Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτι τρέχει με το αρχείο,δεν το κατεβάζει σωστά.

 

Τι εννοείς?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω αποφασίσει πως η εγγύηση από Κίνα δεν ισχύει απλά, και το έχω στο νου μου όταν αγοράζω για μένα και για γνωστούς μου. Η εγγύηση από τα μαγαζιά αυτά (κατά την πλειονότητα τους) είναι ότι σου κάτσει. Γι'αυτό αγοράζω επώνυμες μάρκες Huawei, ZTE, Lenovo και Xiaomi για να έχω τουλάχιστον ένα στανταρ στην ποιότητα και γι'αυτό είμαι μακριά από Zopo, THL και άλλες δευτεροτρίτες κατασκευάστριες (?) εταιρίες.

 

Και οι εταιρίες αυτές και ειδικά η Huawei (επειδή θέλω και γω να πάρω το Honor 6),τι service παρέχουν στην Ελλάδα ;

Link to comment
Share on other sites

Και οι εταιρίες αυτές και ειδικά η Huawei (επειδή θέλω και γω να πάρω το Honor 6),τι service παρέχουν στην Ελλάδα ;

 

Δεν νομίζω πως παρέχουν καν service για συσκευές που δεν κυκλοφορούν εδώ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Και οι εταιρίες αυτές και ειδικά η Huawei (επειδή θέλω και γω να πάρω το Honor 6),τι service παρέχουν στην Ελλάδα ;

 

Ότι συσκευή δεν εισάγετε επίσημα στην Ελλάδα και ακριβώς το ίδιο μοντέλο δεν καλύπτεται από Service.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ότι συσκευή δεν εισάγετε επίσημα στην Ελλάδα και ακριβώς το ίδιο μοντέλο δεν καλύπτεται από Service.

Αλλά δεν θα τους τρώει η περιέργεια ας πούμε να το επεξεργαστουν έστω και ανεπίσημα; Λεω εγώ τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν θα τους τρώει η περιέργεια ας πούμε να το επεξεργαστουν έστω και ανεπίσημα; Λεω εγώ τώρα

 

Ποιος τεχνικός που δουλεύει σε τέτοια εταιρία θα πάρει την ευθύνη να βάλει τα χέρια του σε κάτι που δεν του επιτρέπετε :confused:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τεχνικός που δουλεύει σε τέτοια εταιρία θα πάρει την ευθύνη να βάλει τα χέρια του σε κάτι που δεν του επιτρέπετε :confused:

Βάση λογικής, κανείς

Link to comment
Share on other sites

Βάση λογικής, κανείς

 

Έτσι ορθώς δεν παρέχουν εγγύηση εδώ πέρα, (όχι μόνο η Huawei αλλά και άλλες εταιρίες) καθώς το service center δεν έχει στην διάθεση του και τα αντίστοιχα service manual.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ορθώς δεν παρέχουν εγγύηση εδώ πέρα, (όχι μόνο η Huawei αλλά και άλλες εταιρίες) καθώς το service center δεν έχει στην διάθεση του και τα αντίστοιχα service manual.

Παίζει να είναι πολύ διαφορετικό από το honor που θα έρθει επίσημα; Σαν συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπε πως θα έρθει σίγουρα εδώ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήσετε στα παρακάτω θα πρέπει να γνωρίζετε πως όλα τα κάνετε με δικιά σας ευθύνη καθώς και να εγκαταστήσετε τους drivers σωστά. Για να γίνει αυτό συνδέστε το κινητό σας με το PC και στο "Μέθοδοι σύνδεσης USB" επιλέξτε "PC Suite (HiSuite)". Αποσυνδέστε και επανασυνδέστε.

 

** Τα ΟΤΑ Updates δεν χάνονται από τις παρακάτω διαδικασίες. Αν όμως αφήσετε το CWM στο κινητό σας δεν θα μπορείτε να τα εγκαταστήσετε.

 

Boot σε Fastboot:

  1. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.
  2. Κρατάμε πατημένο το “Volume Down” και συνδέουμε στο USB.

 

Boot σε Recovery:

  1. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.
  2. Κρατάμε πατημένο το “Volume Up” και to "Power".

 

Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader:

(Οι οδηγίες στα Αγγλικά είναι εδώ.)

  1. Παίρνουμε τον κωδικό ξεκλειδώματος από εδώ.
  2. Κατεβάζουμε αυτό το zip, αποσυμπιέζουμε οπουδήποτε και ανοίγουμε το cmd.exe.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC και γράφουμε στο cmd
    Για Ξεκλείδωμα:
    fastboot oem unlock 0000000000000000


    Για Κλείδωμα:
    ΠΡΟΣΟΧΉ: Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

    fastboot oem relock 0000000000000000


    ** Αντικαθιστούμε τα μηδενικά με τον κωδικό μας.

 

CWM:

(Ξεκλειδώνουμε τον Bootloader)

  1. Κατεβάζουμε το CWM.img.
  2. Το τοποθετούμε στον φάκελο adb από το adb.zip παραπάνω.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC ανοίγουμε πάλι το cmd.exe και γράφουμε:
    fastboot flash recovery cwm.img


 

Root:

(Θέλουμε CWM)

  1. Κατεβάζουμε το SuperSU.zip.
  2. Το αντιγράφουμε στην κάρτα SD μας.
  3. Ανοίγουμε το κινητό σε Recovery και φλασάρουμε το SuperSU.zip από CWM.

 

Εξαγωγή Stock Recovery:

(Όλες τις Stock Recovery τις ανεβάζω εδώ)

  1. Κατεβάζουμε το Huawei Update Extractor.
  2. Κατεβάζουμε και αποσυμπιέζουμε το zip της Official ROM από εδώ ή όπου αλλού τη βρούμε.
  3. Με το "Huawei Update Extractor" ανοίγουμε το “UPDATE.app” που βρίσκετε στον φάκελο “dload” που αποσυμπιέσαμε πριν.
  4. Δεξί click στο “RECOVERY.img” και “Extract Selected”.

 

Επαναφορά Stock Recovery:

  1. Τοποθετούμε την Stock Recovery "RECOVERY.img" στον φάκελο adb από το adb.zip παραπάνω.
  2. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC ανοίγουμε το cmd.exe και γράφουμε:
    fastboot flash recovery RECOVERY.img


 

Αν βαριέστε να κάνετε τα παραπάνω χειροκίνητα έχω φτιάξει ένα προγραμμτάκι που μπορείτε να βρείτε εδώ ή στο XDA.

 

[ATTACH]50880[/ATTACH] [ATTACH]50895[/ATTACH] [ATTACH]50896[/ATTACH] [ATTACH]50897[/ATTACH]

Edited by navi55

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

:D Αστέρι ο Virus, σύντομα κάποιος mod μαζί με άλλες πληροφορίες θα τις προσθέσει στο πρώτο Post.

Πρέπει να έχουμε από τα πιο οργανωμένα thread στο forum :p σε αντίθεση με του Honor 3C

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιες τέσσερις ώρες ρε παιδιά κάτω από 3 θέλει με τον 2Α που έχει μέσα το κουτί.

 

http://www.battery-force.co.uk/chargetime.html

 

Ακόμα και με 50% απώλεια ενέργειας. :X

Φίλε Romanos, μάλλον δεν το έθεσα σωστά περί μπαταρίας...το τηλ. ήρθε χωρίς Ευρωπαικό αντάπτορα, οπότε και αναγκάστηκα να αγοράσω απο γνωστό κατάστημα στην Ελλάδα έναν αντάπτορα Osio που βγάζει 2 υποδοχές usb, η μία θεωρητικά 2100 mA και 1000 mA, οπότε χρησιμοποιώ αυτόν (2100 mA) με το καλώδιο της Huawei...μάλλον εξαιτίας του αντάπτορα κάνει πολύ χρόνο φόρτισης...πρόκειται να προμηθευτώ και τον απλό μαύρο αντάπτορα που θα έπρεπε να μου είχαν στείλει εξαρχής, για να φορτίζω με τον original Huawei...όταν γίνει, μάλλον θα φορτίζω σε συντομότερο χρόνο...

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Romanos, μάλλον δεν το έθεσα σωστά περί μπαταρίας...το τηλ. ήρθε χωρίς Ευρωπαικό αντάπτορα, οπότε και αναγκάστηκα να αγοράσω απο γνωστό κατάστημα στην Ελλάδα έναν αντάπτορα Osio που βγάζει θεωρητικά 2 υποδοχές usb, η μία 2100 mA και 1000 mA, οπότε χρησιμοποιώ αυτόν με το καλώσιο της Huawei...μάλλον εξαιτίας του αντάπτορα κάνει πολύ χρόνο φόρτισης...πρόκειται να προμηθευτώ και τον απλό μάυρο αντάπτορα που θα έπρεπε να μου είχαν στείλει εξαρχής, για να φορτίζω με τον original Huawei...όταν γίνει, μάλλον θα φορτίζω σε συντομότερο χρόνο...

 

Έτσι ναι την είχα πατήσει και γω με το Nexus 7, δεν είχα σωστό φορτιστή και αντί να φορτίζει τέλειωνε η μπαταρία :lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν προχωρήσετε στα παρακάτω θα πρέπει να γνωρίζετε πως όλα τα κάνετε με δικιά σας ευθύνη καθώς και να εγκαταστήσετε τους drivers σωστά. Για να γίνει αυτό συνδέστε το κινητό σας με το PC και στο "Μέθοδοι σύνδεσης USB" επιλέξτε "PC Suite (HiSuite)". Αποσυνδέστε και επανασυνδέστε.

 

** Τα ΟΤΑ Updates δεν χάνονται από τις παρακάτω διαδικασίες. Αν όμως αφήσετε το CWM στο κινητό σας δεν θα μπορείτε να τα εγκαταστήσετε.

 

Boot σε Fastboot:

  1. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.
  2. Κρατάμε πατημένο το “Volume Down” και συνδέουμε στο USB.

 

Boot σε Recovery:

  1. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.
  2. Κρατάμε πατημένο το “Volume Up” και to "Power".

 

Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader:

(Οι οδηγίες στα Αγγλικά είναι εδώ.)

  1. Παίρνουμε τον κωδικό ξεκλειδώματος από εδώ.
  2. Κατεβάζουμε αυτό το zip, αποσυμπιέζουμε οπουδήποτε και ανοίγουμε το cmd.exe.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC και γράφουμε στο cmd
    Για Ξεκλείδωμα:
    fastboot oem unlock 0000000000000000


    Για Κλείδωμα:
    ΠΡΟΣΟΧΉ: Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

    fastboot oem relock 0000000000000000


    ** Αντικαθιστούμε τα μηδενικά με τον κωδικό μας.

 

CWM:

(Ξεκλειδώνουμε τον Bootloader)

  1. Κατεβάζουμε το CWM.img.
  2. Το τοποθετούμε στον φάκελο adb από το adb.zip παραπάνω.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC ανοίγουμε πάλι το cmd.exe και γράφουμε:
    fastboot flash recovery cwm.img


 

Root:

(Θέλουμε CWM)

  1. Κατεβάζουμε το SuperSU.zip.
  2. Το αντιγράφουμε στην κάρτα SD μας.
  3. Ανοίγουμε το κινητό σε Recovery και φλασάρουμε το SuperSU.zip από CWM.

 

Εξαγωγή Stock Recovery:

(Όλες τις Stock Recovery τις ανεβάζω εδώ)

  1. Κατεβάζουμε το Huawei Update Extractor.
  2. Κατεβάζουμε και αποσυμπιέζουμε το zip της Official ROM από εδώ ή όπου αλλού τη βρούμε.
  3. Με το "Huawei Update Extractor" ανοίγουμε το “UPDATE.app” που βρίσκετε στον φάκελο “dload” που αποσυμπιέσαμε πριν.
  4. Δεξί click στο “RECOVERY.img” και “Extract Selected”.

 

Επαναφορά Stock Recovery:

  1. Τοποθετούμε την Stock Recovery "RECOVERY.img" στον φάκελο adb από το adb.zip παραπάνω.
  2. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC ανοίγουμε το cmd.exe και γράφουμε:
    fastboot flash recovery RECOVERY.img


 

Αν βαριέστε να κάνετε τα παραπάνω χειροκίνητα έχω φτιάξει ένα προγραμμτάκι που μπορείτε να βρείτε εδώ.

[ATTACH]50858[/ATTACH] [ATTACH]50859[/ATTACH] [ATTACH]50860[/ATTACH] [ATTACH]50861[/ATTACH]

Άπαιχτος οδηγός.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το IGO και επειδή βλεπω οτι πολυ παιδευτήκαν και ακρη δεν εβγαλα, εχω βρει μια εκδοση που παιζει τελεια και με πολλα extras οπως speedometer , pois cameras klp και παιζει και στις 2 αναλύσεις οθονης , με ή χωρις τα κατω 3 κουμπακια. Επειδη νομιζω οτι δεν επιτρεπονται τα λινκσ (διορθωστε με αν κανω λαθος ), οποιος θελει ας μου κανει pm να του το στείλω.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς αυξημένο drain λόγω "υπηρεσιών google play";; Με ενημέρωσε ο stock manager αρκετές φορές για υψηλή κατανάλωση και τώρα το πήρα χαμπάρι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι βλέπω να ενημερώνει συχνά πυκνά αλλά δεν βλέπω και τρελή διάφορα στη μπαταρία...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 5-6 % όσο περίπου και το Facebook και το messenger του που υποτίθεται είναι συνεχώς σε κατάσταση push
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

πραγματικα αρχιζω να χρειαζομαι λεξικο με ολα τα τεχνικα που παιζουν οποτε ζητω τη συμβολη σας και συγνωμη αν φαινονται χαζες ερωτησεις. μπορειτε να μου εξηγησετε τι ειναι ολα αυτα;

1)cwm

2)bootloader; τι βοηθαει αν ειναι κλειδωμενο ή οχί;

3)τι ειναι το Boot σε Fastboot;

4) τι ειναι το Boot σε Recovery;

5)τι ειναι η Εξαγωγή Stock Recovery;

 

αν ειναι κουραστικο και δεν πρεπει να αναφερθουν στο νημα οποιος θελει μου στελνει και pm.

ευχαριστω εκ των προτερων

 

υ.γ. τα ακουστικα xiaomi piston δουλευουν κανονικα και σε τηλεφωνικη συνομιλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...