Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη hd εννοείται.Και πάλι,στην fhd 4 ωρες,είσαι πολύ καλά νομίζω

 

Ναι οκ απλά λέω 6ώρες σε FHD κάτι πάει στραβά!χαχαχα το κινητάκι πάντως ειναι σούπερ σε όλα του !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι οκ απλά λέω 6ώρες σε FHD κάτι πάει στραβά!χαχαχα το κινητάκι πάντως ειναι σούπερ σε όλα του !!

 

Εγώ παιδιά δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην κατανάλωση σε FHD ή HD.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά δεν έχω παρατηρήσει διαφορά στην κατανάλωση σε FHD ή HD.

 

Εγω το έιχα βάλει για μια φορτιση σε HD και η διαφορά ήταν αρκετά μεγάλη μπορώ να πω!Σε σημείο που μου έκανε τρομερή εντύπωση καπου στις 3 ώρες οθόνη στο 65%!Αλλά σε FHD οθόνη δε θέλω να δουλεύει σε HD και ας καταναλώνει περισσοτερο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η Β310 και εγκαταστάθηκε με επιτυχία. Δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το Όνομα/Επίθετο για νέες επαφές. Κατά τα άλλα δεν έχω καταλάβει κάποια διαφορά και δεν ξέρω τι έχουν βελτιώσει.

 

Δες εδώ ....και για να κανεις την διαδικασία της αλλαγής ακολούθησε το στο πρωτο ποστ που λέει αφαίρεση κινέζικων απο dialer...ολά αυτά αν είσαι root

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Τελικά μάλλον θα γινω και εγω κάτοχος του εν λογω κινητου (H60-L02). Θα το αγορασω απο minideal μαλλον και σκεφτομαι να τους πω να μου το στειλουν σφραγισμενο. Το μονο που εχω να κανω μετα ειναι απλα να κανω install το playstore με τον τροπο που αναφερεται στην αρχικη σελιδα και ειμαι κομπλε? Το λεω αυτο γιατι το κινητο θελω να ειναι απειραχτο και να παιρνει OTA τα updates, οποτε και δεν υπαρχει λογος να το ανοιξουν αυτοι και να το πειραξουνε. Ετσι κ αλλιως ελληνικα δεν χρησιμοποιω, οποτε δεν βρισκω αλλο λογο για να το ανοιξουν το κινητο. Τωρα αν ειμαι τοσο γκαντεμης και πεσω σε ελατωματικο και πρεπει να το στειλω πισω τι να πω!Εσεις τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Τελικά μάλλον θα γινω και εγω κάτοχος του εν λογω κινητου (H60-L02). Θα το αγορασω απο minideal μαλλον και σκεφτομαι να τους πω να μου το στειλουν σφραγισμενο. Το μονο που εχω να κανω μετα ειναι απλα να κανω install το playstore με τον τροπο που αναφερεται στην αρχικη σελιδα και ειμαι κομπλε? Το λεω αυτο γιατι το κινητο θελω να ειναι απειραχτο και να παιρνει OTA τα updates, οποτε και δεν υπαρχει λογος να το ανοιξουν αυτοι και να το πειραξουνε. Ετσι κ αλλιως ελληνικα δεν χρησιμοποιω, οποτε δεν βρισκω αλλο λογο για να το ανοιξουν το κινητο. Τωρα αν ειμαι τοσο γκαντεμης και πεσω σε ελατωματικο και πρεπει να το στειλω πισω τι να πω!Εσεις τι λετε?

 

ποιος ο λογος να μην το ελέγξουν πριν φύγει;ούτε ροοτ θα στο κάνουν ούτε τίποτα άλλο,τα κινέζικα τα έχει έτσι και αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Οποτε λες να μην το ρισκαρω να φυγει χωρις να ελεγχθει? Απλα πρεπει να τους πω αν το ανοιξουν μονο για ελεγχο και τπτ αλλο? Δεν θελω να πειραξουν την ρομ καθολου γι αυτο στο λεω. Σε οτι αφορα το playstore η διαδικασια ειναι τοσο απλη οσο περιγραφεται στην αρχη του thread? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζουν τίποτα άλλο,αν θες γράψε τους ενα απλο just check.

Η διαδικασια ειναι τόσο απλή,που αν την διαβάσεις καλή και δώσεις βάση στις εικόνες που έχει ;) δεν θα έχεις

κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Μεσα στην συσκευασια περιεχονται screen protectors ή θα πρεπει να παραγγειλω εξτρα. Και επισης απο θηκη ειπαν οτι θα στειλουν δωρεων μια απλη silicone, η οποια φανταζομαι δεν θα ειναι και οτι καλυτερο! Οποτε εχετε να προτεινετε εσεις καποια καλη?
Link to comment
Share on other sites

Splitscreen δεν υπάρχει στην Β310 έτσι;; εγώ δεν παρατήρησα κάποια διαφορά από την τελευταία stable. Μόνο ότι αλλάζεις το μέγεθος γραμματοσειρας..
Link to comment
Share on other sites

Splitscreen δεν υπάρχει στην Β310 έτσι;; εγώ δεν παρατήρησα κάποια διαφορά από την τελευταία stable. Μόνο ότι αλλάζεις το μέγεθος γραμματοσειρας..

Να πω την αλήθεια και εγώ το split screen περίμενα....καμια ιδιαίτερη εμφανής αλλαγη

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε σήμερα ένα παράξενο. Χτες το πρωί ήταν φορτισμένο στο 100% και επειδή δε το χρησιμοποίησα όλη τη μέρα το βράδυ ήταν στο 98%! Ενθουσιασμένος με τη κινητάρα που πήρα πέφτω για ύπνο. Το πρωί κατά τις 10 πάω να το πάρω και παρατηρώ ότι δε λειτουργεί ενώ το σώμα ήταν ζεστό. Τελικά πατώντας το κουμπί γύρω στα 30 δεύτερα πήρε μπρος και η μπαταρία ήταν στο 38%! Από εκείνη την ώρα το ξαναφορτισα και πάει καλά.

Έχει τύχει σε κάποιον αυτό; Τι μπορεί να φταίει και τι να κάνω για να μη ξανατυχει;

Να σημειώσω ότι δεν έχω εγκαταστήσει κάποια νέα εφαρμογή. Έχω την υποψία ότι φταίει το πρόγραμμα της HUAWEI για την αναβάθμιση των εφαρμογών. Πιστεύω δηλαδή ότι προσπαθούσε να επικοινωνήσει επειδή όλη τη μέρα δεν είχα μπει στο δίκτυο και εκείνο μου έκανε τη ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Splitscreen δεν υπάρχει στην Β310 έτσι;; εγώ δεν παρατήρησα κάποια διαφορά από την τελευταία stable. Μόνο ότι αλλάζεις το μέγεθος γραμματοσειρας..

 

Tι ενοείς αλλαζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς???δεν το ειχε πριν αυτό??? Απο τις ρυθμίσεις - προβολή - μεγεθος γραμματοσειρας αλλαζε και πριν. Δεν ειναι αλλαγη αυτο...το ειχε....Μηπως ενοεις τιποτα αλλο που δεν το προσέξαμε?

Link to comment
Share on other sites

Με την 310 είδα ότι έφυγαν τα κινέζικα απ το μητρώο κλήσεων.Πριν όποιος με καλούσε, είτε τον είχα στις επαφές,είτε όχι, μου έβγαζε κινέζικα, και είχα φτιάξει τις επαφές με το number fixer. Τώρα τέλος τα κινέζικα.
Link to comment
Share on other sites

Tι ενοείς αλλαζεις το μέγεθος της γραμματοσειράς???δεν το ειχε πριν αυτό??? Απο τις ρυθμίσεις - προβολή - μεγεθος γραμματοσειρας αλλαζε και πριν. Δεν ειναι αλλαγη αυτο...το ειχε....Μηπως ενοεις τιποτα αλλο που δεν το προσέξαμε?

Αυτό εννοώ..

Link to comment
Share on other sites

Με την 310 είδα ότι έφυγαν τα κινέζικα απ το μητρώο κλήσεων.Πριν όποιος με καλούσε, είτε τον είχα στις επαφές,είτε όχι, μου έβγαζε κινέζικα, και είχα φτιάξει τις επαφές με το number fixer. Τώρα τέλος τα κινέζικα.

 

Καλημερα!!

Οντως, εχει δικιο ο φιλος, τωρα το παρατηρησα κι εγω, εφυγαν τα κινεζικα, επιτελους!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι έφυγαν τα κινέζικα από τις επαφές. Τώρα έγινε πιο όμορφο. Να ρωτήσω χωρίς το +30 σας γράφει χώρα Ελλάδα; Με το +30 ξέρω ότι γράφει Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε, πότε θα έρθει η 310 και στους λοιπούς συγγενείς.. Αυτό με τα κινέζικα στο dialer , μου έφτιαξε τη διάθεση..Απλά, μπαίνω από ρυθμίσεις και τσεκάρω λογισμικό ενημέρωσης.. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο, έτσι;; Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε, πότε θα έρθει η 310 και στους λοιπούς συγγενείς.. Αυτό με τα κινέζικα στο dialer , μου έφτιαξε τη διάθεση..Απλά, μπαίνω από ρυθμίσεις και τσεκάρω λογισμικό ενημέρωσης.. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο, έτσι;;

Θα σου ερθει και ειδοποιηση πανω στην μπαρα ειδοποιησεων, οπότε λιγο δυσκολο να περασει απαρατηρητο. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε, πότε θα έρθει η 310 και στους λοιπούς συγγενείς.. Αυτό με τα κινέζικα στο dialer , μου έφτιαξε τη διάθεση..Απλά, μπαίνω από ρυθμίσεις και τσεκάρω λογισμικό ενημέρωσης.. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο, έτσι;;

 

Αφού δώσανε την FullROM κανε local update το ίδιο είναι.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έφυγαν τα κινέζικα από τις επαφές. Τώρα έγινε πιο όμορφο. Να ρωτήσω χωρίς το +30 σας γράφει χώρα Ελλάδα; Με το +30 ξέρω ότι γράφει Ελλάδα

 

Οταν με παίρνουν οι επαφές μου, που τις έχω χωρίς το +30 , πάλι μου γράφει Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ερθει και ειδοποιηση πανω στην μπαρα ειδοποιησεων, οπότε λιγο δυσκολο να περασει απαρατηρητο. :)

 

Thanks... Αλλά, γιατι αργεί;; Με τα νεύρα μου παίζει, μάλλον... Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε σήμερα ένα παράξενο. Χτες το πρωί ήταν φορτισμένο στο 100% και επειδή δε το χρησιμοποίησα όλη τη μέρα το βράδυ ήταν στο 98%! Ενθουσιασμένος με τη κινητάρα που πήρα πέφτω για ύπνο. Το πρωί κατά τις 10 πάω να το πάρω και παρατηρώ ότι δε λειτουργεί ενώ το σώμα ήταν ζεστό. Τελικά πατώντας το κουμπί γύρω στα 30 δεύτερα πήρε μπρος και η μπαταρία ήταν στο 38%! Από εκείνη την ώρα το ξαναφορτισα και πάει καλά.

Έχει τύχει σε κάποιον αυτό; Τι μπορεί να φταίει και τι να κάνω για να μη ξανατυχει;

Να σημειώσω ότι δεν έχω εγκαταστήσει κάποια νέα εφαρμογή. Έχω την υποψία ότι φταίει το πρόγραμμα της HUAWEI για την αναβάθμιση των εφαρμογών. Πιστεύω δηλαδή ότι προσπαθούσε να επικοινωνήσει επειδή όλη τη μέρα δεν είχα μπει στο δίκτυο και εκείνο μου έκανε τη ζημιά.

Μάλλον κάποια αρρώστια κυκλοφορεί....εχθες το βράδυ το άφησα στο 45% και σήμερα μου έκανε εντύπωση που ενω είχα κοιμηθεί αρκέτα δεν άκουσα το ξυπνητήρι... Τελικά είχε κλεισει μονο του και χρειάστηκε παρατεταμένο πάτημα για να ανοίξει οπου βρήκα τη μπαταρία στο 4%..οτάν το άνοιξαν πήγα στο ιστορικό της μπαταρίας και είδα οτι δεν εξαντλήθηκε σταδιακά αλλά οτι απο το 45% πήγε στο 0 με τη μια σε άγνωστη χρονική διάρκεια..ευελπιστω να μην προκύψει κάτι άλλο..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...