Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pou tha vroume ton fakelo dload

 

Αν κατεβάσεις την full ROM (1+GB) και την ξεζιπαρεις έχει μέσα τον dload φάκελο με το UPDATE.app.

Υ.Γ. Εμένα να δεις πόσο με βολεύουν τα greeklish αλλά απαγορεύονται φίλε μου απο τον κανονισμό του forum.

 

-------------------------------------------------------

 

Διόρθωσα το πρόβλημα που υπήρχε στο Multi-Tool με το μη σωστό κατέβασμα του SuperSU και ενσωμάτωσα το "ημιαυτόματο" unbrick-tool που έδωσα εχτές στο XDA.

Δεν είναι δοκιμασμένο αλλά βασίζετε στο αντίστοιχο κινέζικο tool οπότε λογικά δουλεύει.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω να αγοράσω φορτιστή EU. Αυτός που είχε στη συσκευασία ήταν 2Α. Έχω βρεί αυτόν http://www.aliexpress.com/item/100-Original-1A-USB-EU-Home-Travel-Wall-Charger-Adapter-For-Huawei-Phone-Huawei-Mate-p6/1985467042.html , αλλά είναι 1Α. Διάβασα ότι θα φορτίζει πιο αργά.Ισχύει όντως κάτι τέτοιο και αν ναι μιλάμε για διπλάσιο χρόνο φόρτισης;

 

γιατί να αγοράσεις άλλο φορτιστή? αγόρασε καλύτερα ένα αντάπτορα από ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικό υλικό δες φώτο

 

http://i62.tinypic.com/zsob9x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο B2cbuying εμφανίστηκε και άλλο Touchplus για το τηλ μας αλλά δεν έχει και πολλές πληροφορίες και στις φωτογραφίες δείχνει Samsung

 

Βγαζει 4 κουμπακια στο επανω μερος της οθονης και κανενα κατω και δεν εχει σχεση με το touchplus του κινητου. Λειτουργει εγκαθιστωντας 3rd app δικη τους (με οτι αυτο συνεπάγεται). Δεν αξιζει κατα τη γνωμη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι η αλλαγή στο local.prop είναι. Δεν είναι πρόβλημα παρ'ολα αυτά.

 

Κατη ασχετο αλλσ μια και ειδα local.prop λεω να ρωτησω. Καναμε κανα request hicare μηπως και μας δωσουν κανα region με update? Φαίνεται πολυ απλη ρυθμιση ωστε να την ενσωματωσουν με καποιο τροπο (πχ να γινεται αυτοματα με αλλαγη γλωσας) Οχι τπτ αλλο αλλα στο λαιμο μου καθονται τα κινεζικα στο dialer

Link to comment
Share on other sites

γιατί να αγοράσεις άλλο φορτιστή? αγόρασε καλύτερα ένα αντάπτορα από ένα μαγαζί με ηλεκτρολογικό υλικό δες φώτο

 

http://i62.tinypic.com/zsob9x.jpg

 

Γίνεται όμως ολόκληρη κουμούτσα. Υπέθετα πως με την κυκλοφορία του Η60-L04 στην Ευρώπη,θα αρχιζαν να εμπορεύονται και αντίστοιχους φορτιστές.Ακόμη όμως τίποτα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δώσανε οι Ρώσοι στο 4pda ένα CWM flashable zip για την αφαίρεση των κινέζικων από τα SMS και τις επαφές.

Το ανέβασα εδώ. Από ότι είδα αντικαθιστά το \system\priv-app\Contacts.odex ουσιαστικά, άρα μπορείτε να το ξεζιπαρετε και να το βάλετε με έναν root explorer. Δουλεύει οκ.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το λεπτότερο ανταπτοράκι, δεν χρειάζεσαι αυτόντον χονδρό!

Το έχουμε και κάνει άριστα την δουλειά του....με κόστος 0,50Ε

.............

Η Μπαταρία slim για όσουs έλεγαν ότι θα είναι μούφα..... τους διαψεύδω κατηγορηματικά!!

Ακόμα γεμίζω το Νote και το Honor 6 (4 &1/2φορές) και είμαι στο 50% της και θα δούμε μέχρι το τέλος!

.....

Η 64GB των 9Ε 10cl επίσης αποδεικνύεται σούπερ! κανένα κόλλημα, γράψε - σβήσε συνεχώς, βγάλε - βάλε και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

......

Αλουμίνιο + Tempglass + Touchplus και έδεσε το γλυκό! Όχι πλαστικές θήκες και θηκούλες....Γνήσιες Ομορφιές!!! Περίσσεψε ένα tempglass μπροστινό...δεν πειράζει!

.......

Το πενάκι δώρο touch είναι σούπερ γι αυτούς που έχουν χονδρά δάκτυλα ή είναι μεγάλης ηλικίας...άνθρωποι του θεού!

.....

To βραχιολάκι (σε μαύρο) αύριο βγαίνει σε προσφορά το πήρε κανείς σας ή το δοκίμασε κάποιος???

......

Τελικά βγήκε η έκδοση extreme edision ή ήταν μούφα...??

....

Εγώ Romanos γιατί δεν βλέπω κινέζικα στον dialer, όπως οι άλλοι ??? Αυτά.... τα λέμε!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κινέζικα σε dialer και sms.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ποία κινέζικα? Εγώ δεν έχω παρατηρήσει στα SMS

 

Πριν

[ATTACH]52462[/ATTACH]

Μετά

[ATTACH]52463[/ATTACH]

Υπάρχει αντίστοιχο και στο Popup παράθυρο των sms.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

......και πρέπει να είμαστε root??? γιατί δεν πρόκειται να το κάνω ακόμη αν δεν βγει το δικό μας στο XDA!!

...αλλά εάν τα βγάλεις όλα τα κινέζικα ....τότε πως θα μάθουμε μερικά?? Ασε μας κάτι για ενθύμιο από την όμορφη ΚΙΝΑ ΟΛΕ!!!!

Σίγουρα από τους Ρώσους θα πάρουμε πιό γρήγορα 4.4.4. ή L .....

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

......και πρέπει να είμαστε root??? γιατί δεν πρόκειται να το κάνω ακόμη αν δεν βγει το δικό μας στο XDA!!

 

Θέλει CWM βασικά.

Ποιο είναι το δικό σας?

Στο XDA υπάρχουν 2 μεγάλα threads ένα για το L02-L12 κι ένα για το L04.

Αλλά κι στο XDA με το tool μου κάνουν root ή τεσπα με την μέθοδο που έχω αναφέρει και εδώ.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Χμ...κανονικό άνοιγμα λέμε...και όχι μέσα στο συνοθύλευμα ANDROID!

Αμα θέλει CWM τότε είμαι ένα βήμα πριν το ΧΑΟΣ!

Το δικό μας είναι το πρώτο σου!

Ετοιμάζουν καινούργιο HONOR?? ¨Αντε με το καλό!! Τι αξία μεταπώλησης έχει???

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Χμ...κανονικό άνοιγμα λέμε...και όχι μέσα στο συνοθύλευμα ANDROID!

 

Στο XDA για να ανοίξει Device Forum θα πρέπει να εμφανιστούν γεροί developers, πράγμα χλωμό, αλλά και να γίνει αυτό δεν θα αλλάξει κάτι όσο αναφορά το root ή το CWM.

 

Το δικό μας είναι το πρώτο σου!

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

 

Ετοιμάζουν καινούργιο HONOR??

Αν εννοείς το Honor 6x, ναι έχει γίνει leak εδώ και κάποιες μέρες, αλλά 5.5Inch και 2 8αρες κάμερες πίσω...που πάει?

 

Κατη ασχετο αλλσ μια και ειδα local.prop λεω να ρωτησω. Καναμε κανα request hicare μηπως και μας δωσουν κανα region με update? Φαίνεται πολυ απλη ρυθμιση ωστε να την ενσωματωσουν με καποιο τροπο (πχ να γινεται αυτοματα με αλλαγη γλωσας) Οχι τπτ αλλο αλλα στο λαιμο μου καθονται τα κινεζικα στο dialer

Μπα δεν νομίζω να έγινε κάτι τέτοιο και δεν νομίζω να γίνει και κάτι αφού έβγαλε το L04.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA για να ανοίξει Device Forum θα πρέπει να εμφανιστούν γεροί developers, πράγμα χλωμό, αλλά και να γίνει αυτό δεν θα αλλάξει κάτι όσο αναφορά το root ή το CWM.

Απολύτως συμφωνώ! Βάζω τα money ..φέρνουμε την Εταιρία στην Ελλάδα?? Τι λες?? Μπας και τους σπρώξουμε...λιγάκι και το χαρούν και οι φίλοι μας εδώ???

........

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Απλά το L12!

...........

Αν εννοείς το Honor 6x, ναι έχει γίνει leak εδώ και κάποιες μέρες, αλλά 5.5Inch και 2 8αρες κάμερες πίσω...που πάει?

Έβγαλα ειδησούλα??? Γιατί 2 Χ 8 = 2D μας λένε???

Τίποτα πάλι?? Κι αυτό κουμούτσα είναι??? Σαν νάχεις δίκαιο! Πάλι Ηonor 6 5Inch θα ξαναπάρω!!!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Το app του φορουμ που το βρήκες?

Ειναι widget του tapatalk..πρωτα επιλεγεις το widget και μετα το φορουμ που θες να διαβαζεις και ετσι βγαζει το εικονιδιο

 

 

Κατι ασχετο αφου εχει gorilla glass σε τι χρειαζεται το tempered protector και αν οντως χρειαζεται τι παραπανω προστασια δινει;

Edited by pappasmix
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβάσεις την full ROM (1+GB) και την ξεζιπαρεις έχει μέσα τον dload φάκελο με το UPDATE.app.

Υ.Γ. Εμένα να δεις πόσο με βολεύουν τα greeklish αλλά απαγορεύονται φίλε μου απο τον κανονισμό του forum.

 

---------------------------------------------

Το ήξερα φίλε μου βασικά δεν περίμενα να πάει το μήνυμά.

Απλά ήμουν στη δουλειά και το έστειλα από pc που δεν είχε περασμένο ελληνικό πληκτρολόγιο.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ασχετο αφου εχει gorilla glass σε τι χρειαζεται το tempered protector και αν οντως χρειαζεται τι παραπανω προστασια δινει;

 

Πίσω καταρχάς δεν έχει gorilla 100%.

Για μπροστά το χέρι μου στη φωτιά δεν το βάζω γιατί η corning δεν έχει την huawei στις λίστες της.

Τώρα, αν και εφόσον είναι gorilla, το gorilla εκτός του ότι είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιες από άμμο, σπάει δεν είναι άθραυστο.

Το tempered από την άλλη σπάει κι αυτό μεν αλλά απορροφά την πίεση του χτυπήματος, υποτίθεται, ώστε να μην σπάσει η οθόνη. Τα tempered επίσης είναι υδροφοβικά και ελαιοφοβικά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήσετε στα παρακάτω θα πρέπει να γνωρίζετε πως όλα τα κάνετε με δικιά σας ευθύνη καθώς και να εγκαταστήσετε τους drivers σωστά. Για να γίνει αυτό συνδέστε το κινητό σας με το PC και στο "Μέθοδοι σύνδεσης USB" επιλέξτε "PC Suite (HiSuite)". Αποσυνδέστε και επανασυνδέστε.

 

** Τα ΟΤΑ Updates δεν χάνονται από τις παρακάτω διαδικασίες. Αν όμως αφήσετε το CWM στο κινητό σας δεν θα μπορείτε να τα εγκαταστήσετε.

 

Boot σε Fastboot:

  1. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.
  2. Κρατάμε πατημένο το “Volume Down” και συνδέουμε στο USB.

 

Boot σε Recovery:

  1. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.
  2. Κρατάμε πατημένο το “Volume Up” και to "Power".

 

Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader:

(Οι οδηγίες στα Αγγλικά είναι εδώ.)

  1. Παίρνουμε τον κωδικό ξεκλειδώματος από εδώ.
  2. Κατεβάζουμε αυτό το zip, αποσυμπιέζουμε οπουδήποτε και ανοίγουμε το cmd.exe.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC και γράφουμε στο cmd
    Για Ξεκλείδωμα:
    fastboot oem unlock 0000000000000000


    Για Κλείδωμα:
    ΠΡΟΣΟΧΉ: Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

    fastboot oem relock 0000000000000000


    ** Αντικαθιστούμε τα μηδενικά με τον κωδικό μας.

 

CWM:

(Ξεκλειδώνουμε τον Bootloader)

  1. Κατεβάζουμε το CWM.img.
  2. Το τοποθετούμε στον φάκελο adb από το adb.zip παραπάνω.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC ανοίγουμε πάλι το cmd.exe και γράφουμε:
    fastboot flash recovery cwm.img


 

Root:

(Θέλουμε CWM)

  1. Κατεβάζουμε το SuperSU.zip.
  2. Το αντιγράφουμε στην κάρτα SD μας.
  3. Ανοίγουμε το κινητό σε Recovery και φλασάρουμε το SuperSU.zip από CWM.

 

Εξαγωγή Stock Recovery:

(Όλες τις Stock Recovery τις ανεβάζω εδώ)

  1. Κατεβάζουμε το Huawei Update Extractor.
  2. Κατεβάζουμε και αποσυμπιέζουμε το zip της Official ROM από εδώ ή όπου αλλού τη βρούμε.
  3. Με το "Huawei Update Extractor" ανοίγουμε το “UPDATE.app” που βρίσκετε στον φάκελο “dload” που αποσυμπιέσαμε πριν.
  4. Δεξί click στο “RECOVERY.img” και “Extract Selected”.

 

Επαναφορά Stock Recovery:

  1. Τοποθετούμε την Stock Recovery "RECOVERY.img" στον φάκελο adb από το adb.zip παραπάνω.
  2. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC ανοίγουμε το cmd.exe και γράφουμε:
    fastboot flash recovery RECOVERY.img


 

Αν βαριέστε να κάνετε τα παραπάνω χειροκίνητα έχω φτιάξει ένα προγραμμτάκι που μπορείτε να βρείτε εδώ ή στο XDA.

 

[ATTACH]50880[/ATTACH] [ATTACH]50895[/ATTACH] [ATTACH]50896[/ATTACH] [ATTACH]50897[/ATTACH]

 

Δεν μου δούλεψε το προγραμματακι σου. Πατησα την 3 επιλογή μετα μου ζήτησε αν εχω cwm ειπα οχι αρα πατησα 2 και enter. Μετα 1 install CWM κατοπιν διαλεγω μια απο τις δυο ...1 ή 2 επιλογη. Μετα ξεκινα κανει επανεκινηση αφου βγει σε μια ασπρη οθονη για λιγο με το πρασινο ανθρωπακι και λεει καποια στοιχεία. Το προγραμματακι λεει finished total time. και κατοπιν μου βγαζει στο menu του τηλεφωνου EMUI με τις τρεις επιλογες reboot system now , wipe data....και wipe cache αλλα μετα δεν καταλαβαινω τι κανω το προγραμματακι ξαναγύρισε στο αρχικο μενου. 1. bootloader, 2 , 3 Root (αυτο θελω να κανω) 4 unbrick...Μετα απο εκει τι γινεται???

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δούλεψε το προγραμματακι σου. Πατησα την 3 επιλογή μετα μου ζήτησε αν εχω cwm ειπα οχι αρα πατησα 2 και enter. Μετα 1 install CWM κατοπιν διαλεγω μια απο τις δυο ...1 ή 2 επιλογη. Μετα ξεκινα κανει επανεκινηση αφου βγει σε μια ασπρη οθονη για λιγο με το πρασινο ανθρωπακι και λεει καποια στοιχεία. Το προγραμματακι λεει finished total time. και κατοπιν μου βγαζει στο menu του τηλεφωνου EMUI με τις τρεις επιλογες reboot system now , wipe data....και wipe cache αλλα μετα δεν καταλαβαινω τι κανω το προγραμματακι ξαναγύρισε στο αρχικο μενου. 1. bootloader, 2 , 3 Root (αυτο θελω να κανω) 4 unbrick...Μετα απο εκει τι γινεται???

 

Root κάνεις μόνο μέσο CWM. Για να βάλεις το CWM πρέπει να έχεις unlocked bootloader.

Αν διάβαζες και όλη την παράθεση που έκανες θα το καταλαβαίνεις πιστεύω.

Θα κοιτάξω αν μπορώ να κάνω το root ξεχωριστώ από τα άλλα 2. Όταν το έφτιαξα έτσι είχα στο μυαλό μου ότι διαβάζετε τον manual οδηγό πρώτα και μετά πάτε 1.Unlock 2.CWM 3.Root

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Root κάνεις μόνο μέσο CWM. Για να βάλεις το CWM πρέπει να έχεις unlocked bootloader.

 

Αρα τα παμε ολα απο την αρχή πρωτα επιλογη ενα για το bootloader...και μετα...καταλαβα. Μία μια την διαδικασία...Εγω νομιζα οτι πηγαινοντας στο 3 απευθείας θα εκανε μονο root....Τα κανει ολα το προγραμμα ή βαζω και κατι χειροκινητα???Και που χρειαζεται να κανω κατι στο τηλεφωνο?? και στο τελος οπως καταλαβα επαναφερεις την stock recovery για να παιρνει τα OTA και κλειδώνεις και τον bootloader (χρειάζεται αυτο?)ξανα?

Link to comment
Share on other sites

Αρα τα παμε ολα απο την αρχή πρωτα επιλογη ενα για το bootloader...και μετα...καταλαβα. Μία μια την διαδικασία...Εγω νομιζα οτι πηγαινοντας στο 3 απευθείας θα εκανε μονο root....Τα κανει ολα το προγραμμα ή βαζω και κατι χειροκινητα???Και που χρειαζεται να κανω κατι στο τηλεφωνο??

 

Χειροκίνητα θα βάλεις τον unlock κωδικό σου και όταν φτάσεις στο root έχει οδηγίες πως να ενεργοποιησεις το sideload απο CWM παλι χειροκίνητα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα θα βάλεις τον unlock κωδικό σου και όταν φτάσεις στο root έχει οδηγίες πως να ενεργοποιησεις το sideload απο CWM παλι χειροκίνητα.

 

εχω φτασει στο σημείο αφου πατησα και εκανα εγκατασταση το cwm μετα μου βγαλε το μενου της cwm στο τηλεφωνο και εκει στο τηλεφωνο πατησα install fro zip και μετα install wia sideload αλλα γραφει τωρα sidload started now send the package.....και εχει σταματήσει εκει. Να περιμενω ή εκανα χαζομαρα???Παντως δεν κανει κατι ουτε βγαζει καμια μπαρα....προοδου, και μου βγαζει δυο επιλογες πανω cancel sideload και go back

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

εχω φτασει στο σημείο αφου πατησα και εκανα εγκατασταση το cwm μετα μου βγαλε το μενου της cwm στο τηλεφωνο και εκει στο τηλεφωνο πατησα install fro zip και μετα install wia sideload αλλα γραφει τωρα sidload started now send the package.....και εχει σταματήσει εκει. Να περιμενω ή εκανα χαζομαρα???

 

Θα περιμένεις. Θα βγει στο κινητό σου ένα done, finished ή κάτι τέτοιο και το tool θα γυρίσει στο κεντρικό menu.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις. Θα βγει στο κινητό σου ένα done, finished ή κάτι τέτοιο και το tool θα γυρίσει στο κεντρικό menu.

 

το tool γυρισε γιατι εγραφε απο κατω να πατήσω καποι πληκτρο για συνεχεια....

αλλα το done δεν εμφαινιζεται ....κανει ωρα τοσο πολυ το χω ενα 5 λεπτο σιγουρα

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...