Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ,στην πρώτη ενεργοποίηση του κινητού και συγκρίνοντάς το με το honor 6 του ξάδερφού μου(τα παραγγείλαμε μαζί) είχα παρατηρήσει διαφορά στην απόδοση του λευκού χρώματος.Το ένα είχε πιο καθαρό λευκό ενώ το άλλο όχι(ελαφρώς κιτρίνιζε).Είχα ποστάρει και φωτό.

Πριν από λίγο διάβασα στο νήμα του moto G πως έχει παρατηρηθεί στο κινητό 2 διαφορετικού τύπου οθόνες. Λέτε να συμβαίνει το ίδιο και με το Honor 6;

Υπάρχει μια σελίδα στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2581845 καθώς και ένα αναλυτικό βίντεο

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, update της κατάστασης που περιγράφω στο 3396 post....Ακολούθησα τη συμβουλή του Ρomanos, μόνο που δεν πέρασα ξανά την 307 με 3 κουμπιά, αλλά με local.....δούλεψε μια χαρά αυτό, αφήστε που δεν έχασα δεδομένα....Ξαναπέρασα την 4.11.16 πάνω από την 307 πάλι με local, εμφανίστηκε πάλι το πρόβλημα της μεγάλης γραμματοσειράς μόνο στα ονόματα των εφαρμογών, και καπάκι πέρασα με τον τρόπο που μου είπε ο Romanos την 4.12.1, η οποία διόρθωσε το πρόβλημα με την γραμματοσειρά:luck:

Πλέον όλα καλά!!!!!

 

Και μια ερώτηση.....τι είναι οι τρεις τελείες επάνω αριστερά?

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ,στην πρώτη ενεργοποίηση του κινητού και συγκρίνοντάς το με το honor 6 του ξάδερφού μου(τα παραγγείλαμε μαζί) είχα παρατηρήσει διαφορά στην απόδοση του λευκού χρώματος.Το ένα είχε πιο καθαρό λευκό ενώ το άλλο όχι(ελαφρώς κιτρίνιζε).Είχα ποστάρει και φωτό.

Πριν από λίγο διάβασα στο νήμα του moto G πως έχει παρατηρηθεί στο κινητό 2 διαφορετικού τύπου οθόνες. Λέτε να συμβαίνει το ίδιο και με το Honor 6;

Υπάρχει μια σελίδα στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2581845 καθώς και ένα αναλυτικό βίντεο

 

Δοκίμασες να αλλάξεις την θερμοκρασία της οθόνης από το αντίστοιχο μενού στις ρυθμίσεις?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η θηκη BEPAK ποια ειναι; δεν την βρισκω... η μονη που ειδα ειναι η PU Leather Case (Free).

Ναι, ακουστικα εχω δει οτι δεν εχει στην συσκευασια. Θα δοκιμασω καποια που εχω και αν δεν μου κανουν θα παρω τα huawei.

 

Αυτο που με απασχολει ειναι που θα βρω επωνυμο φορτιστη αυτοκινητου για το συγκεκριμενο κινητο.

Οταν το πηρα από to2c το είχε σαν προσφορά κατά την αγορά του κινητού, τώρα δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις την θερμοκρασία της οθόνης από το αντίστοιχο μενού στις ρυθμίσεις?

 

Έκανα παράλληλα τις ρυθμίσεις που αναφέρεις και στις δύο συσκευές . Η διαφορά στην απόδοση του λευκού είναι αισθητή. Βέβαια την καταλαβαίνεις μόνο εάν έχεις τα κινητά πλάι το ένα στο άλλο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να αλλαξουμε ονομασία στις sim?

 

1. Ρυθμίσεις ---> Διαχείρηση κάρτας Sim.

2. Πατάς πάνω*, στις κάρτες όπως στο screenshot

3. Εμφανίζεται ένα pop up που μπορείς να αλλάξεις το όνομα της κάρτας.

 

*ένα ή δύο tap, μερικές φορές δεν ποιάνει με την πρώτη τουλάχιστον σε μένα

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ από το πρωί να ορίσω το chrome ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα και δεν μπορώ..μπορεί να βοηθήσει κανείς;

δεν μου δίνει δυνατότητα εκκαθάρισης προεπιλογών ούτε από το stock ούτε από το chrome

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

1. Ρυθμίσεις ---> Διαχείρηση κάρτας Sim.

2. Πατάς πάνω*, στις κάρτες όπως στο screenshot

3. Εμφανίζεται ένα pop up που μπορείς να αλλάξεις το όνομα της κάρτας.

 

*ένα ή δύο tap, μερικές φορές δεν ποιάνει με την πρώτη τουλάχιστον σε μένα

Ευχαριστώ φίλε μου το παταγα και δεν έπιανε το ρημάδι...

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα παιδια. Ελπιζω να βγει σκυλι σαν το Nokia N8 που ειχα την τελευταια τετραετια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να το αλλα πειτε μου να το ζητησω stock η να τους πω να μου βαλουν ελληνικα

η μαμα rom εχει ελληνικα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά ρομ έχει ελληνικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια xposed έχει βάλει κανείς? Διάβασα στο xda ότι έχει πρόβλημα η τελευταία έκδοση και χρησιμοποιούν την 2.5.1
Link to comment
Share on other sites

Το να αφήνω το κινητο με 100% μπαταρία πριν κοιμηθώ και να το βρίσκω με 96% μόλις ξυπνάω είναι φυσιολογικό?

 

ναι μια χαρα ειναι....αυτο σημαίνει οτι δεν καταναλωνει σε sleep mode μπαταρία....Τι το καλύτερο....γιατι ανησυχείς???

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα ειναι....αυτο σημαίνει οτι δεν καταναλωνει σε sleep mode μπαταρία....Τι το καλύτερο....γιατι ανησυχείς???

Απλά την πρώτη βδομάδα εμένε 100%

Link to comment
Share on other sites

Κλεινε το wifi, αν δεν το χρειάζεσαι, επίσης και τι εφαρμογές ειχες τότε και ποιες τωρα. Μπορεί να εβαλες εφαρμογές που ξυπνανε το κινητό γθα ανανέωση δεδομένων, οπως καιρός κλπ
Link to comment
Share on other sites

Κλεινε το wifi, αν δεν το χρειάζεσαι, επίσης και τι εφαρμογές ειχες τότε και ποιες τωρα. Μπορεί να εβαλες εφαρμογές που ξυπνανε το κινητό γθα ανανέωση δεδομένων, οπως καιρός κλπ

Το κλείνω το Wi-Fi και μάλιστα χτες απεκλεισα και όσες εφαρμογές λειτουργούν μετά την απενεργοποίηση της οθόνης εντάξει δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό να χάνει 2-3% απλά μου έκανε εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Το κλείνω το Wi-Fi και μάλιστα χτες απεκλεισα και όσες εφαρμογές λειτουργούν μετά την απενεργοποίηση της οθόνης εντάξει δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό να χάνει 2-3% απλά μου έκανε εντύπωση

 

Εμένα πάντως εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι στην αρχή σου έμενε στο 100% μετά από ένα βράδυ.:!:

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθηκε ο οδηγός για τις αναβαθμίσεις με την προσθήκη για Leaked ROMs/UPDATEs

και έγινε προσθήκη για την αλλαγή των ονομάτων της SIM άμα υπάρχουν πληροφορίες στο thread

που δεν έχουν προστεθεί ενημερώστε με, με pm.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως εντύπωση μου έκανε το γεγονός ότι στην αρχή σου έμενε στο 100% μετά από ένα βράδυ.:!:

 

ναι αυτο παλι ολο το βραδυ να δουλευει και να ειναι 100%...οτι και να πεις καιει και κατι....σε αναμονη....τιποτα??? παιζεις με τον πονο μας...θα αρχισουμε να βαραμε πρεζες....ακου 100% ολο το βραδυ....Και εγω που νομιζα οτι το πρωτο ποσοστο το ειπες γιατι θεωρησες οτι χανει τοσο και οχι περισσότερο......Μας εστειλες....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Η θηκη BEPAK ποια ειναι; δεν την βρισκω... η μονη που ειδα ειναι η PU Leather Case (Free).

Ναι, ακουστικα εχω δει οτι δεν εχει στην συσκευασια. Θα δοκιμασω καποια που εχω και αν δεν μου κανουν θα παρω τα huawei.

 

Αυτο που με απασχολει ειναι που θα βρω επωνυμο φορτιστη αυτοκινητου για το συγκεκριμενο κινητο.

 

Εδώ στην τιμή που την αγόρασα σαν προσφορά με την αγορά του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...