Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτη φορά στα χρονικά συμπλήρωσα 6:30 ώρες οθόνη με 9% μπαταρία υπόλοιπο

Ρομ 15.10.1...δεν πίστευα στα μάτια μου.

 

υ.γ μηπως εχει κατεβασει καποιος το InCallUi patch για την 15.10.1 για μεγαλυτερη φωτο στον dialer;;

υπαρχει στο 4pda αλλα δεν μπορω να κανω εγγραφη με τιποτα για να το κατεβασω.

εαν ειναι καποιος μελος του 4pda και θελει, ας βοηθησει.

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=671958&st=2600#entry42671035

 

 

ευχαριστω πολυ

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,πέρασα την Β532 και νομίζω οτι στην αρχή στα θέματα μου έβγαζε διάφορα και με πληρωμή και δωρεάν και επίσης το ίδιο για γραμματοσειρές.

Τώρα δε ξέρω αν έκανα κάτι μου εμφανίζει μόνο τα δωρεάν θέματα και όχι τις γραμματοσειρές,αλλά με ενδιαφέρει να άλλαζα γραμματοσειρά,ξέρει κάποιος πώς θα βάλω κι άλλες χωρίς πχ άλλα προγράμματα (πχ ifont) ;

Ευχαριστώ

 

Μιλάμε,έκαψα πολλά εγκεφαλικά κύτταρα για να καταλάβω τι εννοεί ο ποιητής...Γραμματοσειρές από που αλλάζεις;Στις ρυθμίσεις εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά στα χρονικά συμπλήρωσα 6:30 ώρες οθόνη με 9% μπαταρία υπόλοιπο

Ρομ 15.10.1...δεν πίστευα στα μάτια μου.

 

υ.γ μηπως εχει κατεβασει καποιος το InCallUi patch για την 15.10.1 για μεγαλυτερη φωτο στον dialer;;

υπαρχει στο 4pda αλλα δεν μπορω να κανω εγγραφη με τιποτα για να το κατεβασω.

εαν ειναι καποιος μελος του 4pda και θελει, ας βοηθησει.

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=671958&st=2600#entry42671035

 

 

ευχαριστω πολυ

Πάρε φίλε

https://yadi.sk/d/vxg3z_NYjWfsW

https://yadi.sk/d/f4aZD_KDjWfsa

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 5.10.1 πανω απ την B532 και είναι λες και πιάνω αλλο κινητό στα χέρια μου ξανάγινε smooth η αφή δεν κολλάει πουθενά. Αν βρεθεί ένας χριστιανός να βρει μια λύση με τα push notifications θα ήμουν ένας ευτυχισμένος άνθρωπος
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συμπερασματικα έχουμε ότι οι μόνες καλύτερες ρομ από την b316 είναι οι beta 5.9.16 και 10.5.16 σωστά; Μόνο αυτή η αναβάθμιση αξίζει έτσι; Θέλει unroot πρώτα και μέσο local γίνεται η αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ROOT

 

data/cust/xlm σβηνουμε εντελως το 'gsm_app_list.xml'

data/cust/prop sto local.prop βαζουμε το συμβολο διαιση # μπροστα από τις ιδη υπάρχουσες 3 σειρες

 

ro.config.hw_optb=156

ro.gsm.systemui.carriericon=true

gsm.fastdormancy.mode=3

 

οποτε θα γινουν ..

 

#ro.config.hw_optb=156

#ro.gsm.systemui.carriericon=true

#gsm.fastdormancy.mode=3

 

περνουμε παντα backup ta fileς πριν τα αλλαξουμε

προσεχουμε παντα να δινουμε τα σωστα permissions

κανουμε επανεκινηση

ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΟΙΧΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

 

Και η κουλαμάρα του αιώνα... Κάνω τα άνωθεν στην 5.10.1 και δεν βλέπω καμία διαφορά με τα notfications, επαναφέρω τα αρχικά αρχεία από τα buckup και όλα δουλεύουν ρολόι... :wacko:

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Και η κουλαμάρα του αιώνα... Κάνω τα άνωθεν στην 5.10.1 και δεν βλέπω καμία διαφορά με τα notfications, επαναφέρω τα αρχικά αρχεία από τα buckup και όλα δουλεύουν ρολόι... :wacko:

Τι κουλό είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το xiami mi power bank ειναι καλο απ οτι ακουω. Εγω το παραγγηλα αλλα μου εστηλαν απομιμηση οι κουφαλες οι κινεζοι
Link to comment
Share on other sites

για να παω απο B532 σε dev 5.10.1 τι πρεπει να κανω; local update η και κατι αλλο; δεν ειμαι ουτε root και την εχω απειραχτη.
Link to comment
Share on other sites

Το xiami mi power bank ειναι καλο απ οτι ακουω. Εγω το παραγγηλα αλλα μου εστηλαν απομιμηση οι κουφαλες οι κινεζοι

Πώς το κατάλαβες και απο που το πήρες; περιμένω και εγω δυο να μου έρθουν

Link to comment
Share on other sites

απο ebay.

https://www.techmesto.com/identify-fake-xiaomi-power-bank/

το καταλαβαινεις μολις το συγκρινεις. εγω εκανα ρεπορτ και μου εδωσαν πισω τα λεφτα 12 ε και μου εμεινε δωρακι ....

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω μια βοηθεια!

εχω το L04 θα παω απο vodafone σε wind ! 4g θα έχω? με vodafone ημουν οκ!

Στην Θεσσαλονίκη το τελευταίο καιρό έχω 4g με το L04.

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κινεζικο μαγαζι μπορω να βρω φθηνοτερα το κινητο;

 

Και τι χαμος γινεται με το δικαρτο και με το 4g; Μπορει να εξηγησει καποιος;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο κινεζικο μαγαζι μπορω να βρω φθηνοτερα το κινητο;

 

Και τι χαμος γινεται με το δικαρτο και με το 4g; Μπορει να εξηγησει καποιος;

 

http://merimobiles.com/huawei-honor-6-5-0inch-fhd-16gb.htm

 

Τι εννοείς χαμός; Η συσκευή δεν υποστηρίζει την μπάντα στα 800Mhz. Σε αυτή τη μπάντα εκπέμπει το 4G της wind σε μερικές περιοχές

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 1 μέρα με Β532 honor H60-L12. Στην αρχή το πιο αργό κινητό που είχα. Αργουσαν να φορτώσουν οι εφαρμογές, αργούσε η απόκριση της οθόνης γενικά πολύ χάλι. Με το που έκανα αναβάθμιση στις εφαρμογές μέσω play store και του έκανα και επανεκκίνηση άλλο κινητό. Γρήγορο, καλύτερη απόκριση οθόνης. Καλύτερη κάμερα ιδίος η προσθήκη νυχτερινής λήψης. Άλλαξε το χρώμα της κουρτίνας, από άσπρη σε μαύρη με πολύ καλή απόκριση των κουμπιών, έχει και εικονίδιο για το NFC. Στην γραμμή που δείχνει τα δίκτυα και την μπαταρία πλέον εχει επιλογή να εμφανίζεται και η ταχύτητα του internet μέσω δεδομένων πριν σε εμένα δεν είχε αυτή την επιλογή. Τα εικονίδια στις ρυθμίσεις έχουν χρώμα και διάφορες άλλες θετικές αλλαγές. Αρνητικό ο καιρός παρέμεινε ίδιος. Δεν αναγνωρίζει καμία ελληνική πόλη εκτός Βόλου Πάτρας. Και μας δείχνει Γεβγελη Σκόπια. Η μπαταρία ίδια πιστεύω όπως στη Β316.
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω που δοκιμαζω να κανω εγκατάσταση γιατι που βγαζει και στα 2 #η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη# ???

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις ένα screenshot για το πως φαίνεται μετά την προσθήκη;

Υπάρχει το ίδιο και για το L04?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 1 μέρα με Β532 honor H60-L12. Στην αρχή το πιο αργό κινητό που είχα. Αργουσαν να φορτώσουν οι εφαρμογές, αργούσε η απόκριση της οθόνης γενικά πολύ χάλι. Με το που έκανα αναβάθμιση στις εφαρμογές μέσω play store και του έκανα και επανεκκίνηση άλλο κινητό. Γρήγορο, καλύτερη απόκριση οθόνης. Καλύτερη κάμερα ιδίος η προσθήκη νυχτερινής λήψης. Άλλαξε το χρώμα της κουρτίνας, από άσπρη σε μαύρη με πολύ καλή απόκριση των κουμπιών, έχει και εικονίδιο για το NFC. Στην γραμμή που δείχνει τα δίκτυα και την μπαταρία πλέον εχει επιλογή να εμφανίζεται και η ταχύτητα του internet μέσω δεδομένων πριν σε εμένα δεν είχε αυτή την επιλογή. Τα εικονίδια στις ρυθμίσεις έχουν χρώμα και διάφορες άλλες θετικές αλλαγές. Αρνητικό ο καιρός παρέμεινε ίδιος. Δεν αναγνωρίζει καμία ελληνική πόλη εκτός Βόλου Πάτρας. Και μας δείχνει Γεβγελη Σκόπια. Η μπαταρία ίδια πιστεύω όπως στη Β316.

 

Εχουμε το ιδιο μοντελο. H60-L12 και ειμαι με Β316. Η Β352 που εβαλες ειναι developer η stable? Την εβαλες ota η την κατεβασες απο καποιο site?

 

Και μια ερωτηση λιγο περιεργη, αλλα κολληματα ειναι αυτα! Μη βαρατε! :):) Εχει βρει κανεις τροπο να κανει το εικονιδιο της μπαταριας πανω δεξια καθετο αντι για οριζοντιο? Χωρις root κατα πασα πιθανοτητα δεν γινεται , με root το εχει κανει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε το ιδιο μοντελο. H60-L12 και ειμαι με Β316. Η Β352 που εβαλες ειναι developer η stable? Την εβαλες ota η την κατεβασες απο καποιο site?

 

Και μια ερωτηση λιγο περιεργη, αλλα κολληματα ειναι αυτα! Μη βαρατε! :):) Εχει βρει κανεις τροπο να κανει το εικονιδιο της μπαταριας πανω δεξια καθετο αντι για οριζοντιο? Χωρις root κατα πασα πιθανοτητα δεν γινεται , με root το εχει κανει κανενας?

 

Stable είναι. Την κατέβασα Από το επίσημο site. Διεύθυνση σε δυο τρεις σελίδες πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...