Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά πως κάνουμε unroot το κινητό;

 

SuperSU > Ρυθμίσεις > Πλήρης κατάργηση πρόσβασης root

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος είπε ότι επανήλθε το rog, που ειν και δε το βρίσκω;

 

Ρυθμίσεις > Προστ. οθόνης

Υπάρχει και εικονίδιο στις Συντομεύσεις "Προστ. οθόνης"

 

[ATTACH]51066[/ATTACH] [ATTACH]51067[/ATTACH]

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!:)

Ζητω συγγνωμη αν εχει απαντηθει: πως μπορω να ενεργοποιησω το LED Notification, ωστε να με ειδοποιει ("αναβοσβηνει"), καθε φορα που εχω καινουριο μηνυμα σε skype & viber???

Σημειωνω πως βρισκομαι στην εκδοση B119SP05.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση της συσκευής.

 

Huawei today announced that they have take the already great Huawei Honor 6 and pimped it out to create a new Huawei Honor 6 Extreme Edition!

 

 

We’ve seen phone launch with slightly tweeked specs for a quick performance boost before, but when a phone company announced an Extreme Edition of an already amazing phone, our blood starts pumping.

 

During their launch even in China today, Huawei announced the Huawei Honor 6 Extreme Edition phone with a faster processor and more RAM than before.

 

So how have Huawei gone Extreme with their new phone? Well it all starts with the new Kirin 928 octacore processor which sees a serous increase in power from 1.3Ghz to 2.0Ghz. The processor also includes CAT 6 LTE support and a Mali T628MP4 GPU. The boosts in performance continue with 3GB RAM.

 

Speed isn’t the only name of the game here with the Huawei Honor 6 Extreme gets 32GB internal memory and room for up to a 128GB SD card.

 

Huawei announced Huawei Honor 6 Extreme Edition! Huawei announced Huawei Honor 6 Extreme Edition! Huawei announced Huawei Honor 6 Extreme Edition!

Overall the Extreme Huawei looks like a really we’ll though out phone with powerful guts, 5-inch 1080 FHD display, 13 mega-pixel rear camera, 5 mega-pixel front, 3100mAh battery and Android 4.4 Kitkat OS.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το γράφω μήπως και βοηθήσω και κάποιον άλλον. Ήμουν στην Β119SP05 έκανα downgrade σε B118 μετά update σε B608 μετά σε B609 και μετά σε B610. Αλλιώς δεν γινότανε με τίποτα. Όλα με τη μέθοδο του local update και χωρίς να κάνω unroot. Απλά είχα περασμένη τη stock recovery thw Β119SP05.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αγόρασε κανείς αυτά τα ακουστικά να μας πει τις εντυπώσεις του?

http://www.ebay.com/itm/Moxpad-X3-Sport-In-Ear-Sound-Isolating-twofold-Earphone-Earbud-phones-Ipod-3-5mm-/161421372830?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item259576ad9e

Κάποια άλλη πρόταση, εκτός από τα original?? Με καλό κούμπωμα στο αυτί, καλό ήχο, να εκτελεί τις εντολές του τηλεφώνου και να είναι σχετικά φτηνό! (όχι, δεν θέλω να ψήνουν και pizza)!!

και αυτά http://www.ebay.com/itm/New-Original-Huawei-honor-Metal-Shell-Blue-Earphone-Handsfree-Headset-AM12/301267346239?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D53cc8ef75d2b4411aa741efc05fa0c30%26pid%3D100005%26prg%3D20131003132420%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D121400881456&rt=nc

έχουν καλή σταθερότητα στο αυτί? Εάν γνωρίζει κανείς κάτι για αγορά ακουστικών ας προτείνει κάτι!

.....

Δηλαδή εμείς αυτά ( στην έκδοση extreme---- έχει 2.0Ghz. The processor also includes CAT 6 LTE support and a Mali T628MP4 GPU) δεν τα έχουμε στην έκδοση των 32GB???

...και το παρήγγειλα!!!!!!!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Μήπως αγόρασε κανείς αυτά τα ακουστικά να μας πει τις εντυπώσεις του?

http://www.ebay.com/itm/Moxpad-X3-Sport-In-Ear-Sound-Isolating-twofold-Earphone-Earbud-phones-Ipod-3-5mm-/161421372830?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item259576ad9e

Κάποια άλλη πρόταση, εκτός από τα original?? Με καλό κούμπωμα στο αυτί, καλό ήχο, να εκτελεί τις εντολές του τηλεφώνου και να είναι σχετικά φτηνό! (όχι να ψήνει pizza, δεν θέλω)!!

 

Στα original τι δεν σου κάνει;

Έχουν από τα καλύτερα κουμπώματα σε αυτιά που έχω νιώσει και έχω αλλάξει τα τελευταία 5 χρόνια ~15 διαφορετικά ζευγάρια in ear από 4-5 διαφορετικές εταιρίες (Sony, Jays, Phillips κ.α). Έχουν πολύ καλό ήχο και εκτελούν εντολές στο τηλέφωνο, επίσης έχουν περί τα 15 ευρώ και δεν είναι κουμούτσες σαν αυτά στο link. :confused:

 

Μετά πρόσθεσες και τα original, για τα οποία έχω κάνει review http://honor6.nianios.gr/review.html προτελευταίο "tab".

Εγώ αγόρασα από εδώ http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-100-Original-New-Huawei-Honor-Engine-Earphone-Headphone-Headset-with-Mic-for-Huawei-honor/1997561971.html

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανοίγει ο τελευταίος σύνδεσμος, από panda δεν τα είχες πάρει;

 

Σε ποιον αναφέρεσαι;

Ποιον τελευταίο σύνδεσμο;

Τι να έχω πάρει αν αναφέρεσαι σε μένα;

 

:confused:

 

Φιλικά :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον αναφέρεσαι;

Ποιον τελευταίο σύνδεσμο;

Τι να έχω πάρει αν αναφέρεσαι σε μένα;

 

:confused:

 

Φιλικά :)

Ναι σε εσένα, λάθος που δεν έκανα παράθεση. Αν θυμάμαι καλά τα ακουστικα τα πηρες από pandawill? Το url απο ali δεν μου ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εσένα, λάθος που δεν έκανα παράθεση. Αν θυμάμαι καλά τα ακουστικα τα πηρες από pandawill? Το url απο ali δεν μου ανοίγει.

 

Το αναφέρω καθαρά πως τα πήρα από το aliexpress, όταν τα παρήγγειλα το Pandawill δεν τα είχε φέρει ακόμη. Δοκίμασε από αυτό το λινκ και πες μου άμα τα κατάφερες http://tinyurl.com/kh2rhbs

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στα original τι δεν σου κάνει;

Έχουν από τα καλύτερα κουμπώματα σε αυτιά που έχω νιώσει και έχω αλλάξει τα τελευταία 5 χρόνια ~15 διαφορετικά ζευγάρια in ear από 4-5 διαφορετικές εταιρίες (Sony, Jays, Phillips κ.α). Έχουν πολύ καλό ήχο και εκτελούν εντολές στο τηλέφωνο, επίσης έχουν περί τα 15 ευρώ και δεν είναι κουμούτσες σαν αυτά στο link. :confused:

.................

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...

Εγώ νόμιζα πως αυτά εδώ κάτω ήταν τα orizinal!

http://www.ebay.com/itm/Original-Huawei-Honor-Earphone-Headsets-For-Huawei-Honor-6-3C-3X-P7-SmartPhone-/121416155739?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c44f7825b.

Τα original στέκονται καλά στα αυτιά και δεν πέφτουν εύκολα??

Link to comment
Share on other sites

Στα original τι δεν σου κάνει;

Έχουν από τα καλύτερα κουμπώματα σε αυτιά που έχω νιώσει και έχω αλλάξει τα τελευταία 5 χρόνια ~15 διαφορετικά ζευγάρια in ear από 4-5 διαφορετικές εταιρίες (Sony, Jays, Phillips κ.α). Έχουν πολύ καλό ήχο και εκτελούν εντολές στο τηλέφωνο, επίσης έχουν περί τα 15 ευρώ και δεν είναι κουμούτσες σαν αυτά στο link. :confused:

.................

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...

Εγώ νόμιζα πως αυτά εδώ κάτω ήταν τα orizinal!

http://www.ebay.com/itm/Original-Huawei-Honor-Earphone-Headsets-For-Huawei-Honor-6-3C-3X-P7-SmartPhone-/121416155739?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item1c44f7825b.

Τα original στέκονται καλά στα αυτιά και δεν πέφτουν εύκολα??

 

Και εκείνα original φαίνονται, αλλά αυτά που παραθέτω εγώ παρουσιάστηκαν μαζί με το Honor 6 ως τα έτερον ήμισυ τους :lol: . Έχει διάφορων μεγέθη buds και πιστεύω πως κάποιο από όλα αυτά θα σε βολέψει. Τέλος να προσθέσω πως αν και το καλώδιο τους δεν είναι flat όπως των Jays, δεν γίνεται μαλλιά-κουβάρια και δεν στρίβει τόσο πολύ όσο των υπόλοιπων κοινών ακουστικών κάτι που είναι στα + των Honor Engine earphone..

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να προστεθω και γω ως μελος της παρεας του honor 6...

Διαβαζω τα παντα εδω μεσα αλλα ακομα μαθαινω...και κατεληξα και παραγγειλα το τουμπανο κινητο... 8/10/14 η εναρξη αποστολης και στις 11/10/2014 μου ηρθε

Σαββατο ομως δεν μπορουσα να το παραλαβω και το πήρα σημερα....

πανεμορφο και εδειξε οτι θα το φχαριστηθω....ΑΛΛΑ

ενω ειχα παραγγειλει το δικαρτο...μου έστειλαν με την μια sim

οποτε ξενερωσα

μολις το επιασα στα χερια και αρχισα να το χαζευω...βλεπω H60-L01

και τελικα διαπιστωνω πως ειναι με μονη καρτα

Ε! απο κεινη τη στιγμη το εχω στο κουτι του....και δεν το θελω

περιμενω να μου απαντησει το μαγαζι της κινας πως θα γινει μιας και δεν θελω να το στειλω με δικα μου εξοδα...αφενος και αφετερου να μου στειλουν το σωστο με δικα μου εξοδα παλι...

εχει κανεις κατα νυ πως και τι;

λεω φυσικα να ανοιξω και "υποθεση" στο paypal....εξαρταται φυσικα τι θα μου απαντησουν....

Επισης σκεφτηκα να το πουλησω εδω εντος ελλαδιτσας και να ξαναπαραγγειλω το δικαρτο....αν ενδιαφερεται κανενας ας στειλει pm (να αναφερω οτι ειναι ροοτ και με πληρες ελληνικο μενου)

Edited by SotisNuts
Link to comment
Share on other sites

Να προστεθω και γω ως μελος της παρεας του honor 6...

Διαβαζω τα παντα εδω μεσα αλλα δεν μιλάω πλύ

και κατεληξα και παραγγειλα το τουμπανο κινητο... 8/10/14 η εναρξη αποστολης και στις 11/10/2014 μου ηρθε

Σαββατο ομως δεν μπορουσα να το παραλαβω και το πήρα σημερα....

πανεμορφο και εδειξε οτι θα το φχαριστηθω....ΑΛΛΑ

ενω ειχα παραγγειλει το δικαρτο...μου έστειλαν με την μια sim

οποτε ξενερωσα

μολις το επιασα στα χερια και αρχισα να το χαζευω...βλεπω H60-L01

και τελικα διαπιστωνω πως ειναι με μονη καρτα

Ε! απο κεινη τη στιγμη το εχω στο κουτι του....και δεν το θελω

περιμενω να μου απαντησει το μαγαζι της κινας πως θα γινει μιας και δεν θελω να το στειλω με δικα μου εξοδα...αφενος και αφετερου να μου στειλουν το σωστο με δικα μου εξοδα παλι...

εχει κανεις κατα νυ πως και τι;

λεω φυσικα να ανοιξω και "υποθεση" στο paypal....εξαρταται φυσικα τι θα μου απαντησουν....

Επισης σκεφτηκα να το πουλησω εδω εντος ελλαδιτσας και να ξαναπαραγγειλω το δικαρτο....αν ενδιαφερεται κανενας ας στειλει pm (να αναφερω οτι ειναι ροοτ και με πληρες ελληνικο μενου)

 

Ανάλογα φίλε μου ποιος έκανε το λάθος. Αν εσύ παρήγγειλες λάθος μοντέλο τότε επιβαρύνεσαι με τα έξοδα, αν το κατάστημα έστειλε λάθος μοντέλο όχι.

Αν σε ενδιαφέρει το 4G πάντως και όχι το dualsim, το Η60-L01 έχει την δυνατότητα να ξεκλειδώσει τις ευρωπαϊκές 4G συχνότητες.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το λάθος το έκανε το κατάστημα... αυτο το τσεκαρα

τωρα μου ηρθε μηνυμα να τους στειλω μερικες φωτογραφιες...

ελπίζω σε αμεση λύση γιατι δειχνει οτι θα μου κανει καλη παρεα... αυτο που αναρωτιεμαι τωρα ειναι πως θα κανω την sim που ειναι κανονική σε μίνι sim... πρεπει να απευθυνθω στο πάροχο ή απλά να την "κόψω";

Οπως και να εχει να δω τι θα μου πουνε οι κινέζοι πρωτίστως αφού λάβουν τις φωτό...

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα φίλε μου ποιος έκανε το λάθος. Αν εσύ παρήγγειλες λάθος μοντέλο τότε επιβαρύνεσαι με τα έξοδα, αν το κατάστημα έστειλε λάθος μοντέλο όχι.

Αν σε ενδιαφέρει το 4G πάντως και όχι το dualsim, το Η60-L01 έχει την δυνατότητα να ξεκλειδώσει τις ευρωπαϊκές 4G συχνότητες.

επισης ...τι εννοεις; το L02 δεν δουλευει εντός ελλαδας; ή δεν ξεκλειδωνει τις 4G; Αν πω οτι ειμαι ασχετος με ξεκλειδωματα...θα ειναι κακό;

υπάρχει κατι που μπορω να μαθω και τελικα το κρατήσω; (Αν και η εννοια μου ειναι η διπλή καρτα.)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αγόρασε κανείς αυτά τα ακουστικά να μας πει τις εντυπώσεις του?

http://www.ebay.com/itm/Moxpad-X3-Sport-In-Ear-Sound-Isolating-twofold-Earphone-Earbud-phones-Ipod-3-5mm-/161421372830?pt=AU_MobilePhoneAccessories&var=&hash=item259576ad9e

Κάποια άλλη πρόταση, εκτός από τα original?? Με καλό κούμπωμα στο αυτί, καλό ήχο, να εκτελεί τις εντολές του τηλεφώνου και να είναι σχετικά φτηνό! (όχι, δεν θέλω να ψήνουν και pizza)!!

και αυτά http://www.ebay.com/itm/New-Original-Huawei-honor-Metal-Shell-Blue-Earphone-Handsfree-Headset-AM12/301267346239?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3D53cc8ef75d2b4411aa741efc05fa0c30%26pid%3D100005%26prg%3D20131003132420%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D121400881456&rt=nc

έχουν καλή σταθερότητα στο αυτί? Εάν γνωρίζει κανείς κάτι για αγορά ακουστικών ας προτείνει κάτι!

.....

Δηλαδή εμείς αυτά ( στην έκδοση extreme---- έχει 2.0Ghz. The processor also includes CAT 6 LTE support and a Mali T628MP4 GPU) δεν τα έχουμε στην έκδοση των 32GB???

...και το παρήγγειλα!!!!!!!

καλημερα. εγω πηρα τα xiaomi piston earphones και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. δες και το αναλογο νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393290

 

τα 2α που βρηκες νομιζω ειναι τα αυθεντικα και για τα οποια ο romanos εχει συμπεριλαβει το review του τηλεφωνου.

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..όποιος ενδιαφέρεται για αγορά το έχει προσφορά την Παρασκευή το pandawill happy hour.

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Friday

το έχω παραγγείλει ήδη και αναμένω (από to2c )

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..όποιος ενδιαφέρεται για αγορά το έχει προσφορά την Παρασκευή το pandawill happy hour.

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Friday

το έχω παραγγείλει ήδη και αναμένω (από to2c )

 

είναι αξιόπιστο το σιτε να προχωρήσω σε παραγγελία όταν θα το έχει προσφορά?

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ναι είσαι ο τρίτος που το ποσταρει. Φιλικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...