Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε φιλε μου τι εκανες τελικα? Δεν καταλαβα πολυ καλα τα γραφομενα σου, γιατι μπλεχτηκαν τα site!!

Το παρηγγειλες απ το to2c.com, και εκανε 10 μερες να ερθει στα χερια σου??

Αξιζει να το παραγγειλω απ το e-totalk? Η επειδη ειναι ευρωπαϊκο, εχουν μονο το single sim version??

Σε ευχαριστω και για την βοηθεια

 

Το παρήγγειλα από To2C και είμαι εν αναμονή. Απλά πρόσφατα είχα κάνει κι άλλη παραγγελία από εκεί η οποία έκανε 10 μέρες.

Όσο για το etotalk, δεν έχω ιδέα αν είναι ευρωπαϊκό (νομίζω πως όχι!). Το σίγουρο είναι πως εφόσον αναφέρει ότι είναι Dual Sim, είναι η δίκαρτη έκδοση.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρήγγειλα από To2C και είμαι εν αναμονή. Απλά πρόσφατα είχα κάνει κι άλλη παραγγελία από εκεί η οποία έκανε 10 μέρες.

Όσο για το etotalk, δεν έχω ιδέα αν είναι ευρωπαϊκό (νομίζω πως όχι!). Το σίγουρο είναι πως εφόσον αναφέρει ότι είναι Dual Sim, είναι η δίκαρτη έκδοση.

 

Το παρήγγειλα από To2C στις 13.11 και παρέλαβα στις 25.11 :)

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα,δεν κάνει το χαρακτηριστικό "κλικ" οταν μπαίνει η κάρτα..κι οταν ανοίγω το καπάκι,βγαίνει απευθείας..το ίδιο και η micro sd.θέλει πολύ πίεση?

 

Μέσα στο κουτάκι του τηλεφώνου μου, στο φάκελο που είχε τις ζελατίνες οθόνης, είχε και ένα λευκό πλαστικό, σχήματος σαν κάρτας sim, αυτό το έχει για να μας βοηθήσει να βάλουμε και να βγάλουμε τις sim στη συσκευή μας, εσένα το έχει αυτό, το πρόσεξες μέσα στο πακέτο που σου ήρθε? Όταν δοκίμασα να βάλω και εγώ τις sim μου, χρειάστηκε να τις λιμάρω ελαφρά όπου αυτές είχαν κάποιου είδους “δοντάκι“, ειδικά στο πάνω μέρος τους. Αφού λοιπόν τις λίμαρα , μπήκαν μια χαρά, κλικάροντας , ίσως να χρειάζεται να κάνεις και εσύ το ίδιο. Η sd μου δε χρειάστηκε πείραγμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

περασα xposed και τα modules XblastTools και GravityBox for KitKat αλλα δεν δουλεψε τιποτα.(εννοειται πως ειμαι ρουτ)

Δεν συνεργαζεται το τηλ. μας;

Απο ρομ φοραω την β307.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

περασα xposed και τα modules XblastTools και GravityBox for KitKat αλλα δεν δουλεψε τιποτα.(εννοειται πως ειμαι ρουτ)

Δεν συνεργαζεται το τηλ. μας;

Απο ρομ φοραω την β307.

 

Όχι, γιατί η EMUI δεν είναι AOSP.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

στην πορεια υπαρχει περιπτωση να βρουν ακρη οι developers οπως καλη ωρα εσυ virusplus;

το ρωταω αυτο γιατι πριν ειχα το xiaomi mi2s με miui rom και συνεργαζοταν αψογα.

οχι οτι του λειπει τιποτα του εργαλειου απλως ηθελα να μικρυνω τα κουμπια πλοηγησης και να τα κανω διαφανη.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

στην πορεια υπαρχει περιπτωση να βρουν ακρη οι developers οπως καλη ωρα εσυ virusplus;

το ρωταω αυτο γιατι πριν ειχα το xiaomi mi2s με miui rom και συνεργαζοταν αψογα.

οχι οτι του λειπει τιποτα του εργαλειου απλως ηθελα να μικρυνω τα κουμπια πλοηγησης και να τα κανω διαφανη.

 

Δεν είμαι developer, είναι πιθανό τι να σου πω, τώρα με το forum στο XDA ελπίζουμε.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο...Κουμπί για να ανοίγει το μενού όλων των εφαρμογών δεν υπάρχει?Επίσης,για να μη ψάχνω(εχω διαβάσει 200σελ) πως φεύγουν τα κινέζικα απο τις επαφές...Τις καρτες τις έβαλα κομπλέ..Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έψαξες το πρώτο ποστ και δεν βρήκες απάντηση?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

περασα xposed και τα modules XblastTools και GravityBox for KitKat αλλα δεν δουλεψε τιποτα.(εννοειται πως ειμαι ρουτ)

Δεν συνεργαζεται το τηλ. μας;

Απο ρομ φοραω την β307.

Κάπου είχα διαβάσει οτι πρέπει να βάλεις την προτελευταία έκδοση 2.5.1 του xposed , δεν παίζει η τελευταία, για δοκίμασε με ενδιαφέρει και μενα!

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Έψαξες το πρώτο ποστ και δεν βρήκες απάντηση?

 

Μόνο για root συσκευές έγραφες στο τίτλο..

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για root συσκευές έγραφες στο τίτλο..

 

Τότε γίνεται μόνο με root, αλλιώς βάλε κάποιον 3ο dialer όπως πχ ο exDialer.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα στατιστικά της μπαταρίας αυτά λένε, άρα κάτι έπαιζε με την οθόνη; Τι να σου πω δεν ξέρω

 

http://i.imgur.com/bjqAZTv.png

 

Καλημέρα Romanos και pappasmix,

μετά απο επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, με απεγκατάσταση των κινέζικων εφαρμογών και εγκατάσταση μόνο των google play, contacts και gmail, στις 11.30 το βραδυ φορτίστηκε στο 100% και μετά το έκλεισα μέχρι το πρωι, και με 2 κλήσεις, του ενός λεπτού η καθεμία μόνο, σήμερα το πρωι, και το ξυπνητήρι σε λειτουργία το αποτέλεσμα είναι αυτό που φαίνεται...μάλλον η μπαταρία έχει θέμα και πρέπει να το στείλω πίσω...δεν εξηγήται αλλιώς!!!...η οθόνη ήταν κλειστή για 7,5 ώρες και εδώ λέει ότι είναι ανοικτή!!!

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Πατα πανω στο μετρητη της οθονης και ξαναανεβασε screenshot...να δουμε ποσο χρονο οθονης λεει
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στις ρυθμίσεις και είναι το 4ο στη σειρα.

καλημερα.

ειμαι ακομα emui 2.3 και δεν το εχω βρει. μηπως μπορεις να εισαι λιγο πιο κατατοπιστικος σχετικα με το που βρισκεται η μετρηση δεδομενων;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα στατιστικά της μπαταρίας αυτά λένε, άρα κάτι έπαιζε με την οθόνη; Τι να σου πω δεν ξέρω

 

http://i.imgur.com/bjqAZTv.png

 

Romane,χωρίς να είμαι ειδήμων,νομίζω πως τα στατιστικά της μπαταρίας δεν βγαίνουν με την απλή αναγωγή που παραθέτεις. Γι'αυτό και ο φίλος είπε ότι δεν είχε κάνει τόση ώρα χρήση στο κινητό του. Αν ελέγξεις τα επιμέρους στατιστικά στοιχεία (πχ χρόνος ενεργής λειτουργίας για την οθόνη) σε σχέση με την παραπάνω αναγωγή, θα διαπιστώσεις ότι είναι διαφορετικά.

Υ.Γ. Χωρίς παρεξήγηση.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το touch plus στις 2 επάνω γωνίες δεν λειτουργεί..κάνω κατι λάθος?έχω βάλει τη διαφάνεια..
Link to comment
Share on other sites

2 πατηματα στις επάνω γωνίες και όχι ένα.

 

Έβαλε κανείς tempered πάνω στην touchplus; ήδη απέκτησα ένα γδαρσιμο στη ζελατίνα

Link to comment
Share on other sites

Romane,χωρίς να είμαι ειδήμων,νομίζω πως τα στατιστικά της μπαταρίας δεν βγαίνουν με την απλή αναγωγή που παραθέτεις. Γι'αυτό και ο φίλος είπε ότι δεν είχε κάνει τόση ώρα χρήση στο κινητό του. Αν ελέγξεις τα επιμέρους στατιστικά στοιχεία (πχ χρόνος ενεργής λειτουργίας για την οθόνη) σε σχέση με την παραπάνω αναγωγή, θα διαπιστώσεις ότι είναι διαφορετικά.

Υ.Γ. Χωρίς παρεξήγηση.

 

Έχεις δίκιο λάθος μου :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

2 πατηματα στις επάνω γωνίες και όχι ένα.

 

Έβαλε κανείς tempered πάνω στην touchplus; ήδη απέκτησα ένα γδαρσιμο στη ζελατίνα

Η ερώτηση του 1 εκατομμυρίου..

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση του 1 εκατομμυρίου..

 

Εγώ πιστεύω πως δεν θα έπιανε καλά, εδώ δεν έπιανε 100% από μόνο του, με tempered glass θα συνεργαζόταν?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

2 πατηματα στις επάνω γωνίες και όχι ένα.

 

Έβαλε κανείς tempered πάνω στην touchplus; ήδη απέκτησα ένα γδαρσιμο στη ζελατίνα

 

κι εγω τη γρατζουνισα τη ζελατινα απο απροσεξία. Μόλις ερθει ενα φθηνο tempered που εχω παραγγείλει, λογικα ως την παρασκευή, θα το βάλω πάνω απο την touchplus. Εχω την αισθηση οτι θα δουλευει.

Αν όχι θα τα βγαλω και τα δύο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ξέρει κανείς πώς προσθέτουμε στις επαφές ξεχωριστά Όνομα και Επίθετο;

 

Εμένα μου βγάζει μόνο Όνομα και γράφοντας τα στοιχεία ώς "Όνομα Επίθετο" τα καταχωρεί και τα δύο σαν Όνομα (μικρό). Πρέπει να τα διορθώνω κάθε φορά απο το PC μπαίνοντας στο gmail contacts. Κάποια λύση;

 

ΥΓ. Μεγάλη εφεύρεση το tempered glass!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...