Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έρθει στα μεγάλα κατάστηματα. Ίσως έρθει όμως σε ηλεκτρονικά καταστήματα όπως συμβαίνει και σε κάποιες άλλες ευρωπαϊκές χώρες. Πάντως δεν θα είναι το L02 η το L12.. Στο Amazon πουλάνε το L04

 

Ευχαριστω...τι ειναι το L02 L12 L04;;;

Eμεις πιο L πρεπει να αγορασουμε για Ελλαδα;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς κανονικά;

 

 

εννοώ μιας και είναι full active λειτουργούν παράλληλα σε όλους τους πιθανούς συνδυασμούς (μηνυματα κλησεις παραλληλη περιηγηση στο ιντερνετ).Και για το κατα πόσο αξιζει να δώσεις 60 ευρώ παραπάνω για να έχεις την εγγύηση από amazon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...τι ειναι το L02 L12 L04;;;

Eμεις πιο L πρεπει να αγορασουμε για Ελλαδα;

L 02 δικαρτο 16 gb

L 012 δικαρτο 32gb με nfc

L 04 μονοκαρτο ευρωπαϊκή εκδοση 16gb

 

Και στα τρια λειτουργει το 4g στην Ελλαδα

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλο τον διάλογο και βλέπω το πρόβλημα που αντιμέτωπησα και εγώ...αυτό που κατάλαβα ηταν οτι το αρχείο .zip που κατεβαζε το tool του virus είχε πρόβλημα..έτσι το κατέβασα μόνος μου περνώντας το απο τις οδηγίες του αντίστοιχου post το μετονομασα και το έριξα στο φάκελο του tool και μετα μέσα απο το tool δουλεψε κανονικά.. Επανεφερά την stock recovery..με ξεκλειδωτο τον bootloader κινδυνεύω απο κατω;

 

γραφει τα εξής

πανω cancel και go back τις επιλογες και κατω κατω στην διαδικασία που πατησα πρωτα install apo zip και μετα install με sideload τα εξής...

Sideload started...

Now send the package you want to apply

to the device with ''adb sideload <filename>''... αυτο και δεν κινείτε τιποτα ουτε βλεπω μπαρα προοδου στο ανθρωπακι ουτε κατω...ειναι φυσιολογικο τοση ωρα???Μηπως δεν βρισκει το πακετο???γιατι γραφει για package

 

ή ότι υπάρχει κάποιο θέμα με τους drivers όταν είστε σε CWM,

πράγμα το οποίο είναι λίγο δύσκολο να το ελέγξω άμεσα καθώς από το PC μου περνάνε πολλά devices οπότε είναι εγκατεστημενοι πολλοί drivers.

 

Το λοιπόν, το πρόβλημα με το sideload ήταν θέμα drivers (Το δοκίμασα σε "παρθένο" PC και όντως είχα το ίδιο πρόβλημα που αναφέρατε).

Όταν το κινητό είναι σε CWM χρειάζονται να είναι εγκατεστημενοι οι Universal Adb drivers για να το δει το PC το κινητό.

Προσθεσα επιλογή στο tool να τους κατεβάζει και να τους εγκαθιστά στην αρχή εφόσον το επιλέξετε.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στον Ρωμανό για τον αναλυτικό και με ακρίβεια οδηγό.

 

Μία κίνηση που έπρεπε να γίνει για να οργανωθούν λίγο οι διαδικασίες στο μυαλό όλων μας. Και πάλι μπράβο φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στον Ρωμανό για τον αναλυτικό και με ακρίβεια οδηγό.

 

Μία κίνηση που έπρεπε να γίνει για να οργανωθούν λίγο οι διαδικασίες στο μυαλό όλων μας. Και πάλι μπράβο φίλε μου.

Νομιζω οτι όντως έχουμε το πιο οργανωμένο topic

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

355 USD (330 + 25 τα μεταφορικά)

 

Από το site μου http://honor6.nianios.gr μπορείς να βρεις καλύτερες τιμές.

 

Εγώ το έχω σε σιλικονάτη θήκη, καμία φθορά σε κανένα σημείο.

 

Romanos δεν σε βόλεψε αυτή; :)

http://www.ebay.com/itm/111412758785

ποια σιλικονάτη έχεις;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω γράφτηκε για να ολοκληρωθεί η λίστα με τα ποια μοντέλα του Honor 6 κυκλοφορούν και ποια από αυτά είναι συμβατά με τα Ελληνικά Δίκτυα. Βασίστηκε πάνω στο post #122 του χρήστη EGRANEROE

 

Το Huawei Honor 6 κυκλοφορεί σε 6 μοντέλα: H60-L01, H60-L11, H60-L02, H60-L02 Unicom, H60-L12 και H60-L04 .

 

Τα H60-L01, H60-L11 υποστηρίζουν μόνο μία SIM (TD-SCDMA & TD LTE) αλλά όχι τα ελληνικά δίκτυα. Tα H60-L02, H60-L02 Unicom, H60-L12 υποστηρίζουν τόσο dual SIM cards όσο και ελληνικά δίκτυα [WCDMA(900/2100MHz), FDD LTE (1800/2100MHz)]. Η διαφορά ανάμεσα στο H60-L02 και την Unicom έκδοση του, είναι η εμφάνιση ενός επιπλέον Boot logo το οποίο μπορείτε να το δείτε

στο 1:05.

 

To H60-L04 είναι μονόκαρτο και είναι η International έκδοση του Huawei Honor 6, ενώ είναι η μόνη που εισήχθηκε επίσημα στην Ευρώπη, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της Huawei, hihonor.com. To H60-L04 υποστηρίζει GSM/WCDMA 900/1800/2100 και από LTE τις μπάντες 800/1800/2100/2600/2600(TD).

 

Χωρητικότητα: Τα H60-L01 και H60-L02, Η60-L02 Unicom, H60-L04 έχουν 16GB ενώ τα H60-L11 και H60-L12 έχουν 32gb.

NFC: Τα H60-L01, H60-L02, H60-L02 unicom, H60-L04 δεν υποστηρίζουν NFC, σε αντίθεση με τα H60-L11 και H60-L12 που υποστηρίζουν NFC.

 

Άρα για Ελλάδα μας κάνουν τα εξής μοντέλα:

 

  • Το H60-L02: dual sim, 16gb, χωρίς NFC
  • Το H60-L02 unicom: dual sim, 16gb, χωρίς NFC
  • Το H60-L04: one sim, 16gb, χωρίς NFC
  • το H60-L12: dual sim, 32gb, με NFC

 

Οπότε πάντα να ρωτάτε το μοντέλο γιατί στις περιγραφές οι Κινέζοι γράφουν ότι θέλουν. πχ μπορεί πάνω να γράφει WCDMA και κάτω στις συχνότητες να γράφει TD-SDMA.

 

Πηγές:

http://www.gizmochina.com/...uawei-honor-6/

http://www.flipkart.com/huawei-honor-6-h60-l04/p/itmdzm66rhvhchha

http://en.wikipedia.org/wiki/E-UTRA#Frequency_bands_and_channel_bandwidths

http://hihonor.com/

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι ρυθμίσεις μπορω να κάνω στο τηλέφωνο ώστε όταν κλείνω το cover case να δείχνει ενδείξεις όπως σας παραθέτω στην εικόνα?http://www.ebay.com/itm/New-Luxury-Window-View-Leather-PU-Flip-Case-Cover-With-Stand-For-Huawei-Honor-6-/141395947038?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item20ebdaee1e

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μία φορά δεν μου βγάζει αυτό που λινκαρες , αλλά αυτό από κάτω, ίσως αυτό που εμφανίζεται στο ebay να είναι άλλο κινητό ή να έχουν βάλει κάποιο third-party app.

 

 

http://i.imgur.com/RXESK9Q.jpg?1

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα το ίδιο βγάζει απλά επειδή αυτό του ebay είναι πληρέστερο με αναπάντητες,μηνύματα και άλλα έλεγα μήπως έπαιζε καμιά ρύθμιση.Πάντως αν δεν είναι άλλο τηλέφωνο δεν θα με χάλαγε καθόλου να έβρισκα τρόπο να το κάνω να δείχνει με αυτό τον τρόπο ακόμα και ως third-party app..Ευχαριστώ Romane για την άμεση απάντηση σου(αν κάποια στιγμή ανακαλύψεις κάτι,θα ήταν ευπρόσδεκτο).
Link to comment
Share on other sites

Τα H60-L01, H60-L11 υποστηρίζουν dual sim (TD-SCDMA & TD LTE) αλλά όχι τα ελληνικά δίκτυα.

 

Κανε μια μικρή διόρθωση (προς αποφυγή παρεξηγήσεων), τα H60-L01 και H60-L11 είναι single SIM.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια μικρή διόρθωση (προς αποφυγή παρεξηγήσεων), τα H60-L01 και H60-L11 είναι single SIM.

 

Διορθώνεται άμεσα, πίστευα πως ήταν Dual και αυτά. Thanks :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανεις όταν κλείνω το cover case και παω στην διπλα οθόνη που είναι το music player ,αν μπορώ να βάλω άλλον player πχ το jet audio?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

το κινητο το εχω περιπου μια βδομαδα και μ ερχονται καθε μερα καινουργια updates. Σημερα ηρθε ειδοποιηση για το L02 B120SP03 , απλα οι λεπτομερειες της ενημερωσης εμφανιζονται ολες στα Κινεζικα, ενω σε ολες τις αλλες εμφανιζονταν στα αγγλικα (που εχω γλωσσα τηλεφωνου). Υπαρχει καποιο θεμα η προχωραω κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια ρομ με hisuite και το παράξενο είναι ότι ξέχασα να επαναφέρω τα local.prop σε στοκ κατάσταση και όμως έκανε αναβάθμιση κανονικά αλλά έχασα το ροοτ.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια ρομ με hisuite και το παράξενο είναι ότι ξέχασα να επαναφέρω τα local.prop σε στοκ κατάσταση και όμως έκανε αναβάθμιση κανονικά αλλά έχασα το ροοτ.

Πρώτες εντυπώσεις;

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την καινούργια ρομ με hisuite και το παράξενο είναι ότι ξέχασα να επαναφέρω τα local.prop σε στοκ κατάσταση και όμως έκανε αναβάθμιση κανονικά αλλά έχασα το ροοτ.

Recovery? Τώρα τα local. prop σε τι κατάσταση είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση επανήλθε σε στοκ. Και recovery είχα στοκ.

Όλα οκ πλέον έχει επιλογή για αυτόματη εγγραφή κλήσεων.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα αλλά θα το γράψω για να υπάρχει.

 

Προσθήκη λογαριασμού Google σε συσκευή που δεν εμφανίζεται η δυνατότητα από τις ρυθμίσεις λογαριασμού.

 

1. Κατεβάζουμε την εφαρμογή Youtube.

2. Πατάμε σύνδεση και επιλέγουμε Προσθήκη λογαριασμού και πατάμε ΟΚ

3. Στην επόμενη οθόνη επιλέγουμε Υπάρχων ή Νέος ανάλογα με το τι θέλουμε

4. Επιλέγουμε τι θα συγχρονιστεί

5. Βλέπουμε την επιτυχή προσθήκη του λογαριασμού

 

 

Έχω κάνει εργοστασιακές ρυθμίσεις στο τηλέφωνο emui 3.0 και δεν μου συγχρονίζει της επαφές (τηλέφωνα ) από το Gmail ούτε καν το βλέπει μέσα στους λογαριασμούς εχω ολους τα πάντα fb play κλπ εκτός από αυτό… έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτε…. κάποια βοήθεια?

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...