Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λοιπόν... Αφαίρεση κινέζικων από το LockScreen #3 (χωρίς Root):

Αρχικά εξηγώ, τα κινέζικα που εμφανίζονται στο LockScreen είναι το "Title" και το "Subject" της κάθε photo, οπότε:

Κάνουμε εγγραφή σε όλα τα τα θέματα (ή όποια θέλουμε) κι ελέγχουμε για update.

Οι εικόνες από το LockScreen αποθηκεύονται στον φάκελο "MagazineUnlock" στην Εσωτερική μνήμη.

1. Συνδέουμε το κινητό στο PC και μεταφέρουμε τον φάκελο "MagazineUnlock" στο PC.

2. Επιλέγουμε όλες τις εικόνες που περιέχει και κάνουμε δεξί click σε μια από αυτές.

3. "Properties" > "Details" και σβήνουμε (ή γράφουμε ότι θέλουμε) τα "(multiply value)" από το "Title" και το "Subject".

4. "Apply" και "OK", μεταφέρουμε τον φάκελο "MagazineUnlock" πάλι στο κινητό, αποσυνδέουμε κι ήμαστε έτοιμοι.

[ATTACH]56071[/ATTACH][ATTACH]56072[/ATTACH]

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

---- Επειδή άδειασα τα ΠΜ μου που είχαν γεμίσει, κι έχασα τον moderator ο οποίος δεν θυμάμαι και ποιος είναι, ας του πει κάποιος να το βάλει στο 1ο Post ή ας μου θυμίσει ποιος είναι. ----

 

Καλημέρα. Τελευταία τροποποίηση από navi55: 24 Ιαν. 2015, 17:20.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τελευταία τροποποίηση από navi55: 24 Ιαν. 2015, 17:20.

 

:lol::lol::lol::lol:

Σωστό κι αυτό!

Ευχαριστώ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κλειδώσουμε φάκελο της επιλογής μας;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια, νομιζω μερικες μέρες μετά την αναβαθμιση σε Β310, παρουσιάζει αρκετα συχνά lag στο scrolling και μερικες φορες και στο swipe αναμεσα στις οθονες.

Ισως να φταίει καποια εφαρμογη, γιατι το διαστημα που το παρουσιασε ειχα εγκαταστησει δυο τρεις εφαρμογες οπως το call recorder και το 17track, αλλά ήθελα να ρωτησω αν εχει παρατηρήσει και κανείς άλλος το ιδιο πρόβλημα πριν αρχισω να απεγκαθιστώ εφαρμογές.

Η μπαταρία δεν παρουσίασε μεταβολή στην διάρκειά της, βγάζει άνετα την μέρα ακόμη και χωρις προστασια οθόνης και 5+ ώρες οθόνη, surfing και wifi 4G μονιμως ανοιχτα, live wallpaper, facebook app κλπ.

Το λαγκάρισμα ομως ειναι πολύ ενοχλητικο οταν συμβαίνει, και συμβαίνει ακομη και μετά απο εκκαθάριση-βελτιστοποιηση και τετοια.

αν εξαιρέσουμε αυτο, μεχρι τωρα δεν κατάφερα να το κάνω να "γονατίσει" με τιποτα.

Κατά τα άλλα, η εξυπηρέτηση του vickmall εξαιρετική, παρέλαβα προστατευτική θήκη nillkin που ειχε πρόβλημα με το μαγνητάκι και μου έστελαν καινούρια (στην ελαττωματική τελικά επρεπε βγει το μαγνητάκι και να μπει ανάποδα :blink: και τωρα μετα απο μινι εγχειρηση δουλευει κι αυτή), και επισης πήρα ενα back temp glass nillkin (παλι) που στην ημέρα μέσα ράγισε στην εγκοπή για την κάμερα χωρις να εχω βγαλει το κινητο απο την τσέπη, και δέχτηκαν να μου στειλουν και πάλι καινούρια ως αντικατάσταση με την επόμενη παραγγελία μου που σκεφτομαι να ειναι το talkband της huawei γιατι μου μπηκε στο μάτι..

Η touchplus απλά απαραίτητη πια. αν τη δουλεψεις, δυσκολα την αποχωριζεσαι. Μόνο που με την χρήση μετά απο καμιά βδομάδα γλίστρισε ενα δυο χιλιοστά προς τα πάνω χωρις να το καταλάβω, και οταν την επανέφερα "τραβώντας" την προς τα κάτω για να γλιστρήσει ξανά στην θέση της, δεν εφαρμόζει το κομμάτι πάνω απο το ακουστικό και φαίνεται ξεκολλημένο.

Περιμένω να έρθει η καινούρια, να την περάσω, και απο πάνω να βαλω το temp glass της ultimate shield που εχω ήδη παραλάβει.

Η αισθηση που εχει το tempered glass σε συγκριση με την touchplus απλά δεν συγκρίνεται.

(Αναρωτιέμαι αν έχει την ίδια αίσθηση και ενα noname temp glass με τιμή στο 1/4 απο αυτό της nillkin.)

Παρατήρησα όμως οτι όταν αφήσω το κινητο σε μια επιφανεια που εχει εστω και ελάχιστη κλίση, αρχιζει και γλιστράει σιγάααααααα σιγα και καποια μερα θα φαει τα μουτρα του....

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

 

Έφτασε και το δικό μου, αλλά τελικά από το coolicool μου έστειλαν το μοντέλο με την μία sim και τα 2gb ram! Το περίεργο είναι ότι το αυτοκόλλητο πίσω αλλά η ένδειξη στο λογισμικό το αναφέρει ως L-02 και όχι ως L-04

 

Να το στείλω πίσω αποκλείεται, οπότε πόσα χρήματα να ζητήσω να μου επιστρέψουν?

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μια σιμ 2gb δεν παίζει...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει τη δυνατότητα η κάμερα μας να τραβήξει slow motion βίντεο; (σε πιθανή μελλοντική αναβάθμιση)
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μια σιμ 2gb δεν παίζει...

 

μα το ειδα...δεν μπορεί να κάνω λάθος!

 

Τώρα μόλις είδα ότι δεν είναι full HD

 

Στην καρτέλα σχετικά με το τηλέφωνο βλέπω:

Κωδικός μοντέλου: H60-L02

RAM: 2gb

Ανάλυση: 720Χ1280

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε φώτο από το κινητό γιατί αυτά δεν είναι τα specs για fake μου το κάνεις...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά!! :(
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

 

Έφτασε και το δικό μου, αλλά τελικά από το coolicool μου έστειλαν το μοντέλο με την μία sim και τα 2gb ram! Το περίεργο είναι ότι το αυτοκόλλητο πίσω αλλά η ένδειξη στο λογισμικό το αναφέρει ως L-02 και όχι ως L-04

 

Να το στείλω πίσω αποκλείεται, οπότε πόσα χρήματα να ζητήσω να μου επιστρέψουν?

 

φιλε και σε εμενα τα ιδια!! τι είναι αυτό που μας πουλησαν?? το L 02 γραφει πισω ,είμαι να σκασω τι θα κανουμε ? εχει μια σιμ!! αν είναι δυνατον... εγω το πηρα από το efox

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

φιλε και σε εμενα τα ιδια!! τι είναι αυτό που μας πουλησαν?? το L 02 γραφει πισω ,είμαι να σκασω τι θα κανουμε ?

 

Από coolicool? Εγώ θα ανοίξω case στο paypal, αν δεν βγάλω άκρη!! :mad:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Από coolicool? Εγώ θα ανοίξω case στο paypal, αν δεν βγάλω άκρη!! :mad:

από efox το πηρα οπου λενε ότι είναι το ιδιο με το coolicool

σημερα παρελαβα και εγω ,ειδα ότι λεει ραμ 2 gb και αναλυση 1080 * 1920 .χωρος αποθηκευσης τηλεφωνου 3,58 gb ελευθερα ΜΟΝΟ από τα 16 gb μνημης.είμαι να σκασω είναι το Η60-LΟ2 και εχει μια σιμ!! ο λογος που το πηρα ηταν οι δυο σιμ και μονο! οδηγιες βοηθηστε με

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

από efox το πηρα οπου λενε ότι είναι το ιδιο με το coolicool

σημερα παρελαβα και εγω ,ειδα ότι λεει ραμ 2 gb και αναλυση 1080 * 1920 .χωρος αποθηκευσης τηλεφωνου 3,58 gb ελευθερα ΜΟΝΟ από τα 16 gb μνημης.είμαι να σκασω είναι το Η60-LΟ2 και εχει μια σιμ!! ο λογος που το πηρα ηταν οι δυο σιμ και μονο! οδηγιες βοηθηστε με

 

Μήπως είναι θέμα λογισμικού?

Μου κάνει εντύπωση να συμβαίνει αυτό...Ιδια χαρακτηριστικά αλλά εσένα με full hd αλλά μικρότερη ελεύθερη μνήμη? :confused:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει σημαντικη υπερθέρμανση οταν το φορτιζω στο αυτοκίνητο.

Χρησιμοποιώ φορτιστή της Belkin που πιστεύω θεωρείται καλός.

Σας συμβαίνει εσας κάτι τέτοιο;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορείς να παραθέσεις λινκ από όπου αγόρασες back αλλά και front tempered glass ;

 

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-nanometer-h-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-huawei-honor-6.html

και

http://www.ebay.co.uk/itm/Ultimate-Shield-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Huawei-Honor-6-/121415557523?

 

και τωρα παραγγειλα και αυτα

http://www.ebay.com/itm/371201833780

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 2γιγα ραμ δείξτε μας φωτογραφίες από κινητό μπρος πίσω γιατί για απάτη φαίνεται εκτός και είναι θέμα ρομ.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

οριστε τι κινητο μου στειλαν από το efox για Η60 L02....

αυτό παρηγγειλα ..http://en.efox-shop.com/huawei-honor-6-4g-lte-hisilicon-kirin-920-17ghz-octa-core-5-zoll-ips-1080p-android-44-4g-smartphon-g-293565?_xc_ls=en

 

και μου στειλαν μονοκαρτο με 2 gb RAM και ελευθερη rom 3,60 gb, πως εγινε αυτό και τι να κανω? τους εχω ηδη στειλει μυνημα στην σελιδα τους εδώ στο φεισμπουκ και στην εξυπηρετηση πελατων τους,

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

μόλις σήμερα παρέλαβα κι εγώ το κινητό με αγορά από 8-1-2015 από coolicool

παρατήρησα το παρακάτω παράδοξο με το κινητό να γράφει Η60-L02 και να έχει μια κάρτα για σιμ

δυστυχώς δεν εχω προλάβει να διαβάσω ολο το θρεντ ( είμαι στη 150 σελίδα) οπότε κάθε βοήθεια δεκτή..

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...