Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω σοβαρό πρόβλημα μετά από wipe cash έχασα το play store και όταν ακολουθώ τον οδηγό της πρώτης σελίδας δεν βρίσκω ούτε Google Play services ούτε όταν βάζω google το εικονίδιο με τις άλλες υπηρεσίες προφανώς μάλλον άλλαξε η έκδοση του HUAWEI app center..... Μια βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φυσικα και το εχω δει , το εχω δοκιμασει κιολας αλλα πλεον δεν λειτουργει γιααυτο ρωταω μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος:worry:

 

Δοκίμασες και τους 2 τρόπους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω σοβαρό πρόβλημα μετά από wipe cash έχασα το play store και όταν ακολουθώ τον οδηγό της πρώτης σελίδας δεν βρίσκω ούτε Google Play services ούτε όταν βάζω google το εικονίδιο με τις άλλες υπηρεσίες προφανώς μάλλον άλλαξε η έκδοση του HUAWEI app center..... Μια βοήθεια?

 

Δοκιμασε να το κατεβάσεις από εδώ και πες μου αν δουλεύει

 

http://122.11.38.214/dl/appdl/application/apk/d2/d20ab794baf842c1ae5f4446ba8ca578/com.android.vending.1505051730.apk?sign=mw@mw1431130704534

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και τους 2 τρόπους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκιμασε να το κατεβάσεις από εδώ και πες μου αν δουλεύει

 

http://122.11.38.214/dl/appdl/application/apk/d2/d20ab794baf842c1ae5f4446ba8ca578/com.android.vending.1505051730.apk?sign=mw@mw1431130704534

 

Ευχαριστώ Romanos τα πέρασα τελικα μεσα απο το multitool του virus...οχι με slideload αλλα χειροκίνητα εκανα install απο zip αρχείο αφού εβαλα μία απο τις τεσσερις εκδόσεις gapps στο τηλέφωνο.... Ελπιζω να μην το ξαναπάθω κατατρόμαξα...

Link to comment
Share on other sites

Για σας ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο θηριακι και θέλω πληροφορίες ως προς

-Την διάρκεια της μπαταρίας καθώς θέλω να μου βγάζει την μέρα με ανοιχτά δεδομένα και περιστασιακα ίντερνετ και κανα 2 ωρο ράδιο.

-Απόδοση κάμερας :όχι κάτι τρελό απλά αξιοπρεπεις φωτογραφίες

-Ακρίβεια GPS

-Και γενικά εμπειρία χρήσης

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια μπαταρίας εξαρτάται από την χρήση.. Με wifi-3G και mozzilla μου έχει βγάλει και 5,5+ ώρες οθόνη... Με παιχνίδια ένα 4ωρο...(Όλα αυτά σε 720p μιας και το έβαλα δίπλα δίπλα στο ίδιο μοντέλο με 1080p και δεν παρατήρησα διαφορά...)

Η κάμερα είναι καλή αν και στο σκοτάδι μέτρια..

Στο GPS έχω δοκιμάσει navigon,here maps.. Δεν προλαβαίνω αφού πατήσω το αντίστοιχο κουμπί ενεργοποίησης να ανοίξω την εφαρμογή και έχει κλειδώσει...

 

Γενικά είναι φοβερό κινητό δεν έχει κολλήσει πουθενά ούτε στα πιο βαριά παιχνίδια(Με μια επιφύλαξη για το world of tanks το οποίο ανέφερε ένας φίλος αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να σου πω)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω.. Ενα κλικ εμεινε.. Εχει και στις 2 σιμ 4g..θα εχω προβλημα με τις συχνοτητες που υποστηριζει? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα εχει μονο στη μια 4g , αλλα με ενα fix εχει και στις 2 πλεον, ομως με τον περιορισμο μονο η μια να δουλευει σε 4g και η αλλη σε 2g.

Με τις συχνοτητες σε κοσμοτε δεν εχω θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Το gravitybox έχει ως target το vanilla Android. Ορισμένες λειτουργίες λογικά θα δουλέψουν αλλά μην περιμένεις όλες. Νομίζω χρειάζεται και μια ρύθμιση σχετικά με το UI.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω εδώ μιας και είναι πιο active το θέμα από ότι του honor 3c.

Έστω και με πμ ...

υπάρχει τρόπος στο 3c να έχουμε fix για 3g και στην 2η σιμ όπως στο honor 6 σας;

Link to comment
Share on other sites

ψηνομαι αγρια να το αγορασω και γω αυτο το τηλεφωνο γιατι μου αρεσει πραγματικα πολυ...παραλιγο βεβαια να παρω το lg g flex 2 που ηταν σε προσφορα αλλα δεν εκατσε....εχω να κανω 2 ερωτησεις, 1ον πως γινεται στο to2c το 32gb να ειναι πιο φθηνο απο το 16gb? εντυπωση μου κανει...και μια πιο σοβαρη ερωτηση πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας, ειναι καλυτερο να παρω το honor 6 ή να περιμενω για το 7? εσεις τι θα κανατε στην θεση μου? :/ σας ευχαριστω πολυ ολους εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα και εγω στο team και το παρήγγειλα απο vickmall. Περιμενω με ανυπομονησία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο θηκες και tempered glass τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα και εγω στο team και το παρήγγειλα απο vickmall. Περιμενω με ανυπομονησία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο θηκες και tempered glass τι προτείνετε?

 

καπου διαβασα για το προτυπο των ακουστικων οτι ειναι omtp θα εχω προβλημα με τα piston?

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα για το προτυπο των ακουστικων οτι ειναι omtp θα εχω προβλημα με τα piston?

 

Κανένα πρόβλημα. Δουλεύουν κανονικότατα τα Piston.

Link to comment
Share on other sites

Το honor 6 είναι σε πρότυπο CTIA.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και τους 2 τρόπους;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ομολογω οτι τον 2ο τροπο δεν τον δοκιμασα....και οντως αυτο δουλευει..ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια .Θα ηθελα να μου πει καποιος πως μπορω να εχω 4g και στις 2 σιμ.Ευχαριστω πολυ.

 

Και στις 2 ταυτόχρονα δεν γίνεται. Με τις οδηγίες από εδώ μπορείς να επιλέγεις ποια κάρτα θα έχει 4G.

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 ταυτόχρονα δεν γίνεται. Με τις οδηγίες από εδώ μπορείς να επιλέγεις ποια κάρτα θα έχει 4G.

Off topic

Εάν ξέρει κάποιος τον παρόμοιο τρόπο να έχουμε 3g στην 2η σιμ και στο honor 3c θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα απο 2χρονια με τον πετυχημενο ΑΜΟΙ Ν828, ηθελα ενα ταχυτατο κινητο με καλη μπαταρια. Κατεληξα λοιπον στο συγκεκριμενο μοντελο. Μεχρι τωρα εχω αγορασει μονο απο minideal. Ποιο site προτεινετε που να εχει καλη after sale εξυπηρετηση, αν παρουσιαστει καποιο προβλημα? Ειμαι μεταξυ minideal, to2c, vickmall.
Link to comment
Share on other sites

*Το ξαναγράφω γιατί το VPN1Click έγινε paid.

1. Κάνουμε account με email εδώ.

2. Κατεβάζουμε το "Hola Δωρεάν VPN".

3. Επιλέγουμε "Οι εφαρμογές μου" έπειτα την αντίστοιχη εφαρμογή που θέλουμε π.χ. "Θέματα".

4. Επιλέγουμε "Περιήγηση από" και μετά "Σιγκαπούρη".

5. Επιλέγουμε "Ανοιχτό", "αποδοχή" κι "ΟΚ"

[ATTACH]60672[/ATTACH] [ATTACH]60673[/ATTACH] [ATTACH]60674[/ATTACH] [ATTACH]60675[/ATTACH] [ATTACH]60676[/ATTACH]

 

Εναλλακτικά το VPN Master δουλεύει επίσης καλά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό το κάνουμε,όποτε θέλουμε να μπούμε με το Id?π.χ.για να κάνω backup gallery στον cloud πρέπει να μπαίνω με αυτό το τρόπο κάθε φορά;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...