Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το ξαναπάρω στα χέρια μου θα σας τα δείξω όλα....

O virus νομίζω πως είπε ότι δεν φαίνεται και τόσο καλά στο μαύρο!!!

 

εχμ δεν το έχω πάρει το touchplus (κι ούτε σκοπεύω να πω την αλήθειά) υπέθεσα από αυτά που λες κι από τις photos που έχω δει, πως στο μαύρο δεν θα φαίνονται τα κουμπιά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Virus σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Δεν ξέρω τι γίνεται με το tool, μάλλον κάτι δεν έκανα κάτι σωστά. Θα το ψάξω.

Το Touchplus γιατί δεν το θέλεις?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Virus σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Δεν ξέρω τι γίνεται με το tool, μάλλον κάτι δεν έκανα κάτι σωστά. Θα το ψάξω.

Το Touchplus γιατί δεν το θέλεις?

 

Πάντα με ενοχλούσαν τα hardware κουμπιά σε προηγούμενες συσκευές, τα inscreen με βόλεψαν από το tablet και τώρα στο honor6 δεν έχω κανένα πρόβλημα με αυτά.

Το ότι δεν θα είναι φωτιζόμενα είναι ακόμα ένα μείον πιστεύω.

Όσο αναφορά το tool το κοιτάω από εχτές που το είπες αλλά δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα, εμένα δουλεύει κανονικά. Ο κώδικας φαίνεται οκ, έκανα κάποιες μικρο αλλαγές στο download plugin εχτές μπας και...

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Όταν χρειαστώ θα το δουλέψω

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, το local.prop για να το επαναφέρουμε γίνεται άπλα να αλλάξουμε το el και gr σε ch η πρέπει να βάλουμε ολόκληρο το αρχείο απο backup?

Edited by komatoza
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι σούπερ!

Τώρα... κερδισμένοι φαίνεται ότι είναι αυτοί που έχουν άσπρο τηλέφωνο! Οι άλλοι γιοκ δηλ. δεν πρέπει να το αγοράσουν!

Επιπλέον διαπίστωσα ότι δεν σηκώνει την πλαστική θήκη (που είχε σαν δώρο το τηλ. ή άλλη τέτοιου είδους) και το τηλέφωνο πρέπει να μείνει γυμνό (χωρίς θήκες...), αν κάποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει! Έτσι χρειάζεται σίγουρα temp glass για το πίσω μέρος του και σίγουρα το αλουμίνιο (που περιμένω) περίβλημα για να δέσει καλύτερα το touch!

προσοχή στα τελειώματα στις γωνίες..γιατί εκεί φαίνεται ότι αφήνει φουσκάλες!!!! Προσοχή πως το πιάνετε όταν το ανοίξετε να το εφαρμόσετε στο τηλ.!

Καλα, η πλαστικη θηκη που εμποδιζει?

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Όταν χρειαστώ θα το δουλέψω

 

Έφτιαξα και ένα MiniFlashTool.

Κατεβάζεις το CWM και την Stock Recovery που θες από εδώ.

Τα βάζεις μέσα στον φάκελο "HONOR 6 MiniFlashTool" και τρέχεις το "Honor6MiniFlashTool.bat".

Επειδή οι Stock Recoveries είναι πολλές και τα CWM δυο (προς το παρών),

μέσα στον φάκελο να έχεις ΈΝΑ CWM και ΜΙΑ Stock Recovery.

[ATTACH]52229[/ATTACH]

 

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο, το local.prop για να το επαναφέρουμε γίνεται άπλα να αλλάξουμε το el και gr σε ch η πρέπει να βάλουμε ολόκληρο το αρχείο απο backup?

Λογικά γίνεται, δεν το έχω δοκιμάσει. Συνήθως επαναφέρω το .ΒΑΚ που κρατάει ο RootExplorer.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα και ένα MiniFlashTool.

Κατεβάζεις το CWM και την Stock Recovery που θες από εδώ.

Τα βάζεις μέσα στον φάκελο "HONOR 6 MiniFlashTool" και τρέχεις το "Honor6MiniFlashTool.bat".

Επειδή οι Stock Recoveries είναι πολλές και τα CWM δυο (προς το παρών),

μέσα στον φάκελο να έχεις ΈΝΑ CWM και ΜΙΑ Stock Recovery.

[ATTACH]52229[/ATTACH]

Εντάξει είσαι ωραίος. Για το local.prop?

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είσαι ωραίος. Για το local.prop?

 

Διόρθωσα από πάνω :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Στα τιπς που λέει στην κάμερα long press τι ακριβώς κάνει? Μου εμφανίζεται ενα εικονίδιο αλλά δεν κατάλαβα τι κάνει.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Virusplus χτες που rootαρα εγω χρησιμοποιησα το tool σου, αλλα μεχρι το βημα με recovery , για το βημα του root μου εβγαζε devive not found. Τελικα περασα το supersu στην καρτα και το φλασαρα απο cwm.
Link to comment
Share on other sites

Virusplus χτες που rootαρα εγω χρησιμοποιησα το tool σου, αλλα μεχρι το βημα με recovery , για το βημα του root μου εβγαζε devive not found. Τελικα περασα το supersu στην καρτα και το φλασαρα απο cwm.

 

Για το βήμα του root η συσκευή θα πρέπει να είναι σε CWM και να έχει ενεργοποιηθεί το sideload. To Tool κάνει reboot σε CWM αλλά θα πρέπει χειροκίνητα να ενεργοποιήσεις το sideload, το αναγράφω στις οθόνες.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Για το βήμα του root η συσκευή θα πρέπει να είναι σε CWM και να έχει ενεργοποιηθεί το sideload. To Tool κάνει reboot σε CWM αλλά θα πρέπει χειροκίνητα να ενεργοποιήσεις το sideload, το αναγράφω στις οθόνες.

Install zip .. Install zip from sideload ...

Το ειχα κανει. Ηθελε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Install zip .. Install zip from sideload ...

Το ειχα κανει. Ηθελε κατι αλλο?

 

Όχι... μετά από αυτό σου βγάζε device no found? Δηλαδή το πρόβλημα ήταν στη διαδικασία του sideload?

btw δεν έχω δοκιμάσει το sideload με το CWM_6.0.5.1, μήπως κάτι γίνεται με αυτό, θα το κοιτάξω.

Προς το παρών ψάχνω τρόπο για root χωρίς CWM.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όχι... μετά από αυτό σου βγάζε device no found? Δηλαδή το πρόβλημα ήταν στη διαδικασία του sideload?

btw δεν έχω δοκιμάσει το sideload με το CWM_6.0.5.1, μήπως κάτι γίνεται με αυτό, θα το κοιτάξω.

Προς το παρών ψάχνω τρόπο για root χωρίς CWM.

ακριβως , αλλα εβαλα και την 6.0.5.0 και παλι δεν το εβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι... μετά από αυτό σου βγάζε device no found? Δηλαδή το πρόβλημα ήταν στη διαδικασία του sideload?

btw δεν έχω δοκιμάσει το sideload με το CWM_6.0.5.1, μήπως κάτι γίνεται με αυτό, θα το κοιτάξω.

Προς το παρών ψάχνω τρόπο για root χωρίς CWM.

όταν φτάνει να πατήσεις ένα κουμπί για να συνεχίσει,μου έβγαζε ακύρωση και το ανθρωπακι ξάπλα

πολλες φορές έκανα την διαδικασία αλλά γινόταν το ίδιο,έκανα επαννεκίνηση το πσ και εγινε με την μία

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ επανεκκίνηση τον υπολογιστή, αλλά πάλι....
Link to comment
Share on other sites

όταν φτάνει να πατήσεις ένα κουμπί για να συνεχίσει,μου έβγαζε ακύρωση και το ανθρωπακι ξάπλα

πολλες φορές έκανα την διαδικασία αλλά γινόταν το ίδιο,έκανα επαννεκίνηση το πσ και εγινε με την μία

 

Μπορείτε πάντα να κάνετε χειροκίνητα το root.

Δηλαδή κατεβάστε το SuperSU, βάλτε το στην SD και εγκαταστήστε το από CWM.

Πιστεύω σύντομα θα έχουμε νέα root μέθοδο χωρίς CWM και sideload.

 

Έκανα κι εγώ επανεκκίνηση τον υπολογιστή, αλλά πάλι....

 

Μήπως τρέχουν πολλά adb.exe στον task manager?

Tο tool το έχω προγραμματισει να τα κλείνει κάθε φορά που τελειώνει μια διαδικασία, παρ'ολα αυτά αν δεν ολοκληρωθεί μια διαδικασία μένουν ανοιχτά.

Ακόμα τρώει ένα σκάλωμα ο server του chainfire και την πρώτη φορά που ανοίγει το tool δεν κατεβάζει σωστά το SuperSu.zip (κατεβάζει 6kb ενώ η τωρινή έκδοση είναι 2.608kb) για αυτό θέλει άνοιγμα-κλείσιμο-άνοιγμα το Tool.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ επανεκκίνηση τον υπολογιστή, αλλά πάλι....

Κάνε και το κινητό

... Αλλά αφού έκανες root

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

Σίγουρα θα ξαναέχει απαντηθεί οπότε sorry προκαταβολικά.

Παρέλαβε ένα φιλαράκι χθες και μου έδωσε το κινητό να του το στρώσω.

Σκέφτομαι να του κάνω ολοκληρωμένη δουλειά και να του περάσω και το emui 3.

Είναι απροβλημάτιστο σε σχέση με το 2.3?

να του βάλω το Β611?.

Το κατεβάζω από υπολογιστή. Να το φλασάρω από την εξωτερική sd κανονικά ή πρέπει να είναι στο phone storage?

Κάνει μόνο του factory reset? Αν όχι πρέπει να του κάνω?

Thanks in advance!!

(Το κινητό πετάει)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος απο τη μπαταρία στην 307... Μπαταρία και κάμερα χρηζουν άμεσης βελτίωσης από τη Huawei...
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος απο τη μπαταρία στην 307... Μπαταρία και κάμερα χρηζουν άμεσης βελτίωσης από τη Huawei...

 

Μπορείς να ανεβάσεις φώτο της κάμερας; τι δεν σου αρέσει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω, η κάμερα σίγουρα η μπαταριά πάνω κάτω καλά είναι

 

 

Μπορείς να ανεβάσεις φώτο της κάμερας; τι δεν σου αρέσει;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα για το Hardware της βγάζει μέτριες προς το κακό φωτογραφίες και μετά από τόσα Update ούτε 4K έδωσαν που με νοιάζει πολύ λίγο, αλλά ο αλγόριθμός που έχουν για sharpening βιάζει κάθε pixel. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πολύ-πολύ καλύτερες, και δεν το λέμε μόνο εμείς και οι κινέζοι το λένε στο forum της Huawei.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα για το Hardware της βγάζει μέτριες προς το κακό φωτογραφίες και μετά από τόσα Update ούτε 4K έδωσαν που με νοιάζει πολύ λίγο, αλλά ο αλγόριθμός που έχουν για sharpening βιάζει κάθε pixel. Οι φωτογραφίες θα μπορούσαν να είναι πολύ-πολύ καλύτερες, και δεν το λέμε μόνο εμείς και οι κινέζοι το λένε στο forum της Huawei.

 

Καμία αντίρρηση, μπορείς να ανεβάσεις κάποια πρόσφατη φώτο από το χονορ σε παρακαλώ;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...