Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφαίρεση κινέζικων από τη lock screen (χωρίς ROOT):

1. Κατεβάζουμε αυτό και το ξεζιπαρουμε (έχουμε έναν φάκελο "magazine" που έχει μέσα έναν άλλον φάκελο "Balance(magazine)" με 2 αρχεία "01.apply" και "04.apply").

2. Βάζουμε τον φάκελο "magazine" στο κινητό μας στον φάκελο "HWThemes" που βρίσκεται στην SD.

3. Restart (θα σας ζητήσει να κάνει update τις εικόνες το "Θέματα", κάντε το)

4. Scroll Up στο lock screen > Ρυθμίσεις > Εγγραφές και επιλέγουμε μόνο τα "Travel" και "Fashion"

Edited by navi55

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια λιγο help ξεκιναω να κανω την διαδικασια απο το ποστ

#2274 και μου βγαζει FAILED <remote Command not allowed> :(

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω δύο ερωτήσεις αν γνωρίζει κάποιος να βοηθείσει.

1. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Go SMS Pro, πως απενεργοποιώ την προεγκατεστημένη εφαρμογή των SMS;

2. Δεν μου αλλάζει ημέρα στο widget του ημερολογίου που έχω στην οθόνη αφετερίας. Μήπως υπάρχει κάποια λύση;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω δύο ερωτήσεις αν γνωρίζει κάποιος να βοηθείσει.

1. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Go SMS Pro, πως απενεργοποιώ την προεγκατεστημένη εφαρμογή των SMS;

2. Δεν μου αλλάζει ημέρα στο widget του ημερολογίου που έχω στην οθόνη αφετερίας. Μήπως υπάρχει κάποια λύση;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1.Δεν το γνωριζω

2. Με 119sp5 και gps ανοικτο λειτουργει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεση κινέζικων από το lock screen (χωρίς ROOT):

1. Κατεβάζουμε αυτό και το ξεζιπαρουμε (έχουμε έναν φάκελο "magazine" που έχει μέσα έναν άλλον φάκελο "Balance(magazine)" με 2 αρχεία "01.apply" και "04.apply").

2. Βάζουμε τον φάκελο "magazine" στο κινητό μας στον φάκελο "HWThemes" που βρίσκεται στην SD.

3. Restart (θα σας ζητήσει να κάνει update τις εικόνες το "Θέματα", κάντε το)

4. Scroll Up στο lock screen > Ρυθμίσεις > Εγγραφές και επιλέγουμε μόνο τα "Travel" και "Fashion"

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.mediafire.com/download/3u0kleyyiatjbp0/611_HwRemoteController.zip

 

δεν ανοίγει για την lockscreen

403. That’s an error.

 

We're sorry, but you do not have access to this page.

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν το γνωριζω

2. Με 119sp5 και gps ανοικτο λειτουργει κανονικα

Με συγχωρείς αλλά τι σχέση έχει το GPS με το ημερολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο help ξεκιναω να κανω την διαδικασια απο το ποστ

#2274 και μου βγαζει FAILED <remote Command not allowed> :(

Τί ακριβώς κάνεις και πού σού λέει failed?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα. Έχω δύο ερωτήσεις αν γνωρίζει κάποιος να βοηθείσει.

1. Έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Go SMS Pro, πως απενεργοποιώ την προεγκατεστημένη εφαρμογή των SMS;

2. Δεν μου αλλάζει ημέρα στο widget του ημερολογίου που έχω στην οθόνη αφετερίας. Μήπως υπάρχει κάποια λύση;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τι εννοείς? Να το απενεργοποιησεις η να κάνεις το go SMS προεπιλεγμένο? Αν θες το δεύτερο τότε στο go SMS όταν το ξεκινάς σε ρωτάει αν θες να είναι αυτό προεπιλεγμένο η πας ρυθμίσεις- διαχείριση εφαρμογών - κάτω αριστερά γρανάζι - μηνύματα.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς κάνεις και πού σού λέει failed?

 

 

την διαδικασια του ποστ #2274 ωστε να γυρισω απο την β611σπ03 στην β611

και εαν ξερεις που βρισκουμε τον κωδικό ταυτοποίησης του προϊόντος μας?

Edited by Djdiageo
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον κοίτα όταν μπαίνεις σε fastboot τί σού λέει με κόκκινα γράμματα phone unlocked η locked γιατί το δικό μου ήταν ξεκλείδωτο. Για id code πας στην σελίδα πού γράφουν οι οδηγοί στο πρώτο ποστ η στο xda. Δεν είμαι στο σπίτι τώρα. Αν περιμένεις αργότερα θα βοηθήσω πιο πολύ.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον κοίτα όταν μπαίνεις σε fastboot τί σού λέει με κόκκινα γράμματα phone unlocked η locked γιατί το δικό μου ήταν ξεκλείδωτο. Για id code πας στην σελίδα πού γράφουν οι οδηγοί στο πρώτο ποστ η στο xda. Δεν είμαι στο σπίτι τώρα. Αν περιμένεις αργότερα θα βοηθήσω πιο πολύ.

 

Phone Locked

δεν μπορω να βρω τον κωδικό ταυτοποίησης του προϊόντος ετσι ωστε να ξεκληδωσο μαλλον αυτο φταει και μου βγαζει error

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Phone Locked

δεν μπορω να βρω τον κωδικό ταυτοποίησης του προϊόντος ετσι ωστε να ξεκληδωσο μαλλον αυτο φταει και μου βγαζει error

 

Πού τον ψάχνεις τον κωδικό?

Στο Site της EMUI εκεί που στον ζητάει τον κωδικό σου λέει δίπλα ακριβώς πως να το βρεις.

Στο dialer γράφεις: *#*#1357946#*#*

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε! 1 μήνας + 400$!!!!

Αναβάθμιση Η60-L12 B116SP02-B119sp01!

Το τηλ είναι super!

Αγορά από Τco2! Το πακέτο ήταν όλο κλειστό και παράδοση στο σπίτι!

Ήταν όλα εγκατεστημένα και δεν έκανα τίποτα, παρά μόνο αλλαγή γλώσσας...η κάρτα μου ήταν καινούργια και ήθελε ένα γελοίο σπασιματάκι!

Αύριο πάω για 4G και μέσα είχαν την θήκη, 2 προσόψεις και ένα δωράκι κίνας! Αγόρασα ανταπτοράκι 1Ε και όλα έτοιμα για αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Πού τον ψάχνεις τον κωδικό?

Στο Site της EMUI εκεί που στον ζητάει τον κωδικό σου λέει δίπλα ακριβώς πως να το βρεις.

Στο dialer γράφεις: *#*#1357946#*#*

 

ok τα βρηκα ξεκιναω και ο θεος βοηθως :)

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Για την 307,έχουμε ρουτ;

 

Τι εννοείς αν έχουμε root?

Εγώ δεν το έχασα.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Παρά το φουλ wipe;

Εγώ νο ρουτ(έκανα εγκατάσταση με 3 κομβια)

 

Δεν έκανα wipe ήμουν στην Β302.

CWM και μετά SuperSU. Έχω αναβαθμίσει το Tool, το ποσταρα και παραπάνω.

HONOR 6 Multi-Tool.

To Tool γίνεται πλέων AutoUpdate το κατεβάζεις μια φορά και τελείωσες, κάθε φορά που το ανοίγεις αυτό-αναβαθμίζεται.

Τα stock recoveries τα περνάω στο tool, αν όχι 1-3 μέρες πιο πριν από τα leaks, τη μέρα που βγαίνει το ΟΤΑ.

 

UPDATE: Διορθώθηκε και το link στο αρχικό post.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα wipe ήμουν στην Β302.

CWM και μετά SuperSU. Έχω αναβαθμίσει το Tool, το ποσταρα και παραπάνω.

HONOR 6 Multi-Tool.

To Tool γίνεται πλέων AutoUpdate το κατεβάζεις μια φορά και τελείωσες, κάθε φορά που το ανοίγεις αυτό-αναβαθμίζεται.

Τα stock recoveries τα περνάω στο tool, αν όχι 1-3 μέρες πιο πριν από τα leaks, τη μέρα που βγαίνει το ΟΤΑ.

 

UPDATE: Διορθώθηκε και το link στο αρχικό post.

 

Καλά πλέον έχω μάθει να κάνω εξαγωγή την εφαρμογή ανάκτησης από τα οτα. Οπότε κάθε αναβάθμιση προχωράω κανονικά ε;

Χρειάζομαι πάντα την ανάκτηση της τελευταίας έκδοσης, αλλαγή με cwm, πέρασμα το ρουτ και ξανά μαμά ανάκτηση.

Ρωτάω για να μη ξανά Ρωτάω :-P

Link to comment
Share on other sites

Καλά πλέον έχω μάθει να κάνω εξαγωγή την εφαρμογή ανάκτησης από τα οτα. Οπότε κάθε αναβάθμιση προχωράω κανονικά ε;

Χρειάζομαι πάντα την ανάκτηση της τελευταίας έκδοσης, αλλαγή με cwm, πέρασμα το ρουτ και ξανά μαμά ανάκτηση.

Ρωτάω για να μη ξανά Ρωτάω :-P

 

"εφαρμογή ανάκτησης" εννοείς το recovery.img να φανταστώ...

Ναι.

1. Περνάς το ΟΤΑ ή την ROM

2. Περνάς CWM και SuperSU

3. Ξαναπερνάς το stock recovery της ΟΤΑ ή της ROM

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus μήπως ξέρεις τί πρέπει να κάνω για να επαναφέρω το έξυπνο χειριστήριο σε στοκ, γιατί το αρχείο που μου έδωσες δεν περνάει.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κάνε έναν έλεγχο για ενημέρωση. Εγώ πέρασα από την 302 στην 307 το πρωί. Όλα μια χαρά μέχρι τώρα. Έχει αγοράσει κανείς από OPPOMART (ρώτησα και σε προηγούμενη σελίδα) γιατί θέλω να κάνω παραγγελία. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την αποφυγή του τελωνείου; Με το minideal έκανα συννενοήση με σχόλιο στο άρθρο του κινητού.

 

Shipping & Handling

 

1. We ship all over the world. Just buy and enjoy our service, we ship it to your door.

2. Total Delivery Times is Processing Time + Shipping time, tracking number will be provided . Shipping fees depends on the weight of your items. We charge very low shipping fees for our customers to save your money.

3. We offer Shipping Insurance to protect your package against any lost or damaged shipments. Any missing issues reported, we will help to resolve your problems immediately.

 

Phones

 

We ship all phones by Express: DHL, TNT, Fedex, or EMS with tracking number, the shipping option is depending on your location, please select Express as your option when you place order.

http://www.oppomart.com/shipping

 

λένε για χαμηλό κόστος μεταφορικών... το θέμα είναι ότι με τις παραπάνω εταιρείες είναι πιθανό να περάσει τελωνείο.

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μόλις παρέλαβα 2 Honor 6,ένα μαύρο και ένα λευκό.Πανέμορφα και τα δύο.Κάποιες αρχικές απορίες.

1)Ανοίγοντας τα παρατήρησα πως υπάρχει διαφορά στην απόδοση του λευκού.Με ίδιο επίπεδο φωτεινότητας και colour temperature,στη μαύρη συσκευή η απόδοση του λευκού είναι πιο θερμή. Είναι κάτι συνηθισμένο ή να το ψάξω περισσότερο;

2)Ενεργοποιώντας το λευκό κινητό,πριν εμφανίσει το λογότυπο Honor,εμφανίζει ένα κινεζικό λογότυπο και ακούγονται κάτι κινεζιές μαζί με το ''WO'' (ίσως κάποιου παρόχου).Στη μαύρη συσκευή όχι.Αυτά γίνεται να τα βγάλω.

3)Τέλος αναφέρω πως η κιτρινίλα που αναφέρεται από ορισμένους,υπάρχει όντως αλλά είναι ελάχιστη σε σημείο που δεν ενοχλεί.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Shipping & Handling

 

1. We ship all over the world. Just buy and enjoy our service, we ship it to your door.

2. Total Delivery Times is Processing Time + Shipping time, tracking number will be provided . Shipping fees depends on the weight of your items. We charge very low shipping fees for our customers to save your money.

3. We offer Shipping Insurance to protect your package against any lost or damaged shipments. Any missing issues reported, we will help to resolve your problems immediately.

 

Phones

 

We ship all phones by Express: DHL, TNT, Fedex, or EMS with tracking number, the shipping option is depending on your location, please select Express as your option when you place order.

http://www.oppomart.com/shipping

 

λένε για χαμηλό κόστος μεταφορικών... το θέμα είναι ότι με τις παραπάνω εταιρείες είναι πιθανό να περάσει τελωνείο.

 

Eνώ στο παρελθόν πήρα θήκη από Oppomart, η παραγγελία τώρα δεν μπορούσε να γίνει γιατί δεν έβγαζε shipping method. Τους έστειλα mail και απάντησαν ότι δεν υπάρχει τρόπος να το στείλουν Ελλάδα. Κουφό.

Κατέληξα στο minideal που αγόρασα και το δικό μου το καλοκαίρι, αν και είναι 15 ευρώ πιο ακριβό. :(

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus μήπως ξέρεις τί πρέπει να κάνω για να επαναφέρω το έξυπνο χειριστήριο σε στοκ, γιατί το αρχείο που μου έδωσες δεν περνάει.

 

Τα βάζεις και τα 2 αρχεία στο /system/app

Αλλάζεις τα permissions σε rw-r--r--

Restart

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...