Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά κ καλή Ανασταση!Ένας φίλος αγόρασε πρόσφατα το κινητό κ τού κάναμε ενημέρωση την τελευταία emoticon 3.Στις επαφές τώρα δεν μπορεί να συγχρονίσει με gmail για να τού τις εμφανίσει...μπορεί να βοηθήσει κάποιος.Δεν έχει πουθενά για συγχρονισμό.

 

Καλησπέρα, χρόνια πολλά.

 

Τα gapps είναι περασμένα;

 

Έχει λεχθεί στις προηγούμενες σελίδες πως πλέον μέσω της εφαρμογής App Mall της Huawei δεν είναι ορατά για άγνωστους μέχρι στιγμής λόγους. Έχω δώσει λινκ όπου φαίνονται κανονικά μέσω browser, δεν ξέρω αν η λήψη και εγκατάσταση ως apk αρχείο θα δώσει λύση άλλα δεν χάνεται να το δοκιμάσετε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, χρόνια πολλά.

 

Τα gapps είναι περασμένα;

 

αν θυμάμαι καλά είχαμε βάλει την επίσημη έκδοση από το site κ είχε κανονικά τα gaps κ playstore...επίσης έχουμε κάνει το κινεζικό store force stop

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Απο χτες εχω ενα κουλο θεματακι. Στην μαμισια εφαρμογη του ιντερνετ , οταν παταω την επιλογη "κοινη χρηση σελιδας" , μεχρι χθες μου ανοιγε ενα παραθυρακι ωστε να επιλεξω ποια εφαρμογη θελω για να κοινοποιησω τη σελιδα. Απο χτες ομως δεν μου το βγαζει αυτο το παραθυρακι και μου ανοιγει κατευθειαν την εφαρμογη whatsapp.

Πηγα στις ρυθμισεις των εφαρμογων να κανω εκκαθαριση προεπιλογων αλλα και στην εφαρμογη του ιντερνετ και στην εφαρμογη του whatsapp , η επιλογη "εκκαθαριση προεπιλογων" δεν πατιεται. Υπαρχει αλλου καποια παρομοια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους!

Απο χτες εχω ενα κουλο θεματακι. Στην μαμισια εφαρμογη του ιντερνετ , οταν παταω την επιλογη "κοινη χρηση σελιδας" , μεχρι χθες μου ανοιγε ενα παραθυρακι ωστε να επιλεξω ποια εφαρμογη θελω για να κοινοποιησω τη σελιδα. Απο χτες ομως δεν μου το βγαζει αυτο το παραθυρακι και μου ανοιγει κατευθειαν την εφαρμογη whatsapp.

Πηγα στις ρυθμισεις των εφαρμογων να κανω εκκαθαριση προεπιλογων αλλα και στην εφαρμογη του ιντερνετ και στην εφαρμογη του whatsapp , η επιλογη "εκκαθαριση προεπιλογων" δεν πατιεται. Υπαρχει αλλου καποια παρομοια ρυθμιση?

Μου το είχε κάνει Κ εμένα κι έπαψε με την εγκατάσταση ΟΤΑ ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Λιγο τραγικο το βρισκω να κατσω να κανω update για αυτον τον λογο! Εχω το L12 και ειμαι στην Β313 αλλα η 314 που εχει βγει δεν ερχεται ποτε ota.
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις για το Smart Touch Tempered glass η και φιλμ ακόμα που τα εικονίδια να εχουν το back button δεξια και οχι αριστερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά με υγεία.Λοιπόν χτες έβαλα το κινητό το βράδυ να φορτίσει με 45% μπαταρία το πρωί που ξύπνησα το βρήκα στο 65% αρχικά πίστεψα ότι είχε κουνηθεί ο φορτιστής κατά την διάρκεια της νύχτας (πχ να τον κλώτσησα στον ύπνο μου) του έκανα μια επανεκκίνηση που είχα καιρό και το ξανάεβαλα για καμιά ώρα μέχρι να φύγω και από 65% πήγε 67%...πιστεύετε ότι είναι θέμα φορτιστή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά με υγεία.Λοιπόν χτες έβαλα το κινητό το βράδυ να φορτίσει με 45% μπαταρία το πρωί που ξύπνησα το βρήκα στο 65% αρχικά πίστεψα ότι είχε κουνηθεί ο φορτιστής κατά την διάρκεια της νύχτας (πχ να τον κλώτσησα στον ύπνο μου) του έκανα μια επανεκκίνηση που είχα καιρό και το ξανάεβαλα για καμιά ώρα μέχρι να φύγω και από 65% πήγε 67%...πιστεύετε ότι είναι θέμα φορτιστή?

 

Πιθανότατα.Δοκίμασε και με άλλον.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλη μερα και χρονια πολλα.θα ηθελα την βοηθεια σας.

εχει καποιος λινκ για αγορα του κινητου απο ευρωπη?

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω θα προσπαθήσω οσο πιο αναλυτικά μπορω να περιγράψω, θετικά και αρνητικά μετα από περίπου ένα μηνα συμβίωσης.

Huawei Honor 6 - Top-range με τιμή mid-range

Τεχνικά Χαρακτηριστικά - Παροχές.

Η Huawei έδωσε τον καλύτερο της εαυτό στο Honor 6 και φρόντισε να το διανέμει και στην ευρωπαϊκή αγορά αλλα μονο στην μονοκαρτη έκδοση του.

Κυκλοφορούν αρκετες εκδόσεις του με μικρές διαφορές που εκτός από την δυνατότητα μιας η δυο sim εχουν να κανουν και με την προσθήκη η όχι του NFC.

Ποιοτικά έχουμε μια πολύ προσεγμένη unibody κατασκευή με γυαλί που καλύπτει ολο το μπροστινό μερος, καλης ποιότητας πλαστικο περιμετρικά που δεν αφήνει κανενα περιθώριο τριγμού η υπόνοια κακου δεσίματος , ενώ στο πίσω μερος υπάρχει μια ασάφεια αν το υλικο είναι τελικα γυαλι η πλαστικό ( η αίσθηση που αφήνει πάντως είναι γυαλί) .

Η ασάφεια πού αφορά το πισω μερος της συσκευής δεν σταματά εδώ αφου και εσωτερικά υπάρχουν χαρακτηριστικά που δεν χουν διασταυρωθεί εάν τελικα αληθεύουν.

Ένα από αυτά εχει να κανει με την προαναγγελία της Huawei για αλουμινένιο σκελετο με σκοπό την αποβολή η αν θέλετε την διατήρηση της θερμοκρασίας του κινητού σε χαμηλα επίπεδα πράγμα που ως τωρα δεν γνωρίζω αν ισχύει.

Από την άλλη όπως φαίνεται σχετικα με την gpu τελικα φορά τον Mali-T624 MP4 και όχι τον Mali-T628 MP4 όπως ειχε ανακοινωθεί εξ αρχης

Στα σίγουρα έχουμε να κάνουμε με τον HiSilicon Kirin 920 κατασκευής Huawei οκταπύρινο επεξεργαστή ( 4Χ1,3 + 4Χ1.7ghz ) μνημη των 3gb και μια από τις μεγαλύτερες μπαταρίες για 5ιντσο που φτανει τα 3100mah.

Ο εξοπλισμός του honor 6 θα μπορούσε να φέρει σε αμηχανία πολλα κορυφαία μοντελα ανταγωνιστών της αφου εκτος του δυνατού επεξεργαστή δεν υστερεί σε επίπεδο παροχών .

Συγκεκριμένα είναι φορτωμένος με ότι αισθητηρα θα θέλαμε μεχρι τον πολύ καλο IR Sensor. Μαλιστα ως χρηση τηλεκοντρόλ τα παει περίφημα στον ελεγχο τηλεοράσεων DVD players , Media players , ενισχυτών, air-condition ακομα και αν πολλα από αυτα δεν βρίσκονται στην λιστα της εφαρμογής που δινει η Huawei λογο του οτι διαθέτει δυνατότητα εκμάθησης των λειτουργιών.

Το πακετο συμπληρώνει το notification led τεσσάρων χρωμάτων ( κοκκινο, πράσινο , κίτρινο , πορτοκαλί) που είναι μεν μικρο αλλα αρκετα έντονο τοσο που το κανει ευδιάκριτο ακομα και σε συνθήκες ηλιοφάνειας.

Όλα αυτά μαζι με την υποστήριξη δυο sim αλλα και την δυνατότητα χρήσης micro sd βρίσκονται ταχτοποιημένα στην πιο συμμαζεμένη συσκευή οσον αφορα το μεγεθος της αφου αυτό δεν ξεπερνά τα 139.6 x 69.7 x 7.5 mm..

Software UI.

Το Honor 6 έρχεται με την Android 4.4.2 αλλα σε καμια περίπτωση δεν μοιαζει με android αφου το UI της huawei εχει εντελως διαφορετική λογικη για το πώς πρέπει να είναι το περιβάλλον χρήσης .

Μαλιστα αυτή η άποψη παρέμεινε ιδια ακομα και όταν μετα από λιγο αναβάθμισε το emui 2.3 σε emui 3.0 .

Στην τελυταια αυτή εκδοση που αλλάζει σημαντικά την εμφάνιση του από την 2.3 παραμένει η ιδια φιλοσοφία που δεν επιτρέπει συρτάρι εφαρμογών ενώ πλεον υπαρχει επιλογή να αφαιρεθούν τα On screen buttons και να γινει χρήση ειδικής ζελατίνας ή Tempered glass για χρήση των soft keys εκτος οθόνης ( το λεγόμενο touch plus).

To interface του είναι αρκετα παιχνιδιάρικο βελτιωμένο σημαντικά από τη προηγούμενη εκδοση ,υπάρχουν ομως περιθώρια βελτίωσης αφου ακομα και με τοσο ισχυρό hardware δεν αποφεύγονται κάποια κομπιάσματα σε συγκεκριμένα μενου του.

Ο launcher του είναι φτωχος και μετα το πρωτο wow λόγο καινούργιου νομίζω πως οι περισσότεροι θα καταλήξουν σε άλλες επιλογές όπως nova κτλ

 

Ένα από τα πιο ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά του interface της Huawei είναι οι έξυπνοι τροποι διαχείρισης ενέργειας που μας βοηθούν να αυξήσουμε σημαντικά την αυτονομία της συσκευής μας .

Η επιλογη εξοικονόμησης ενέργειας μας δινει την δυνατότητα να κατεβάσουμε την ανάλυση της οθονης από 1080p στα 720p πραγμα που μπορει να δώσει ως και 20% αυτονομία στην μπαταρία.

Επιπλέον μας δίνει την επιλογή να κρατήσουμε η να κλείσουμε εφαρμογές με σβηστή την οθονη ενώ συχνα μας ειδοποιεί για τις εφαρμογες που ρουφάνε περισσότερο ρευμα ρωτώντας μας εάν θελουμε να παραμείνουν ενεργές.

Στα τρυκ που μπορούν να ανεβασουν ακομα πιο πολύ την αυτονομία υπαρχει η εξοικονόμηση της ενέργειας που μετατρέπει την συσκευή σε ένα απλο τηλέφωνο με ασπρόμαυρη οθόνη αφήνοντας ενεργές μονο τις βασικες λειτουργίες .

 

Μπαταρία- Επιδόσεις

Όλα τα παραπανω είναι ικανά να αντικαταστήσουν οποιαδήποτε εφαρμογή τυπου greenify και να φέρουν τη συσκευή να πιάσει αυτονομία που φτάνει τις 7 ωρες οθονης σε μια εξοντωτική ημερα λειτουργιάς με το wifi να μην σταματά λεπτο.

Να σημειώσω πως αυτό γινεται με την οθονη ρυθμισμένη στο auto 70-80% με την μονοκαρτη εκδοση και φυσικα χρησιμοποιώντας αρκετά από τα τρυκ διαχείρισης που ενσωματώνει η emui

Χωρις αυτά δεν νομιζω πως ο οκταπυρινος θα τα κατάφερνε τοσο καλα αφου μπορεί μεν να είναι δυνατος εκει που πρεπει αλλα δεν θα τον χαρακτήριζα λιτοδίαιτο ενεργειακά.

Ειδικα όταν παίρνουν μπρος οι πιο ψηλα χρονισμένοι πυρήνες η μπαταρία πεφτει γρηγορα ενώ μια αίσθηση θερμότητας νιωθεις στο χερι σου ειδικά όταν η οθόνη είναι ρυθμισμένη στα 1080p.

Η μπαταρία των 3100mah δεν είναι αφαιρούμενη και ο ο φορτιστής του χρειαζεται δυο ωρες περίπου για να φτασει από το 10% στο 100%

Τα 3 Gb μνημης δεν είναι απλως αρκετα αλλα δινουν το δικαίωμα στο χρήστη να υπολογίζει την συσκευή του για πολύ μεγαλύτερο χρονικό διάστημα χρήσης στο μέλλον .

Αυτό το αναφέρω γιατι οπως είναι φυσικό οι απατήσεις μας με τα χρονια αυξάνονται αλλα βλέποντας πως σήμερα ειναι δύσκολο ακομα και τα 2 gb να καλυφτούν, τοτε τα 3 gb εχουν ακομα πολύ δρομο.

Προσωπικά δεν καταφερα με αρκετες εφαρμογές να τρεχουν από κατω να μείνω με λιγότερη από 1,5gb ελεύθερη μνήμη.

Σε ότι εχει να κανει με τους δέκτες του όλα προδίδουν υψηλή ποιότητα .

Bluetooth ( μεταφορά αρχείων και αναπαραγωγή μουσικής) , GPS , Wifi , αντεχουν μεγαλες αποστάσεις είναι αμεσα και γρήγορα ενώ αψογα λειτούργει και το screen mirroring σε οποια smart tv το υποστηρίζει ή εάν υπάρχει αντίστοιχος ανταπτορας.

 

Οθόνη - Κάμερα

Η οθονη όπως γραφω παραπάνω είναι full hd με προστασία Gorilla Glass 3 κατασκευής JDI 10 σημείων , ικανοποιητικά φωτεινή αλλα όχι τοσο καλη σε θεαση υπο γωνια.

Αν και ips στο τομέα αυτό παίρνει χαμηλή βαθμολογία αφου υπο γωνία δεν αλλάζει μονο χρωματικά αλλα και η ενταση της φωτεινότητας ενώ στις σκοτεινές αποχρώσεις γκριζάρει παραπάνω από οσο θα περίμενα για αυτης της κατηγορίας συσκευή.

Στις ρυθμίσεις υπαρχει δυνατοτητα αλλαγής της θερμοκρασίας του λευκου από πολύ ψυχρο σε πολύ θερμο , ρύθμιση που θεωρώ αρκετά σημαντική.

Το touch της οθονης είναι αμεσο και ευχάριστο και εξίσου ικανοποιητική είναι και η απόδοση των χρωμάτων ( φτάνει βέβαια να κοιτάμε κάθετα σε αυτή).

Η πισω καμερα του φορά τον αισθητήρα της Sony IMX 214 13mp γνωστό και από άλλες συσκευες όπως Oppo Find 7, Xiaomi Mi 4 και One Plus.

Αυτό δινει την δυνατότητα στο Honor 6 να βγαζει πολύ καλες φωτογραφίες σε ότι εχει να κανει με την αντιθεση τοσο σε φωτεινούς χωρους και τοπία οσο και σε συνθήκες νυκτός.

Δυστυχώς όμως η huawei εχει κανει φάουλ στο software της καμερας προσθέτοντας τεχνητό sharpness πράγμα που στις φωτογραφίες καποιες φορες μπορει να μην γινεται αισθητό, αλλα στην εγγραφή βιντεο είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

Ελπιζω σε επόμενη αναβάθμιση να διορθώσουν το θεμα με την τεχνητή οξύτητα γιατι είναι κριμα με ένα τοσο καλο αισθητήρα να μενει στο τέλος πικρή γεύση.

Βεβαια υπαρχουν και οι επιλογες χρήσης αλλων software όπως το a better camera που πιθανον να μην παρουσιάζουν την ιδια εικονα αλλα αυτό είναι μια επιπρόσθετη εφαρμογή .

Το φλας του είναι αρκετα δυνατό αλλα όχι σωστα συγχρονισμένο και αυτό εχει ως συνέπεια στις λήψεις με ρύθμιση auto οι φωτογραφίες να βγαίνουν σκοτεινές δίνοντας την εντύπωση πως το φλας του είναι αδύναμο.

Αυτό δεν ισχύει αφου με την ρύθμιση του φλας συνεχώς ανοικτό δεν υπάρχει θεμα και οι φωτογραφίες φωτίζονται σωστά.

Τελος όσον αφορα την λήψη βιντεο η καμερα του τραβά 1080 στα 30fps όχι τοσο ομαλα σε ότι αφορα την κίνηση αλλα εξίσου καλα με τις φωτογραφίες σε ότι εχει να κάνει με την αντίθεση.

Συμπέρασμα.

Το honor 6 αν και εχει συμπληρώσει ηδη 7 μηνες κυκλοφορίας , παραμένει από τα πιο πλήρη πακετα της αγορας και σύντομα όπως δειχνουν οι διαρροές θα παρει και την τελευταία android lollipop.

Η τιμη του σε προκαλεί να το συγκρίνεις με συσκευές μεσαίας κατηγορίας αλλα μια τέτοια σύγκριση θα ηταν πολυ εύκολη για το Honor και υπερβολικά άδικη για της συσκευές αυτης της κατηγορίας.

Συγκρίνοντας το λοιπον με τις κορυφές…

τα θετικά του:

Πολύ καλη αυτονομία ( φτανει βεβαια να χρησιμοποιηθούν οι ευκολίες της Huawei)

Ποιοτική κατασκευή

Δεν υπάρχουν ελλείψεις σαν αυτές που συναντάμε σε άλλες ναυαρχίδες ( micro sd, Radio, Notification LED , όλα μεσα)

Τιμή από 270 ευρω.

 

Αρνητικά:

Οθονη ( ύστερη σε θέαση υπο γωνία)

Software Κάμερας ( ιδιαίτερα σε ότι εχει να κανει με την οξύτητα και την κίνηση του βιντεο)

Κάποια lags σε συγκεκριμένα μενού

Μη αφαιρούμενη μπαταρία

 

Να σημειώσω πως το παραπανω κείμενο αφορα το ευρωπαϊκό Honor H60-L04

Η διευκρίνιση γινεται γιατι πιθανόν να υπάρχουν διαφορές στην αυτονομία σε δικαρτες συσκευές όπως και ατασθαλίες στο software λογω κινέζικων εφαρμογών

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή παρουσίαση . Να ρωτήσω το Tempered glass για το touch plus θέλει ειδική έκδοση ετσι, οχι οποιοδήποτε Tempered glass ? Έχω το honor 6 plus υπαρχει και για αυτό?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό θα ηθελα να μου πειτε ποια θεωρείτε τα κυριοτερα μειονεκτηματα του.. Η καρτα γραφικων φαινεται σχετικα αδυναμη, ισχυει κατι τετοιο? Λαγκαρει καθολου? Με 2 σιμ ποσες ωρες οθονη εχετε?το Θεωρειτε αναβάθμιση απο το lg g2 που εχω τωρα? Ευχαριστω πολυ!

P. S ποιο χρωμα να διαλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό θα ηθελα να μου πειτε ποια θεωρείτε τα κυριοτερα μειονεκτηματα του.. Η καρτα γραφικων φαινεται σχετικα αδυναμη, ισχυει κατι τετοιο? Λαγκαρει καθολου?

 

Μακριά η προηγούμενη σελίδα :confused: ή η πρώτη σελίδα; :wacko:

 

Με 2 σιμ ποσες ωρες οθονη εχετε?το Θεωρειτε αναβάθμιση απο το lg g2 που εχω τωρα? Ευχαριστω πολυ!

P. S ποιο χρωμα να διαλεξω?

 

Εγώ γύρω στις 4-5 ώρες. Προσωπικά δεν το θεωρώ. Ότι χρώμα σου αρέσει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

πως μπορω να κανω sync τα contacts απο το google??? στην πρωτη σελιδα αυτο που αναφερει σαν λυση δεν δουλευει??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό θα ηθελα να μου πειτε ποια θεωρείτε τα κυριοτερα μειονεκτηματα του.. Η καρτα γραφικων φαινεται σχετικα αδυναμη, ισχυει κατι τετοιο? Λαγκαρει καθολου? Με 2 σιμ ποσες ωρες οθονη εχετε?το Θεωρειτε αναβάθμιση απο το lg g2 που εχω τωρα? Ευχαριστω πολυ!

P. S ποιο χρωμα να διαλεξω?

 

ναι η κάρτα ειναι πολυ αδύναμη.

πολυ φτηνοτερα mtk εχουν καλύτερη(πολυ καλύτερη)επισης η μνήμη του ειναι πολυ αργή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Επειδη ενδιαφέρομαι για το εν λόγω κινητό θα ηθελα να μου πειτε ποια θεωρείτε τα κυριοτερα μειονεκτηματα του.. Η καρτα γραφικων φαινεται σχετικα αδυναμη, ισχυει κατι τετοιο? Λαγκαρει καθολου? Με 2 σιμ ποσες ωρες οθονη εχετε?το Θεωρειτε αναβάθμιση απο το lg g2 που εχω τωρα? Ευχαριστω πολυ!

P. S ποιο χρωμα να διαλεξω?

 

Είχα τους ίδιους ενδοιασμούς με εσένα.. Αλλά τελικά έχω παίξει GTA:SA,The Room(1,2),Asphalt,Leo's Fortune,Limbo,Real Racing 3,Angry Birds GO ολα στα υψηλότερα δυνατά γραφικά χωρίς κανένα πρόβλημα...

TIP: Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να συνδέω PS3 Controller στο κινητάκι και να παίζω GTA στην τηλεόραση μετά από μια κουραστική ημέρα....

 

Από το G2 εγώ δεν το θεωρώ αναβάθμιση όπως είπε και ο Romanos.. Επίσης έχω λειτουργήσει και τα δύο χρώματα και πιστεύω οτί το μαύρο είναι πιο ωραίο αλλά αυτό είναι υποκειμενικό...

 

@aplostra Επειδή είμαι πολύ περίεργος μπορείς να μου πεις που και πως το έκανες το κινητό να κολλήσει ή να πάει αργά? Γιατί με πάνω από 130 εφαρμογές installed δεν εχω παρατηρήσει το παραμικρό...

Link to comment
Share on other sites

Σε benchmarks βγάζω 5 με 15mb/s δεν είναι και λίγα μια χαρά είναι.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε benchmarks βγάζω 5 με 15mb/s δεν είναι και λίγα μια χαρά είναι.

 

Πέρα από τα benchmarks που κατά την γνώμη μου υπάρχουν για να μετράμε ποιος την έχει πιο μεγάλη.....την μνήμη φυσικα,δεν εχει κολλήσει ούτε σε 9GB mkv ταινία που έτρεξα...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί δεν μετράει το μέγεθος αλλά το Bitrate. Άμα έβαζες μια ταινία με 20k Bitrate στο βίντεο αλλο 1k ac3 στον ήχο και κάνα h264 5.1 profile λογικά θα κολλούσε όπως τα περισσότερα μοντέλα :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκεί δεν μετράει το μέγεθος αλλά το Bitrate. Άμα έβαζες μια ταινία με 20k Bitrate στο βίντεο αλλο 1k ac3 στον ήχο και κάνα h264 5.1 profile λογικά θα κολλούσε όπως τα περισσότερα μοντέλα :P

 

Νομίζω επιτρέπονται μόνο Αγγλικά και Ελληνικά στο φόρουμ όλα τα άλλα απαγορεύονται,συμπεριλαμβανομένων των Κινέζικων:ninja:

 

Πέρα από την πλάκα δεν έχω ασχοληθεί οπότε για να το λες κάτι παραπάνω θα ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

πως μπορω να κανω sync τα contacts απο το google??? στην πρωτη σελιδα αυτο που αναφερει σαν λυση δεν δουλευει??

 

επειδη με καιει το θεμα ξερει κανενας κατι???

βαζω στο play το account μου αλλα δεν μου τις κατεβαζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...