Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι λειτουργούν κανονικά!!

Δηλαδή τώρα ποιο πρόβλημα υπάρχει με την λειτουργία των δύο sim και δεν θα υπάρχει μετά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή τώρα ποιο πρόβλημα υπάρχει με την λειτουργία των δύο sim και δεν θα υπάρχει μετά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή τώρα ποιο πρόβλημα υπάρχει με την λειτουργία των δύο sim και δεν θα υπάρχει μετά;

 

Τώρα λειτουργει μόνο η πρώτη sim. Και αυτό σχεδόν αποκλείεται να αλλάξει καθώς στην cm11 δεν υποστηρίζονται απο προεπιλογη.

Κάποιοι developers έχουν καταφέρει να φτιαξουν cm11 με υποστήριξη 2 sim αλλά αυτό γίνεται μόνο σε κινητά με qualcomm επεξεργαστές ύστερα απο βοήθεια της ίδιας της qualcomm.

Αντίθετα η huawei με τον kirin έχει έναν πολυ περίεργο τρόπο που τις έχει κάνει να δουλεύουν (οπως λέει ο developer που ασχολείται) και προς το παρόν δεν έχει δείξει κάποια διάθεση να βοηθήσει.

 

Όταν με το καλό βγεί η cm12 (αυτό θα γίνει αφού πρώτα βγει emui βασισμένη στο lollipop) θα λειτουργεί κανονικά και η δεύτερη sim καθώς υποστηρίζεται απο προεπιλογή και δεν θα χρειάζεται μεγάλη τροποποίηση ο Kώδικας.

 

 

Προς το παρόν δεν είναι για καθημερινή χρήση η cyanogenmod καθώς έχει αρκετές ελλείψεις και αστάθειες αλλά είναι πολύ ενθαρρυντικό γεγονός η ταχύτητα με την οποία διορθώνονται τα διάφορα προβλήματα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια γρήγορη ερώτηση:Έχω το L02 με root, και δε με αφήνει να κατεβασω Θέματα....αν κανω οτι γράφει ο οδηγός στην πρωτη σελιδα, uninstall το huawei ID με titanium, θα έχω πρόβλημα σε κάτι,πχ να λαμβανω ΟΤΑ upgrades κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Τελικά δεν κατάλαβα, στο honor 6 λειτουργουν οι 2 καρτες sim ή οχι; Από κάμερα είναι καλό;

 

1η σελίδα (Λοιπές Πληροφορίες), σχετικά με Dual sim active και διάβασε και ένα από τα διαθέσιμα reviews

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα ! έχω μερικές μέρες με το τηλ στα χέρια μου και οι εντυπώσεις είναι φανταστικές! δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα από αυτά που έχουν αναφερθεί στο topic αλλά δεν μπορώ να ρυθμίσω τον καιρό με τπτ! έχει κανείς να προτείνει κάτι ? έχω L12

 

[ATTACH]56645[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστήστε οποιαδήποτε εφαρμογή καιρού από το Play Store...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγκαταστήστε οποιαδήποτε εφαρμογή καιρού από το Play Store...

θα τη εμφανιζει όταν κλεινω τη θηκη? ( με το εξυπνο καλυμμα )

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα τη εμφανιζει όταν κλεινω τη θηκη? ( με το εξυπνο καλυμμα )

 

ευχαριστώ

 

Δεν νομίζω αλλά δεν μπορώ να το γνωρίζω. Προς το παρόν η μαμά δεν δουλεύει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα ! θα το δοκιμάσω και βλέπουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά δεν παίζει. έβαλα το weather & clock widget , ενώ έχω απενεργοποιήσει την μαμά εφαρμογή....

από την αρχή πάντως που το πήρα δεν έβρισκε την πόλη ( 1 εβδομάδα και κάτι δηλ )

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αλλά δεν μπορώ να το γνωρίζω. Προς το παρόν η μαμά δεν δουλεύει...

Η μαμά εφαρμογή καιρού δούλεψε σε εμένα μετά την αλλαγή του local.prop

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παλικάρι που φοράει την ultimate shield να ανεβάζει καμιά φώτο προφίλ για να δω πόσο χοντραίνει το κινητό;

 

Θέλω να την παραγγείλω αλλά κολλάω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιο παλικάρι που φοράει την ultimate shield να ανεβάζει καμιά φώτο προφίλ για να δω πόσο χοντραίνει το κινητό;

 

Θέλω να την παραγγείλω αλλά κολλάω σε αυτό.

 

Δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσουν οι εικόνες.

Τον προβληματισμό σου μπορώ να τον καταλάβω μόνο αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις κάποια θήκη μαζί με το tempered.

Αν όχι, παρ' το εχθές.

 

1 - 2 - 3

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σχετικα με το tempered glass. να υποθεσω οτι εφοσον υπαρχει η σκληρη θηκη δεν χρειαζεται γυαλι και για το πισω μερος, σωστα;

σκεφτομαι παντως να το αγορασω αν και προσ το παρον η ζελατινα δεν εχει παθει τιποτα.

μονο απο ebay πωλειται η υπαρχει και σε κινεζομαγαζο; αν μπορειτε βαλτε κανενα link για να ειμαι σιγουρος οτι αγοραζω το σωστο.

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει αντιμετωπισει κάνεις πρόβλημα με το ρολόι; Όταν ανοίγει το κινητό μου βγάζει μήνυμα Sorry, Clock has stopped. Το ίδιο και οταν πατάω πάνω στο widget και δεν μου επιτρέπει να μπω στην εφαρμογή και να βάλω το ξυπνητήρι. Την ώρα πάντως την δείχνει σωστά.

Είμαι σε 5.2.1

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχει αντιμετωπισει κάνεις πρόβλημα με το ρολόι; Όταν ανοίγει το κινητό μου βγάζει μήνυμα Sorry, Clock has stopped. Το ίδιο και οταν πατάω πάνω στο widget και δεν μου επιτρέπει να μπω στην εφαρμογή και να βάλω το ξυπνητήρι. Την ώρα πάντως την δείχνει σωστά.

Είμαι σε 5.2.1

 

κάτι δεν έχει πατήσει σωστά, ξαναπέρνα την ROM.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά εφαρμογή καιρού δούλεψε σε εμένα μετά την αλλαγή του local.prop

Και σε εμένα δουλεύει σωστά, με πειραγμενο το local. prop

Και αναρωτιέμαι μήπως με πειραγμενο το local. prop, μπορείς να κατεβαζεις και τα θέματα χωρίς πρόβλημα;

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δουλεύει σωστά, με πειραγμενο το local. prop

Και αναρωτιέμαι μήπως με πειραγμενο το local. prop, μπορείς να κατεβαζεις και τα θέματα χωρίς πρόβλημα;

 

επειδή είμαι λίγο άσχετος , είναι εύκολο να γίνει αυτό που λέτε ή μπα....

Link to comment
Share on other sites

Εχει συνδυάσει κανείς αυτο το bumper με tempered glass να μας πει αν κάθονται καλά μεταξύ τους?

 

Ναι το έχω εγώ με μπρος-πίσω tempered.

Καλά κάθονται αν και νομίζω πως το πίσω tempered το εμποδίζει λίγο.

Το μπροστά δεν το επηρεάζει καθόλου.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...