να πω πως είμαι εντελός άσχετος με τα κινητά και τις αναβαθμίσεις αλλά έχω μείνει αρκετά πίσω και θα ήθελα τη βοήθεια σας.

Αυτή τη στιγμή η version του κινητού μου είναι η EMUI3.1_H60-L12_6.2.1, Android version 5.1.1

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε για να το αναβαθμίσω στην τελευταία version;

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Και εγώ στην ίδια φάση και ενδιαφέρομαι για αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όποιος έχει κάψα με τη συγκεκριμένη συσκευή, έχω ένα σε σούπερ κατάσταση με αλλαγμένη μπαταρία..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Μάλλον δεν δουλεύουν οι αισθητήρες. Δηλαδή όταν το γυρνάω οι φωτογραφίες δεν αλλάζουν και αυτές δεν πάει στην σιγαση όταν το γυρίζω. Ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις. Καμία ιδέα κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μάλλον δεν δουλεύουν οι αισθητήρες. Δηλαδή όταν το γυρνάω οι φωτογραφίες δεν αλλάζουν και αυτές δεν πάει στην σιγαση όταν το γυρίζω. Ενεργοποιημένο από τις ρυθμίσεις. Καμία ιδέα κάποιος?

 

Τις φωτογραφιες με ποια εφαρμογη τις βλεπεις; Με την μαμισια ή με καποια αλλη;

 

Δοκιμασε, αφου ενεργοποιησεις την αυτοματη περιστροφη της οθονης, να μπεις στην εφαρμογη των μηνυματων και μετα να γυρισεις και την οθονη να δεις αν περιστρεφονται.

 

Στο αλλο δεν καταλαβαινω τι θες να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...μετά από καιρό πρόκειται να ξαναχρησιμοποιηθεί το τηλέφωνο και έχει την Β860 σε EMUI 4.01.

Εξακολουθώ να έχω θέμα με το viber...πρέπει να το ανοίξω για να δέχεται κλήσεις...έχει προκύψει λύση για αυτό;;

'Επίσης καμιά αναβάθμιση παίζει ή θα μείνουμε κανένα χρόνο με αυτήν;

Το τηλ δεν είναι root και επίσης είναι προστατευμένη η εφαρμογή και τα σχετικά...

Ευχαριστώ!

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δυστυχώς δεν κάνει συγχρονισμό επαφών με τπτ, όλα τα άλλα εφαρμογές, ημερολόγιο κτλ συγχρονίζονται, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φτάσει. Λογαριασμό gmail
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα σε όλους.

έκανα αναβάθμιση από Β316 σε Β317 αλλά το κινητό δεν δείχνει άλλη ενημέρωση από την επιλογή ''ενημέρωση λογισμικού''. να δοκιμάσω μέσω του pc;

μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω τη σειρά των αναβαθμίσεων και ποια έκδοση android είναι η κάθε μία; για να πάω σε αυτή που θέλω πρέπει να τις κάνω με τη σειρά η μπορώ να επιλέξω απευθείας αυτή που θέλω;

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS

μετά από αλλαγή μπαταρίας δεν ανοίγει. δείχνει ότι φορτίζει συνδεμένο αλλά το power button δεν κάνει τίποτα. μόνο το volume μου δείχνει το ποστοστό φόρτισης. χωρίς μπαταρία ξεκινάει αλλά κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις.

έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο πρόβλημα????

 

και την παλιά όταν συνδέω τα ίδια κάνει.

:!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Το χειρουργειο το εκανες μονος σου; Ετσι οπως το περιγραφεις, εγω καταλαβαινω οτι κατι θα πειραχτηκε στο power button και δεν δουλευει το κουμπι. Γιατι οταν φορτιζει σβηστο το κινητο, με ενα πατημα στο power button δειχνει το ποσοστο φορτισης, οπως και με τα πληκτρα εντασης.

 

Το "χωρίς μπαταρία ξεκινάει αλλά κάνει συνεχώς επανεκκινήσεις" δεν το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...