Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό ναι και άλλα πολλά. διαφορά με το build.prop λέω δεν είδα

 

Δεν έχει καμία σχέση το build.prop με αυτό.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει καμία σχέση το build.prop με αυτό.

Δώσε μας τα φώτα σου VirusPlus. Τι ακριβώς πετυχαίνουμε αλλάζοντας το build.prop;

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας τα φώτα σου VirusPlus. Τι ακριβώς πετυχαίνουμε αλλάζοντας το build.prop;

 

Δεν νομίζω ότι έχει πει κανείς εδώ να αλλάξετε κάτι στο build.prop.

Η μόνη αλλαγή στο build.prop που ενδιαφέρει τους χρήστες TouchPlus για να μην εμφανίζονται τα onscreen κουμπιά είναι η παρακάτω:

qemu.hw.mainkeys=1

Η οποία δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ.

Λοιπές αλλαγές για το build.prop βρίσκεις στο google αλλά δεν αφορούν τα κινεζικά της συσκευής μας.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

το άλλαξα και στα δυο. δεν έχω προσέξει κάποια διαφορά

 

Κάνε μια επαννεκίνηση και κάνε μια κλήση από τις επαφές,πρόσεξε ,από τις επαφές και όχι από το πρόγραμμα κλήσεων.

Όσες κλήσεις έχουν κινέζικα ,στο προγραμμα κλήσεων, δεν αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο MHL(mikro usb σε HDMI) ετσι γραφει το κουτι του πανω και ειναι τις Turbox.

Τι διαφορα έχει απο το slimport?

Δοκίμασες στην τηλεόραση να χρησιμοποιήσεις το τηλεκοντρόλ για να ελέγξεις το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλυσα το προβλημά μου με τα κινέζικα στον dialer και επίσης έχω πια τη δυνατότητα να βάζω όνομα/επίθετο σε νέες επαφές

πες τον τρόπο τι έκανες για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

για μια φορά ακόμη θέλω να εκφράσω τις ευχαριστίες μου στον Virusplus.

η βοήθεια που δίνει είναι πραγματικά πολύτιμη!!!!!!

να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ενδιαφέρουσα/βολική αλλαγή που παρατήρησα μόλις στην 5.1.16

[ATTACH]55802[/ATTACH]

(αναφέρομαι στα 3 κουμπάκια)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσα θεματα και να αλλαξα ποτε δεν καταφερα να αλλαξω το σχεδιασμο του dialer.

παρολου που στο θεμα που εβαζα ηταν αλλιως,αλλαζαν ολα τα υπολοιπα εκτος απο την εμφανιση του dialer.

σας συμβαινει και εσας;.....rom 5.1.16

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ενεργοποιησουμε το Huawei id;Ή ισχύει ότι δεν είναι διαθέσιμο στο Ελλάντα;
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ενεργοποιησουμε το Huawei id;Ή ισχύει ότι δεν είναι διαθέσιμο στο Ελλάντα;

 

Δεν μπορούμε.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάλλον καλά νέα για τους κατόχους L02 με brand "WO".

Έγινε ενσωμάτωση του debrand στο Multi-Tool.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβαζω εδω δυσκολα τα πραγματα για custom ROM & kernel
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου nillkin tempered glass 9H για άλλο κινητό. Πριν το εφαρμοσω σε εκείνο το δοκιμασα πάνω στην touchplus πρόχειρα ( και με την ζελατίνα προστασίας που την βγάζεις για να βάλεις την tempered). Δηλαδή με ενδιάμεσα της tempered και της επιφάνειας της οθόνης να βρίσκονται μια ζελατίνα προστασίας και η touchplus, η αφή ήταν καλή και οι λειτουργίες της touchplus επιαναν ..

 

Αξιον απορίας αν η tempered εφαρμόζει σωστά πάνω στην touchplus μιας και είναι ζελατίνα. Αν εφαρμόζει όπως πάνω στο γυαλί αξίζει ο συνδυασμός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν πρωτοπηρα το κινητο πριν 2 μηνες περιπου και κατι ειχε ερθει με την Β117-EmotionUI 2.3

Δεν εκανα update καθως διαβαζα αρνητικα σχολια κυριως για την μπαταρια και κολληματα reboots κ.λ.π

Μολις κατεβασα την B310.Συστηνετε να κανω update?Θα αλλαξει κατι προς το αρνητικο?Διαρκεια μπαταριας θα μειωθει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με το γνήσιο hands-free, πως μπορούμε να κάνουμε επανακληση με το κουμπί του hf; βρήκα μόνο πως τερματίζει η κλήση, αν το πατάς παρατεταμένα.. Αλλά, αν το πατάς από αναμονη, σου κάνει φωνητική αναζήτηση μέσω Google..
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το nova launcher και θέλω να αλλάξω θέμα αλλά δεν ξέρω πώς.... Μπορεί να δώσει κάποιος τα φώτα του; το θέμα που έχω κατεβάσει λέγεται lollipop theme
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει το nova launcher και θέλω να αλλάξω θέμα αλλά δεν ξέρω πώς.... Μπορεί να δώσει κάποιος τα φώτα του; το θέμα που έχω κατεβάσει λέγεται lollipop theme

 

ρυθμισεις nova -> εμφανιση και αισθηση -> θεμα εικονιδιων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάλλον καλά νέα για τους κατόχους L02 με brand "WO".

Έγινε ενσωμάτωση του debrand στο Multi-Tool.

 

σαν να μην δουλεύει σωστά,μου εμφανίζει cannot stat 'oeminfo' :no such file or directory

μήπως χειροκίνητα θα δουλέψει;

Link to comment
Share on other sites

σαν να μην δουλεύει σωστά,μου εμφανίζει cannot stat 'oeminfo' :no such file or directory

μήπως χειροκίνητα θα δουλέψει;

 

Διορθώθηκε!

Ευχαριστώ.

 

Για χειροκίνητα πρέπει να γίνει αλλαγή του oeminfo.

Για backup του oeminfo:

adb shell su -c "dd if=/dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name/oeminfo of=/sdcard/oeminfo" 
adb pull /sdcard/oeminfo .\Backup\oeminfo

Για restore ή flash του debranded oeminfo (θέλει unzip):

adb push oeminfo /sdcard/oeminfo
adb shell su -c "dd if=/sdcard/oeminfo of=/dev/block/platform/ff1fe000.dwmmc0/by-name/oeminfo"

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα οταν πρωτοπηρα το κινητο πριν 2 μηνες περιπου και κατι ειχε ερθει με την Β117-EmotionUI 2.3

Δεν εκανα update καθως διαβαζα αρνητικα σχολια κυριως για την μπαταρια και κολληματα reboots κ.λ.π

Μολις κατεβασα την B310.Συστηνετε να κανω update?Θα αλλαξει κατι προς το αρνητικο?Διαρκεια μπαταριας θα μειωθει?

 

κάνε την αναβάθμιση άφοβα

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, νεος κατοχος του κινητου. έχω ενα θεμα.

προσπαθω να συγχρονίσω το gmail calendar με το κινητο και δεν το φέρνει ενώ εχω βαλει το gmail account μου.

αν μπορειτε να με βοηθήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα ενδιαφεομαι για το honor 6 αλλα δυστυχώς δεν έχω παρακολουθησει το θεμα στο forum και λόγω χρονου δεν προλαβαίνω να διαβάσω και πολλά (297 σελιδες ειναι αυτες) οπότε θα κανω καποιες ερωτήσεις και ελπιζω να μην επαναλαμβάνω πράγματα που έχουν ειπωθεί. Λοιπόν καταρχην ποια εκδοση ειναι για Ελλάδα (2σιμ+4g)? Υπάρχουν κάποια site που θεωρείτε αξιόπιστα? Το τηλ έρχεται ροοταρισμενο multilanguage η θα πρέπει να ψάχνομαι? Επίσης θα έρθει με κινεζικα (apps και γραματα) τα οποια θα παλεύω να εξαφανισω? Αυτα για αρχη ελπίζω να μη κούρασα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα ενδιαφεομαι για το honor 6 αλλα δυστυχώς δεν έχω παρακολουθησει το θεμα στο forum και λόγω χρονου δεν προλαβαίνω να διαβάσω και πολλά (297 σελιδες ειναι αυτες) οπότε θα κανω καποιες ερωτήσεις και ελπιζω να μην επαναλαμβάνω πράγματα που έχουν ειπωθεί. Λοιπόν καταρχην ποια εκδοση ειναι για Ελλάδα (2σιμ+4g)? Υπάρχουν κάποια site που θεωρείτε αξιόπιστα? Το τηλ έρχεται ροοταρισμενο multilanguage η θα πρέπει να ψάχνομαι? Επίσης θα έρθει με κινεζικα (apps και γραματα) τα οποια θα παλεύω να εξαφανισω? Αυτα για αρχη ελπίζω να μη κούρασα!

οσα ρωτας ειναι ολα μαζεμενα στην πρωτη σελιδα... οτι επιπλεον απορια εδω ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...