Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Βαλτε το πληκτρολόγιο SwiftKey και γράψτε με κεφαλαία, θα έχετε κανονικά 160 χαρακτήρες.

 

Δηλαδή όταν το swiftkey (ακόμα και με κεφαλαία) βάζει τόνους... η εφαρμογή των sms αλλάζει αυτόματα την κωδικοποίηση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή όταν το swiftkey (ακόμα και με κεφαλαία) βάζει τόνους... η εφαρμογή των sms αλλάζει αυτόματα την κωδικοποίηση;

Εγω το δουλεύω με κεφαλαία χωρίς τόνους, και δείχνει 160 χαρακτήρες.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα. Τουμπανο το κινητακι. Υπερ ευχαριστημενος μετα απο λιγες μερες συμβίωσης!

Γνωριζει μηπως κανεις φιλος πως ενεργοποιουμε στα σμσ τους περισσοτερους χαρακτήρες? Οταν γραφω με ελληνικα μου βγαζει μονο 60..

 

Έχω ρωτήσει κι εγώ,αλλά τζίφος..

 

Go SMS και ξενοιάζετε ....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Go SMS και ξενοιάζετε ....

Το είχα βάλει, αλλά μου ζητούσε συχνά να το θέσω ως προεπιλογή, πράγμα που είχα ήδη κάνει.. Οπότε, το παράτησα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή Χρονιά...Έχω ένα μικρό θέμα..Ενώ,προεπιλέγω το gosms pro, οταν ξανανοιγω το κινητό(ενεργοποιώ) μου ξαναζηταει την επιλογή..Επίσης,με τη custom εφαρμογή μηνυμάτων πως μπορώ να στέλνω πάνω από 50 χαρακτήρες σ'ένα μήνυμα;;

 

Το έχω αναφέρει..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Το εγχειρίδιο χρήσης για το H60-L04 στα αγγλικά.

Θεωρώ πως θα είναι χρηστικό και για τα υπόλοιπα μοντέλα.

 

http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=28921&version=52309&siteCode=worldwide&view=true

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που ρωταω χωρις να διαβασω πιο πανω αλλα το κανω λογω ελλειψης χρονου...ειχατε καποιο προβλημα με το κινητο?σκεφτομαι να το παρω...πρεπει να προσεξω κατι?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί κανονικά πρέπει να πληρώσεις για royalties, άμα ψάξεις στο xda θα δεις πως μπορείς να αναπαράγεις Ac3 με τον mx :rolleyes:

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

My pleasure!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!

Καλά σήμερα έπαθα πλάκα με την δύναμη της κεραίας του gps.

Επειδή δεν έχω βάση κινητού για το αυτοκίνητο,το είχα ακουμπήσει στο μοχλό ταχυτήτων.Μιλάμε οτι με πήγε στον προορισμό μου χωρίς να χάσει το σήμα ούτε μία φορα.

Τι να πω..μπράβο στην Huawei,που μπορεί και βάζει τα γυαλιά σε κινητά διπλάσιας τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκεί το έχω επειδή δεν έχω βάση και πάει μια χαρά...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω το L12 με EMUI 3 B307. (δεν μου έχει βγάλει ακόμα ενημέρωση για αναβάθμιση).

Το έχω 1 μήνα και κάτι. Το πείρα από to2c.com

Έχει γίνει επέκταση του χεριού μου. Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Η οθόνη του πάρα πολύ καλή και σε φωτογραφίες και σε βίντεο αλλά και σε παιχνίδια.

Κάμερα. Το βίντεο πάρα πολύ καλό τραβάω μόνο FHD. Ότι έχω τραβήξει τα έχω δει και στην 40αρα τηλεόραση όλα πεντακάθαρα και με καλό ήχο. Στις φωτογραφίες τώρα. Την μέρα οι φωτο είναι τέλειες. Την νύχτα θέλει εξάσκησει και να παίξεις με την εστίαση. Έχω βγάλει πολύ καλές φωτογραφίες και βράδυ πάντα με χρονόμετρο για να μην κουνιέται. Εξωτερική φωτογραφία βράδυ με φλας δεν έχω καταφέρει να βγάλω. Πού χάλια. Συνήθως τραβάω στα 10MP γιατί είναι 16:9 και πιάνουν ολόκληρη την οθόνη της TV και του υπολογιστή.

Δεν ξέρω να επισυνάπτω εικόνες για να σας δείξω φωτό που βγάζει. Η μπροστινή κάμερα μου φαίνεται λίγο μουντή.

GPS. Κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα. Είναι ακριβέστατο στην πλοήγηση (χρησιμοποιώ google maps) αλλά και όταν παρακολουθώ διαδρομές με αποθηκευμένους χάρτες.

Ήχος. Πίσω ηχείο μονοφωνικό τίποτα το ιδιαίτερο. Το ακουστικό κανένα πρόβλημα άκουγα πεντακάθαρα όλους όσους μίλησα και ούτε άκουσα παράπονα ότι δεν με άκουγαν. Στην αρχή χρησιμοποίησησα ακουστικά από ένα samsung δυνατός ήχος αλλά όχι καθαρός. Έπειτα απόκτησα τα δικά του δυνατός και καθαρός ήχος, πολύ προσεγμένη κατασκευή με την συσκευασία τους και πολύ όμορφα.

Η κεραία του wifi πολύ καλή είχα σήμα εκεί που δεν είχα με το παλιό μου κινητό και το tablet. 4G δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Όσες εφαρμογές και αν έτρεχαν μαζί το κινητό δεν κώλυσε ποτέ. Ούτε και σε βαριά παιχνίδια.

Μπαταρία. Φορτίζει σε 2ω και 40λ περίπου. Με νορμάλ χρήση λίγες κλήσεις και wifi η μπαταρία κρατάει περίπου 2 μέρες. Με ανοιχτά δεδομένα (ένα 8ωρο ) για fb και e-mail, λίγες κλήσεις και wifi στο σπίτι λίγο παραπάνω από μέρα. Αν παίξω κάποιο βαρύ παιχνίδι τότε χρειάζεται pawer bank 4 με 5 ώρες ίσως είναι πολλές. Με 90% μπαταρία χρησιμοποίησα 4 ώρες GPS πλοήγηση, λίγο τα δεδομένα για instangram και fb και πολλές φωτογραφίες και βίντεο. Από 10:00 το πρωί μέχρι τις 19:00 το απόγευμα και η μπαταρία στο 5%. Δεν λέω αν είναι καλό ή άσχημο απλά το αναφέρω. Βλέπεις άνετα 4 με 5 ταινίες με μέγεθος 6 εώς 8 gb η καθε μία με επιλογή προστασία οθόνης (720p).

Δοκίμασα και το NFC. αγόρασα tags για να δοκιμάσω. Όταν πάω να τα προγραμματίσω με την εφαρμογή του τηλ. δέχεται τα πάντα εκτός από το να ανοίξει εφαρμογή. Μόλις πάω να κάνω εγγραφή λέει ότι δεν υπάρχει χώρος. Αν όμως το προγραμματίσω με άλλη εφαρμογή δεν έχω πρόβλημα. Εκτός από το gps που για να το προγραμματίσει να ανοίγει θέλει να είναι το κινητό root.

Το OTG δουλεύει άψογα.

Αρνητικά: 2 φορές και ενώ το είχα στην επιλογή ultra το βράδυ με γεμάτη μπαταρία, το πρωί δεν άνοιγε και χρειάστηκε να πατήσω συνεχόμενα το power. Όταν άνοιξε η μπαταρία ήταν στο 70%.

Με χαλάνε λίγο τα κινέζικα στις επαφές και οι κινέζικες εφαρμογές. Φοβάμαι να τις απεγκαταστήσω μην επηρεαστεί η λειτουργία του τηλ.

Το κινητό το έχω λατρέψει, βολικό και όμορφο το EMUI και πανέμορφο σαν κινητό, πολύ ελαφρύ και λεπτό και με φουλ αποθηκευτικό χώρο (32gb). και δεν έχω παρατηρήσει υπερθέρμανση. Κάτι άλλο δεν μπορώ να θυμηθώ.

Ίσως να βοήθησα όσους σκέφτονται να το πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάφερα με SwiftKey να γράψω 160 χαρακτήρες. Είσαι σίγουρος ότι με τα κεφάλαια απλά στέλνει 160;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μετά απο 3 μέρες με το κινητο (L12) πρέπει να πω ότι έχω πολύ καλές εντυπώσεις, η μπαταρία βγάζει μία γεμάτη μέρα με άνεση, ενώ κάτι μου έκανε αρνητική εντύπωση ειναι πως το notification led έχει μονο 3 χρώματα διαθέσιμα (ασήμαντο αλλα δεν το περίμενα)

Έχω περάσει την EMUI 3.0 (5.1.1) και είναι σπιρτόζικο στην χρήση του ενώ δεν έχει κολλήσει σε ότι και να έχω κάνει (antutu 46000+).

Βέβαια μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες,

1)φεύγει όντως με την έκθεση στον ήλιο ή με το uv η κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης?

2)το κ9 δεν μου βγαζει ειδοποιήσεις για νέα mail (βγάζει ορισμένες φορές) αν και ειναι προεπιλεγμενη εφαρμογή για τα mail (του έχω επιτρέψει συγχρονισμο - "πάντοτε"). έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

3)μπορώ να κάνω τον chrome προεπιλεγμένη εφαρμογή για το ιντερνετ?

4)ενώ έχω ενεργοποιήσει το huawei id δεν μου επιτρέπει να κατεβάσω θέματα με την απάντηση οτι "αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στην περιοχή σας αυτήν τη στιγμή"? υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

5)έχει διαβάσει κάποιος για μελλοντική υποστήριξη cyanogenmod?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

μετά απο 3 μέρες με το κινητο (L12) πρέπει να πω ότι έχω πολύ καλές εντυπώσεις, η μπαταρία βγάζει μία γεμάτη μέρα με άνεση, ενώ κάτι μου έκανε αρνητική εντύπωση ειναι πως το notification led έχει μονο 3 χρώματα διαθέσιμα (ασήμαντο αλλα δεν το περίμενα)

Έχω περάσει την EMUI 3.0 (5.1.1) και είναι σπιρτόζικο στην χρήση του ενώ δεν έχει κολλήσει σε ότι και να έχω κάνει (antutu 46000+).

Βέβαια μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες,

1)φεύγει όντως με την έκθεση στον ήλιο ή με το uv η κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης?

2)το κ9 δεν μου βγαζει ειδοποιήσεις για νέα mail (βγάζει ορισμένες φορές) αν και ειναι προεπιλεγμενη εφαρμογή για τα mail (του έχω επιτρέψει συγχρονισμο - "πάντοτε"). έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

3)μπορώ να κάνω τον chrome προεπιλεγμένη εφαρμογή για το ιντερνετ?

4)ενώ έχω ενεργοποιήσει το huawei id δεν μου επιτρέπει να κατεβάσω θέματα με την απάντηση οτι "αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στην περιοχή σας αυτήν τη στιγμή"? υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

5)έχει διαβάσει κάποιος για μελλοντική υποστήριξη cyanogenmod?

 

1) δεν εχω προσωπική εμπειρια, αλλα οσοι το εχουν κανει εχουν δει βελτιωση

2)ρυθμισεις -> προστευομενες εφαρμογες -> ενεργο

3)πρεπει να "παγωσεις" την εφρμογη ιντερνετ του κινητου

4) στα θεματα δεν χρειαζεται huaweiID

Link to comment
Share on other sites

2)ρυθμισεις -> προστευομενες εφαρμογες -> ενεργο

 

ενεργό το έχω και δεν μου έρχεται κατι

 

 

3)πρεπει να "παγωσεις" την εφρμογη ιντερνετ του κινητου

 

μόλις το έκανα, σ' ευχαριστώ

 

4) στα θεματα δεν χρειαζεται huaweiID

 

η εφαρμογή "θέματα" της huawei μου ζητάει πάντως. Προτίνεις κάποιον άλλο τρόπο?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Στην νέα εκδοση 4.12.16.5.1.1 δεν βρίσκω τις επιλογές για τις εφαρμογές που θέλουμε να ανοίγουν τα αναδυομενα παράθυρα pop up. Γιατί??? Γενικά δεν δουλευει καλα το messenger του facebook και παλι οπως στην 2.3 emui. Μου φαίνεται αντι καλύτερο χειρότερο την εκαναν την νέα εκδοση...Ειπαμε να εξαλείψουν τα bug και εμφανίστηκαν αλλα....Δεν ξερω αλλα καμια σχεση με την υποστήριξη της Xiaomi....Ειχα συνηθίσει να παιρνω ανα βδομαδα κάθε Παρασκευή νέα αναβάθμιση....Εδω ανα μήνα και απο το κακό στο χειρότερο...
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή "θέματα" της huawei μου ζητάει πάντως. Προτίνεις κάποιον άλλο τρόπο?

 

Αν είσαι root κανε uninstall το huaweiID ("Αναγνωριστικο huawei" νομίζω το λέει στα ελληνικά) με Titanium ή κάτι παρόμοιο, restart και είσαι έτοιμος.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root κανε uninstall το huaweiID ("Αναγνωριστικο huawei" νομίζω το λέει στα ελληνικά) με Titanium ή κάτι παρόμοιο, restart και είσαι έτοιμος.

 

σ' ευχαριστώ, δούλεψε έτσι!!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει unzip σε φάκελο dload αλλά δε μου κάνει install , καταρχήν και δεύτερον, εφόσον είναι Ota δε θα έπρεπε να μου έβγαζε την ενημέρωση από μόνο του;

 

Έβγαλες άκρη τελικά?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσουμε την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ, TE, EMMU ή 3Κ (δείτε παρακάτω) θα πρέπει να διαβάσετε για το ποια ROM θα κατεβάσετε.

Η Huawei χρησιμοποιεί δύο κανάλια (εκδόσεις) αναβαθμίσεως. Η μία είναι η λεγόμενη stable (σταθερή ή επίσημη) και είναι η έκδοση που αναφέρεται στους απλούς χρήστες ή τους χρήστες που θέλουν το κινητό τους να λειτουργεί σταθερά. Άμα δεν ξέρετε ποια να κατεβάσετε προτιμήστε αυτήν.

 

Το άλλο κανάλι, είναι η λεγόμενη beta ή dev. Αυτή η ROM περιέχει συνήθως, νέα χαρακτηριστικά που δεν έχουν εμφανιστεί ακόμα στην stable ή που μπορεί να μην εμφανιστούν και καθόλου. Μπορεί να περιέχει bugs ή διορθώσεις αυτών, πριν εμφανιστούν στην stable. Γενικά η beta είναι ο προπομπός της stable και κυρίως απευθύνεται σε προχωρημένους χρήστες.

 

Ένας εύκολος τρόπος για να ξεχωρίσετε την stable από την beta είναι ο εξής. Στο site λήψης (δείτε παρακάτω) ή στο κινητό Ρυθμίσεις --> Σχετικά με το τηλέφωνο ---> Αριθμός έκδοσης (4 ή και παραπάνω τελευταίοι χαρακτήρες). Εκεί αναφέρεται ένας κωδικός της μορφής BXXX όπου X=νούμερα. Άμα είναι B6XX ή είναι της μορφής 4.ΧΧ.ΥΥ, όπου ΧΧ ο μήνας που κυκλοφόρησε, και YY οι ημέρες (πχ 4.12.1) τότε αυτή η έκδοση είναι beta αλλιώς άμα είναι B3XX τότε είναι stable.

 

Μετα τα προβλήματα με την dev 5.1.1 θελω να παω πισω ή σε dev Παλι ή μπορει και σε stable. Νομίζω οτι γίνεται με την μέθοδο με τρια κουμπια. Αλλα πηγαίνοντας στο site βρίσκω δυο εκδόσεις οι οποίες οπως αναγραφεται και στην πρωτη σελιδα στον οδηγό περι καναλιών βρήκα τις δυο την αυτήν και αυτήν οι οποίες ειναι η πρωτη Η 5.1.1 dev και η δευτερη B611 κατα τα λεγόμενα του οδηγού παλι dev ή beta....Ερώτηση η stable τότε που βρίσκεται??? πχ B307?? Καπου μπερδεύτηκα με τις εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...