Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Changelog

 

 

1 , the update log

Repair list:

l a key optimization widget failed to load probability

l Select other input methods, will replace the probability of default input method

Optimize content:

l system power consumption

l network signal

l system stability

l L01 / L11 models join the status bar 4G switch

l join screen saving function

l L01 / L11 models join 4G / 2G dual signal display

l choose to remove the shock effect of long press gallery

Blank asymmetric l volume control buttons on both sides of

application interface supports multiple choice l gallery, contacts and other sliding multiple choice

l a key optimization features enhanced, completely unprotected applications to kill background processes

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δώσε λινκ να τσεκάρω.

 

http://www.to2c.com/huawei-honor-6-basic-dual-sim-4g-fdd-lte-phone-octa-core-cpu-3gb-ram-16gb-rom-android-4-4-5-0-incell-ips-1920-1080pix.html

 

[ATTACH]51112[/ATTACH]

 

Ορίστε και μια φώτο απ το site.

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος των φωτογραφιών το αναφέρει ότι έχει τον kirin 920

 

Ευχαριστώ φίλε, το είδα. Μακάρι να είναι έτσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ε καλά η κινέζα που το συμπλήρωσε είδε Octa Core και έβαλε αυτόν που ήξερε μόνο. Άμα πας στο Product Description, θα δεις ότι μετά τις φώτο αναφέρει τον Kirin 920. Εγώ στη θέση σας δεν θα ανησυχούσα.

 

Μακάρι Ρομανέ γιατί ξενέρωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μέσα στις φωτογραφίες γράφει για kirin. Λάθος μου φαίνεται. Πάντως περιμένω την απάντηση της κινεζας στο μνμ σου. ;)

 

Εγώ τους έστειλα mail και μου απάντησαν ότι δεν καταλαβαίνουν. Τους ξανάστειλα με περισσότερες λεπτομέρειες και δεν απάντησαν ακόμα.Τους έγραψα και στο φόρουμ που έχουν στο τέλος της σελίδας τους ,αλλά και κει καμιά απάντηση ως τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα στείλω και γω μνμ στην κινέζα.

 

Απ ότι βλέπω Πάνο δεν απάντησαν ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

Rootαρα με την μέθοδο του VirusPlus για να μπορώ να αναβαθμίζω με ΟΤΑ, αλλά την Β610 την κατεβάζει και όταν είναι να την περάσει βγάζει ERROR.. Γνωρίζει κανείς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Rootαρα με την μέθοδο του VirusPlus για να μπορώ να αναβαθμίζω με ΟΤΑ, αλλά την Β610 την κατεβάζει και όταν είναι να την περάσει βγάζει ERROR.. Γνωρίζει κανείς τι παίζει;

 

Καθάρισε τον φάκελο dload.

Από ποια έκδοση σου βγάζει error?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω Πάνο δεν απάντησαν ακόμα :)

 

Το ξέρω. Λόγω διαφοράς ώρας θεωρω πως θα απαντήσουν αύριο. Έτσι ελπίζω τουλάχιστον.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε τον φάκελο dload.

Από ποια έκδοση σου βγάζει error?

Είναι αδειος ο φάκελος..

Στην Β609 είμαι με stock recovery.. Κατεβάζει το ΟΤΑ αλλά δεν το εγκαθιστά...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδειος ο φάκελος..

Στην Β609 είμαι με stock recovery.. Κατεβάζει το ΟΤΑ αλλά δεν το εγκαθιστά...

 

Sorry αλλά με local update δοκίμασες;

 

Φιλικά :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην μνήμη του κινητού (εσωτερικός χώρος) υπάρχει ένας φάκελος dload_ota και ακόμα και όταν κατεβάσω την ενημέρωση μέσω ΟΤΑ μου τον δείχνει άδειο. Δεν ξέρω αν εκεί εντοπίζεται το πρόβλημα.

 

Με local update δεν δοκίμασα όχι, γιατί την προηγούμενη φορά που το έκανα στην EMUI 2.3 έχασα όλα τα δεδομένα μου. Υπάρχει κάποιο λινκ (το επίσημο) μήπως δοκιμάσω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, το είδα. Μακάρι να είναι έτσι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακάρι Ρομανέ γιατί ξενέρωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ τους έστειλα mail και μου απάντησαν ότι δεν καταλαβαίνουν. Τους ξανάστειλα με περισσότερες λεπτομέρειες και δεν απάντησαν ακόμα.Τους έγραψα και στο φόρουμ που έχουν στο τέλος της σελίδας τους ,αλλά και κει καμιά απάντηση ως τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απ ότι βλέπω Πάνο δεν απάντησαν ακόμα :)

 

Το ξέρω. Λόγω διαφοράς ώρας θεωρώ πως θα απαντήσουν αύριο. Έτσι ελπίζω τουλάχιστον.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να είναι θέμα ROOT, όσα local update έχω κάνει σε 3C και 6 δεν είχα ποτέ απώλεια δεδομένων, πιο πίσω υπάρχει λινκ σε αρχείο της B610 για local update, το οποία έκανε εγώ και ο VirusPlus χωρίς προβλήματα. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι θέμα root το αποτυχημένο ΟΤΑ; οι υπόλοιποι αναβαθμίσατε χωρίς προβλήματα;

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια αυτό το update το έκανα εχτές από το leak όχι από ΟΤΑ.

Με τα προηγούμενα OTA δεν είχα θέμα με το root τα έκανε κανονικά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια αυτό το update το έκανα εχτές από το leak όχι από ΟΤΑ.

Με τα προηγούμενα OTA δεν είχα θέμα με το root τα έκανε κανονικά.

 

Mόλις δοκίμασα και μέσω Local με σωστή διαδικασία, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα. "Software install failed!"

Έκανα και εκκίνηση με recovery (volume up + power) και υπάρχει ο stock recovery κανονικά..

Δεν καταλαβαίνω..

Edited by Blue_Engineer
Link to comment
Share on other sites

Mόλις δοκίμασα και μέσω Local με σωστή διαδικασία, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα. "Software install failed!"

Έκανα και εκκίνηση με recovery (volume up + power) και υπάρχει ο stock recovery κανονικά..

Δεν καταλαβαίνω..

 

Λοιπόν δοκίμασε να flashareis την 609 stock recovery.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Mόλις δοκίμασα και μέσω Local με σωστή διαδικασία, πάλι το ίδιο αποτέλεσμα. "Software install failed!"

Έκανα και εκκίνηση με recovery (volume up + power) και υπάρχει ο stock recovery κανονικά..

Δεν καταλαβαίνω..

 

Μια από τα ίδια και σε μένα, από 608 σε 609 κανονικά με ΟΤΑ.

Απο 609 σε 610 fail. Δοκίμασα τα πάντα (local, OTA) τιποτα. Με στοκ recovery.

Μηπως παίζει ρόλο ο bootloader, αν ειναι ξεκλείδωτος ή όχι?

Edited by kalaitzos
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε μένα, από 608 σε 609 κανονικά με ΟΤΑ.

Απο 609 σε 610 fail. Δοκίμασα τα πάντα (local, OTA) τιποτα. Με στοκ recovery.

Μηπως παίζει ρόλο ο bootloader, αν ειναι ξεκλείδωτος ή όχι?

το Recovery που δίνεις στο link Virus, από ποια έκδοση είναι?

 

Όλες οι stock είναι εδώ. Τα ΟΤΑ μετά την 608 έχουν διαφορετικό recovery το οποίο ανακάλυψα τώρα.

Κάντε local από HiSuite την 608 και μετά τα ΟΤΑ. Δεν χάθηκαν δεδομένα σε εμένα.

Αναβαθμίζω και το tool.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι stock είναι εδώ. Τα ΟΤΑ μετά την 608 έχουν διαφορετικό recovery το οποίο ανακάλυψα τώρα.

Κάντε local από HiSuite την 608 και μετά τα ΟΤΑ. Δεν χάθηκαν δεδομένα σε εμένα.

Αναβαθμίζω και το tool.

 

Μέσω HiSuite θα κάνουμε local τo 608 Recovery;;; Πως γίνεται αυτό; Από "τα εργαλεία μου";

Link to comment
Share on other sites

Μέσω HiSuite θα κάνουμε local τo 608 Recovery;;; Πως γίνεται αυτό; Από "τα εργαλεία μου";

 

oxi to recovery όλη την ROM

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

oxi to recovery όλη την ROM

 

Χωρίς να πειράξουμε τα recovery; Δεν θα περάσουμε κάτι από το λινκ που παρέθεσες; Βάζοντας ολη τη ROM χάνεται το root έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι stock είναι εδώ. Τα ΟΤΑ μετά την 608 έχουν διαφορετικό recovery το οποίο ανακάλυψα τώρα.

Κάντε local από HiSuite την 608 και μετά τα ΟΤΑ. Δεν χάθηκαν δεδομένα σε εμένα.

Αναβαθμίζω και το tool.

 

 

Δοκίμασα να κλειδώσω τον bootloader, μπας και, αλλά κοίτα τι έβγαλε:

FAILED (remote: root type is risk)

finished. total time ....

 

αυτό δεν το έχει ξανακάνει (δλδ, κλείδωνε ξεκλείδωνε κανονικά)

Αν βγάζες άκρη από αυτό γιατί εγώ δεν.

Όπως και να 'χει πάντως ευχαριστούμε για τη βοήθεια.

 

Μήπως να βάλω το recovery από την 610 πρώτα και μετά local update?

Link to comment
Share on other sites

από 610 πήγα σε 608 με local update (όχι με 3 κουμπιά) δεν έχασα τπτ ούτε root.

Πήρα ΟΤΑ για 609 δεν έχασα root. Πήρα ΟΤΑ για 610 δεν έχασα root. Τώρα πάω στην 611 να δω.

 

Για να κλειδώσει ο bootloader πρέπει να επαναφέρεις με 3 κουμπιά.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Τα κολυμπια, εννοείς τα κουμπιά.. :)

 

Πέρα από την πλάκα, πρέπει να γίνει ένας πλήρης οδηγός με αρκετά τιπς κλπ, έτσι σε διάφορα κολλήματα να παραθέτουμε τον οδηγό από το να γράφονται σκόρπιες οδηγίες που πολλοί δεν καταλαβαινουν.

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Τα κολυμπια, εννοείς τα κουμπιά.. :)

 

Πέρα από την πλάκα, πρέπει να γίνει ένας πλήρης οδηγός με αρκετά τιπς κλπ, έτσι σε διάφορα κολλήματα να παραθέτουμε τον οδηγό από το να γράφονται σκόρπιες οδηγίες που πολλοί δεν καταλαβαινουν.

 

Πραγματικά πρέπει να γίνει, γιατί κυριαρχεί ένα μπάχαλο λεπτομερειών. Γενικά καλό ειναι να ακολουθούμε τις ενημερώσεις της Huawei γιατί διορθώνονται bugs, σε συνδυασμό με την διαχείριση root όπου διορθώνεις λειτουργίες όπως η ποιότητα του ήχου ή το υδατογράφημα κτλ..

Οπότε όλες αυτές οι λεπτομέρειες αποκτούν ουσία..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...