Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι μαδαφακιν τρόπο υπάρχει. Όλα στοκ είμαι. Στοκ λόκαλ.προπ στοκ μπιλντ.προπ στοκ ρικαβερι. 3κ απλά δεν μπαίνει. Εμφανίζει το honor και κολλαει εκεί. Τοπική αποτυγχάνει τα πάντα. Σαν να κόλλησα σε 316

 

Σε εμένα πάντως εκτός από τα προφανές update. App και zip δούλεψε όταν έκανα wipe cache νομίζω και κάτι ακόμη και ενώ ήμουν στοκ έπρεπε να βάλω και το αρχείο recovery μέσα στον dload.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 3Κ θέλει να τα πατάς πάνω από 40" παρατεταμένα και τ αφήνεις μόλις δεις το σήμα της τοποθέτησής της.

Σε τοπική πρέπει να υπάρχει μόνο το update.app της rom που θες στον φάκελο dload ή το update.zip της Β526 αν θες την lollipop.

 

Λες να μην τα δοκίμασα όλα; τιποτα το αναθεματισμενο

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως εκτός από τα προφανές update. App και zip δούλεψε όταν έκανα wipe cache νομίζω και κάτι ακόμη και ενώ ήμουν στοκ έπρεπε να βάλω και το αρχείο recovery μέσα στον dload.

 

της 316 το recvovery?

Link to comment
Share on other sites

Απο 585 πηγα σε 526 με local κατευθίαν χωρις κατι αλλο! Μια χαρα ειναι! Μονο που χαλασαν την οθονη κλειδωματος με την εξυπνη θηκη.το παραθυρακι ηταν καλυτερο. Και κλασικα το προγραμμα του καιρού παλι κάνει τα δικά του.τώρα δείχνει πόλη gevgelija στην τρέχουσα τοποθεσία ! Χαχαχα , ότι να'ναι!
Link to comment
Share on other sites

Λες να μην τα δοκίμασα όλα; τιποτα το αναθεματισμενο

 

 

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του VirusPlus από post #2274# απλά κάνε extract και φλάσαρε και τα cust.img,boot.img αρχεία μαζί με recovery.img και system.img

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες του VirusPlus από post #2274# απλά κάνε extract και φλάσαρε και τα cust.img,boot.img αρχεία μαζί με recovery.img και system.img

 

Το έκαμα κι αυτό. Αρνείται να ξεκινήσει με 3κ.αμαθεματισμενο. μόνο Qualcomm απο εδω και περα

Link to comment
Share on other sites

Το έκαμα κι αυτό. Αρνείται να ξεκινήσει με 3κ.αμαθεματισμενο. μόνο Qualcomm απο εδω και περα

 

Ακολούθησε τις οδηγίες του VirusPlus από post #2274# απλά κάνε extract και φλάσαρε και τα cust.img,boot.img αρχεία μαζί με recovery.img και system.img.

 

Μολις τελειωσει το φλασαρισμα μπες στο stock recovery (κρατημενο volume+ και power)μεχρι να φανει το λογοτυπο,και μετα αφησε τα....κανε wipe data/factory reset και μετα wipe cache partition.

Υστερα reboot system .....Aστο κανα τριλεπτο τετραλεπτο να μπουταρει...λογικα θα ξεκινησει.

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα με έκπληξη χτες, ότι από την πλαϊνή μεριά που δεν έχει τα κουμπιά, από πίσω και σε μήκος περίπου 3-4 εκατοστών στο μέσο, προφανώς λόγω υπερθέρμανσης,ξεκόλλησε το πλαστικό καπάκι! Μόλις το πιέζω ξαναμπαίνει μέσα, αλλά φυσικά βγαίνει πάλι. Μπορώ με κάποια ειδική κόλλα να το φτιάξω;

Επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε σας, όταν η μπαταρία του πέφτει κάτω από 10% τότε πραγματικά η συσκευή σέρνεται... Είναι λες και έχω μονοπυρηνο με 512 ραμ,, μήπως και έχουν ρυθμίσει τον επεξεργαστη να κατεβάσει στροφές τότε για να κρατάει λίγο παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση απο

ΟΤΑ-ΕΜUI3.0_5.8.5 σε EMUI 3.1 5.9.1 ειμαι ροοτ Την περναω ;

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα με έκπληξη χτες, ότι από την πλαϊνή μεριά που δεν έχει τα κουμπιά, από πίσω και σε μήκος περίπου 3-4 εκατοστών στο μέσο, προφανώς λόγω υπερθέρμανσης,ξεκόλλησε το πλαστικό καπάκι! Μόλις το πιέζω ξαναμπαίνει μέσα, αλλά φυσικά βγαίνει πάλι. Μπορώ με κάποια ειδική κόλλα να το φτιάξω;

 

Το έχω πάθει κι εγώ κι το έχω αναφέρει εδώ κι καιρό. Εγώ, στη δικιά μου συσκευή, δεν πιστεύω πως είναι απλά "ξεκόλλημα" αλλά φούσκωμα μπαταρίας.

Ταινία διπλής όψης για κινητά (έτσι είναι κολλημένο εξάλλου κι από την Huawei :angry:) θα κάνει δουλειά, αν και η πλάτη δεν είναι για πολλά κόλλα ξεκόλλα, "ξεφλουδίζουν" τα layers της.

 

Παιδια μου ηρθε ειδοποιηση για ενημερωση απο

ΟΤΑ-ΕΜUI3.0_5.8.5 σε EMUI 3.1 5.9.1 ειμαι ροοτ Την περναω ;

 

Πρέπει αν κάνεις unroot πρώτα, το λέει εξάλλου κάτω κάτω στο changelog σε άπταιστα κινέζικα. :lol: :lol: :lol:

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες του VirusPlus από post #2274# απλά κάνε extract και φλάσαρε και τα cust.img,boot.img αρχεία μαζί με recovery.img και system.img.

 

Μολις τελειωσει το φλασαρισμα μπες στο stock recovery (κρατημενο volume+ και power)μεχρι να φανει το λογοτυπο,και μετα αφησε τα....κανε wipe data/factory reset και μετα wipe cache partition.

Υστερα reboot system .....Aστο κανα τριλεπτο τετραλεπτο να μπουταρει...λογικα θα ξεκινησει.

καλη επιτυχια

 

τίποτα.. κανένας από Πάτρα να κεράσω καφέ να βοηθησει;

 

 

Έχω ξεκινήσει να ακολουθώ αυτό εδώ το ποστ (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=57274153&postcount=1) για όσους δεν δουλέυουν τα 3Κ. I will keep you posted

 

Επιτέλους αφού είχα δοκιμάσει κοινώς τα πάντα, ο συγκεκριμένος οδηγός με βοήθησε και είμαι πλέον σε 326.

 

Μία ερώτηση μόνο. Οι εκδόσεις 5.9.1 είναι dev channel και είναι πλέον σε lollipop, ενώ οι Β326 και είναι απλά lollipop Beta?

Edited by gtaddict
Link to comment
Share on other sites

# EMUI3.1 broke # EMUI3.1 Developer Edition version 5.9.1 broke the news highlights

At 11:59 on August 31, 2015 Reading 15927

*******EMUI3.1 Internet Fortnight iterative development version from 5.9.1 officially started! EMUI3.1 + Android5.1 + early adopters of new features is my characteristics, 6+ glory glory glory 6Plus + Play Play 4C + 4X is my honor members (here due applause)! Man of few words said, this version which function? With a look! (PS: As the first Internet EMUI3.1 iterative version, stable version is recommended users upgrade card brush, subsequent versions will be submitted to the stable version of OTA services.)

*****

 

Upgrade Overview

 

Published: September 1

 

Release Version: 5.9.1

 

Fit models:

 

*

 

Upgrade

 

Brush card upgrade:

 

Card brush Upgrade Version:

 

*

 

Card brush upgrade method: [official website to download the full package] - [settings] - [system Update] - [Menu] - [Local Update]

 

Online Upgrade:

 

Online Upgrade Version:

 

*

 

Online upgrade method:

 

[settings] - [system Update] - [Check for Updates] - Select the latest version upgrade

 

 

 

First, increase situational intelligence capabilities

 

There is a "girl", she can help you manage itinerary, arrange your trip; she recorded friends birthday for you, reminding you send blessings; she for you pay attention to weather changes, so that you be prepared; she will count your cell phone usage, remind you that the rest; so virtuous and romantic, she not quickly brought home! Secretly tell you, she is in the development of version 5.9.1 medium you Yo! Remember cipher: Scenario intelligence.

 

*http://ww4.sinaimg.cn/large/d1745eabgw1evlnjyws1fj20qo0f0tcd.jpg

 

Second, increase the photo gallery editor filter effects

 

Want to have a different filter effect? Development version 5.9.1 of photo filter gives you everything possible, any photo through its processing, will be showing a unique beauty. Click New, bid farewell to the monotonous effect of both, your mind wide open hole, the filter characteristics to create your own, make a hard copy of beauty.

 

 

http://ww1.sinaimg.cn/large/d1745eabgw1evlnk52gaoj20qo0f0dmy.jpg

*

 

Third, the glory 6Plus increase multitasking window-screen function

 

6Plus glory of another on who you have been calling for a split-screen multitasking window on the development of version 5.9.1 to achieve it, no longer innocent little envy 6 it! Big screen with them, and sister while chatting, watching The Journey of Flower, think also Mimi's it!

 

http://ww2.sinaimg.cn/large/d1745eabgw1evlnkawui6j20qo0f0wjl.jpg

*

 

Fourth, increase the intelligent voice call entrances (only glory 6, glory 6Plus)

 

Xiao Bian also deeply remember, intelligent voice when implemented on EMUI3.0 development version of another on their elation, but suffer only through a Bluetooth headset exhaled, stumped a group of hero Han. EMUI3.1 Developer Edition 5.9.1 adds intelligent voice call entrances, long press the home button brings up the slide up on the intelligent voice, not another on the Bluetooth headset can also use slightly!

 

 

http://ww2.sinaimg.cn/large/d1745eabgw1evlnkjse7zj20qo0f0gpx.jpg

*

 

V. Glory increase 6 Super Night camera mode

 

Learning a little glory 6Plus 6 split-screen multitasking, small 6 outdone draws glory 6Plus super night, the two functions are implemented in 5.9.1. How to shoot it more beautiful night, quick upgrade experience! Photos posted a small series of incompetence, you have a better? Drying out, seeking PK!

 

http://ww1.sinaimg.cn/large/d1745eabgw1evlnksiw2yj20qo0f0jwi.jpg

*

 

Sixth, the glory 6Plus increase streamer shutter photographing mode

 

Busy shooting night moving lights, coupled with sensational text, installed equipment art small young; light painting graffiti, give you the opportunity incarnation actor, shoot confession you belong to light; silk water, let your photos trickling more force trickle grid; gorgeous Xinggui shooting star trajectory, allowing you to transform technology cow!

 

http://ww1.sinaimg.cn/large/d1745eabgw1evlnkzca9ej20qo0f0tc7.jpg

*

 

Since the hardware is not supported, the glory Play 4C / 4X some features are not supported, hoping to get another on their understanding and support!

 

As EMUI3.1 first development version, not only has EMUI3.0 development version of the function, follow-up will continue to bring you more features early adopters. We know there room for improvement, but I believe continue to improve the development version we will bring you more and better new features! September 1, let us about it!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στην 5.9.1 έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το default widget του καιρού, πλέον δείχνει την σωστή τοποθεσία.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Δουλεύει ο καιρός !!!! Μόνο για αυτό το δοκίμασα και δουλεύει! ΑΜΗΝ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.4.2 android, emui 3.0 στο τηλ. Η60-L12 B316 πρόκειται να έρθει καμία αναβάθμιση stable?? ή όλοι σας κάνετε την διαδικασία dev????
Link to comment
Share on other sites

Έκανα Update στην τελευτάια dev, με το που ανοίγει το κινητό μετά από λιγά λεπτά (1-2 λεπτα) θα κλείσει από μπαταρία, ενώ έχει πάνω από 30% τουλάχιστον. Το έχω βάλει να φορτίσει. Άμα έχει κανείς καμία ιδέα για το τι συμβαίνει, ευπρόσδεκτη.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρό χωρίς το honor 6 ...., αν θυμάστε είχε κανει βουτιά απο τον 3ο όροφο:lol::D,....(εξαιτίας του μικρού μου γιου:D) και ενα γερό crash test ισως απο αυτα που δεν εχουν ξαναγίνει σε τηλέφωνα....Αντεξε!!!!!! σπασμένη μονο οθόνη και αυτο μόνο το μέσα (Lcd) οχι το γυαλι touch εξω.... και λιγο στραβωμα το σασι...φυσιολογικο...Το σασί το ίσιωσα όσο μπορούσα....Σημερα ήρθε η οθόνη του και πλέον το κινητό ειναι και παλι μια χαρα, αφου δεν επαθε τιποτα αλλο...Πραγματικα δεν το περίμενα να ξαναγίνει. Λεω δεν υπαρχει περίπτωση θα αρπαξε πλακετα ή καποιο περιφερειακο....κομματι..Αλλα το σασί του αποδείχτηκε παρα πολυ γερό τελικα.....Μόνα σημάδια στο frame κατι καλές γρατζουνιές......απο την πρώτη επαφη μετα την πτωση...στην ασφαλτο... ολα λειτουργούν πλεον αψογα....μια χαρα...wifi, bluetooth, κλήσεις, gps, Γερό τηλέφωνο τελικά...

 

Μερικές φωτο απο την μεγάλη επαναφορά.

http://i.imgur.com/Ktq9Ldz.jpg

http://i.imgur.com/dQ3mIxk.jpg

http://i.imgur.com/EHQgdgS.jpg

http://i.imgur.com/7T8WHtR.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Update στην τελευτάια dev, με το που ανοίγει το κινητό μετά από λιγά λεπτά (1-2 λεπτα) θα κλείσει από μπαταρία, ενώ έχει πάνω από 30% τουλάχιστον. Το έχω βάλει να φορτίσει. Άμα έχει κανείς καμία ιδέα για το τι συμβαίνει, ευπρόσδεκτη.

 

Μήπως είναι τσεκαρισμενη μια ρύθμιση στο να κλείνει μόνο του το κινητό;Την έχει στις ρυθμίσεις-Περισσότερα -timing boot and shutdown αλλιώς φορματ...Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρό χωρίς το honor 6 ...., αν θυμάστε είχε κανει βουτιά απο τον 3ο όροφο:lol::D,....(εξαιτίας του μικρού μου γιου:D) και ενα γερό crash test ισως απο αυτα που δεν εχουν ξαναγίνει σε τηλέφωνα....Αντεξε!!!!!! σπασμένη μονο οθόνη και αυτο μόνο το μέσα (Lcd) οχι το γυαλι touch εξω.... και λιγο στραβωμα το σασι...φυσιολογικο...Το σασί το ίσιωσα όσο μπορούσα....Σημερα ήρθε η οθόνη του και πλέον το κινητό ειναι και παλι μια χαρα, αφου δεν επαθε τιποτα αλλο...Πραγματικα δεν το περίμενα να ξαναγίνει. Λεω δεν υπαρχει περίπτωση θα αρπαξε πλακετα ή καποιο περιφερειακο....κομματι..Αλλα το σασί του αποδείχτηκε παρα πολυ γερό τελικα.....Μόνα σημάδια στο frame κατι καλές γρατζουνιές......απο την πρώτη επαφη μετα την πτωση...στην ασφαλτο... ολα λειτουργούν πλεον αψογα....μια χαρα...wifi, bluetooth, κλήσεις, gps, Γερό τηλέφωνο τελικά...

 

Μερικές φωτο απο την μεγάλη επαναφορά.

Εντυπωσιακό

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...